Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99051) Zigi válasza unicumnext (#99042) üzenetére


Zigi
senior tag

Kösz megpróbálom!

(#99052) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdv, nem nagyon tévézek, volt UPC-s most már Vodafone-os vagyok, XXII. ker.
A Prime tévé (de néha most már az RTL is) iszonyatosan pixeles, meg nyökög a hangja, megpróbáltam áramtalanítani és újraindítani a set top boxot és úgy néz, ki javult is valamennyit, csak műszakilag érdekelne, hogy ettől elvileg megjavul és ha igen, miért?

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#99053) Komikaze válasza kabelmania27 (#99050) üzenetére


Komikaze
csendes tag

Szia,
köszönöm a tanácsot, meg is nézem mindjárt. :R

(#99054) Komikaze válasza Toth_Jani (#99049) üzenetére


Komikaze
csendes tag

Nálad van konkurencia, vagy valami amire hivatkoztál? Vagy simán megadták? Mert az ár nagyon jó az enyémhez képest. Nekem is csak 1db mediacard van, nem is kell más.

(#99055) Toth_Jani válasza Komikaze (#99054) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam az utóbbi 2 éveben már minden van, de azt az árat nem alkudtam, felnéztem a Voda Web oldalára bejelentkeztem és rányomtam a csomagváltásra azt adta.
Most is ha megnézem ott az ajánlat de már 6290-ért.

(#99056) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Összekötöttem a Samsung okos TV-t HDMI-vel a set top box-szal, a boxot peddig a modemmel. Akoax kábel a modembe és a boxba megy. Sok csatornára elődizettünk, HD is van, és egyszerűen nem jön be az alapokon (M1 stb.) kívül semmi. Nem írja, hogy nincs jel, csak egyyzerűen nincs kép. A csatornaenveket és a műsorokat is kiírja.
Mi lehet a gond? :F

(#99057) cof válasza MadGame (#99056) üzenetére


cof
veterán

Kicsit részletesebben? Milyen BOX? Eddig jó volt? Mert ha igen, akkor előforduhat, hogy jeleneg szolgáltatói hiba van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99058) MadGame válasza cof (#99057) üzenetére


MadGame
senior tag

Horizon HD Mediabox. Eddig sem volt jó. Ma újra kötötték, nagyobbra váltottunk, azz hittük hogy ez megoldja, de nem :(

(#99059) cof válasza MadGame (#99058) üzenetére


cof
veterán

És úgy hagyták ott, hogy be sem állították? Az fura. Csak TV nincs internet van? Ha bedugod a koax kábelt a TV-be akkor sem talál semmi csatornát a TV keresőjével? Vannak kódolatlan digitilás csatornák meg analóg is van, bár nem mindenhol.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99060) #75501312 válasza MadGame (#99058) üzenetére


#75501312
törölt tag

Elképzelhető, hogy kell pár nap, mire a rendszer átáll.
Ha mégsem, akkor modem és box is restart 3-4x, hátha megjavul.

(#99061) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valakinek már sikerült úgy szerződni 1000-res netre, hogy nem lett drágább a havidíja?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99062) pit stop válasza Komikaze (#99047) üzenetére


pit stop
addikt

Konkurencia sem garancia sajnos, ez reális ár.
Nekünk Telekom van huszonéve, de akartak adni kemény 100 forint kedvezményt, Voda meg 2000-et, így köszöntük.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#99063) cocka válasza cof (#99057) üzenetére


cocka
veterán

Nekem meg az a banális dolog jutott eszembe, hogy...

A kódkártya benne van a boxban? LOL

(#99064) cof válasza cocka (#99063) üzenetére


cof
veterán

Akkor kiírná, hogy kódolt nem? Vagy valami ilyesmi, kevés az infó, bármi lehetséges amúgy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99065) kezo0 válasza cocka (#99063) üzenetére


kezo0
addikt

Esetleg benne van, de megfordítva...
(Azt írta, az „alap” csatornák bejönnek, pl. M1 és „stb.”.)

szerk.: MadGame – esetleg keress a tévé beállításai között a HDCP védelemmel kapcsolatosat, és ha van ilyen, azon próbálj állítani, hátha...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99066) MadGame válasza cof (#99059) üzenetére


MadGame
senior tag

Azt mondták, hogy jó ez hozzá és így kell összekötni. Korábban is ez volt: ha a TV-be dugjuk a koaxot, akkor jön több csatorna is, de nem mind. Ha a box-szal kötjük össze, akkor csak az alapcsatornák jönnek (pl. Comedy Central TV-be dugva jön, boxon keresztül nem). A box meg fel is ismeri a csatornákat (még azt is megjeleníti, amire nem fizettünk elő), viszont se kép, se hang. Másorújságot is kiír mindenhez. Ja, a box az órát sem tudja beállítani, most pl. 22:14 van rajta.

Soul Gem: Durva lenne, ha 21. században pár napig kéne várni ilyenre:D

kezo0: Nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#99067) cof válasza MadGame (#99066) üzenetére


cof
veterán

A Comedy Central TV-n bejön? Az azért különös mert kódolt csatorna szóval csak CI+ kártyával tud működni, akkor ezek szerint a TV-ben is van egy kártya és a BOX-ban is van kártya?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99068) MadGame válasza cof (#99067) üzenetére


MadGame
senior tag

Semmibe nem dugtunk kártyát…

(#99069) Ledi válasza MadGame (#99066) üzenetére


Ledi
aktív tag

Tuti fordítva van bedugva a kártya a boxban.

Amikor régen Horizont boxot kaptam gyárilag fordítva volt benne. Csak néhány csatorna jött be. Megforditottam a kártyát és minden ok volt.

Ha rossz időt ír ki próbálj egy resetet. A Horizon egy ipari hulladék ezt mindenki tudja akinek volt már "szerencséjére" vele találkozni.

[ Szerkesztve ]

(#99070) cof válasza MadGame (#99068) üzenetére


cof
veterán

Pedig itt valami zavar van a tér idő kontinuumba, mert a CC nem jön kódolatlanul, TV-be dugva a koax kábelt nem szabadna mennie. Analóg vagy Digitálisan jön?

Amúgy a BOX-ban akkor is kell lennie kártyának mivel hozzá van párosítva, néküe ki sem adják. Azt kellene megnézni, hogy benne van-e, és hogyan. Meg egy gyári beállítások visszaállítása sem árthat a Horizonnak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99071) Toth_Jani válasza MadGame (#99068) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha a TV-ben van a Koax akkor a kódoltalan SD csatornáknak jönni kell, a többinél pedig ha nem túl régi a TV kiírja hogy kódolt.
De a TV is minden esetben az összes csatornát megtalálja, csak értelemszerűen nem tudja kikódolni.

(#99072) MadGame


MadGame
senior tag

Gyári vissza volt kétszer is. Elsőre jól mutatta az időt, de a csatornák helyzete ua. Éjszaka újrabootolt (úgy maradt, kikapcsoltam magán a boxon erre újrabootolt), azóta sz@r az idő megint. Hol tudom megnézni a boxban a kártyát?

(#99073) MiZo1990 válasza MadGame (#99072) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az előlapon az óra és a gombok mellett van egy lenyitható fedél, mögötte van a kártya.
8. lap / 15. oldal

Az internet jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#99074) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, egy családtagom új lakásba fog költözni, és úgy látom csak Vodafone szolgáltatás van. TV-nél viszont mindenáron STB-os megoldást akarnak eladni, miközben itt bőven beszélgettekmég DVB-C-ről.

Jó 10 évvel ezelőtt még én is UPC-s voltam, és akkor kábelen jött a TV, mindenféle boxos mókolás nélkül. Van erre még lehetőség ma is, vagy STB only?

(#99075) MiZo1990 válasza vzozo (#99074) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szia!
Van lehetőség dekóderkártyát kérni (Vodafone Mediacard), ezt egy CI+ modulos TV tudja fogadni.
Ebben az esetben nem elérhető a 7 napos műsorvisszanéző és a videótár, illetve a műsorújság is csak 1 napos.

Továbbra is kábel hálózaton megy a TV.
A Vodafone TV beltérihez kötelezően kell internetet csatlakoztatni, nem megy nélküle.
A régebbi, Horizon beltéri megy net nélkül is, de bizonyos funkciókhoz abba is kell a net.

[ Szerkesztve ]

(#99076) vzozo válasza MiZo1990 (#99075) üzenetére


vzozo
senior tag

Net lesz mindenképp, csak ha a TV megoldható máshogy is, akkor nem akarom, hogy átverjék az illetőt (nyilván drágább a boxos verzió)

(#99077) cocka válasza MadGame (#99072) üzenetére


cocka
veterán

Kártyanyílás van az oldalán nem?

(#99079) cof válasza #72445440 (#99078) üzenetére


cof
veterán

A VTV BOX 500 Ft /hó még mindig.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99080) MadGame válasza cocka (#99077) üzenetére


MadGame
senior tag

Semmi

(#99081) cof válasza MadGame (#99080) üzenetére


cof
veterán

Ez a hátulja, amúgy az elején van. Le kell nyitni az előlapot jobb oldalt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99082) MadGame válasza cof (#99081) üzenetére


MadGame
senior tag

Igen, bocs, már rájöttem :D
A kártya chippel felfelé van benne. Kihúztam, bedugtam, rátettem áramra a boxot, bekapcsolt, de semmi, gyárivisszáztam, és uganaz a helzet: lát mindent, kiírja a műsorokat, nem írja, hogy nincs jel, csak egyszerűen nincs se kép, se hang a legtöbb csatornánál. És az időt is rosszul veszi.

(#99083) cof válasza MadGame (#99082) üzenetére


cof
veterán

Gyári visszaálításnál újból be kell állítani nem? Nyelvet, országot... és a 3 jegyű aktiváló kódot is ami településenként változó. Helyes adod meg?

Aktiváló kód
Az aktiváló kód egy 3 karakterből álló
szám, ami elengedhetetlen a mediabox
megfelelő telepítéséhez. A településeden
elérhető teljes csatornakiosztás elérése
érdekében add meg a településednek
kiosztott aktiváló kódot.
Ezt a kódot a településed nevéhez rendelve találod meg a mediabox használati
útmutatójának erre vonatkozó részében.

Amúgy a koax kábel is legyen bedugva, mert a képeden nincsen, remélem csak a kép miatt húztad ki a hátuljából.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99084) pjen válasza MadGame (#99080) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok okos lenni, nincs horizon boxom.Nem lehet, hogy a sorrendel van baj?Először a Tv t kapcsold be és mikor felált akkor a boxot.Még valami, mikori Tv?Nekem volt egy okos Samu aminek volt a távján egy HDMI gomb, azzal élesedett a HDMI bemenet.Esetleg a bejövő koaxot dugd az antenna in be.Egy RF kábellel kösd össze a box antenna kimenetét a Tv antenna bemenetével.Egyébként koax szerintem kell bele az UTP kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#99085) cof válasza pjen (#99084) üzenetére


cof
veterán

Egy RF kábellel kösd össze a box antenna kimenetét a Tv antenna bemenetével.

Minek?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99086) pjen válasza cof (#99085) üzenetére


pjen
félisten

Na mégis,hiba kiszűrés.

(#99087) MiZo1990 válasza MadGame (#99082) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A teljes visszaállításnál meg kell adni egy területi kódot (ezeket itt találod).
Jó kódot adsz meg?
Illetve, biztos így csinálod a visszaállítást?
nyomd meg a távirányítón a MENU gombot, majd a nyilak segítségével lépj az ESZKÖZTÁR opcióra, ahol válaszd a SPECIÁLIS BEÁLLÍTÁSOKAT;válaszd a MEDIABOX menüpontot;válaszd a GYÁRI VISSZAÁLLÍTÁS opciót;add meg a PIN kódot; ez 0000, amennyiben korábban nem változtattad meg;ha szeretnéd, hogy saját beállításaid megmaradjanak, akkor válaszd a NEM opciót;erősítsd meg a gyári visszaállítást;a mediabox most újraindul;válaszd ki Magyarországot a lehetőségek közül;válaszd ki, hogy milyen nyelven szeretnéd használni a mediaboxot;az Általános Szerződési Feltételek-et az ELFOGADÁS opcióval tudod jóváhagyni;nézd meg mi az aktiváló kódod ide kattintva, majd írd be;a csatornakeresés befejezése után javasoljuk a GYORS INDÍTÁS mód kiválasztását

(Meg ugye a koax kábelt is az IN portba kell dugni.)

[ Szerkesztve ]

(#99088) Toth_Jani válasza MadGame (#99082) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk ha HDMI csatlakozás van és némelyik csatornán megy is a műsor akkor inkább azt kellene megnézni hogy mik azok amik mennek, ha 1 HD adó sem megy akkor még az is lehet hogy nem aktív a kártya.
Nekem sincs Boxom, ez ír valamit ha olyan adót akarunk nézni ami nincs az előfizetésben??

(#99089) #75501312 válasza MadGame (#99080) üzenetére


#75501312
törölt tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de csak a biztonság kedvéért: a falból jövő kábel be van dugva, ugye? :DDD És nem csak a net, mint a képen is?

[ Szerkesztve ]

(#99090) vzozo válasza #72445440 (#99078) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm a részletes választ, akkor nem pörgök ezen tovább, jó lesz az. A TV-je tuti DVB-C képes, aztán meg ha mégis tetszik neki az STB, akkor azt fogja használni.

(#99091) MadGame


MadGame
senior tag

Igen, bocsi, csak már lejárt a szerkesztési idő. :D
A koax a boxba van dugva és a box HDMI-vel összekötve a TV-vel. A TV-t kb. két hónapja vettük. A netcsomagot most nagyobbra cseréltük, vagyis a főbérlő. Régóta UPC-s, mi meg nagyobb csomagot akartunk a net miatt, így 500-asról 1000-re váltottunk. Azt hittük, hogy ez megoldja a problémát. A párom volt itthon csütörtök este, mikor átkötötték. Rákérdezett a TV dologra, azt mondta a szaki, hogy jó ez hozzá, csak össze kell dugni. Amit eddig is megtettünk a régi TV-vel, de ott se volt semmi. A képet ne nézzétek vagy képzeljétek bele a koax kábelt :D A kártya, mint kiderült, jól van benne. Hülye nem vagyok, tudok gyárivisszázni, mobilszervizben dolgozom :P :D A kódot jól adom meg: VIII. kerület, 108. Már 4x végigjátszottam, de semmi. TV be, box be, TV megtalálja a jelet, box beadja a csatornákat, de csak az alapokat vesszük, mint a közszolgálati adó, RTL talán még van, de nem néztem végig, csak feltűnt, hogy a közszolgálatin kívül se HD-k, se sima csatornák nincsenek, amit az 1000-res csomag tartalmaz (63 DB azt hiszem).

(#99092) cof válasza MadGame (#99091) üzenetére


cof
veterán

Akkor fel kell hívni az ügyfélszolgálatot mert szerintem nincs aktiválva a kártya. Az 1000 az internet, TV külön van, TV Comfort meg TV Premium.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99093) #75501312 válasza MadGame (#99091) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, akkor más ötletem nem maradt, mint hogy lopom a gyárivisszázni szöveget. :DDD

Ahogy CoF is írja, akkor valószínűleg nem él a kártya. Annyit max megcsinálhatsz amíg nem aktiválják, hogy bedugod a kábelt a tévébe és akkor max azt a kb. 30 csatornát addig tudjátok nézni, ami egyébként is jön analógon.

(#99094) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Heló!

Új előfizetéshez ch7465vf modemet adtak, van erről valami hivatalos specifikáció, hogy mit is tud pontosan? Nem láttam, csak beszerelési útmutatót, meg cseh leírásokat. Vegyesek voltak a vélemények, hogy eltér-e a CH7465LG-LC-től hardveresen is vagy csak külsőleg.

Egy TP-Link Archer C5 Ver. 2. router volt eddig és nem tudom, melyik lenne a jobb, a modembe épített router vagy az Archer C5?

(#99095) MadGame válasza #75501312 (#99093) üzenetére


MadGame
senior tag

Hát ja, most ezt csináljuk. Aktiváltatni akkor ügyfélszolgálaton keresztül tudom? Ha igen, remélem távoli kézrátétellel azonnal meg tudják oldani, mert elég bosszantó. Nem is értem, hogy nem volt aktiválva. Bár a főbérlő azt mondta, hogy már régi előfizetők, és az 500-as csomaghoz adtak alap tévét, viszont AV-vel összekötve, ott is láttam ezeket a most meg nem jelenő csatornákat, ezért gondoltuk, hogy a váltás majd segít, de semmi. Akkor ezek szerint adtak egy kártyát a boxhoz, amit anno nem aktiváltak és úgy is maradt. Másra nem tudok gondolni.

(#99096) MiZo1990 válasza MadGame (#99095) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha nincs egy ideig használva, akkor újra kell aktiváltatni.
A kártyán lévő számot fogják majd kérni.
Sikeres aktiválás után kb. rögtön működni fognak a csatornák.

(#99097) MadGame válasza MiZo1990 (#99096) üzenetére


MadGame
senior tag

Köszi, holnap megpróbálom, aztán majd jelzek :)

Soul Gem: nyugodtan :D

[ Szerkesztve ]

(#99098) cocka válasza MadGame (#99095) üzenetére


cocka
veterán

Nem lehet hogy simán csak egy alap közszolgálati csomag lett megrendelve?

(#99099) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok !

Hiába kapcsolom ki a Connect Box-ban mindkét wifit-t, a wi-free aktív marad.
Van arra mód, hogy teljesen lekapcsoljam a wifi részét a modemnek ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.