Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) blakey válasza LNx (#26750) üzenetére


blakey
titán

Tedd bridge módba az ubit, kapcsold ki a wifit és csatlakoztasd LAN-on a routeredet. A HGW elérése 192.168.100.1 lesz bridge mód után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26752) Treck válasza blakey (#26751) üzenetére


Treck
aktív tag

+ dhcp kapcsolat, nem pedig pppoe mint adsl-nel.

http://google.treck.hu

(#26753) Storms


Storms
őstag

üdv

megküldték a jelszót nekem is, de nem enged csatlakozni. Másnak simán csatlakozott egyből gépről? WIn 7-em van és a szomszédéra próbálok csatlakozni.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#26754) club1 válasza Storms (#26753) üzenetére


club1
veterán

Az én Win7-es gépemet sem engedi fel a szomszéd Free-Wifi-je, ugyanerre a telefonom simán felmegy.

(#26755) blakey válasza Storms (#26753) üzenetére


blakey
titán

Leírtam 1X, telefonról (wp) é Mac-ről simán csatlakoztam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26756) kabelmania27 válasza LNx (#26750) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modembe belépsz 192.168.100.1 admin/admin átállítod bridge módba, modem lan portját összekötöd a routered wan portjára, routereden a wan kapcsolódást át kell állítani dinamikusra.

(#26757) mateus


mateus
senior tag

Na meguntam, hogy egyáltalán nem lehetett böngészni se telón se gépen a VADIÚJ Ubee modemmel amit pár hete kötöttek be, így vettem egy routert, az Ubee-t meg átraktam bridge módba, azóta tökéletesen hasít a net.
Legalább nem kell szórakozni az ügyfélszolgálattal, akinek hasonló gondja van sok problémától mentheti meg magát egy saját routerrel:)

(#26758) kabelmania27 válasza mateus (#26757) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg hogy meglegyen a négy adási freki és a nyolc vételi ezért nézd meg az értékeket.

(#26759) mateus válasza kabelmania27 (#26758) üzenetére


mateus
senior tag

Azok megvannak, csak a vételinél alacsonyabbak az értékek most, mint amit pár napja néztem ahhoz képest.

(#26760) kabelmania27 válasza mateus (#26759) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kis ingadozás belefér. Milyen osztóval van elosztva a koax? Azért kérdezem mert régi bekötéseknél előfordul hogy -6/8dB tapba volt kötve a webstar.

(#26761) mateus válasza kabelmania27 (#26760) üzenetére


mateus
senior tag

A lépcsőházi strangból hozta be a szerelő a kábelt új bekötéssel ,mivel eddig nem volt net a lakásban. Onnan már nincs elosztva a lakáson belül, mivel csak internet lett bekötve.

(#26762) kabelmania27 válasza mateus (#26761) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új bekötéssel nincs gond, 4x árnyékolású koaxot kaptál. Csillapító (Fam/Attenuator) van bekötve?

(#26763) fdisk


fdisk
őstag

No, ma megkaptam én is a jelszavamat.
Beírtam, azonnal felcsatlakozott a teló.
A sávszél is megvan.

Majd ha városba járok, meglátom hogyan fog muzsikálni. :D

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#26764) kovsol válasza mateus (#26761) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egy hónapja van bekötve a net. Azt mondta én vagyok a legközelebb a lépcsőházi elosztóhoz, és a jelerősség mindenből a maximális értéken van. Azt mondta nekem soha nem lesz gondom itt a szolgáltatás minőségével. Hasít is a 240-es net, és a TV is hibátlan. Ilyen Ubee modemet kaptam én is, de probléma nincs vele.

Mobilomon látom, hogy szórja már a free wifit is, gondolom örülni fognak a buszmegállóban állok a jövőben ennek. :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26765) kezo0 válasza gorkmc (#26746) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam még semmi. Egyelőre a mára-holnapra beállított felvételeim is ott figyelnek a listában, nem tűntek még el. Jó lenne tudni, mikor történik meg a váltás, vagyis mikor kell újra beprogramozni a felvételeket. Mert gondolom, ha túl korán csinálom, akkor semmi értelme.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#26766) mateus válasza kovsol (#26764) üzenetére


mateus
senior tag

Látszólag nálam is minden oké volt (letöltés sebessége, kapcsolat is mindig online volt stb.), próbálkoztam sokmindennel, de a böngészés használhatatlan volt. Viszont mivel értékekben meg minden tökéletes volt, a upc nem foglalkozott volna velem. De legalább saját routerrel megoldódott a gond:)

(#26767) mateus válasza kabelmania27 (#26762) üzenetére


mateus
senior tag

Igen az is van. Kíváncsi lennék, hogy ha minden érték oké, meg a kapcsolat is folyamatosan működik, mi lehet a gond, de mivel a bridge módba rakott upc modemmel megoldódott a gond, így úgy sejtem, hogy az volt a ludas.

(#26768) Arolotifar válasza mateus (#26767) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én is szívtam a TC 7200 csodával, amíg nem tettem mögé egy saját routert. Azóta nem szakad meg a kapcsolat.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#26769) fdisk


fdisk
őstag

Árulja már el vki, hogy mi a különbség bridge és router mód között?
Az előző modememet (Cisco) bridge módba használtam. (torrent miatt)
Ez az ubee router módba van, mert a szerelő azt mondta jó ez így is.
Nekem is van egy külső tplinkes routerem, én azt használom.
Akkor most melyik módot válasszam?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#26770) Mate válasza fdisk (#26769) üzenetére


Mate
nagyúr

Bridge: Mintha modem lenne
Router: Modem+router egy készüléken belül.

(#26771) Intruder2k5 válasza fdisk (#26769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van saját routered, akkor a bridge módot használd, és a HGW-ben kapcsold ki a WiFi-t is! Van amelyikben ugyanis külön kell ezt megtenni...

Bridge módban az eszköz csak modemként funkcionál, tehát nem NAT-ol!

(#26772) kabelmania27 válasza mateus (#26767) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hányas csillapító van nálad? Milyenek most az értékek?

(#26773) naturepalmer


naturepalmer
tag

Sziasztok!

Ebben a csodálatos EVW3226-ban hogy kellene a port forwardot beállítanom?
Ez a felallas:

átjáró: 192.168.0.1

szeretném mondjuk a 1415-ös portot a 192.168.0.3-as IP-n lévő eszközön forwardolni

beállítom így:
public port range 1415-1415
target IP 192.168.0.3
target port range 1415-1415

és erre azt mondja: "this ip address should be in the same subnet as the lan ip address"

Előre is köszi!

(#26774) naturepalmer válasza naturepalmer (#26773) üzenetére


naturepalmer
tag

Ok, tárgytalan, megvan a megoldás...

(#26775) MaCS_70 válasza fdisk (#26769) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor egy kis szösszenet a témához:

A szerelőnek aztán mindegy, bármit mondhat.
A jó múltkorában egy ismerősömnél járt a szerelő, mivel nagyon nem volt meg a sávszélesség -- mint utóbb kiderült, még UPC-oldali kábelhiba miatt.

A TC bridge-módban volt, mögötte meg valami komolyabb, ipari router (és egyéb eszközök), ami nem mellesleg három független hálózatot szolgált ki.
Na, a szerelő helyből felvilágosította a hozzá nem értő háziurat, hogy ez így nem lesz jó, és a UPC így nem is tud megfelelően szolgáltatni, tehát amíg így van, a UPC nem is felel a szolgáltatás minőségéért, úgyhogy szépen kiiktatta a profi routert, a TC-t visszatette router-módba -- és ez persze így is maradt, még miután kijavította a kábelhibát is.
Persze az egész hálózatmenedzsment összeomlott, a házvezérlés meg a riasztó hiába kereste az IP-címhez kötött perifériákat és elkezdett riasztásokat szórni.

A legizgalmasabb pillanat az lehetett, amikor lélekszakadva kiérkezett a házat menedzselő haver, és még éppen elkapta a UPC-s embert, aki még mindig kötötte az ebet a karóhoz, hogy a UPC-s HGW mögé nem ajánlott másik routert tenni, a bridge-mód csak tesztelésre van, a bonyolult, menedzselt hálózat meg már nem az a kategória, amit egy lakossági előfizetés mögé szabad tenni, tessék üzleti szolgáltatást venni.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26776) fdisk válasza Mate (#26770) üzenetére


fdisk
őstag

és Intruder2k5 Köszi.

Igy nem műxik a saját wifije,és a wifree sem.
De én attól tudnék-e csatlakozni más wifreejére?
Előtte rácsatlakoztam a sajátomra,csak utána állítottam át bridge módba.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#26777) Intruder2k5 válasza fdisk (#26776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFree legjobb tudomásom szerint független ettől, tök mindegy hogyan állítja be az előfizető, amíg le nem mondja a 1221-en, addig működik!

(#26778) AkyyrA válasza kezo0 (#26765) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Nem is fognak eltűnni. De felvenni se fogja. Én is így fáztam rá. Törölni kell minden időzítést és újra beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#26779) Mate


Mate
nagyúr

3 napja esténként:

Ping statistics for 193.239.149.1:
Packets: Sent = 100, Received = 78, Lost = 22 (22% loss
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 43ms, Maximum = 342ms, Average = 187ms

Modem pedig olyan szinten hal meg, hogy nem jön be az admin oldal...

(#26780) Intruder2k5 válasza Mate (#26779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, már megint csak a negatívumok! Nem, hogy reggel tetted volna be ezeket, amikor tökéletesek az értékek!

Jelszintek ilyenkor rendben? Újraindítás megoldja?

[ Szerkesztve ]

(#26781) Mate válasza Intruder2k5 (#26780) üzenetére


Mate
nagyúr

Fogalmam sincs milyenek ilyenkor a jelszintek, mert nem tudom megnézni :D

Kb. 2 órára lehal, aztán sokadik újraindításra megjavul. Utána jók a jelszintek.

(#26782) Intruder2k5 válasza Mate (#26781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokadik újraindításra? Tehát van amikor még egy reboot után sem éred el az admin oldalt? Érdekes... Nem hiszem, hogy hálózati hiba így megfogná, szerintem ez a HGW problémája.

[ Szerkesztve ]

(#26785) szab.tam válasza Intruder2k5 (#26784) üzenetére


szab.tam
nagyúr

próbálok az ubee evw3226 beléről fényképet keresni, de nem lelek.
de mintha már lett volna a topikban. :F
:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26786) kabelmania27 válasza szab.tam (#26785) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt van.

(#26787) Intruder2k5 válasza szab.tam (#26785) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap tette be mate...

(#26788) Mate válasza Intruder2k5 (#26782) üzenetére


Mate
nagyúr

Jaja, 3-4-5 újraindítás kell neki. Néha több, néha kevesebb. Régebben is csinálta ezt.

Egyelőre nem jelentem be hibára. 9 hónapja valami gond mindig van. Ha kicserélnék, akkor jönne más hiba. Ezt legalább már kezdem kiismerni :D

(#26790) fdisk válasza Intruder2k5 (#26777) üzenetére


fdisk
őstag

Ok.

Viszont akadt egy kis probléma.
Bridge módban a külső routeremre csak néhány mp-re tud az eszközöm csatlakozni,utána nincs net.(a pc-n minden ok)
IP cím ütközés nincs.Ubee:192.168.0.1 ,router 192.168.1.1 és a wan dinamikuson van.
Úgy van minden ,mint ahogy itt van leírva.
Többszöri újraindítás már megvolt.
Mi lehet a gebasz?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#26793) spider80 válasza fdisk (#26790) üzenetére


spider80
őstag

Mielőtt bridge módba tetted,kilőtted a wireless menüpont alatt a wifit? Mert ha az ubeenak most is 192.168.0.1 az ip címe,akkor szerintem megy a wifije most is.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#26794) Mate válasza spider80 (#26793) üzenetére


Mate
nagyúr

Ubee magától lekapcsolja a wifit.

(#26795) mlinus


mlinus
őstag

hamarosan upc bejelentés

az Ubee wifiről annyit, hogy érdemes kikapcsolni akkor is ha bridge-be rakod. Nagyon szar a firmware rajta, simán el tudom képzelni hogy ettől is megkergül, mivel azt ugye már többen is tapasztalták hogy ha router módban van akkor konkrétan a legkissebb feltöltés hatására is szétszakad a kapcsolat.

(#26796) fdisk válasza spider80 (#26793) üzenetére


fdisk
őstag

Az elejétől fogva ki van kapcsolva.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#26797) kezo0 válasza AkyyrA (#26778) üzenetére


kezo0
addikt

Hát én direkt nem töröltem a korábban beállított felvételeket, hogy megnézzem, mi történik. A három nappal ezelőtt ma estére beállított felvétel simán elindult nemrég, a megfelelő időpontban.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#26798) Mate válasza mlinus (#26795) üzenetére


Mate
nagyúr

Remélem 500-as net. Azonnal megrendelem, hogy kapjak normális modemet :D

(#26799) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok!

Pace HD boxom van, és kértem HD csomagot is hozzá. Jelenleg 1 "sima" csatorna, utána ugyanaz a csatorna HD-ben van a csatorna listában. Ezt hogy tudom állítani, illetve az egész csatorna listát a saját izlésemnek megfelelően beállítani?

Kerestem a neten, de nem találok sehol ilyen leírást.

Köszönöm :)

(#26800) szab.tam válasza kabelmania27 (#26786) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, ezt kerestem.
thx. :R
csak jobb lett volna egy nagyobb, vagy nagyítható kép...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.