Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80670) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mostanság folyamatban lévő projektem... hogy mennyiben retrózás és mennyire csak simán old tech azt igazából én magam sem tudom, de szerintem az előbbi :D

(bocsi a Weller pákáért meg a krimpelőért :D )

hogy mit látunk a képen... egy irodai OEM konfigot, benne egy 700MHz-es Celeronnal, 384MB RAMmal, egy 40G-s Maxtor vinyóval, egy Intel Pro Fast Ethernet vezérlővel és egy Adaptec SCSI HBA-val, amin egy Yamaha CRW6416S CD meghajtó csücsül.

a szoftver abszolút nem retro, Alpine Linux edge fut rajta, van még pár szabad partíció, meg fogok próbálkozni egy ReactOS telepítésével is. mondjuk azt valószínűleg nem a SCSI ODD-ről...

hogy nekem miért érdekes: ez a konfig (amúgy MSI MS-6351 ver:5) ugyanis tud pár érdekesebb dolgot, úgy is mint tud kompozit jelet kiadni magából (ezt még nem teszteltem...) van rajat alaplapi USB és FireWire, alaplapi Intel Fast Ethernet valamint ugye a kötelező serial és parallel portok. Hogy ez mire lesz jó az majd kiderül, viszont pár dolog amivel szeretnék kísérletezni:

ethernet-over-FireWire, az asztali géppel összekötni ad-hoc

hálózati fordító a különböző fizikai protokollok között, a FW-t írtam, de határozottan emlékszem hogy SCSI-vel is lehetett valami hasonlót művelni... képzelj el egy routert aminek az egyik interfésze SCSI, a másik FireWire :D
amúgy a SCSI iránti vonzódásom elég furcsa lábakon áll: amikor kics voltam, nekünk pont hogy NEM volt SCSI-s cuccunk, viszont később amikor elkezdtem tanulgatni a dolgot és apámmal beszélgettem a témáról, ez rendszeresen előjött. hát most már van :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.