Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) poli27 válasza gorkmc (#27100) üzenetére


poli27
veterán

Milyen modemed van:?

(#27102) gorkmc válasza poli27 (#27101) üzenetére


gorkmc
tag

Scientific Atlanta. A webes felületén Cisco logóval. Próbáltam megnézni múltkor az értékeket Kábelmániának :-), de le van tiltva.

(#27103) sutszi


sutszi
veterán

BP 13. kerületben tud valaki valami problémáról?
Elment a net már vagy fél órája, és nem jön vissza... :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27104) Arolotifar válasza sutszi (#27103) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam nincs gond, egyelőre...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#27105) sparks válasza sutszi (#27103) üzenetére


sparks
senior tag

Áramszünet van egy jó nagy környéken karbantartás miatt 11-15 óra között, gondolom az okozza a kimaradást. Az ELMŰ már hetekkel korábban jelezte, illet volna a UPC-nek is jeleznie az előfizetők felé, tuti tudtak róla (minden kapun kint volt nálunk).

(#27106) sutszi válasza Arolotifar (#27104) üzenetére


sutszi
veterán

HM...az remek...

Van olyan esetleg akinek bridge módban volt a modem-e amikor kapta a UPC-s free wifi témát?
Mert én még nem kaptam se pass-t se semmit....aztán ha most küldték rám az áldást az elég jó... :(((

(#27105) sparks Köszi. Mondjuk szerencsére az áram még áll nálunk.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27107) Arolotifar válasza sutszi (#27106) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam már bridge módban megy jónéhány hete. UPC Wi-Free is aktiválva lett 1 hete. Első nap volt pár fennakadás, de újraindítottam a modemet és a routert is, azóta szerencsére nincs gond.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#27108) club1 válasza gorkmc (#27102) üzenetére


club1
veterán

A modem főoldalán (http://192.168.100.1/) ezeken is rajta szokott lenni a Receive Power Level és Transmit Power Level értéke.

(#27109) brada20


brada20
újonc

Sziasztok,

nincs valakinek ötlete, hogy az ubee evw3226 modem esetében hogyan lehetne 50 mbits felé vinni a wifi sebességét? Már minden csatornát kipróbáltam, de egyszerűen nem megy. A saját routerem pedig elmegy 98-ig. De ha már ilyen modemem van nincs kedvem +1 Wifi-t üzemeltetni, hogy 3 legyen a lakásban.

Köszi,
G

(#27110) F_Zolee válasza brada20 (#27109) üzenetére


F_Zolee
veterán

Annak csak az a megoldása, hogy visszarakod a routered.

(#27111) club1 válasza brada20 (#27109) üzenetére


club1
veterán

Pedig ezek szerint jobban jársz a saját router használatával. Ezt meg elég modemként használni bridge módban.

(#27112) sutszi válasza Arolotifar (#27107) üzenetére


sutszi
veterán

Közben áramtalanítás után sikerült életrekelteni a netet. Délután megnézem mi a helyzet a Wi-free-vel...bár edddig nem kaptam jelszót, meg semmit.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27113) Uthenger válasza brada20 (#27109) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Modem belso oldalan a savszelesseget allitsd at 20-rol 40Mhz-re

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#27114) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ma hozták ezt a csodálatos Ubee routert. Meg lehet valahogy változtatni a router user nevét? Csak jelszó változtatásra találtam lehetőséget. Ha jól sejtem a 2,4 és az 5 GHz nem mehet egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#27115) kabelmania27 válasza Hauptmann (#27114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, jól sejted vagy 5 vagy 2,4-en működik a wifi.

(#27116) Mate válasza Hauptmann (#27114) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem lehet.

(#27117) devil-k


devil-k
nagyúr

Valaki tudna nekem mérni egy 240-es sebességet speedtest linkkel együtt?

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#27118) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Gondoltam, hogy nem megy egyszerre a kettő. User név változtatásra van lehetőség? nagyon nem találom.

(#27119) MaCS_70 válasza devil-k (#27117) üzenetére


MaCS_70
félisten

[link]

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27120) moddingR válasza devil-k (#27117) üzenetére


moddingR
aktív tag

(#27121) HofiZoli válasza devil-k (#27117) üzenetére


HofiZoli
senior tag

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#27122) devil-k


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen srácok! :R

- mozi bolondéria -

(#27123) Mate válasza Hauptmann (#27118) üzenetére


Mate
nagyúr

Leírom még egyszer.

Nem lehet.

(#27124) Hauptmann válasza Mate (#27123) üzenetére


Hauptmann
addikt

Oké, azt hittem, hogy Te is a 2,4-5 GHz együttes használatára reagálsz.

Már ki is lőttem az egészet bridge módba, marad a jó kis 1043ND.

(#27125) bb71


bb71
őstag

Nekem folyamatosan 20ms fölöttiek a pingek, ez nem túl jó... :(( 120-as csomagban, Fót.

(#27126) mlinus válasza bb71 (#27125) üzenetére


mlinus
őstag

hogy méred?

(#27127) bb71 válasza mlinus (#27126) üzenetére


bb71
őstag

Egyszerűen lefuttatom a speedtest.upc.hu mérőt.

(#27128) club1 válasza bb71 (#27127) üzenetére


club1
veterán

Mérésnél a wlan és a router használata is számíthat.

(#27129) bb71 válasza club1 (#27128) üzenetére


bb71
őstag

Ezzel mit akarsz mondani, részleteznéd, köszönöm?

(#27130) club1 válasza bb71 (#27129) üzenetére


club1
veterán

Kérdezték tőled, hogy méred az interneted sebességét. Erre leírtad, hogy mivel méred. Erre írtam, hogy a te otthoni környezeted is számít a csomagkésésnél. Wlan és vacak vagy tartalomszűrő router használata növelheti a ping értékét. Ha a tényleges átadási ponton lévő értékre vagy kíváncsi, a számítógépedet kábellel a kábelmodemre kötve kell mérni.

[ Szerkesztve ]

(#27131) mlinus válasza bb71 (#27127) üzenetére


mlinus
őstag

itt a bibi, a speedtestes ping mérés nem mérvadó. üss fel egy cmd ablakot és írd be, hogy ping www.bix.hu

ha 10 köröüli értéket kapsz akkor minden rendben.

(#27132) bb71 válasza club1 (#27130) üzenetére


bb71
őstag

PC TC7200 dugva kábellel - így mérek.

(#27133) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, UPC-nél van lehetőség IP cím változtatásra? valaki sz*pat ddos-el és nincs jobb ötletem. :F

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#27134) Intruder2k5 válasza sarasota123 (#27133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha meg tudod változtatni a csatlakozó eszköz MAC címét, akkor gyorsan megoldható, egyéb esetben csak néhány órás áramtalanítással...

(#27135) sarasota123 válasza Intruder2k5 (#27134) üzenetére


sarasota123
aktív tag

köszi a választ, igazából ráérek. ha mondjuk áramtalanítom a modemet 2 órára az oké lesz? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#27136) Intruder2k5 válasza sarasota123 (#27135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy mennyi van hátra a jelenlegi DHCP Lease Time-ból...

Van saját a routered bekötve?

[ Szerkesztve ]

(#27137) sarasota123 válasza Intruder2k5 (#27136) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Nincs, a UPC-től kaptam egybe modem/routert.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#27138) Intruder2k5 válasza sarasota123 (#27137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ott csak az áramtalanítás, és kivárás marad, vagy esetleg átkapcsolod bridge módba, akkor kapsz új IP-t!

[ Szerkesztve ]

(#27139) sarasota123 válasza Intruder2k5 (#27138) üzenetére


sarasota123
aktív tag

rendben, köszönöm. nagyjából hány óra szokott elég lenni áramtalanításhoz?

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#27140) Intruder2k5 válasza sarasota123 (#27139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

GoTo (#27136)

Ez attól függ, hogy mennyi van hátra a jelenlegi DHCP Lease Time-ból...

Ez lehet 1-2 óra is, de ha éppen 24 órás lease time volt még hátra, akkor annyi!

(#27141) Peltár


Peltár
aktív tag

Ha bridge módban kap új IP-t, akkor ha visszarakja Router módba megmarad az új ip-je nem?

(#27142) sarasota123 válasza Intruder2k5 (#27140) üzenetére


sarasota123
aktív tag

elnézést, elsiklottam felette. és ezt hol tudom megnézni, hogy hol tart? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#27143) Intruder2k5 válasza sarasota123 (#27142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valahol a WAN Status-nál, gondolom ahol a WAN IP címet is látod, de pontosan nem tudom, mert én CISCO modemet használok, nem vágom fejből a TC és Ubee eszközök menüjét!

Nekem saját routerben így néz ki:

Peltár, ha most átrakja bridgbe, és mondjuk holnapig úgy használja, akkor holnap már visszateheti router módba, és 90%, hogy másik IP-t fog kapni, de holnap után már 100%, mert 2 napnál hosszabb lease time-ot nem láttam még UPC-nél! Mivel azt írta fentebb, hogy tudja áramtalanítani hosszabb időre is, így gondolom egyedül használja a netet, ergo nem lehet gond a bridge mód sem...

[ Szerkesztve ]

(#27144) MaCS_70 válasza sarasota123 (#27133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Személyes tapasztalat:

Volt már hetekre kikapcsolva a modem, az IP nem változott.
Egyszer viszont nagyon kellett egy új IP, már nem emlékszem, hogy miért. Felhívtam a 1221-et, a műszaki kolléga elfogadta az érveimet, majd segített, hogy egy MAC-klónozással (ő adta az új MAC addresst) hogyan kapok új IP-t. Aztán az maradt is egészen a TechniColorig, amikor is tán háromszor is változott pár nap alatt, de a bridge-mód óta, azaz úgy másfél hónapja stabil.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27145) Peltár válasza Intruder2k5 (#27143) üzenetére


Peltár
aktív tag

"vagy esetleg átkapcsolod bridge módba, akkor kapsz új IP-t!" Erre hittem azt hogy "rögtön" kap új IP-T

(#27146) Intruder2k5 válasza Peltár (#27145) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jelenleg router módban van, és átkapcsolja bridge módba, akkor azonnal új IP címet fog kapni, mivel az IP-t MAC címhez osszák, és még router módban a HGW MAC címe számít, addig bridged módban a kliens PC MAC címe a mérvadó! Ha a jelenlegi router módos IP cím lease time lejár, és visszateszi router módba a HGW-t, akkor megint új IP címet fog kapni, nem azt ami most van neki (erre legalábbis nagyon kevés az esély), és azt sem, amit bridged módban használt, hanem egy harmadik címet! Így tehát 1-2 naponta cserélgethető az IP cím...

Világos? :)

(#27147) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#27146) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát ha a bridge-módban szereplő router kicserélem, akkor új IP-címet kapok, ergo nem magának a HGW-nek lesz IP-címe, hanem a mögötte levő NAT-oló egységnek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27148) Negabro


Negabro
újonc

Sziasztok!

Kb 2 hete csomagot váltottunk Trio S-ről Trio Xl-re, emiatt a korábbi Cisco Epc3212 modem helyett kaptunk egy Ubee-t. A problémák itt kezdődtek, ugyanis a csere óta a sávszélesség növekedés ellenére, nagyon lassan jön be minden. A probléma akkor a legrosszabb, ha többen is használnánk a hálózatot. Próbáltam csatornát , illetve a frekvenciát 40mhz-re váltani, de csak 20/40 mhz opció volt. Van elképzelésetek mi oldhatná meg a problémát ?

Köszi,
Negabro

[ Szerkesztve ]

(#27149) Peltár válasza Intruder2k5 (#27146) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Már világos! ( :R Nem értem , nekem ez kinai, tolmácsot kérek ;] )

[ Szerkesztve ]

(#27150) kabelmania27 válasza Negabro (#27148) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Legegyszerűbb ha bridge módba rakod a modemet és saját routert használsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.