Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99452) viktorhu válasza speederiii (#99445) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a leggyakoribb tévedés. A 120-at könnyű kimérni, az 1000-et egyáltalán nem triviális. Szerintem ebből a félreértésből jön a "nincs meg a sávszélesség" panaszok jelentős része, hogy azt hitték, hogy ha a régi lassú netet ki tudták mérni, akkor majd a gyors sem fog akadályokba ütközni. Teljesen más a gépigénye a kettőnek.

(#99453) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No volt kint nagyanyámnál a szerelő, tényleg a Cisco volt a hibás, cserélték egy másikra, most újra van telefonja. :K Csütörtökön hozzák a CI kártyát, aztán akkor az is meg van oldva.

Buliban hasznos! =]

(#99454) kabelmania27 válasza bunddog (#99441) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Balról a negyedik oszlopbab SNR (dB) vannak az snr értékek.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#99456) gregory91 válasza Mewee9207 (#99449) üzenetére


gregory91
senior tag

Értelemszerűen a másik géppel lehet valami gubanc(vagy új hibás modem XD).Futtass le egy ipconfig parancssot a parancssorban mindkét gépen.
Illetve egy naplófájlt se ártana a modem kezelőfelületéről.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#99457) Adam115


Adam115
csendes tag

Sziasztok!
Rá lehet-e bírni a CI kártyát, hogy két csatornát dekódoljon egyszerre, vagy van-e olyan ci verzió ami ezen a funkción nem hasal el? (DVB-S tuner esetén UPC-Direct kártyával lehetett egyszerre felvenni és egy másik csatornát nézni, (ha azonos transponderen voltak, ez technikai jellemző, elfogadom))

Egyrészt a csatornaváltás PiP funkciója nem lenne egy rossz dolog, másrészt a TV az USB-s HDD-re fel tud ugyan venni, de akkor azt nézni is kell.

Jelenleg CI0500-UPC01 R1.2 Modul van nálam
(Tippem szerint van R1.0-R1.1 stb :DD ) Van esetleg már Vodára brandelt CI modul? Ha igen annak más a típusa?

(#99458) cof válasza Adam115 (#99457) üzenetére


cof
veterán

Ez inkább csak szoftver oldali kérdés. Nyilván egy TV-ben csak egy DVB-C tuner van, ezért úgy is van megírva a szoftver, hogy csak azt kódolja ki amit éppen nézel. Egy drágább készülékkel, VU+ és hasonlók szinte bármi megoldható. A modul társítva van a kártyához, szóval csak azzal működik amit hozzá adnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99459) Adam115 válasza cof (#99458) üzenetére


Adam115
csendes tag

A tv tudná, hiszen pl kódolatlan csatornákon tudja. Szerintem a modul nem dekódol egyszerre két csatornát.

(#99460) cof válasza Adam115 (#99459) üzenetére


cof
veterán

A modulnak mindegy, hogy 10 vagy 20 csatornát dekódol. A TV szoftvere van így megírva, hogy nem lehetséges.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99461) paradison


paradison
újonc

Én is megkaptam az új fekete modemet az 1000-es nethez. Sebességileg minden rendben van. Kértem a bridge üzemmódot, amire az ügyfélszolgálatos mondta, hogy érti, letölti a konfigot, újraindul a modem és már kész is. Na most újraindult, de továbbra sincs bridge üzemmód. Újabb telefon, persze most másik ügyfélszolgálatos, aki azt mondta, hogy két féle új fekete modem van. Az 500-as és az 1000-es nethez. Az 1000-es nethez való modemet még nem tudják bridge módba kapcsolni. Nyitottam hibajegyet, várom a válaszukat. Model No: TG3442DE HW Version:MP
Járt így más is?

(#99462) cof válasza Adam115 (#99459) üzenetére


cof
veterán

Bár lehet, hogy igazad lesz, hogy modul függő a dolog. Mert voltak az UPC-nél 3 tuneres BOX-ok, szóval a kártyán nem múlik. Viszont azokba saját beépített modul volt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99463) vg


vg
addikt

hbogo-val kapcsolatban írtam hibabejelentőt ügyintéző oldalon, kaptam új regisztrációs lehetőséget, most már jó. Azért szemrebbenés nélkül behazudták, hogy "az ön által jelzett hiba a rendszereinkben történt ellenőrzést követően távdiagnosztikai méréseink alapján már nem tapasztalható". Bizonyára nem látták, hogy nem tudok belépni egy hete, amikor eddig minden nap néztük. Mindegy.

(#99464) unicumnext válasza paradison (#99461) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ügyfélszolgálat simán letagadja én is így jártam, állítólag van valami új doksi amit csak meg kellene nézniük.
Én a honlapon tettem hibabejelentést ott már át tudtak rakni, azóta is jól működik.

(#99465) kezo0 válasza cof (#99458) üzenetére


kezo0
addikt

„Nyilván egy TV-ben csak egy DVB-C tuner van” – kivéve, amelyikben kettő is van, mint pl. az én Panám. És van benne 2 db modulfogadó nyílás is. És mindkettőbe kell kártyát dugni ahhoz, hogy két kódolt csatornáról lehessen egyidőben műsort rögzíteni, vagy egy kódoltat lehessen nézni, miközben egy másik kódolt csatorna rögzítése van folyamatban.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99466) Toth_Jani válasza vg (#99463) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az HBO GO-n mit tudnak távdiagnosztizálni??
Ott vagy van Internet vagy nincs, az meg egy dolog ha valaki valahol elírta a jelszót, és nem fogadja el a rendszer.
Amúgy meg a Vodának pont annyi köze van hozzá, mint a postásnak a kihordott levelek tartalmához.

[ Szerkesztve ]

(#99467) bunddog válasza kabelmania27 (#99454) üzenetére


bunddog
tag

Mind a kettő kép a letöltés lapról volt. A feltöltés rendben van de azért csinálok arról is egy képet

Fel:

[kép]

Osztó:

[kép]

Ha közvetlen a CB-be kötöm (ami most az osztóba bemegy) akkor a letöltésnél még szarabbak az értékek. Feltöltés csutka 22 mbit mérésnél.

(#99468) vg válasza Toth_Jani (#99466) üzenetére


vg
addikt

Biztos így van, Miszter szakértő úr. :W

(#99469) paradison válasza unicumnext (#99464) üzenetére


paradison
újonc

Neked is ez a készüléked van?
Model No: TG3442DE HW Version:MP2

(#99470) kabelmania27 válasza bunddog (#99467) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemet kösd át a -3,5dB kimenetbe, hogy pozitívak legyenek a letöltési értékek.

[ Szerkesztve ]

(#99471) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

pár napja csak a nemfizetős csatornákat tudjuk nézni, a dekódolósaknál a ‘channel encrypted’ üzenet fogad.
Ami fura, hogy a tv is azt írja a behelyezett CI+ kártya ellenére, hogy No card found.

Történt vmi változtatás, amiről lemaradtam?
Illetve ha nem, honnan tudnám megállapítani, hogy a tv-ben nyekkent meg vmi, vagy esetleg a kártyával van gond?

köszi szépen!

(#99473) bunddog válasza kabelmania27 (#99470) üzenetére


bunddog
tag

Valamivel jobb lett a letöltés viszont most feltöltésben 10mbit-et se ér el.

3-4-5-ök a letöltési értékek 37-38as SNR mellett. Feltöltésnél 42 mindegyik.

(#99474) Dudee válasza #72445440 (#99472) üzenetére


Dudee
senior tag

Koszi, felhivom oket. Par napja meg neztuk, ugyhogy azzal nem lehet gond.

(#99475) cof válasza Dudee (#99474) üzenetére


cof
veterán

Lehet, hogy csak kontakthiba. Kiveszed a modult meg abból a kártyát, aztán mehet vissza minden. Kicsit megfújod a modul fogadóhelyet a TV-ben, az sem árthat, néha beválik.

Ha nem lenne aktív a kártya attól még kellene érzékelnie.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99476) Adam115 válasza kezo0 (#99465) üzenetére


Adam115
csendes tag

Igen nem egy TV-ben van 2 tuner. Ha elindítom a felvételt egy másik csatornán, akkor a felvétel is fekete, meg amit nézek is megáll. Kódolatlan csatornán ez nincs, ezért gondolom, hogy a modul korlátoz 1 csatorna/userre. Ezért kérdés számoma, hogy minden modul verzió korlátoz-e, vagy esetleg ez verziófüggő lenne?

(#99477) viktorhu válasza Adam115 (#99476) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg hardveres kérdés ez is, hogy nem tud egyszerre két csatornát dekódolni.

(#99478) kezo0 válasza Adam115 (#99476) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk az első mondatodat nem értem, de nincs olyan modul, ami bármelyik tévében egyszerre két csatornát tudna kikódolni.
(Ellenben pl. a Cisco boxban levő 1 db kártya mégis megoldja valahogy, hogy rögzíthess egy kódolt csatornát, miközben egy másik kódoltat nézel.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99480) kezo0 válasza #72445440 (#99479) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem mondod? Kezdetben Philips boxaim voltak, aztán egy idő után már Cisco-t adtak helyettük, amikor elhalálozott bennük a merevlemez. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#99481) Dave567 válasza ates2 (#99429) üzenetére


Dave567
addikt

Lehet lecseréltetem a Vodafonnal én is, és rakok mellé még egy kisebb routert.

(#99482) Adam115 válasza kezo0 (#99478) üzenetére


Adam115
csendes tag

UPC-direct ugyebár ad csak egy kártyát. Bármelyik Irdeto modul simán dekódol egyszerre 2 csatornát. Más kérdés, hogy egy tuner esetén csak akkor, ha az a két csatorna egy transzponderen van.
Igazából rövidítve az kérdésem, hogy van-e többféle modul, esetleg HW verzióban különbség, mert hátha egy másik HW verzió nem korlátoz. A tv modul nélkül is vissza tudja játszani a felvett dolgokat(már ha ugyan az ment élőben, mint amit vett, különben FullHD fekete képet vesz :((( ), szóval a dekódolt folyamot rögzíti. Szóval akinek CI modul van meg tudja nekem nézni mi a típusa :R ? Ha van újabb megpróbálom kiharcolni a cserét hátha.

(#99483) unicumnext válasza paradison (#99469) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen, ez az Aris modem, párszor már kibeszéltük, illetve nem te vagy az első, akit elhajtanak az ügyfélszolgálaton, de legalább van már Bridge mód, annó mikor elsők között rendeltem meg augusztus elején akkor még az sem volt :)

(#99484) gduck válasza #72445440 (#99479) üzenetére


gduck
addikt

"PhilipsHD-vel együtt, csodálos és a korukhoz képest "

Mai napig ez a legjobb UPC Vodafone box, a VTV-t is simán veri! Persze csak ha érdekel a felvétel ;)

UI: és még mindig 2db van nálam :P

[ Szerkesztve ]

(#99487) sziszi-fuszi válasza Adam115 (#99482) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kár birkóznod! Azt amit szeretnél nem fogod tudni elérni! Nem fogsz egy kártyával két adót kikódolni, mert nem támogatja a CI+. Sőt! Külsős eszközt sem fogsz kapni (olyat ami pl. számítógépre köthető), mert nem létezik hozzá elérhető licenc. Ezért nem is gyártanak CI+-os interface-t. Azoknál a szolgáltatóknál, ahol külső eszköz is használható (Pl.: PR-Telekom sima CI kártyát használnak).

Mi alá kell írás?

(#99488) Adam115 válasza #72445440 (#99485) üzenetére


Adam115
csendes tag

Igen ezért lett off :) . De azért köszi a segítséget! Csak nagyon reménykedtem benne, hogy valakinek van tapasztalata a CI modulokkal ilyen téren

(#99489) Zigi válasza paradison (#99461) üzenetére


Zigi
senior tag

Én is ugyanígy jártam. Itt javasolták, hogy nyissak egy hibajegyet a weboldalon, pár nap múlva bidge módban volt. Azóta is jó nem fagy nem akad.

(#99490) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

I. kerületben másnál is problémás a net? 10 Megabit alatti értékeket mérek napok óta, és nem tudom hogy mi lehet a probléma, azelőtt végre teljesen rendben volt. Az esetleg okozhatja a hibát, hogy egyszerre 6 készülék kapcsolódik rá? 500-as netem van.

(#99491) bunddog válasza Ronam (#99490) üzenetére


bunddog
tag

13-ban nekem az 500-as szinte ugyan ilyen szar.

(#99492) Ronam válasza bunddog (#99491) üzenetére


Ronam
addikt

Szánalmas amit ezek művelnek...

(#99493) Adam115 válasza Ronam (#99490) üzenetére


Adam115
csendes tag

Igen, nálam is vannak gondok.

(#99494) ates2


ates2
senior tag

Én külföld felé vettem észre ahova eddig egész jó pingek voltak ott most szarok és packet loss is van... voda nem tudom mit csinál de katasztrófa...

(#99495) inf3rno válasza ates2 (#99494) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem outsourcing van, mert nem akarnak foglalkozni az egésszel, azért ilyen.

Buliban hasznos! =]

(#99496) zzola válasza Miska0330 (#99444) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!

(#99497) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek ennek a bufferbloat-nak van jelentősége? A teszten letöltés közben végig zöldben volt nálam, feltöltésnél viszont durván pirosba ment. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#99498) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót és kerestem is, de nem találtam, ezért kérdezek.
1..Horizon Go van nálam jelenleg. Folyamatosan újra kell indítani, mert nem tudok csatornát váltani, nem megy a visszanéző, és belassul.
Most jár le a hűség, és kicserélnék egy vodafone egységre. Ezzel jobban járok?
2.ennek kell a lan de a fehér álló modemben már nincs elég aljzat. Erre gondolom van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#99499) tomee987


tomee987
tag

Sziasztok!
Más tapasztalt már hasonlót?: Múlt hét pénteken voltak +1 tv végpontot kábelezni a lakásban és hoztak egy Vodafone TV boxot az új TV-hez. Tegnap este hív a Vodafone a +36 1 688 1210 -es számról, hogy rendszereik szerint minőség ellenőrzést szükséges végrehajtani a lakásban, itthon van e valaki ma 12:00-16:00 között. Mondtam sajnos nem, mert dolgozunk. Azt mondta akkor viszont nem tud más időpontot most adni, de köszöni.
Felhívtam a 1270-et, ott azt mondták, hogy hibát nem lát, jelszintek is rendben vannak, valószínűleg a szerelők munkáját akarták ellenőrizni és lehet keresnek még. :Y
Ilyen van? Most én üljek majd otthon egy 4 órás időintervallumba, mert ők az alvállalkozó szerelők munkáját akarják ellenőrizni a lakásban, miközben rendben működik a szolgáltatás, jelszintek is okésak? :((

(#99500) ates2 válasza inf3rno (#99495) üzenetére


ates2
senior tag

Ami elégé vicces,hogy ami eddig működött az,egy "tulaj" váltással miért nem :D
Pláne a vodának is vannak jó hálózatai szóval UPC-vel elégé jónak kéne lenniük,erre konkrétan gáz az egész...
Mintha valaki a német T-t megvenné és az egész országban szar lenne minden :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.