Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) Norex1 válasza szabogabor10 (#99350) üzenetére


Norex1
csendes tag

Remélem, hogy a novemberi nagy karbantartás idején itt is felrakják végre a Netflix után az HBO Go appot a vodkaboxra! ;)

(#99352) tomp válasza Norex1 (#99351) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz nem kell karbantartás csak box frissítés. Az pedig már régen volt. Tippem szerint nagy javítás jön. Netflix is bugos így gyakorlatilag nézhetetlen.

(#99353) tomee987 válasza Norex1 (#99351) üzenetére


tomee987
tag

Nekem tegnap szereltek be VTV boxot, mert az a TV nem kezeli jól a CI+ kártyát. :( (annyira nem vagyok hanyatt esve a boxtól, a minőség szemmel láthatóan rosszabb, mint a TV saját tunerével, elég lomha készülék, a nem előfizetett csatornákat az Istennek sem akarja elrejteni, hiába beállítom stb.). A szerelő mikor mutatta be a boxot akkor mondta, hogy hamarosan lesz HBO GO is rajta, valamint bővülni fognak az appok is a boxon, de konkrétan csak az HBO GO-t mondta.

(#99354) Norex1


Norex1
csendes tag

:) :DD

(#99355) cof válasza tomee987 (#99353) üzenetére


cof
veterán

Ez furcsa mert itt meg arról áradoznak, hogy fényévekkel jobb a VTV minősége mint a többi BOX-é vagy TVTunere. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99356) tomee987 válasza cof (#99355) üzenetére


tomee987
tag

Nekem ez az első boxom tőlük, így összehasonlítási alapom nincs, de ugyanazon a TV-n ha bedugom a tunerbe a koaxot a kódolatlan M4 Sport HD szemmel láthatóan jobb minőségű mint boxszal. Pedig a box is DVB-C-ről veszi a csatornákat.

(#99357) tomp válasza tomee987 (#99356) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a TCL TV-n a box HDMI bemenetnél a színkezelést kellett natívra állítanom mert "automatikus" opción eléggé f0s volt. Csúnya színhatárok, kockásodó színek, stb. Natívon viszont ugyan olyan mint ha a koaxot a TV-be dugtam volna. Viszont IP-ről szebb a kép de azt ugye nem minden csatornán lehet megjátszani.

(#99358) Keem1


Keem1
addikt

Huhh.. gyerekek, ez durva. Adatvédelem arcul csapása :U
Egy ismerősömnek próbáltam (volna) tévé árakat mondani, hogy x csatorna mennyibe kerül, y csatorna mennyibe, mivel nekem tévém (előfizetés) nincs, így az árakat nem vágom.

Első furcsa dolog: nincs ár "csak úgy"... Kell hozzá cím... Miért? A Spar se titkolja addig az árakat, míg nem adok személyit :U

A második, ennél durvább: próbaképp megadtam a saját címem, nem volt kedvem visszahívni az ismit csak azért, hogy az emelet/ajtót is bekérjem tőle. Erre jött a hideg zuhany: közölte velem a weblap, hogy ezen a címen már van szolgáltatás. Próbaképp beírtam a környéken pár random címet (nem nehéz, listából kell csak bekattintani), és a legtöbbre közölte, hogy itt már van előfizu. Ez azért elég durva, nem?

Harmadik:
Mivel máshogy nem sikerült, pls. valaki mondja már meg, hogy csak szimplán a tévé mondjuk közepes és legdurvább csomagja mennyibe kerül, pls. Általában három-négy csomag szokott lenni, mondjuk egy ilyen 50-60 csatornás, meg a fölötte lévő.
Köszi!

Na jó, utolsó kérdés mára: :D
Szerintetek a Horizon Go helyett lesz valami Vodafone saját cucc? A Horizon Go ugyanis a Liberty Global terméke, gondolom, nem birtokolhatja a végtelenségig a Voda...

[ Szerkesztve ]

(#99359) Intruder2k5 válasza Keem1 (#99358) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt így nem lehet megmondani, mivel pont azért kér címet az oldal, mert más-más területeken más-más árakon kínálják ugyanazt a szolgáltatást, függően attól, hogy adott helyen milyen konkurencia érhető el.

(#99360) cof válasza Keem1 (#99358) üzenetére


cof
veterán

Azért nincs általános ár mert területfüggő. Ahol van konkurencia nyilván kénytelenek olcsóbban ugyanazt a szolgáltatást adni mint ahol ők vannak egyedül esetleg egy jelentéktelen ADSL társaság. Listaár az van egységes de jóval drágább mint csomagban net+TV.

HorizonGO mellett már most fut párhuzamosan a Voda saját streamingje, telefonra, tabletre. Böngészős változat nincsen ennyi a hátrány, és szerintem nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99361) Keem1 válasza Intruder2k5 (#99359) üzenetére


Keem1
addikt

Ha ez így van, akkor egyrészt genyaság szerintem, másrészt pl. a Telekom is kiírja, hogy ez és ez a mobiltarifa sima előfizuval ennyi, de ha belépsz, akkor már hozzád igazítja (Magenta 1, meg egyéb kedvezmények). De simán, új, beeső ügyfélként is látod a vélhetően legmagasabb, de már akár úgy is valamennyire kedvezményes árakat, hisz ők se értékesítenek semmit listaáron szerintem.

CoF: thx, akkor gondolom Google Play Store-ban már tölthető, ugye? Megkeresem...

Hmm.. "Az alkalmazás használatához szükséges a mobil eszköz előzetes regisztrációja a Vodafone TV előfizetéshez tartozó mediaboxon keresztül a Vodafone TV alkalmazás felületén"... Ez anyámnak lenne, tableten a konyhából nézi a főzőműsorokat, neki viszont még sima UPC-s mediaboxa van, arról is mehet a regisztráció vajon?

tomee987:
De ez akkor is ordas f*ság. Próbálom megérteni, de nem megy. Biztos van egy olyan ár (ami nem a legpofátlanabb, soha senkinél nem alkalmazott listaár), ami a gyakorlatban elérhető "legdrágább". Azt feltüntethetnék azzal a jelzővel, hogy a te szolgáltatásaid mellé kedvezményekkel, hűséggel, csillámpónikkal még olcsóbb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#99362) tomee987 válasza Keem1 (#99361) üzenetére


tomee987
tag

Ok, de az mobil. Ez meg vezetékes. Cím nélkül a Telekom sem ír vezetékes otthonira árakat.

(#99363) cof válasza Keem1 (#99361) üzenetére


cof
veterán

Csak akkor lehet használni azt az appot ha van VTV BOX-od, mert QR kóddal lehet csak belépni amit a BOX generál.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99364) Intruder2k5 válasza Keem1 (#99361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem is tisztességtelen, de ez van. A DIGI-nél pl. minden ár ott van a honlapon, és az ki és belépve, de üzletkötőnél, és ügyfélszolgálaton is annyi lesz.

(#99365) MiZo1990 válasza Keem1 (#99358) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Öhm, évek óta így működik a UPC weboldala.

Telekomnál és UPC-nél is adott címre ad a weboldal ajánlatot, ez nem újdonság.
Eltérő területeken (konkurenciától függően) eltérő árak vannak.
A szolgáltató már csak tudja, hogy melyik címen van már szolgáltatása. Azzal, hogy ezt cím beírása után közli veled nem sértik a személyiségi jogaid meg nem adják ki az adataid. Az oldal figyelmeztet, hogy adott címen már van élő előfizetés és ügyintézéshez vagy akár még inkább rád szabott ajánlathoz be kell lépni. Ha csak random nézel címet, hiába írja ki, nem tudsz belépni abba a fiókba.
Csak TV csomagok az én címemen (13. ker.):
66 csatornás (ebből 27 HD) TV Comfort - 5600/hó
117 csatornás (ebből 35 HD) TV Premium - 7100/hó

(#99366) Keem1 válasza cof (#99363) üzenetére


Keem1
addikt

Remek... :U
Akkor ha esetleg megszűnik a Horizon Go (vagy esetleg ezután nem tervezik frissíteni - amit abszolút megértek), akkor Anyám hátrányt szenved, mert neki még élő hűségszerződése van egy 3 éves box-szal, amivel persze az új app nem vehető igénybe. Korrekt... :((

99364 Intruder2k5:
Végre valaki megért. :D

Ne nézzetek hülyének, nem vagyok retardált, egész egyszerűen engem még az a világ nevelt, amikor a másikkal szemben (privátban és üzletben is) egyenes, őszinte és közvetlen voltál. Nincs ügyeskedés, játszadozás a szavakkal, hanem megmondod, hogy figyelj öreg, ez ennyi. Kedvezményt kaphatsz, de nem függ a lábad közt lévő szervedtől, a politikai nézetedtől vagy a bőrszínedtől. Attól függ, hogy mennyi pénzt tervezel nálam hagyni, de legrosszabb esetben is ennyi lesz.
Mindegy, témát lezártam, nem akarok offolni.

[ Szerkesztve ]

(#99367) cof válasza Keem1 (#99366) üzenetére


cof
veterán

Lehet BOX-ot cserélni hűség közben, vagy kérni egyet pluszban. Sőt, eléggé erőltetik a VTV BOX-okat mert a régieket ki akarják szórni amik UPC-sek voltak. Szóval még örülnek is neki ha valaki az újat kéri. Aztán, hogy utána ő örül-e az más kérdés... Mert sok csatornáról nem lehet felvenni, és visszanézni sem, nincs kedvencek, stb... Szóval vannak hiányosságok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99368) Intruder2k5 válasza Keem1 (#99366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal a boxra nincs hűség, az tehát cserélhető határozott idejű szerződés alatt is, illetve felfelé váltani is lehet bármikor.

(#99369) vg


vg
addikt

nektek megy a hbogo? nem igazán lehet belépni

(#99370) Keem1 válasza vg (#99369) üzenetére


Keem1
addikt

Nálam teljesen jó, Samsung okostévé rendszer és Android TV is kipróbálva. Bár én közvetlen előfizető vagyok.

(#99371) vg válasza Keem1 (#99370) üzenetére


vg
addikt

én szolgáltatón, de most email címet kér, eddig mintha felhasználó nevet kért volna, mindegy, majd megoldják

(#99372) vmarci21 válasza tomee987 (#99362) üzenetére


vmarci21
tag

Telekom írja a "standard üvegszálas árakat", ha nincs megadva cím: [kép]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#99373) petne válasza vg (#99369) üzenetére


petne
őstag

A felhasználónév helyett az email címet kell beírni, amivel regisztráltál és menni fog.

(#99374) bon


bon
őstag

Ha a TV előfizetés mellé kapott HBOGO-val bejelentkezési problémám van (12:20 hiba) bármilyen platformon, kihez forduljak? Elfelejtett jelszó se működik (12.99-es hiba). Két napja még jó volt, azóta se TV-n, se telefonon, se asztali gépen nem tudok bejelentkezni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#99375) vg válasza bon (#99374) üzenetére


vg
addikt

Én se, hiába írom be a email-t, pipa megjelenik, de nem lép tovább.

(#99376) petne válasza bon (#99374) üzenetére


petne
őstag

Ilyenkor a Vodafone ügyfélszolgálathoz kell fordulni.

(#99377) petne válasza vg (#99375) üzenetére


petne
őstag

Akkor lehet központi hiba, a hét elején még nekem működött, mert kiléptetett az alkalmazás.

(#99378) tomp válasza petne (#99377) üzenetére


tomp
félisten

Nálam tökéletesen megy. Igaz én már jó pár hónapja email címmel használom mert az app akkor szólt, hogy a jövőben majd csak email címmel lehet belépni így igazoljam az email címemet.

(#99379) vg válasza tomp (#99378) üzenetére


vg
addikt

Mármint milyen app? Én böngészőből nézem pc-n, meg médiakártyám van a tv-ben.

(#99380) tomp válasza vg (#99379) üzenetére


tomp
félisten

HBO Go androidos app.
Most is tökéletesen megy.

(#99381) kezo0 válasza tomp (#99378) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem nem szólt előre, most meg egyszeriben email-címet kér, ugye. OK, megadom azt, amivel regisztráltam, de kell egy jelszó is, amit nem tudok. Azt a jelszót, ami a korábbi felhasználónévhez tartozott, nem fogadja el. Új jelszó kérésére koppintva meg „Autentikációs hiba. (12.99)” üzenetet dob. Fasza. (iPadOS app)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99382) cof válasza kezo0 (#99381) üzenetére


cof
veterán

Tegnap olvastam erről a HBOGO újításról, és sokan panaszkodtak, hogy e-mail címet kér, de az UPC ugye nem adott senkinek e-mail címet, a MyUPC-s címmel meg nem enged be. Király, hogy ilyennel terhelik az emberek az ügyfélszolgálatot, mert nem tudnak a rendszerek között egyeztetni. Állítólag valami totál random e-mail cím van párosítva minden fiókhoz a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99383) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Újra raktam a Windowst mert azt hittem az is segíteni fog, meg már kellett is. :D
Olyan problémám lenne, Cmd-ben a Vodafone netemet nem tudom meg pingelni, az az 4db request timed out-ot kapok.

Át dugom a Digire, ott meg tökéletes.

My IP címemet pingelem..

(#99384) cocka válasza Norex1 (#99351) üzenetére


cocka
veterán

Erre hogy rax fel bármit is?

[link]

(#99385) Intruder2k5 válasza Dave567 (#99383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem lehet, hogy a netre csatlakozó eszközben le van tiltva az icmp echo, és ezért egyszerűen nem válaszol a pingre?

(#99386) Dave567 válasza Intruder2k5 (#99385) üzenetére


Dave567
addikt

Szia!

Őszintén nem tudom.

Nem szeretek a Connect boxba piszkálni, nem is nagyon értek hozzá.
A UPC-től kértem még tavaly, hogy ne legyek NAT-olva, ezt meg is csinálták nekem, azóta nem is foglalkoztam a dolgokkal.
Most csak gondoltam, hogy ránézek, meg néha játszom is, és eléggé nagy a játékban a Packet Burst.

Gondolom ez miatt is lehet.

Első porton van a PC.
A másokban egy kamera rendszer van.

A wifire egy nyomtató, és egy telefon van rá csatlakoztatva.

Most néztem a Connect Box beállításban, Router Üzemmódban van.

Csináltam egy Tesztet is, és ezt kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#99387) gregory91 válasza cof (#99355) üzenetére


gregory91
senior tag

A box hdmi-vel összekötve a tv-vel felskálázza,ami ugyanakkor nyomokban valahogy nem az igazi.
Egy jó ideje(lassan 2év) smartcard-al nézem a tv-t és nem látok problémát.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#99388) Intruder2k5 válasza Dave567 (#99386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos ezt így én sem tudom, mert amikor elváltak útjaink a UPC-vel, akkor még nem volt CB, így annak a menüjét nem ismerem. De biztosan lesz aki megmondja, hogy van-e benne ilyen beállítási lehetőség, illetve másoknál válaszol-e a CB, WAN oldalról a pingelésre.

A vezetékes kapcsolatnál szerintem azért jelez hibát, mert van olyan eszköz rákötve LAN-on, aminek csak 100Mbps-t tud az Ethernet portja. Talán épp a kamerák...

(#99389) troswedroc válasza troswedroc (#99344) üzenetére


troswedroc
újonc

Magamnak válaszolok, hátha mást is érdekel.
A kijött technikus szerint az előző ConnectBox bőven megbirkózott volna a gigás hálózattal, vagy legalábbis azzal, amit a Vodafone ilyen címen szolgáltat. Viszont azt mindenképpen le kellett cserélni (mondta vigyorogva), mert csak az újat tudják távolról lekorlátozni...
Érdekes, hogy miután 2 napig vertem az asztalt, ugyanaz a router most már 200 Mbps fölött teljesít, ezzel éppen elérve a szerződés szerinti garantált sávszélességet, így a reklamációnak már nincs alapja. Ez ugyan még mindig csak a fele az előző 500-as csomagnak, ami még egy hete is bőven átjött ugyanazon a kábelen. Az új modem állítólag kényes a zajokra, márpedig az itt a végeken bőven akad a sokszoros erősítéseknek köszönhetően.
De hogy a LAN-ra kötött gigás eszközök némelyikét csak 100-asnak ismeri fel, az felháborító. És persze ez nem az ő hibájuk. :))

(#99390) troswedroc válasza troswedroc (#99389) üzenetére


troswedroc
újonc

Továbbá (folytatásos teleregény)
Az ügyfélszolgálat tegnap átirányított a helyi kirendeltségre, ahol majd a hibás routert kicserélik. Ma ott jártam, de ők nem tartanak ilyet, így maradt a régi. Fél óráig tartott, mire felvették az új hibajegyet. Ezek szemmel láthatólag baromira nem értenek a nethez, de akkor meg minek vették meg a UPC-t? Az se volt egy leányálom, de most überelve vannak. :F

(#99391) tomp válasza gregory91 (#99387) üzenetére


tomp
félisten

Ha a TV 4K-s akkor a boxot érdemes 1080p-re állítani és a TV-re bízni a felskálázást. A TV mindig jobban végzi.

(#99392) szabogabor10 válasza tomp (#99391) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan, de a probléma az, hogy minden éjjel újraindul a box, és elfelelejti a 1080p beállítást...
Legalábbis nálam ez a helyzet.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99393) viktorhu válasza troswedroc (#99389) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt már bőven megbeszéltük, nem értem, miért kell elölről kezdeni :(

A régi modem akkor tudott volna gigabitet adni, ha egyedül lennél a szegmensben. A sávszélesség bővítéséshez kellett az ed3.1 és vele az azt támogató eszköz.

(#99394) Dave567 válasza Intruder2k5 (#99388) üzenetére


Dave567
addikt

A diagnosztikára a kamera volt a ludas, azt levettem és jó lett.
Csináltam egy gyári visszaállítást, és ugyan úgy nem tudok pingelni.

Egyszerűen nem értem, a Diginél meg miért jó?? :W

(#99395) kabelmania27 válasza Cifu (#99346) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek? Az a rész is kellene ahol a javítható/javíthatatlan csomagok száma van.
troswedroc: Amennyiben a következő hsz-ba másolnád a modemértékek meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e az akadást.

[ Szerkesztve ]

(#99396) Cifu válasza kabelmania27 (#99395) üzenetére


Cifu
nagyúr

Downstream:


Upstream:

Network Log (most látom, hogy milyen kevés eseményt őriz meg...):

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#99397) petne válasza cof (#99382) üzenetére


petne
őstag

Az kizárt, hogy össze vissza van párosítva, mert amikor regisztráltál is szükség volt e-mail címre, hiszen az aktiváló kód is arra érkezett meg. Az már másik kérdés hogy az az email cím már rég nem él.

(#99398) Intruder2k5 válasza Dave567 (#99394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor szerintem az van amit írtam, hogy a CB-ben le van tiltva az icmp echo.

(#99399) Dave567 válasza Intruder2k5 (#99398) üzenetére


Dave567
addikt

A tesztre írtam azt, hogy jó lett, a Ping ugyan úgy rossz volt.

Bocsánat lehet elbeszéltünk egymás mellett.

What Is My IP Address-t pingeltem meg.

Amit ki ír az Oldalon IP cím, azt írtam be, nem működik.

Átdugtam a Digire, ott is lekérdeztem, csak ott más, és azt meg Pingelve azaz IP meg tökéletes.

(#99400) kabelmania27 válasza Cifu (#99396) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

466Mhz-en van több hibás csomag, de ettől még lehetne stabil.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.