Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Kari1


Kari1
aktív tag

Közben visszagörgettem és látom hogy (#25768) mate3553 már írta vagyis bridge modban kb semmi infód nincs róla hogy be van-e kapcsolva. (sem a led sem a felület nem jelzi) átkapcsoltam router modba ott már mac alapján egyértelműen tudtam azonosítani.

(#26402) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#26399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Komolyan nincs kiírva a csomagok ára, vagy csak én siklok el felette?

(#26403) Intruder2k5 válasza blakey (#26400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy mégis van köze hozzá? :)

De én tényleg csak tippeltem, nekem EPC3208 modemem van! Édesanyámnál van TC HGW, de nem voltam nála WiFree indulás óta...

[ Szerkesztve ]

(#26404) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#26402) üzenetére


HofiZoli
senior tag

4490 és 6490 forint

ezek nem fix árak, sok mindent befolyásol milyen upc-s előfizetésekkel rendelkezel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26405) Mate válasza Intruder2k5 (#26402) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyelőre csak egyéni árak vannak, amit telefonhívás után tudhatsz meg.

Illetve nem UPC-sekre vonatkozó, horror ár.

Ezen felül index írt árakat, de hogy honnan szedték őket, azt nem tudni. Már itcafe is megírta az árat, akkor hivatalosnak tekinthető.

4490 és 6490. Kérdés, az egyéni kedvezmény mit takar majd.

[ Szerkesztve ]

(#26406) blakey válasza Intruder2k5 (#26403) üzenetére


blakey
félisten

Biztos a hgw szoftverétől is függ, de ugye úgy kéne működnie, hogy bridge módban is lásd az aktivítást ill. a cisconál meg fogom nézni, mert ott más a szoftver és elvileg mutatni fogja, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26407) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem köszönöm a válaszokat! Mondjuk nem szándékozom váltani, csak ez szemet szúrt elsőre, hogy beharangoznak egy szolgáltatást, aminek nem teszik közzé az árát! Bár a 4-6 ezres tételek láttán ezt meg is értem! :)

blakey, OK! Szerintem is úgy lenne normális, hogy azért valami információs oldal legyen róla...

(#26408) D@ni88 válasza kabelmania27 (#26399) üzenetére


D@ni88
addikt

8Ft/Mb túlforgalmazási díj elég combos :U
Ha ez nem lenne, akkor szerintem versenyezhetne a konkurenciával...

(#26409) blakey válasza D@ni88 (#26408) üzenetére


blakey
félisten

De azt csak a korláton felül kell fizetni, azon belül 0 Ft.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26410) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#26407) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Azért ebből is ki tudtad hozni a negatívumot.. Gratulálok. Visszaolvasva, valaki felvetette ezt a "szakértő rangos" dolgot. Kérlek nyugtass meg, nem ebben a topikban vagy szakértő, ugye?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26411) D@ni88 válasza blakey (#26409) üzenetére


D@ni88
addikt

Rendben, de a Telenornál minden hónapban túllépem az 500mb-t :D

[ Szerkesztve ]

(#26412) mlinus


mlinus
őstag

Valóban, a wifree miatt szarakodott az Ubee, hiába volt bridge módban. Vajon a UPC tisztában van azzal mennyire szar ez az eszköz? Valószínűleg egyébként a firmware gány, mert maga a hardver rendben van, de ez így kritikán aluli.. :(

(#26413) Mate válasza HofiZoli (#26410) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem minden értelmes embernek feltűnt, hogy nincs ott az ár....

(#26414) beleszólok


beleszólok
senior tag

Egy ősrégi, katódsugárcsöves tévén lóg a médiaboxom. A távirányító "guide" gombját megnyomva feljövő menüben pár másodperc után megjelenik valami figyelmeztető üzenet, de olvashatatlan ezen a tévén.
Tudna valaki segíteni, hogy miről van szó?
(valami "emlékeztető" meg "novermber 13" feliratokat vélek felismerni az elmosódott foltokban)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#26415) blakey válasza D@ni88 (#26411) üzenetére


blakey
félisten

A telenornál sebességkorlátozás a díja :) tudom, ott vagyok én is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26416) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#26402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tényleg nincs, index cikk megírta.
mlinus: Szerintem tudnak erről.

[ Szerkesztve ]

(#26417) club1 válasza HofiZoli (#26410) üzenetére


club1
veterán

Ne haragudj, de személyeskedéssel itt semmire nem megyünk. Ezeknek a csomagoknak a listaára 10000 és 15000 Ft, és még nem ismert körülmények között érhetőek el kedvezményes áron. Ezt nehéz nem negatívan látni...
A szakértői rangot nem topichoz adják, de a megszólított azért elég sok mindenkinek segített már ebben a topicban is.

(#26418) Mate válasza mlinus (#26412) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudnék mondani összeesküvés elméletet, de mostanság I love UPC napokat kell tartani itt a fórumban, úgyhogy nem teszem meg :)

(#26419) HofiZoli válasza club1 (#26417) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Egyáltalán nem haragszom, de a megszólított ahogy fogalmaztál segített. Az utóbbi időben egy értelmes hozzászólást nem sikerült idekerítenie. Kezdte az analóg picsogással, jött a wi-free, amihez modemje sincs, most meg ez. Többnyire csendben olvasok, és ha valaki gyors segítséget kér akkor egyből válaszolok, de ez már az én ingerküszöbömet is meghaladta.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26420) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#26416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm az infót, csak tudod nem gondoltam rá, hogy a UPC honlapot nézegetve egy UPC szolgáltatás árát közben az indexen keressem! :)

club1, hagyd csak, elfér rajtam is, meg a topikban is! Ha ennek érzi szükségét, hát mondja! :)

HofiZoli, lehet picsogni szoktál, én esetleg a véleményem írom le! Egyébként mióta kell modem a Wi-Free-hez? Legjobb tudomásom szerint csak HGW-vel működik, de persze Te tudod...

[ Szerkesztve ]

(#26421) balage25 válasza HofiZoli (#26410) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem sokat segített Intruder2k5 router témában, és ezúton is köszönöm neki. Szerintem a UPC-s topikban, sajnos a saját rossz tapasztalatai, és az analóg elvétele miatt, egy kicsit keserű szájízzel nyilatkozik, és ezt meg is értem, attól függetlenül, hogy véleményem szerint a UPC ma a legjobb szolgáltató.

Sajnos ez már nem szakmai topik.

(#26422) htc07 válasza beleszólok (#26414) üzenetére


htc07
addikt

szinte biztos hogy erről van szó.

(#26423) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#26420) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Havidíj miatt linkeltem az indexes cikket.
club1: Trio csomagban és ügyfélmegtartó ajánlatban lehet kedvezőbb lesz.

(#26424) kezo0 válasza beleszólok (#26414) üzenetére


kezo0
addikt

Most nem tudom csekkolni, de ha nov. 13., akkor valószínűleg erről tájékoztatnak a guide-ban:
[link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#26425) Intruder2k5 válasza balage25 (#26421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De gyerekek, nem értem, hogy most mi a probléma...?! Ma is leírtam már, meg máskor is, hogy természetesen örülnék neki, ha minél tovább maradna az analóg sugárzás (de ezt más is írta, nem csak én) viszont nekem jó ez a szolgáltatás így ahogy van, én beérem ennyi analóg adással is, elégedett vagyok a nettel is, stb...

Most komolyan ekkora probléma, hogy észrevételeztem, hogy egy frissen meghirdetett szolgáltatásnak titkolják az árát? Vagy tegye már fel a kezét, aki szerint normális az, hogy a UPC mobiltelefon szolgáltatás árának az indexen kell utánanézni!

(#26426) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Origo is megírta

(#26427) DS39 válasza kabelmania27 (#26426) üzenetére


DS39
nagyúr

én a készülékárakra leszek kíváncsi, a szolgáltatás szerintem még UPC-sként sem olcsó, viszont hátha a kártyafüggetlen telefonok UPC-sként jó áron lesznek. (bár nem élem bele magam)

(#26428) Intruder2k5 válasza DS39 (#26427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na tessék, Te is csak a negatívumokat emeled belőle! A szolgáltatás sem olcsó, vélhetően a készülékek is drágák lesznek, majd mindjárt kapsz Te is... Pozitív hozzáállást kérnénk! :)

(#26425)-re valaki? Tegye már fel a kezét, aki szerint normális az, hogy a UPC mobiltelefon szolgáltatás árának az indexen kell utánanézni!

(#26429) Mate válasza Intruder2k5 (#26428) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs igazad. Nem kell ezért elmenni indexre. Itcafe-n is fenn van ;]

(#26430) blakey


blakey
félisten

Olyannyira foglalkoztok a témával, hogy még nincs is kint a honlapon, legalábbis normális formában nincs és gondolom ma vagy holnap még előfizetni sem lehet, de tessék egyből szídni, stb. Várjátok meg míg normálisan elérhető lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26431) HofiZoli válasza blakey (#26430) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Szakértő hozzászólásokat olvashatsz egy igazi szakértőtől.. Figyelj, tanulj.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26432) Intruder2k5 válasza blakey (#26430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megnyitod a upc.hu oldalt, akkor ott azt látod, hogy "megérkezett a upc mobil"! Nem azt, hogy hamarosan érkezik, hanem megérkezett! Szerintem egy szolgáltatás vagy elérhető, vagy nem, olyan nincs, még nem normálisan érhető el.

(#26433) Mate


Mate
nagyúr

Ti UPC részvényesek lettetek a napokban, vagy mi a frász? :D

(#26434) blakey válasza Intruder2k5 (#26432) üzenetére


blakey
félisten

Ha megnyítod az oldalt akkor neked van Mobil fül a fejlécben? Nincs, akkor egyelőre hír, ami annyit tesz, hogy bekapcsolták és a sajtót értesítették. Amint a fejlécben is szerepel és akkor sincsnek normális árak, lehet pörögni.

Úgy tudod ellenőrízni, hogy, beírod upc.hu/mobil, upc.hu/telefon, stb., tehát hamarosan lesz egy ilyen fül. :)

Igen, egyszerű felhasználó vagyok aki gondolkodik és nem fejetlenül hőzöng, majd akkor fogok ikyet csinálni ha okom van rá.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26435) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#26425) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Még csak most tették ki az az oldalra, holnap lehet kint lesz.

(#26436) HofiZoli válasza Mate (#26433) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem. Viszont úgy érzem, nem nagyon ment át az üzenet. Nagyon sok lett a negatívum, kevés a "szakma". Mindenki kipicsogta :) magát, elmondta mi fáj neki, mi bántja. Mi jó, mi nem. Ennyi, itt pontnak kellene lenni a sztori végén. De sajnos hetek óta ugyanaz megy. Az analóg nyirbálása előtt normális mederben mentek a dolgok, azóta sajnos nem. "Csak" ennyi. Persze ha jó áron tudsz részvényeket.. ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26437) v.attis


v.attis
őstag

Pénteken regeltem a my upc-re. 1 napon belül kellett volna küldjék a wifree kódot, de még semmi. Nektek megjött időben, vagy ahogy ígérték?

(#26438) Mate válasza HofiZoli (#26436) üzenetére


Mate
nagyúr

1. Ez a picsogás szót nem tudom megszokni :D

2. Miről kéne szakmázni? (Volt az is egyébként) Már minden 1000x meg lett válaszolva, ki lett beszélve. 2 új szolgáltatás van, amiről szintén nehéz szakmázni, mert UPC kommunikációs osztálya síelni van és a takarító amikor talál egy papírt elküldi a sajtónak. Így csak találgatni és tapasztalni lehet.

A tapasztalatok meg negatívak. Ez van.

Személy szerint örülök a szolgáltatásnak (Bár még 2 helyen, ha találtam wi-free-t és mind a két helyen kb. 40 ember lesz rá), de 2 lépést hátralépve már nem tetszik amit látok.

1. lépésként ráerőltetünk egy hardveresen nem rossz eszközt, pocsék szoftverrel az előfizetőkre.
2. Elmondjuk, hogy hohó, mi wifis modem/routert adunk mindenkinek. Ezután kiderül, hogy gyakorlatilag használhatatlan az eszköz routerként.
3. Felhasználók kikapcs, saját router használ.
4. Bumm, nyomassunk wifit 0 pénzből, 0 üzemeltetési ktg-el az előfizetőktől.

v.attis: Nem tudom hol olvastad az egy napot. Azt írják, hogy 17-ig folyamatosan küldik.

[ Szerkesztve ]

(#26439) CallaoW válasza Intruder2k5 (#26428) üzenetére


CallaoW
tag

A válasz pedig egyszerű : nyilván az index megkapta a fülest és leírták,a UPC tudatosan nem kommunikálta,mivel nem egy Vodafone,T-mobile szintű mobilszolgáltatás a lényeg,hanem kiegészítésképpen beléptek mnvo-ként a piacra.És az indexes árak meglévő UPC-nek van,ÁSZF ben megtalálható a UPC kábelszolgáltatással nem rendelkezőkre vonatkozó ár.Úgyhogy a tegnap írtak után itt a válasz a wi-free és az analóg "lecsökkentésének" céljára.Független telefonok(köztük dual simes) remélhetőleg minnél nagyobb lefedettség "ingyenes" wi-fi.És nincs korlátozva a voip hívás.Azt gondolom,elég nagy lépés volt és ennek tekintetében az átállás miatt történhetnek műszaki zavarok,ha utána jobb és több lehetőséget kap előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#26440) Tombi válasza v.attis (#26437) üzenetére


Tombi
senior tag

nekem sem jött meg, pedig én tegnap (vasárnap) regeltem, viszont pár nap mulva lemondom az egészet szóval mind1..

(#26441) HofiZoli válasza Mate (#26438) üzenetére


HofiZoli
senior tag

picsog/picsogás: (pics-og-ás) fn. tt. picsogás-t, tb. ~ok. Félrehúzogatott szájjal sirás, pityergés.

de ez rohadtul nem upc :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26442) kabelmania27 válasza HofiZoli (#26436) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindjárt lesz szakmai téma:D
Nézd meg a modem box tv jelszintet kérnék szépen:)

[ Szerkesztve ]

(#26443) poli27


poli27
veterán


Mi lehet ez a wifi opció nálam? 3208 van :D

[ Szerkesztve ]

(#26444) v.attis válasza Mate (#26438) üzenetére


v.attis
őstag

Azoknak akiknek már megvolt a regisztráció, valóban folyamatosan küldik, de az új regelőknek másnap kellett volna megkapni.

(#26445) Intruder2k5 válasza Mate (#26438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet indítványozni kellene a UPC topik kettéválasztását, az egyikben lehetne panaszokat írni a szolgáltatással kapcsolatban, a másik meg lenne a már általad is említett i love upc topik! :)

És ezt most nem poénként írtam, ha egyeseket ennyire irritál, hogy nem mindenki elégedett mindennel!

És én ezennel kiszálltam ebből, sziasztok, jóéjt itt!

[ Szerkesztve ]

(#26446) HofiZoli válasza kabelmania27 (#26442) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.4 dBmV 40.4 dB
Channel 2: 7.7 dBmV 40.4 dB
Channel 3: 7.9 dBmV 41.2 dB
Channel 4: 7.7 dBmV 40.8 dB
Channel 5: 7.5 dBmV 40.3 dB
Channel 6: 7.2 dBmV 40.4 dB
Channel 7: 7.6 dBmV 40.3 dB
Channel 8: 7.1 dBmV 40.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 42.2 dBmV
Channel 2: 41.4 dBmV
Channel 3: 41.7 dBmV
Channel 4: 40.7 dBmV

Parancsolj, így jó? Miért kérted? :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26447) _Csaba_ válasza HofiZoli (#26446) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ezek szép értékek :)

(#26448) kabelmania27 válasza HofiZoli (#26446) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak az értékek, rendben van a bejövő jelerősség jó az SNR és az adási szinttel sincs gond.
Azért kérdeztem, mert a jelszint értékek mostanában hátrányba kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#26449) HofiZoli válasza kabelmania27 (#26448) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ez a csatorna: Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 42.2 dBmV

Reggelente 41,3-41,5 estére mindig ennyi. Csak ez az egy :D

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26450) Peltár válasza Intruder2k5 (#26428) üzenetére


Peltár
aktív tag

Én felteszem! Mit vagy így meglepődve. UPC.

Ha aktiválni tudnak olyan szolgáltatást amit nem is kértem , nem is regisztráltam rá , levelet sem kaptam róla, a kikapcsolt wi-fit bekapcsolták. Te kaptál hozzáférést pedig "csak" modemed van stb, akkor ezt is simán elkommunikálhatták. Véletlenül. :U

Most jön az UPC "dicséret!"
Egy telefon egy e-mail + 48 óra és már vissza is állt az eredeti állapot. Most nem kellett hat napot várnom. És ez jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.