Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) pjen válasza Sanya (#99950) üzenetére


pjen
félisten

Neked, de másnak azért lehetett.

(#99952) flexxx válasza bounty123 (#99948) üzenetére


flexxx
tag

Nekem nincs mondjuk szükségem az EPG-re, de ha valaki ragaszkodik hozzá, lehet különböző oldalakról beimportálni, és megkerülni a UPC-ét.

(#99953) gduck válasza Sanya (#99950) üzenetére


gduck
addikt

Élőben szinte semmit se nézek (kivéve élő sport közvetítéseket)!

(#99954) Ledi


Ledi
aktív tag

Elérhető a VTV boxon a filmtár.

Lehet kölcsönözni, ha valakit érdekel. Gondolom ez is jelzi, hogy hamarosan lelövik Kaon box mögötti szolgáltatásokat.

Új szoftververzio: 6.1.7300.09jks/6.1.7300.09730002

Felhasználói felület verziója: 61.730.323

Kedvencek továbbra sincsenek. :O

Mást egyenlőre nem vettem észre.

(#99955) MaCS_70 válasza flexxx (#99952) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arról azért ne feledkezzünk meg, hogy alapvetően a normál felhasználókról van szó, akik nem tudnak és nem is akarnak semmit megkerülni, semmit importálni -- csak használni egy szolgáltatást, mégpedig a lehető legegyszerűbben, amiért fizetnek.

Én sem akarok importálgatni, szimplán csak nyomogatni a távirányítót. A vodafonos új távirányító mondjuk eleve egy vicc a UPC-sekhez képest, nem kezeli a tévét, nincsenek rajta dedikált gombok.

A feleségem a tipikus ügyesebb felhasználó, aki viszont teljesen ki van akadva az új eszköztől, szolgáltatástól. Ő fel akar venni a tévéből, visszanézni a felvételeit, válogatni a műsorok között. A UPC boxokat simán kezelte, az újakat nem érti.

Apropó, létezik az, hogy a felvételek csak a telefonos appban kezelhetők???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99956) tomp válasza Ledi (#99954) üzenetére


tomp
félisten

Jó lenne egy nagy frissítés. Ez csak UI frissítés volt.
Amit várok mint nagy frissítés: Netflix app javítás mert jelenleg használhatatlan, HBO GO, Kedvencek.

(#99957) Clever0 válasza MaCS_70 (#99927) üzenetére


Clever0
senior tag

"mekkora dráma volt, amikor a matavnet.hu-ból axelero.hu lett"
Ők mégis meg tudták csinálni a névváltást. Most örülnénk neki, ha a levelek megmaradnának csak a cím lenne vodafone-os végződésű.

(#99958) MaCS_70 válasza Clever0 (#99957) üzenetére


MaCS_70
félisten

A matavnet-es címeg egyébként titokban működtek szépen tovább.

A levelek megtartásával mi a gond? Simán megcsinálod egy asztali mailkliensben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99959) flexxx


flexxx
tag

@#99955, valamiért nem válaszként íródott.

Valóban, viszont a kontextusban enigma2-es boxokról volt szó, ami 30-40 ezernél kezdődik, és amit normál felhasználó nem fog venni. :)

Ha átlagfelhasználásról van szó: A Kaon box se volt semmi, de ezt a szánalmas, fél-funkciós Vodaboxot még inkább érdemes elkerülni messziről, főleg, ha felvételről van szó. Ha van okos TV-je az embernek, az kiválthatja ezt a TV felvétel funkciójával, és egy CI+ modullal, ami nem olyan bonyolult, mint egy enigma2-es box kezelése. Vagy itt hagyni a francba végre ezt a rakás csőcselét, és átvonulni a DIGI-hez, ahol kódolatlanok az adások, ha van rá lehetőség. :U

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a Kaonból miért kell a felvételt is kivenni. A műsorvisszanézőt megértem, mert az a Horizon Go-ra épül, de a felvétel...?

[ Szerkesztve ]

(#99960) Clever0 válasza MaCS_70 (#99958) üzenetére


Clever0
senior tag

"A matavnet-es címeg egyébként titokban működtek szépen tovább."
- Úgy emlékszem, hogy megkaptad az axelerós fiókba a matavnet-es leveleket egy ideig. Ez a normális. Utána lehetne automatikus levelet küldeni a feladónak, hogy változtassa meg a cél címet az újra, ami a régiből kikövetkeztethető.

"A levelek megtartásával mi a gond? Simán megcsinálod egy asztali mailkliensben."
- Nem használok asztali klienst. (Az Outlook Express-t szerettem, mert minden csoportot külön fájlba mentett.)
- Bármelyik programot választanám erre, az is befejezheti egy nap és nincs rá garancia, hogy azt a formátumot egy másik program beolvassa.

(#99961) Ledi válasza tomp (#99956) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ezeket én is várom.

(#99962) MaCS_70 válasza Clever0 (#99960) üzenetére


MaCS_70
félisten

"- Nem használok asztali klienst. (Az Outlook Express-t szerettem, mert minden csoportot külön fájlba mentett.)
- Bármelyik programot választanám erre, az is befejezheti egy nap és nincs rá garancia, hogy azt a formátumot egy másik program beolvassa."

Tehát akkor az a gondod, hogy megmaradnak-e a leveleid, de Te nem gondoskodsz a lementésükről, mert éppen nem használsz olyan eszközt, ami erre alkalmas??? Hát akkor használj, legalább a mentés idejére, nem?

Ez a formátumdolog sem egészen tiszta. Azt mondjuk nem igazán értem, hogy miért nem akarsz egy helyi mentést, archiválást is a leveleidről, de most egyetlen programról beszélünk. Milyen másik programnak kellene azt beolvasnia? Beindítasz mondjuk egy Thundebirdöt (portable is van belőle, telepíteni sem kell), IMAP-on lehúzod a leveleidet és átteszed a másik szolgáltatásba, ami szintén IMAP-on szépen visszaszinkronizál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99963) Ledi válasza flexxx (#99959) üzenetére


Ledi
aktív tag

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a Kaonból miért kell a felvételt is kivenni. A műsorvisszanézőt megértem, mert az a Horizon Go-ra épül, de a felvétel...?

Ezt nem értem. A Kaonnál a felvétel helyben történik a külső eszközön. Vagy valamit már változtattak?

(#99964) flexxx válasza Ledi (#99963) üzenetére


flexxx
tag

(#99965) Ledi válasza flexxx (#99964) üzenetére


Ledi
aktív tag

Igen ezt én is láttam, de aki ezt használja az sem tud felvenni vele?
Nem tudom kipróbálni mert 8 hónapja megszabadultam a Horiborzalomtól.

(#99966) Clever0 válasza MaCS_70 (#99962) üzenetére


Clever0
senior tag

- Ha Thundebird-el lehúzom a upcmail-os levelemimet azt fel tudom tölteni a gmail fiókomba, mintha ott kaptam volna őket?
- Ha a Thundebird 5 év múlva befejezi akkor az általa használt óriási fájllal mit tudok kezdeni?

(#99967) MiZo1990 válasza flexxx (#99964) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Igen, valaki írta is, hogy nála Eger környékén már nem is elérhető a visszanéző.
Október vége felé közölte vele a box, hogy november 1-től nem elérhető a videótár, visszanéző meg a Tv Apps.

(#99968) flexxx válasza Ledi (#99965) üzenetére


flexxx
tag

Valaki asszem pont itt írta, hogy a MyPrime, vagy Videotár, vagy franc se tudja már mi nem működik egy ideje a Kaon boxán. Nekem még az megy, a felvételről viszont fogalmam sincs, mert pendriveot nem eszik meg, egy egész külső vinyót meg nem akarok csak ezért újraformázni. Annak kéne kipróbálnia, akinek már a VOD sem megy.

(#99970) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat az upc/vtv box kérdésemre! Akkor kérhetek nyugodtan vtv boxot,megoldódik a műsorrögzítés,élő adás megállítás,visszatekerés mizéria? Még infó,ami lényeges lehet:nem kell hónapokig tárolnia a felvételeket,elég 2-3 hét. És a vtv box párhuzamosan egyet rögzít,és másik csatorna élőben nézhető?Van olyan csatorna,amiről köztudott,hogy nem lehet a műsorait rögzíteni?

Üdv: Attila

(#99972) cof válasza #72445440 (#99971) üzenetére


cof
veterán

A hotmail az Microsofté nem? Nem aggódnék miatta, nekem még a @msn.com címem is él.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99973) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok,

Mennyi idő míg bekötik a vodafone tvt és internetet
Hány napot kell várni kb?

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#99974) viktorhu válasza #72445440 (#99971) üzenetére


viktorhu
veterán

Megpróbálom egyszerűbben: akármit is csináltam volna, a digitel2002-es címem már nagyon sok okból nem lehetne meg. Költöztem is többször, a cég is többször tulajdonost váltott, szolgáltatót is váltottam többször. Ehhez képest a hotmailes címem kb. 20 éve változatlan. Szolgáltatói emaillel már nagyon sokszor változott volna a címem azóta.

Szóval igen, megvan a megszűnés elméleti lehetősége (bár nem fog, legfeljebb eladják megint, ha nem akarnak vele foglalkozni), de szuper távoli az esély ahhoz a szükségszerűséghez képest, hogy a netszolgáltatód előbb-utóbb változni fog mindenképpen.

Ha ez nem elég, akkor még mindig ott a saját domain mint legbiztosabb megoldás. Ha meg szolgáltatói emailt használsz, akkor számolj vele, hogy el is kell majd engedned.

(#99975) mad823


mad823
őstag

Sziasztok! Ilyen "szereld magad" jellegű megoldás létezik a Vodánál kábeltévére? Emlékeim szerint a UPC-nél volt. Minden adott (az épületben már szolgáltat a UPC, kábel van, stb.), 3 db mediacard kellene csak, csak TV előfizu. Ha van még ilyen, hogyan lehet a leggyorsabban hozzájutni a hardware-hez? :) Kösz!

(#99976) bbsofficial válasza MiZo1990 (#99967) üzenetére


bbsofficial
tag

Nálam még működik, de egy csettintéssel lehet törölni a két legfontosabb funkciót úgy, hogy nem biztosítanak helyettesítőterméket?...

(#99977) MiZo1990 válasza bbsofficial (#99976) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nálam is megy, felvenni is lehet, még nem írt ki ezzel kapcsolatban semmit.

Attól, hogy Horizon helyett Kaon-nak nevezik és a UPC grafikai elemeit pirosra meg Voda ikonra cserélték még a Liberty Global (UPC) platformja fut mögötte. Horizon Go sem lesz már sokáig.
Alternatíva természetesen van: Vodafone TV beltéri felvétellel és videótárral vagy Mediacard a TV-be semmi extra nélkül.

Lehet Mediacard-od és a TV-n keresztül tudsz felvenni (azt amit nézel az egy napos EPG segítségével).
Lehet Kaon beltérid, ami egy egyszerű dekóder lesz ezek után, annak akinek nincs HDMI a TV-jén, de nem akar kártyát (de legalább lehet több napos EPG).
És természetesen lehet Vodafone TV-d, amin van videótár, visszanéző meg felvétel (egyes csatornák egyes műsorai kivételt képeznek).

(#99978) cof válasza MiZo1990 (#99977) üzenetére


cof
veterán

KAON-nál sem lesz 1 hetes EPG ha lelövik a hátteret alóla, mert az IP-n jön Horizon szerverről, ahogy a videótár. Az USB-s felvételt meg egy szoftverfrissítéssel le tudják tiltani ha akarják.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99979) bbsofficial válasza MiZo1990 (#99977) üzenetére


bbsofficial
tag

Eddig hűségkötéshez kötötték a box lecserélését Vodafone box-ra, most hosszabbítottam a nagy TV, 500 net helyett kis TV, 300-as net csomagra, szóba sem jött, hogy szeretnék-e új dobozt.

Ui. köszönöm a tippet a lemondás opcióra, a jelenlegi csomag 8600 helyett 5700 lett volna, de megelégedtem a kisebbel 4500-ért. :)

(#99980) gduck válasza flexxx (#99959) üzenetére


gduck
addikt

"Valóban, viszont a kontextusban enigma2-es boxokról volt szó, ami 30-40 ezernél kezdődik, és amit normál felhasználó nem fog venni. :)"

Feleannyiba kerül mint egy átlag telefon és egyszerűbb kezelni is! :D Aki felvétellel "foglalkozik" annak nem szabad hogy gondot okozzon. És a lehetőségek meg határtalanok, nem úgy mint egy szolgálattói boxnál.

VTV: A felvett anyagban történő tekerésnek a tiltása egy AGYRÉM!!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#99981) mihal


mihal
csendes tag

Sziasztok!!

Azt szeretném kérdezni, hogy rálehet-e kötni egyszerre 2 gépet UTP kábellel közvetlenül a connectboxra, hogy minda2 egyszerre működjön?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#99982) MiZo1990 válasza mihal (#99981) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szia!
A ConnectBoxon 4 Ethernet port van, egyszerre 4 eszközt tudsz vezetékkel rákötni, amik egyszerre el is érik az internetet.

(#99983) flexxx válasza gduck (#99980) üzenetére


flexxx
tag

Tudom én azt, hidd el. :U

(#99985) MaCS_70 válasza #72445440 (#99969) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem azt mondom, hogy nem disznóság / szívás elvenni / elveszíteni a domaint. Azt mondom, hogy sajnos fel kell készülni rá, hogy ez megtörténhet, és egy szolgáltatói domainnél ennek fokozott a veszélye, ergo az első mondat jelentősége nem elhanyagolható.

Amúgy a saját domain fenntartása sem merül ki az éves fenntartási díjban, hiszen a levelezést is tartani kell, és minden ellentétes híresztelés ellenére az otthon üzemeltetett mailszerver NEM teljes értékű megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99986) MaCS_70 válasza Clever0 (#99966) üzenetére


MaCS_70
félisten

- Ha Thundebird-el lehúzom a upcmail-os levelemimet azt fel tudom tölteni a gmail fiókomba, mintha ott kaptam volna őket?
Persze, minden további nélkül, már feltéve, hogy a upcmail tényleg ad IMAP-ot, de miért ne adna? Egyszerűen csinálsz két IMAP-fiókot, egy upcmailest és egy gmailest, és amint a upcmailes tartalmad letöltése megérkezett, szépen áthúzogatod a tartalmat (levelek, mappák) a gmailesre.

- Ha a Thundebird 5 év múlva befejezi akkor az általa használt óriási fájllal mit tudok kezdeni?

A Thunderbird nem csinál óriási fájlt. Ha igen, akkor az annak köszönhető, hogy a felhasználó nem szortírozza a leveleket. Tehát pontosan akkora fájlok keletkeznek, mint az a mappa, amibe az adott leveleket dobáltuk.
Amúgy az egységesnek tekintett mbox rendszert használja, ami könnyen kezelhető, könyvtárstruktúrába rendezett szöveges fájlokból áll -- szemben az Outlook valóban borzalmas fáljszörnyével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99988) viktorhu válasza MaCS_70 (#99985) üzenetére


viktorhu
veterán

Saját mail szervert hozzáértés nélkül nem ajánlott üzemeltetni, ráadásul ahhoz már tényleg üzleti előfizetés kellene.

Egy csomó domainregisztrátor kínál ingyen alap mail hostingot, komolyabbhoz ott a zoho (pl. activesync támogatással), még komolyabbhoz meg fizetni kell pár dollárt vagy eurót havonta, de ez már nagyon messze van attól, amire átlag felhasználónak szüksége lenne.

(#99989) MaCS_70 válasza #72445440 (#99987) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Lementeni le tudod, de GMailbe berakni nem tudod úgy."

Miért ne tudnám? Rendszeresen csinálom!

szerk: Most gyorsan át is mozgattam egy rakás levelet a saját domainemre érkező egyik mappából a gmailre, és pillanatokon meg is jelent a telefonomon a Gmail alkalmazásban. Triviális, hogy így működik, mivel IMAP.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99990) MaCS_70 válasza viktorhu (#99988) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon soka akarnak, és van, aki meg is oldja, hogy mondjuk egy NAS-on menjen a levelezésük.

Egyszer heccből én is megcsináltam, és tulajdonképpen ment is. A gond a rendelkezésre állással, üzembiztonsággal van, bár a dinamikus IP-címek problémájának megoldásával sem vagyok tisztában.

Sokáig godaddy-ztem, de vastagon ráfaragtam. Most egy hazai szolgáltatónál fizetek 10e Ft-ot 10 GB-ért. Számomra ez megnyugtató és arányosnak tűnik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99991) gduck válasza Ledi (#99954) üzenetére


gduck
addikt

Érdekes ez a szoftververzió a per jel utáni rész az előzőben 6.1.7300.09730010-volt, előtte meg ugyanez a 6.1.7300.09730002.

(#99992) inf3rno válasza MaCS_70 (#99990) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mivel faragtál rá a godaddy-nél?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#99993) MaCS_70 válasza inf3rno (#99992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bármit másoltam, két példányban visszamásolta. Kb. 40 munkaórában takaríthattam utána. A support szerint van ilyen, de a pénzemet legalább visszaadták. Mindezt ráadásul több évnyi folyamatos üzem után, tehát nem egy változtatást követően.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99994) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Vodafone-nal szokott lenne BlackFriday akcio? Naluk van az egyik kiszemelt TV amit venni akarunk, es ok meg is adjak az 5 ev garanciat ahogy kell. Annyi a bibi, hogy most pont 40eFt-tal dragabb :DDD

(#99995) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Vajon ha szolgáltatót váltok akkor megmarad a Webmail?? :U

(#99996) Intruder2k5 válasza Toth_Jani (#99995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem arról volt szó az elmúlt napokban, hogy a UPC-s email címek így is, úgy is megszűnnek? Egyébként meg természetesen nem marad meg, a szolgáltatói email cím az előfizetés mellé járt, ha felmondod az előfizetést, megszűnik a cím is.

(#99999) viktorhu válasza MaCS_70 (#99990) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem ahhoz kell érteni, hogy végignyomkodja valaki a next-next-next gombot egy mail szerver alkalmazáson. Hanem hogy ne használjanak szabad prédaként spamszervernek, másrészt meg hogy ezt el is higyjék róla a különböző cégek webszerverei, és ne utasítsák vissza a tőled jövő leveleket. Az MX record ip címe a legkisebb probléma, azt a dinamikus ip szolgáltatók megoldják neked (vagy ők is adnak neked évi pár dollárért mail hostolást). Én biztosan nem vacakolnék vele magamnak, játékból persze jó poén, de ha munkához kell, jobban megéri másra bízni fillérekért.

(#100000) F-ECT$


F-ECT$
titán

100000 :Y :R

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.