Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Mate válasza HofiZoli (#27248) üzenetére


Mate
nagyúr

Ott valamiért 449 nap van, franc tudja miért. Pedig egyszerre indult a dolog :D

Igénybe vett kedvezmény mértéke 28 016,68 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 449 nap

Telefon:
Igénybe vett kedvezmény mértéke 33 201,94 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 448 nap

(#27253) club1 válasza gduck (#27252) üzenetére


club1
veterán

Aha. Létrehoztak a UPC-nél egy UPC_user felhasználót 12345 jelszóval. Ennyire azért nem amatőrök a UPC-nél...

(#27254) Mate válasza club1 (#27253) üzenetére


Mate
nagyúr

Gyanítom azt ő hozta létre, hogy bemutassa miként működik a dolog :U

[ Szerkesztve ]

(#27255) gduck válasza club1 (#27253) üzenetére


gduck
addikt

Nem érted a lényeget:D Ez egy lehetőség arra, hogy a Wi-free-t kereső eszközöknek logolják a jelszavát és MyUPC felhasználó/jelszó párosításokat fejtsenek vissza. Az 12345 csak egy példa jelszó volt, persze bonyolultabb jelszóhoz sokkal több idő kell. :)

(#27257) donmackó


donmackó
őstag

Normális az 51.7-es feltöltési tlejesítmény a Cisco HD DVR média boxon? Egyáltalán mennyi az elfogadható? Tegnap néznék a gyerekek rajta a yotube-ot, de csatlakozási hibával leáll. Műszaki teszt a videótáros résznél rebootol. Most akkor 1221, vagy van más megoldás is?

Release the cable hounds!

(#27258) club1 válasza gduck (#27255) üzenetére


club1
veterán

Ti nem értitek a lényeget. Nem a upc rendszerét törte, hanem sajátot. Mi a bizonyíték, hogy biztonsági szempontból a saját rendszere egy az egyben megfelel a upc wi-free rendszerével?

(#27259) vargalex válasza club1 (#27258) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A kliensen nyilván ugyan olyan típusú kapcsolatot használt, amit wi-free esetén kell, csak fiktív felhasználónévvel és jelszóval. Az pedig, hogy szerver oldalon mi történik, innentől már lényegtelen. A saját szerverén azt csinál az ember, amit akar. De eddig is ezt írtuk néhányan...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#27260) club1 válasza vargalex (#27259) üzenetére


club1
veterán

Valóban. Elkerülte a figyelmemet, hogy a UPC spórolt az ssl tanúsítvány árával, pedig ez a Wi-free leírásukból is kiderül.
De nézhetjük a dolog jó oldalát: Ha valakit meggyanúsítanak valamelyik vezető politikusunk elleni szervezkedéssel, miután begyűjtötte a TEK, az előzetesben eltöltött néhány hónapot, a talán pártatlan és valamilyen szinten hozzáértő bírónak be lehet mutatni, hogy van cég, ahol az ember nevesített wifi hozzáférését ilyen könnyű megszerezni. :(((

(#27261) kungzi válasza donmackó (#27257) üzenetére


kungzi
veterán

Facebookon írta a UPC, hogy országos hiba van a videótár szolgáltatásban. Csinálják...

(#27262) Yooha


Yooha
aktív tag

Apámék megkapták az új modemet/routert(?) és megkértek, hogy üzemeljem be ezt a Wi-Fre dolgot. De itt meg azt olvasom, hogy felesleges, azonnal kapcsold ki, attól megy tönkre a neted. Most akkor mi van? Akkor miért küldték? Meg mi az a bridge mód? Meg honnan fogja tudni a rendszer, ha járok-kelek kis hazánkban, hogy UPC ügyfél-e vagyok? (Nem vagyok amúgy.) Ha kérek jelszót akárkitől, akkor meg butaság, jelszót bárki kérhet. Szóval semmit sem értek. Van itt valahol egy összefoglaló cikk? A UPC oldalán lévő királylányálom biztos nem objektív.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#27263) club1 válasza Yooha (#27262) üzenetére


club1
veterán

A Wi-Free dolgot nem kell beüzemelni, rajta lesz az új ládán.
A beállítása pedig le van írva a UPC oldalán. De mint kitárgyaltuk, nem biztonságos, én innentől nem használom egyetlen hordozható eszközömön sem.

(#27264) gduck válasza Yooha (#27262) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

- Ha beüzemelték az új routert, a Wi-free automatikusan aktív rajta.
- Ha használni szeretnéd "európa szerte" a szolgáltatást, be kell regisztrálnod a MyUPC oldalra.
- A Wi-free hálózatba bejelentkezel a kapott felhasználó/jelszó párosítással. Mivel a teló megjegyzi ezt, így bármikor hatókörzetbe kerül egy Wi-free hotspot, automatikusan belép ;) (Ezt demózta a gyerek, hogy ezzel lehet jelszókat begyűjteni :D )
- A Wi-freet ki lehet kapcsoltatni, ha zavar.
Bár szerintem nem kell aggódni:
- ha a kertes ház előtt nem ver tábort senki, akkor nem is használja senki
- panelben max a szomszédok használják
- nagyon frekventált helyen van esély arra, hogy "tömeg" csatlakozik rá ;)

[ Szerkesztve ]

(#27265) bb71


bb71
őstag

Régebben panaszkodtam a ping speedtest.upc.hu-n mért értékei miatt, most mértem, ahogy ajánlottátok:

(#27266) mlinus válasza bb71 (#27265) üzenetére


mlinus
őstag

szóval, nincs semmi gond.

(#27267) Storms


Storms
őstag

üdv

Nemrég magától csinált a Mediabox-om egy gyári visszaállítást, azóta az idő helyett stand-by állapotba azt írja csak hogy OFF. ( Pace 7111)
Mit lehetne vele csinálna hogy újra az időt mutassa?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#27268) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!
Megkaptam az új modemet (Ubee EvW3226). Kérdésem, most kell(ene) telepítenem, vagy majd később (mert még nincs aktiválva)?
A másik kérdésem meg az lenne, hogy ha én nem akarom a wifijét használni (van egy tplink wdr4300-as routerem) azt megtehetem-e, illetve, ez a 2 dolog, együtt tud-e működni? (nem szívesen válnék meg ettől a routertől).

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27269) club1 válasza errorcode06 (#27268) üzenetére


club1
veterán

Ráérsz később beüzemelni ha most stabil az interneted.
Ha modemként/Bridge módba téve használod, csak a UPC Wi-Free fog rajta működni, a routered utána pedig ugyanúgy mint eddig.

(#27270) errorcode06 válasza club1 (#27269) üzenetére


errorcode06
őstag

Mivel elég kaki a kapcsolatom, ezért megpróbáltam "beüzemelni", de nem akarja az igazat.

RF kábel becsavarva, Eth1-be kábel be, kábel másik vége asztaliba. Auto beállítást hagytam mindenen, de nem akar a netre felcsatlakozni, azt írja hálózati hiba. Hálózat központban nem megy wan-ra, kis piros X, a telefon pedig süket.
Mindenesetre a levélben amit küldtek van egy cím ahol aktiválni kell a modemet ha nem tette ezt meg automatikusan. Megpróbálom azt, hátha...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27271) errorcode06 válasza errorcode06 (#27270) üzenetére


errorcode06
őstag

Meg is volt. Mivel nem tudtam a SID-emet, felhívtam a helpdesket, modem serial megadása után 2 perccel már aktiválva is volt. Az egész üf nem tartott 5 percig. Csettintettem is egyet!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27272) mateus


mateus
senior tag

Nekem jelenleg csak a net van bekötve a lakásba, a kábel bejön a lépcsőházból, majd a hálóban csatlakozik a routerre. Ha a közeljövőben szeretnék kábeltévét is a net mellé, akkor újabb kábelt húznának be, vagy a router előtt bekötnek vmi elágazást és nem kell újabb kábelt végigvinni a lakáson?

(#27273) canniball válasza mateus (#27272) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha a kábel ami bemegy a lakásba koax és a router alatt a modemet érted akkor nem kell újabb kábel, csak a jelenlegi elosztása.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27274) mateus válasza canniball (#27273) üzenetére


mateus
senior tag

Igen koax. Na akkor jó, köszi szépen a segítséget:)

(#27275) Handball94 válasza Storms (#27267) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nincs esetleg energiatakarékos módban?
Elvileg akkor nem ír ki időt. Menüben állítható.

[ Szerkesztve ]

(#27276) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.

Otthoni upc wifi router van. Belső hálózaton van egy ftp kiszolgáló kis szerver. Belső hálózaton szépen működik, azonban kívülről nem tudom elérni.

Whatismyip.com-on megnéztem az aktuális ip címet, és próbáltam rá ftp-zni azonban nem tud kapcsolódni.

Tudtok segíteni? Valaki megoldotta már ezt? tcp ip 21 -23 ig megvan nyitva a port upc routerben.

(#27277) paolinho


paolinho
őstag

Szeretném a legjobb (legerősebb) csatornára beállítani az Ubee wifi-routert. A Wifi-Analyzer szerint a 14-es csatorna volna az. De "Az alapvető vezeték nélküli beállítások" alatt a csatorna leosztás csak 13-ig enged állítani lehetőségként. Erre volna valamilyen ötlet?

(#27278) Intruder2k5 válasza paolinho (#27277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a magyar és EU szabványok szerint "csak" az 1-13 csatornák használhatók, így teljesen rendjén van, hogy nem tudsz 14-es csatornát beállítani! Mellesleg sok kliens - főleg telefonok, tabletek - egyébként sem ismeri, úgyhogy nem lennél túlzottan boldog tőle!

[ Szerkesztve ]

(#27279) paolinho válasza Intruder2k5 (#27278) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy a 13-assal is akadt gondom, mert egy ismerősöm laptopja nem látta. Akkor emiatt lehetett, bár ezt akkor nem értettem, de így most már tiszta.
Köszi

(#27280) Intruder2k5 válasza paolinho (#27279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, bár nálunk, mint fentebb írtam, 1-13 csatornák használata engedélyezett, de vannak eszközök, amik csak az 1-11 USA szabványt ismerik, így ha tuti biztosra akarsz menni, akkor ebben a tartományban kell csatornát választanod...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels#Interference_concerns

[ Szerkesztve ]

(#27281) htc07 válasza _Csaba_ (#27276) üzenetére


htc07
addikt

biztos jó IP címre van állítva a portforward? :D

(#27282) paolinho válasza Intruder2k5 (#27280) üzenetére


paolinho
őstag

Hát én most az 1-est lőttem be, azzal nincsen gond. Azt hiszem, van még mit tanulnom. Köszi még egyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#27283) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Igen jóra. Nálad működik?

(#27284) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#27283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aktív módban próbálsz csatlakozni? És ugye nem saját LAN-ról próbálod?

(#27285) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#27284) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Aktív módban. Beírtam ttcmd-be a upc-s emailt hozzá a felhasználónév jelszót de nem kapcsolódik.
Mobilnetes hotspotról meg más szolgáltatóról próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#27286) Uthenger


Uthenger
aktív tag

Probald meg passzivban
Az aktiv modban par dolgot tamogatnia kell a szerverednek

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#27287) _Csaba_ válasza Uthenger (#27286) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Sajnos passzívban sem működik. Tartok tőle hogy a upc router fogja meg.
Bármilyen beállítás szükséges? FTP címnek a szolgáltatótól kapott ip-t állítotam be.

(#27288) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Épp közvetlen van a net a gépre dugva és a DNS-névnél a feladatkezelőben chello.hu van. ;]

(#27289) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Upc net működik nálatok? Sopronban meghalt

(#27290) F_Zolee válasza vadászcsiga (#27289) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt működik.

(#27291) vadászcsiga válasza F_Zolee (#27290) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mint kiderült itt rendetlenkedik csak

(#27292) Csaba1512 válasza vadászcsiga (#27289) üzenetére


Csaba1512
tag

"Kedves Ügyfeleink!

Sopron területén a szolgáltatásaink jelenleg szünetelnek.
A hiba pontos okát már a helyszínen keresik műszaki kollégáink. Amint több információval rendelkezünk, jelezzük felétek is.

Megértéseteket és türelmeteket addig is köszönjük, az okozott kellemetlenségért pedig elnézéseteket kérjük!"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27293) vadászcsiga válasza Csaba1512 (#27292) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megoldódott

(#27294) zhata


zhata
senior tag

Letiltottam a Wi-Free-t.
Zabálta az aksit, stb.
Inkább fizetem a netet.

(#27295) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Az vajon mitől lehet,hogy eddig a modemen 2 db led világított kék színnel most meg már csak egy ,a többi sárgán?

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#27296) kabelmania27 válasza Atesz 666 (#27295) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem értékeket.

(#27297) kungzi válasza Atesz 666 (#27295) üzenetére


kungzi
veterán

Nekem az online az fehér :) mint egy karácsonyfa ez a modem komolyan mondom :D

(#27298) kabelmania27 válasza kungzi (#27297) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet az új modem másképp fog világítani:D

(#27299) Atesz 666 válasza kabelmania27 (#27296) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Azt hol tudom meg nézni?
-Mert eddig sosem foglalkoztam ilyen dolgokkal ,csak most valahogy feltűnt a jelenség.
-Jelenleg Ubee EVW3226-os modemet használok.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#27300) kabelmania27 válasza Atesz 666 (#27299) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 admin/admin lefelé és felfelé értékek nevű menüpont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.