Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99551) paradison válasza Zigi (#99489) üzenetére


paradison
újonc

Válaszoltak a hibajegyemre, áttettek bridge módba. De az eddigi 930/40 helyett 510/41-es sebességem lett. A nap folyamán többször is mértem, stabilan mindig ez az eredmény jött ki. Megy az újabb hibajegy.

[ Szerkesztve ]

(#99552) Zigi válasza paradison (#99551) üzenetére


Zigi
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de kb ezt tudja most a voda hálózat. Csúcsidőn kívül megvan a giga, de általában 500 körül ketyeg. Akinek nem kell a + feltöltés semmi értelme a gigás netnek a Vodánál.

(#99553) sly54


sly54
tag

Köszönöm annak a "nagyon kedves"topiklakónak aki a tegnapi hozzászólásom után "átrakatott"kábelre(vodabox),persze lehet véletlen egybeesés,na dehát na

(#99554) Livius válasza paradison (#99551) üzenetére


Livius
őstag

Ha átraktak birdge módban, azért nem ártana azt is letesztelni valahogy, hogy a saját routered képes-e az 1 Gbites routolásra. Köztudott hogy pl a PPPoE kapcsolatos optikai 1 Gbites sebességekhez kell a hardveres NAT a routerben különben jönnek a limitek.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#99555) paradison válasza Livius (#99554) üzenetére


paradison
újonc

Teszteltem. Ez a router csak bírja: https://mikrotik.com/product/CCR1009-7G-1C-PC
Természetesen a router kihagyásával is mértem, éjszaka is. Igen, köztudott amit írsz, de jelen esetben nem PPPoE-es a kapcsolat.

(#99556) woodworm válasza sly54 (#99553) üzenetére


woodworm
veterán

Vicces feltételezés.

(#99557) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok valami várható változásról, netán áremelésről pl. januártól?

Jelenleg TV Bronz + Fiber Power 120 + Telefon Nonstop S csomagom van fehér CB-vel, de hűség nélkül vagyok lassan 2 éve. Ez jelenleg nekem 4140 Ft-ba kerül.
Szeptemberben vettem Vodától 2 év részletre egy TV-t, aminek a részletét hozzácsapják az előfizuhoz, de ez talán mellékes

Tegnap küldött voda részemre egy levelet, hogy hosszabbítsam meg előfizetésem és az oldalukon bejelentkezve megnézhetem az ajánlatokat.....gondoltam majd rálesek valamikor.
Előbb felhívtak telefonon is és tettek egy ajánlatot, miszerint 45xx Ft-os díjért átcsapnának 300-as netes csomagba, a többi szolgáltatás maradna ahogy jelenleg van + bejönne 12 hónap hűségidő.

Megbeszéltem, hogy jövőhét hétfő vagy kedd délután keressenek meg újra addig átnézném a mail-ben küldött ajánlatukat is...no azt gyorsan megnéztem -> semmi értékelhetőt nem kínál számomra sajnos a weboldaluk :(

Tehát adott a kérdés: várható-e valami "trükk" voda részről a közeljövőben vagy csak szimplán eszükbe jutott, hogy pár száz forintot kivegyenek a zsebemből? :DDD

Pár éve volt, még UPC-nél trükköztek ilyesmivel, hogy pár száz forint díjemelkedéssel átraktak sokakat magasabb net csomagba, akit meg ez az ajánlat nem érdekelt 1-2 hónapon belül automatán 0 extra díj fejében dobtak át ugyanarra az emelet sávszéles csomagra.

Akkor ezt megkajoltam, most inkább kihagynám, mert amúgy is bőven elvagyok a jelenlegi 120-as sávszéllel is :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#99558) sziszi-fuszi válasza AtHoS (#99557) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szerintem ez csupán üzletkötői próbálkozás. Ugyanis, ha nem kötsz újabb hűséget, akkor a meglévő csomagod árát évente egyszer, az infláció mértékének megfelelően növelhetik.

Mi alá kell írás?

(#99559) Ear001 válasza sziszi-fuszi (#99558) üzenetére


Ear001
addikt

Ez igaz, de az lehet, hogy több lesz, mint 1-200 forint.

(#99560) cof válasza Ear001 (#99559) üzenetére


cof
veterán

Most az idén 3.5% az infláció mértéke, miért lenne több? Még 5%-os inflációnál is 200 Ft-al lenne több /hó a havidíja. Ha elég ez a 120-as net, nincs értelme az újabb hűségnek.

(#99553) sly54 Ne már. :D

Szerinted valaki betelefonált, hogy tegyétek már át sly54-et hamar gyorsan DVB-C-re mert most OTT-n van? Bizonyára ennyi információból be is azonosítottak az adatbázisban. Csak véletlen egybeesés, egyébként is volt UPC területen DVB-C van hivatalosan, várható volt előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99561) sziszi-fuszi válasza Ear001 (#99559) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Egy icipici számolás rájössz, hogy ez csak és kizárólag a vodkának és az üzletkötőjének jó üzlet. Nem nekünk. De minek a rabiga? Ha neked megéri az évi 2-3000 Ft. különbség, nem mondta senki, hogy ne kösd meg a hűséget! Eszközt sem érdemes venni náluk, mert drágábbak mint a legtöbb bolt, hacsaknem a részletfizetés vonzó. Nekem biztos nem az!

Mi alá kell írás?

(#99562) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

A segítségeteket, szakértelmeteket kérném szépen :R , pro és kontra: új lakás, új élet, új szolgáltató...
Ahol most vagyunk, Digi van és ahová megyünk Vodafone (ex-UPC).
Mivel nagy igényeink nincsenek a TV-t, mint szolgáltatást illetően, bőven kiegyeznénk egy hasonló megoldással, mint ami a Diginél van (koax kábel a TV-be és jön az adás).
A területi képviselő hölgy nagyon ajánlgatta a Vodafone TV (média) box-ot, hogy ez a jövő, felhő alapú, meg felvétel és visszajátszás funkció, műsorújság stb., ez kell nekünk.
Ezek minket nem hoznak lázba, viszont a Vodafone Mediacard annál inkább, amivel közel hasonló eredményt lehet(ne) elérni, mint a Digivel (marad az egy távirányító, nem kell egy plusz külső eszköz, kevesebb a havi díj stb.). Na ezt viszont nem ajánlotta a hölgy és azt mondta, hogy előbb-utóbb kivezetésre kerül!, nem lesz a Vodafone portfóliójában...
Ti mit tudtok erről, illetve mi a tapasztalatotok a Mediacard-dal kapcsolatban?
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#99563) cof válasza BandD (#99562) üzenetére


cof
veterán

Szia!

A kártya lesz a neked való igen.

Nem szabad az ügyintézőknek hinni sajnos, mert szeretnek nagyokat mondani. Pár hsz-el előtted is beleestek a csapdába, mert ott meg a régi Horizon BOX-ot cseréltette le egy ügyéntéző azzal az indokkal, hogy az idén mindenkinél lecserélik Vodafone BOX-ra. De ez képtelenség, mert még mindig rendelhető az oldalukon.

Azt tanácsolom neked is, hogy rendeld meg online a szolgáltatást, ott tudsz választani szabadon CI kártyát.

Megszűnni biztosan nem fog, még évek, mert egyébként a Vodafone BOX képes internet alapú TV-zsére is (OTT). De a hálózat az marha gyenge hozzá még, hogy ezt meglépjék. Pár évig még biztosan lesz DVB-C, szóval nincs ok aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99564) BandD válasza cof (#99563) üzenetére


BandD
tag

Köszönöm :K (a jó) híreket, akkor a Mediacard lesz a befutó :C

(#99565) gg07


gg07
tag

Egy gerilla kérdés. Valakinek van infója , miskolci Vodafone home agent állásról? Mit takar ez az állás, van aki ebben dolgozik vagy ismer olyat aki csinálja? Milyen?

(#99566) flexxx


flexxx
tag

Ezt láttátok már?

Gyanítom, 2021-ig használhatják a Horizon márkanevet, amit jövőre a Horizon Go-val együtt kukáznak majd. Akinek nincs Vodabox-a, az meg kap cserébe egy marék semmit. Zseniális.

[ Szerkesztve ]

(#99567) petne válasza flexxx (#99566) üzenetére


petne
őstag

Ez nem jelent semmit. A honlapon eleve vannak kétes információk, többször lehetett tapasztalni.

Én úgy emlékszem, hogy 2022 második félévig használhatják a horizont háttért egyébként, ezt még korábban a vezérigazgató nyilatkozta.

[ Szerkesztve ]

(#99568) mjani1172 válasza kabelmania27 (#99539) üzenetére


mjani1172
addikt

Köszönöm.

Akkor viszont nem értem az egészet, mert a legtöbb hozzászólás a vodafone box ellen szól, a régi horizon ellenében.Azt hittem van ennek oka.
De a kérdésemre hogy ez konkrétan miben jelent előnyt vagy hátrányt, csak te válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#99569) kabelmania27 válasza mjani1172 (#99568) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van oka, mert van akinél stabilabb a régi. Amennyiben a tévében van dvb-c mpeg4 tuner és CI+ modulfogadó kérhetsz médiacardot a box helyett.
Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bekötés.
Amennyiben megírod a modem jelszint értékeket ki tudjuk számolni milyen a bejövő jelerősség.

(#99570) mjani1172 válasza kabelmania27 (#99569) üzenetére


mjani1172
addikt

Oké, köszönöm.

Nekem a net sebességgel, a minőséggel nem volt (nincs) bajom, a tv adás is megfelelő. Egyedül a horizon boxxal,állandóan újra kell indítani (frissítés keresése) egy csatorna váltáshoz, akár napi többször is.
Ugyanez van a visszanézéssel is. Bizonyos menűben nem érzékeli a tv irányítót, olyan mintha hardveres gondja lenne, de egy másik menüben, vagy újraindítva jó.
Ezzel már égóta kinlódok, és mikor felhívtak én magam kértem a cseréjét valami másra.
Aztán jöttem ide megnézni mégisvmi a tapasztalat ezzel Vodafone tv-vel, de láttam hogy inkább nem ajánlott. A mostani viszont így rossz ahogy van. Bár lehet hogy ez egyedi?
A jelszinteket és a többit megnézem ha hazaértem.

[ Szerkesztve ]

(#99571) fojtviki válasza mjani1172 (#99570) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem egyedi. Mi is kinlódunk evvel a horizon boxon:) Nálunk csak áramtalanítás után indul el és nagyon idegölő sajnos. A voda box azért jobban működik.

(#99573) tomee987 válasza mjani1172 (#99570) üzenetére


tomee987
tag

Nekem 1.5 hete van VTV box. A másik TV-ben CI+ kártya van kezdetek óta. Sok bug van a VTV boxban. Múltkor néztem vissza az RTL Klub HD-n egy műsort és 29 perc 14 mp-nél megállt... Nem reagált semmire csak a kilépés gombra, aztán persze újraindult a műsor elejétől de beletekerni nem lehetett, szóval cseszhettem.
Többször tapasztalom, ha egy HD csatornára (pl. RTL Klub HD, TV2 HD, ATV HD) kapcsolok pattog a hang folyamatosan. Ha egyszer kétszer elkapcsolok meg vissza akkor megszűnik a pattogás a csatornán. Van mikor így kapcsol be a box, hogy pattog a csatorna hangja amivel bekapcsolódik.
Olyannal is találkoztam, hogy "kiszolgálóhoz kapcsolódás sikertelen" üzenettel pár csatornán nem indult el a visszanéző.

Ha teheted CI+ kártya, USB HDD-vel a TV-hez, azzal nincs gond nekem sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#99574) Ear001 válasza sziszi-fuszi (#99561) üzenetére


Ear001
addikt

Egy icipici számolás után nekünk volt olyan év, hogy havi 300 forinttal nőt a hűség további aláírása, az inflációs növekedés meg havi 800 forint lett volna.

(#99575) gduck válasza tomee987 (#99573) üzenetére


gduck
addikt

Ha éppen futó műsort nézel vissza:
- nem lehet 2 óránál előbbre tekerni benne
- nem lehet "utolérni" az élő adást

Ezek VTV box "sajátosságok" :(

UI: kattogást én speciel nem tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#99576) F-ECT$ válasza tomee987 (#99573) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem nem kattogás van, hanem a hang akadozik, miközben a kép jó. De csak a sportcsatornák HD adásában és ott is csak ritkán...

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#99577) flexxx válasza petne (#99567) üzenetére


flexxx
tag

Szoktak fals infókat írni valóban, de az, hogy konkrétan a Horizon box Kaon-ra lett átnevezve, és a Horizon funkciók pedig nem elérhetőként vannak feltüntetve, az nem lehet véletlen elírás.

Valószínűleg azért nem magát a boxot kukázták, csak a Horizon nevet, mivel a Vodabox-on nincs Scart, viszont kellett valami, amit az SD TV-s felhasználóknak is tudnak majd adni.

[ Szerkesztve ]

(#99578) kabelmania27 válasza F-ECT$ (#99576) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben megírod a modem és a box által kiírt jelszint értékeket + azt is hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e Fam/Attenuator feliratú csillapító bekötve meg tudjuk írni, hogy kb milyen a bejövő jelerősség és kell-e tartani szakadástól.

(#99579) woodworm válasza flexxx (#99566) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes, a műsorújságot nem írják.

(#99580) cof válasza flexxx (#99577) üzenetére


cof
veterán

Hát... ez meglepett azért kicsit. Gondolom nagyon olcsó BOX ez, azért marad ez a hulladék.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99581) flexxx válasza cof (#99580) üzenetére


flexxx
tag

@woodworm

EPG-t koaxon keresztül is adnak. Csak nem egy hetest, hanem valami 2 napost talán.

@CoF

Meg van belőle egy rakással a UPC-s időszakból. Ahelyett, hogy berendelnének valami másfajta SD boxot, újra tudják hasznosítani ezt a förtelmet. Még hogy írjanak rá egy jobban optimalizált rendszert? Ugyan már, cseréljük le a menüben a logót, oszt máris nem Horizon.

Nevetséges ez az egész átállásnak sem nevezhető nyálverés véleményem szerint, még arra sem voltak képesek, hogy összeolvasszák a kábeles szolgáltatásokat a saját weboldalukkal, még mindig a upc.hu-n kell a kábeles ügyeket intézni. Ezt még a románoknál is sikerült megoldani. Nevezhető egyáltalán ez így Vodafone-nak?...

(#99582) cof válasza flexxx (#99581) üzenetére


cof
veterán

Az EPG koaxon csak 24 órás... tehát nem nagyon tudsz előre tervezni. Érdekes a Diginél nem sajnálták mert ott 5 napos. Ha ez a cucc nem tud auto felvételt ami annyit jelent, hogy mindig rögzíti adott címet automatikusan akkor minden nap foglalkoznod kell vele ha pl. egy hétköznapi sorozatot rögzítesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99585) cof válasza #72445440 (#99583) üzenetére


cof
veterán

Ott is van ugyanúgy analóg, meg MPEG2-es SD. Nem lehet olyan sok az 5 napos EPG, nagyjából 30 MB. Bár már ezer éve nem parseoltam EPG-t. De kb 1 nap úgy 5 MB körül van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99587) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Mai nap kora reggeltől nem volt internetünk. 9-kor felhívtam a 1270-et, 15 perc után felvette egy jófej hibaelhárító, mondta hogy szerinte területi hiba, bejelentette javításra a hibát, kb. 3 órára rá működik minden. Szombat van, szóval azt hiszem most az egyszer kellemesen csalódtam a hibaelhárítás sebességén :D

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#99588) cof válasza #72445440 (#99586) üzenetére


cof
veterán

Ez csak 30 MB adat, a letöltési sebességet lehetne korlátozni pl. 10 Mbit/s-re simán.

Hogy működik ez egyáltalán? Mindenképpen a szogáltató parseolja és tárolja is az EPG-t, csak a koaxon továbbítja, legalábbis én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99589) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
Ha azt írja a weboldalon hogy "Raktáron" a telefonra, akkor az országban biztos van belőle?
Mert most voltam, aztán a tapló ügyintéző elég f@sz módjára rávágta hogy nincs sehol.
Attól hogyki van írva, az nem jelenti azt hogy van is az országban :F :F
Erről a telóról van szó konkrétan.

Press "F" to pay respects.

(#99590) kezo0 válasza #72445440 (#99584) üzenetére


kezo0
addikt

Az egy napos EPG koaxon igaz a mediacardra, de pl. a Cisco boxon egy hetes az EPG, és az is koaxon kapja. Csak a pontosság kedvéért.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99591) MadMancs válasza Imilenni (#99589) üzenetére


MadMancs
veterán

Webshop raktárában biztosan van ha azt írja. Azaz online rendelve megkapod. Illető valószínűleg arra gondolt hogy bolti készlet nincs jelenleg sehol (egyik szolgaltatónál se). Ez egyébként itt elég off.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#99592) pjen válasza kezo0 (#99590) üzenetére


pjen
félisten

Ciscó ban van modem. :)

(#99593) kezo0 válasza pjen (#99592) üzenetére


kezo0
addikt

Az mindegy, hogy miért, de az a kijelentés, hogy koaxon csak egy napos EPG van, nem állta meg a helyét.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99595) woodworm válasza kezo0 (#99590) üzenetére


woodworm
veterán

De a kaonban nincs modem, így ha nincs ethernet csatlakozás, akkor csak a dvb-c-n keresztül elérhető 1 napos epg-t tudja.

(#99598) sziszi-fuszi válasza Ear001 (#99574) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az melyik év volt? Mert ha emlékeim nem csalnak az elmúlt 8 évben nem volt ilyen mértékű infláció, sem áremelés. Valami ott nagyon nem gömbölyű! Szerintem csak megetettek. De ha tévednék, akkor kérlek homályosíts fel!

Mi alá kell írás?

(#99599) cof válasza #72445440 (#99594) üzenetére


cof
veterán

Nem tudok mit kezdeni ezzel a DOCSIS leírással. Az EPG-ről egy szó nem esik benne. Na mindegy is... egyébként elég nagy szégyen, hogy csak 1 napos az EPG, szerintem nem véletlenül. Azért, hogy tereljenek a BOX-ok irányába, persze ez még az UPC hagyatéka.

Megjegyzésként csak úgy leírom, hogy a MindigTV-n is 5 napos az EPG, és ott jóval szűkebb sávban dolgoznak a frekvenciákat illetően.

@Ledi Köszi. A ProgDVB csak 5 napot szedett le, akkor lehet a program limites, mert az ingyenes verziót használom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99600) Ledi válasza cof (#99599) üzenetére


Ledi
aktív tag

Pontosítok!
A MindigTv-n 7 napos az EPG. Aznap+6 nap előre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.