Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) D4v3 válasza !player! (#21597) üzenetére


D4v3
őstag

Nem lesz BoP-os soha. Egyszerre csak egy altodnál lehet, de bármikor el tudod küldeni egy másiknak, akinél majd felveszi az adott karakter szintjét. Ha azzal végeztél simán vissza tudod adni a másiknak. Még az enchant is megmarad a fegyveren (bár csak 60as szintűek mennek rá).

(#21602) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Mining - Enchanting jó páros warriornak?

Where do you want to go today?

(#21603) whitezo88 válasza !player! (#21593) üzenetére


whitezo88
nagyúr

auto loot ki volt kapcsolva, ha kifogod, nem fog elúszni... amúgy boe cucc.

(#21604) !player! válasza H.O.D. (#21602) üzenetére


!player!
aktív tag

Enchanting mellé bármi választható akár még egy készítő profession is.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#21605) H.O.D. válasza !player! (#21604) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Azért gondoltam ezekre, mert mindkettővel elég jól lehet keresni... :U

Where do you want to go today?

(#21606) !player! válasza H.O.D. (#21605) üzenetére


!player!
aktív tag

Nem szinteztem karakter sose enchantingal együtt, de 80-n felhuzni eléggé költséges.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#21607) Wolverine válasza H.O.D. (#21605) üzenetére


Wolverine
félisten

Az enchant eléggé macerás 230-240 felett 300-ig :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21608) szilchi


szilchi
őstag

Lassan teljesen 80-as cuccokba leszek és megpróbálok bejutni egy 10-es naxx csoportba.Kb.mennyi DPS lenne ajánlott a 10-es raidhez.És érdemes lenne esetleg a Honor amongst the thiefs-re áttalentelni?Persze még a patch elött...mert ha javulás nem is lesz,ezt nerfelni fogják.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21609) Esmein válasza szilchi (#21608) üzenetére


Esmein
nagyúr

öcsém szerint 1200 fölött illene lenni, ő 25 fősben 2400-at csinál épp most.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21610) Esmein válasza Esmein (#21609) üzenetére


Esmein
nagyúr

pontosítok, 1200-nál még ott nem látott jobbat, de 1800 -2000 kellene

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21611) szilchi válasza Esmein (#21609) üzenetére


szilchi
őstag

Az azért már megvan :) ,ha nem is folyamatosan :F .Eléggé ingadozó a DPS-em.Csináltam már 2000-et Ingvar the Plunderer-en (HC) meg 950-et Anomalus-on (szintén HC).De átlag olyan 1400 szokott lenni.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21612) kovsol


kovsol
titán

nem tudom de én 1,8-2k dps t mageval 70-es raiden is elértem annó

most cement sámlival (off gearem) megvan a hitem ami kell exp az még nem teljesen 3300 dps 10-es raiden PW be
nálunk 5k dps fölött is tolnak 25ös raiden fullos gearben persze

May the Force be with you!

(#21613) Esmein válasza kovsol (#21612) üzenetére


Esmein
nagyúr

nem mindegy, hogy mivel, mibe, és mik vannak mellette. 1800-tól 3900-ig bármi lehet jó vagy akár kevés is. heroicozgattunk kicsit, a hunterünk ütött 2500-as dpst, 10 fős naxban 4k fölött van mindig.

szerk.: jellemzően aki a warrior tank alatt van dpsben, az egy balfék.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21614) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ma sikerült először könnyesre röhögnöm magam, mióta kijött a wotlk. Olyan szinten, hogy nem birtam a partytagokat kijelölni, mert mindig félrekattintottam+ a könnyeimtől alig láttam.

A történet annyi röviden, hogy 3an kerestünk 2 random DPSt egy könnyed kis HC UKra igy estefelé.
Sikerült szereznünk egy drood gyöngyszemet, aki már az elejétől fogva vérprofi volt, osztotta ha kellett, ha nem, reportolni akart, mert közöltem vele, hogy azért nem ütöttem ki a bossnál a jégtömbből, mert kövér a boomkin bagoly :)
Szóval ő már megalapozta a hangulatot, illetve a rouge kolléga, aki bekéretőzött a partyba (szolid armorys gearcheck után gyanús volt, hogy ott még 79es, mondjuk úgy is nézett ki szegény). És hát ekkor történt az a pár pillanat, amin elfeküdtünk és mind3an erőteljesen szakadtunk a röhögéstől TSen.

A törös közölte, hogy ő majd sappol, persze, kb 3 kmről kiszúrták, és kb 0,5 sec alatt kinyirták. Erre a tankunk szolidan megjegyzte, hogy "Hát azt hiszem lebukott..."... Sebaj, összekapartuk, erre a boomkin megjelent a sarokon, erősen tempózva szedte a pohos hasát, a hátában egy proto-drakekel+a lovasával, majd beközölte a képen látható szöveget: WTF.. he landed on me... és itt vége volt. Hát igen, egy vérprofi sem számíthat arra, hogy egyszercsak a fején landol egy sárkány.... Azért túléltük: [link]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21615) Viktor77


Viktor77
titán

BS-en kéne nekem egy hordás. Van 6 cooking recept, amit csak ők tudnak megvenni.
Akár 10g-t fizetek receptenként.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21616) szilchi válasza CactuS (#21614) üzenetére


szilchi
őstag

:DD :C ...Akkor ez valahogy a félresikerült UK-ek heroic estéje.Mert én is mentem még egyet HC UK-be,késő este.Vagyis még ott vagyok épp :) .A többiek javítanak mert vagy már 4x wipeoltunk.A DPS-ről annyit,hogy én viszem a pálmát 1530-al,második egy DK 1100-al,harmadik egy mage 970-el és a tank 610-el a végén.Na igen...a szokásos 40 perc helyett már kb. 1,5 órája bennt vagyunk.Mindenegyes boss elött pihi,mert épp a taktikát keresik neten.De legalább megvan az Exalted Argent crusade-al és meg tom venni a cipőt,amit adnak.

Remélem Ingvar lemegy 3. tryra :U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21617) szilchi válasza szilchi (#21616) üzenetére


szilchi
őstag

És igen,3.-ra lement.Dark smash-nél még csak véletlenül se bujtak el.Lett egy 16 G-s repair,de ez van.Én is hasonlóan kezdtem a HC-s karrieremet. :D

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21618) CactuS válasza szilchi (#21616) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi is csináltunk egy ellenőrzést, az páros bossnál rákérdezett a tank, hogy:
- tactics?
rouge: tank and spank....
wlock: retardcheck failed... ;)

Ne is mond, még csak honored közepénél tartok ACvel, pedig a sapi az jól jönne onnan az dobna még egy ezrest a manamon kb (többek közt).

Szerk: Grat. Deadly Boss Mod erősen javasolt nekik, sokat könnyit a dolgon. Nekem 40 környéként volt ma HoL daily hc, mert a végén nem volt képes a 2 random normálisan együtt mozogni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21619) szilchi válasza CactuS (#21618) üzenetére


szilchi
őstag

:DDD ..Nem semmi.A duónál mi is szenvedtünk.Eddig mindig úgy ment,hogy először Dalron aztán Skarvald.Most nem,az egyik le 10%-ra aztán ütjük a másikat.Ok is volt,csak épp rajtam kívül senki nem váltott célpontot és leverték szépen Skarvaldot :W Wipe..Második try-ra lement,de úgy hogy mindenki halott volt rajtam kívül és Dalron volt még 2%-al.Evasion aztán ami kifért.Kb.egyszerre haltunk meg,de meglett ez a két boss is :D
Hát igen,az az utolsó 21K repu nehezen jött össze.Kell sok 80-as insta na meg a tabard :).De jók a leather cipők,lett velük 288-as hit ratingem.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21620) Arnold2 válasza CactuS (#21618) üzenetére


Arnold2
őstag

Meg tudnád velem osztani kérlek, hogy melyk az a kiegészítő, amitől a legalsó, valamint a jobboldali Action Barok így néznek ki? Valamint ugyan ez a kiegészítőtől ilyen jó a Party Frame, vagy ez egy másik (arra is kíváncsi lennék). S legvégül a Chatbox-ban a szöveg modifikációját mi végzi?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#21621) SimS válasza Arnold2 (#21620) üzenetére


SimS
senior tag

Ugyan nem engem kérdezel, de a válasz:
- chatbox: prat
- unitframe: x-perl
- actionbars: dominos / bartender 4

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#21622) Esmein


Esmein
nagyúr

elkezdtem icecrownban kettesével húzni a groupokat, így már kicsivel keményebb :D
pullonként 70-80 ezer damot kapok be, és 200-at osztok ki :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21623) LucifeI2 válasza Viktor77 (#21615) üzenetére


LucifeI2
őstag

Én segítek szívesen, nekem is kénének receptek ally oldalról.

(#21624) CactuS válasza Arnold2 (#21620) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igy van, unit frame az x-perl, csak kicsit állitgatva van. A skillbar az bartenter4+buttonfacade, a chat pedig prat 3.0.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21625) Arnold2 válasza CactuS (#21624) üzenetére


Arnold2
őstag

Köszi neked és SimS-nek is! :R

(#21626) Bencus88 válasza !player! (#21594) üzenetére


Bencus88
nagyúr

igen már tudom köszi

Ja még annyi, hogy mindegy hol horgászok orgrimmarban, vagy melyik részen kell?

[ Szerkesztve ]

(#21627) animatrix11 válasza capafog23 (#21455) üzenetére


animatrix11
őstag

200as lett a hit raitingem, mostmár tolok 1500-1800 dspt, 10es naxxba meg 1800-2200 között mozgott, állitolag 300ig érdemes felhúzni, amugy ha a hit nagy akkor nemcsak jobban eltalálom, hanem critre i snagyobb esélyem van?

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21628) animatrix11 válasza Ribi (#21451) üzenetére


animatrix11
őstag

most ajánlottak egy ilyet állitolag ebban van knagy dsp: [link]

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21629) SimS válasza Esmein (#21622) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Kipróbáltam én is ezt a grindelős dolgot amit emlegetsz.
Nekem 2 pakkon a dmg-em meg a dmg taken ilyen. Lehet nekem egyszerűbb dolgom van :D

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#21630) Esmein válasza SimS (#21629) üzenetére


Esmein
nagyúr

hja, prot palával egyszerűbb egy kicsit :D

animatrix11: ahogy értelmezed, a miss eszi a criteket is, meg a hiteket is, ezért dw classal jobban jársz, ha először hitre mész crit helyett pve-re.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21631) Esmein


Esmein
nagyúr

lejárt a szerkesztési idő, nem tudja valaki miért van az, hogy ha fut az ati tray tools, a homokóra csak villan egyet és semmi nem történik, amikor a wowot próbálom indítani?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21632) Cathfaern válasza Esmein (#21631) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OSD-t ki kell kapcsolni (alapból be van kapcsolva, hogy mutassa hány FPS-el fut a játék).

animatrix11:
A hit nem növeli a critet, viszont ha nincs hit caped, akkor nem tudod kihasználni a crited. Hogy mire gondolok: tegyük fel, 30% a crit esélyed, illetve 20% eséllyel misselsz. Ekkor (statisztikailag) 100 ütést nézve nem 30 lesz crit, hanem csak 24, mivel a többi miss lesz, tehát olyan, mint ha csak 24% lenne a crit esélyed (statisztikailag, mert 100 ütés akár kijöhet úgy is, hogy pont nem a critek fognak misselni, de elég nagyszámú ütést nézve már helytálló a dolog).

[ Szerkesztve ]

(#21633) Esmein válasza Cathfaern (#21632) üzenetére


Esmein
nagyúr

ez megoldotta, köszi!

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21634) DebilEvil válasza animatrix11 (#21628) üzenetére


DebilEvil
tag

Ehhez ennyit tudnek hozzafuzni, 0 koze van a wow-hoz annak a noobnak.

(#21635) whitezo88 válasza DebilEvil (#21634) üzenetére


whitezo88
nagyúr

juj, ez még kevésbé hc guildben is kemény hiba (volt).

btw a járásképtelenség szerintem súlyosabb hiba mintha vki nem tol 4k dpst, ezért is raktam fel a FailBot addont, ajánlom mindenkinek ;]

[ Szerkesztve ]

(#21636) pachito


pachito
őstag

Valaki tudna javasolni egy fasza kis addont a papomnak? Hílerkedéshez kellene, régebben volt egy olyanom, ami megjelenítette a csapattagok nevét egy külön kis ablakban, mellette 4-5 spell kisebb ablakokban, és akkor onann tudtam őket gyorsan hílelni, ha kellett. Sajna már letöröltem, a nevére meg nem emlékszek. Valami javaslat esetleg?

üdv

(#21637) Cathfaern válasza pachito (#21636) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Healbot?

De igazából bármilyen raidframe + mouse over macro-k healekre is megteszi.

(#21638) pachito válasza Cathfaern (#21637) üzenetére


pachito
őstag

:R

(#21639) whitezo88


whitezo88
nagyúr

jujj

(#21640) animatrix11 válasza DebilEvil (#21634) üzenetére


animatrix11
őstag

lol :C

bővebb infó hogy miért, nekem azt mondták hogy jó lehet az a talent és aki mondta elég sok köze van a wowhoz, mert 1 hc klán officere

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21641) animatrix11 válasza Esmein (#21630) üzenetére


animatrix11
őstag

54ről hirtelen felment 230 ra jó lesz? :C azt monják az okosok hogy 300 fölé már nem érdemes vinni
a másik amira rá kéne alljak az haste...

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21642) Sanya válasza Cathfaern (#21632) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez nem igaz. ugyanannyi lesz a crited, csak a normal lövések száma lesz kevesebb. legalábbis eddig így volt.

( btw egyik raider guild sem enged le hitcap nélküli embereket endgame raidre :) )

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21643) steveetm válasza Sanya (#21642) üzenetére


steveetm
őstag

Szerinted egy misselt lövés critelhet? Akkor hogy lenne ugyannyi?
Üdv.: steveetm

(#21644) Esmein válasza Sanya (#21642) üzenetére


Esmein
nagyúr

szerencsétlen dw classok, nem is raidelhetnek ? ;]

Following numbers assume 5/5 Precision:

# 755 Hit Rating to cap dual-wield melee autoattack
722 Hit Rating to cap dual-wield melee autoattack, in presence of a Dranei

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21645) Wolverine


Wolverine
félisten

Egy kérdés: ha már szépen kihagytam a legtöbb outlandi instát, visszamenőleg azért lenéznék pótolni pár dolgot; de vajon meddig üthetőek be egyedül? (a gear Armoyban látszik; igen übergyenge)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21646) bobace válasza Wolverine (#21645) üzenetére


bobace
őstag

Mivel dudu vagy a trash skippelhető, ott lehet a legkönnyebben meghalni. Bossok pedig 90%-ban lemennek normalban. Én bagolyként még kék gearben 70-es HC-ban is szólóztam pár bosst. Ergo nem lesz gond.

Én is lenéztem Onyra, simán lemegy bagolyként, csak mana gondok akadhatnak. Hívtam AOE-ra egy maget és farmra tettük 10 perc alatt, így már mana gond sem volt :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#21647) !player! válasza bobace (#21646) üzenetére


!player!
aktív tag

Mennyit sebződsz onytol csirke formába?

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#21648) Cathfaern válasza steveetm (#21643) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Utánanéztem elitistjerks-en, valószínűleg Sanya-nak van igaza. Az ok az, ahogy a WoW kiszámolja, hogy ütés épp micsoda. Ugyebár a legkézenfekvőbb módszer, hogy szépen végigfut minden lehetőségen, dob a szerver egy random számot miss-re, aztán parry-ra, critre, stb-re, ha valamelyik dobás sikeres, akkor az teljesül. Ezzel a módszerrel az a baj, hogy meglehetősen számítás igényes, főleg ha azt nézzük, hogy a szervernek egy másodperc alatt többezer ilyen számítást kell elvégezni (ha nem többet). Szóval ehelyett egy "táblázatot" generál a szerver, amiben benne van minden pl. 5% esély miss, 30% esély crit, 69% esély hit (most parry és társait hagyjuk, de azok is ugyanúgy belejönnek ebbe), a lényeg, hogy az egésznek összesen 100%-ot kell kiadnia. Erre ugyebár csak egy random számot kell dobnia a szervernek, így messze erőforrás barátabb. Viszont ebben az esetben, ha te növeled a hit esélyedet 2%-al, akkor nem fog más történni, mint hogy a táblázatban 3% miss, 30% crit, 71% hit lesz, tehát a crit változatlan, az mindig 30%. Az vitatott, hogy mikor melyik módszert használja a szerver, ami tény, hogy a sima fehér ütéseknél a táblázatos módszert használja, melee skilleknél nagy valószínűséggel a lentebb beszélt rendszert (azaz ha nincs hit, akkor crit se lehet). Illetve jó eséllyel spelleknél és ranged fehér sebzésnél* is az utóbbit használja.
Tehát ez alapján azt lehet mondani, hogy akinek a sima ütés adja a dps-enék a jó részét, annak hit nem növeli a crit esélyt, viszont akinek skillek adják a sebzés nagy hányadát, azoknak igen.

*bár ez tényleg eléggé vitatott, általában theorycraftnál a táblás módszert veszik alapul, viszont így vannak anomáliák.

[ Szerkesztve ]

(#21649) bobace válasza !player! (#21647) üzenetére


bobace
őstag

600-800 körül. Regrowth és Reju bőven elég rá. Akkor tolom el általában mikor castol. Ha gáz van ütés közben is.

Hit-re: [link]

"For example, a caster with no spell hit rating gear or talents, against a mob 3 levels higher (83% hit chance), and 30% crit rating from gear and talents:

crit rate over all spells = 30% * 83% = 24.9%"

Amint látszik, csökken a crit ratinged is a nem elegendő hit-tel.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#21650) Ptech válasza Cathfaern (#21648) üzenetére


Ptech
őstag

Hát viszonylag egyszerűen meg lehet állapítani hogy hogy is működik valójában. Target dummynak nekiugrani 2 gearben, egyiknél bőven hitcap alatt, másiknál meg hitcapen, critnek ratingnek meg kell egyeznie mindkér gearnél. Csak azt kell nézni, hogy csökken-e a crit esély autoattacknál és sárgáknál.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.