Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#27450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akár egy időben is használható három eszközről! Nem a készülékek számítanak, ha arra értetted, tehát ha neked éppen most van a hatodik telefonod a WiFree bevezetése óta, mert hetente cserélgeted, mindegyikkel működnie kell neki, de egy időben legfeljebb csak hárommal lehet aktív csatlakozásod!

(#27452) gyerecske válasza blakey (#27449) üzenetére


gyerecske
senior tag

Úgy néz ki, hogy a tv lesz a hibás.Kint volt a UPC-s szerelő,kipróbáltuk másik kártyával is.Ilyennel még nem találkozott. :W

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27453) blakey válasza gyerecske (#27452) üzenetére


blakey
titán

Ez egy új tv, nem? Szoftverfrissítés volt a tv-n? Ha nem volt, akkor érdemes ill. nem árt egy gyári reset (visszaállítás), az is segíthet.

Az, hogy nem találkozott vele a szereleő semmit nem jelent. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27454) gyerecske válasza blakey (#27453) üzenetére


gyerecske
senior tag

Volt frissítés, gyári reset is, de megcsinálom most még egyszer.A sony üsz. azt is mondta hogy másik országot adjak meg, ezt még kipróbálom.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27455) blakey válasza gyerecske (#27454) üzenetére


blakey
titán

A tv tunerje rendben van, hiszen írod, hogy megtalál minden adót viszont a kártya nem segít a "dekódoláson", tehát vagy szoftverhiba vagy a tv-ben kártyamodul hibás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27456) gyerecske válasza blakey (#27455) üzenetére


gyerecske
senior tag

Valószínűleg a kártyamodul lesz a hibás, mert a kártya információt nem jeleníti meg.Most azt nem tudom , hogy vigyem vissza a tv-t vagy hívjak szerelőt.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27457) blakey válasza gyerecske (#27456) üzenetére


blakey
titán

Mekkora tv? Azt hiszem, hogy bizonyos súly felett kimegy a szerelő és ilyen hibát elvileg a helyszínen tudnak javítani.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27458) gyerecske válasza blakey (#27457) üzenetére


gyerecske
senior tag

50", jó lenne ha nem kéne hurcolásznom, de lehet hogy inkább vissza fogom vinni.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27459) blakey válasza gyerecske (#27458) üzenetére


blakey
titán

Most vetted? Benne vagy a 3 vagy a 14 napban?
Ha azon túl vagy akkor biztos, hogy kimegy a szerelő.

(#27460) gyerecske
Akkor vissza a feladónak.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27460) gyerecske válasza blakey (#27459) üzenetére


gyerecske
senior tag

Tegnap hozták ki,MM-ből rendeltem, úgyhogy még 14 napon belül vagyok.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27461) gyerecske válasza blakey (#27459) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen az lesz,nagyon úgy néz ki hogy a tv hibás.Kipróbáltam egy Panasonic-ban is és ott is tökéletesen működik a kártya, ez már nem lehet véletlen, hogy 2 másik gyártónál is jó.Úgy látszik "szerencsésen" kifogtam a egy hibás Sony-t.Holnap visszaviszem.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27462) szab.tam válasza csabi63 (#27439) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.
a 9 utáni időszakról beszélek főként.
van egy sorozat, amiből minden héten szerdán jön az új rész, ekkor a premier logó is kint van.
az éjfél utáni ismétlésnél már nincs, mert hát ugye nem premier.
és tegnap leadták 9-kor a múlt szerdán már vetített részt, premier logóval.
tecccikérteni?

a upc hibabejelentést felhívtam, hogy ő, mint kábelszolgáltató fel tudja-e hívni a tartalomszolgáltató axn-t, hogy elcsúsztak.
általában szokott lenni egy szobácska, benne pár kijelző, 1-2-3 munkaállomás, (attól függően hány csatornát kezel a csoport), és azért ott mindig szokott lenni valaki.
de hogyha annak, aki ügyeletben volt nem tűnt fel, hogy hoppá, ez a rész már volt, akkor miért nyúlna bele a szerkesztett műsorfolyamba. tovább tetriszezik a master control room-ban.
a ups-s pali meg el kezdte magyarázni, hogy ő csak egy jelentést tud írni, egyébként az egész azért van, mert a nézettségi adatok tükrében vannak az ismétlések.
nem kezdtem el újból magyarázni, itt feladtam, és elköszöntem... :DDD
(gondolom úgyis helyreáll a rend, és a hétvégi ismétlésekkor már azt ismétlik majd, aminek tegnap kellett volna lennie a premiernek.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27463) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megjött az új modem-router Ubee EVW3226.
Eddig nem tapasztaltuk net szakadozást és ez remélem így is lesz. Eddig bevált az új eszköz.
Képek a lefele, felfelé irányuló csatornák.
Lefele
Felfelé

(#27464) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#27463) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, SNR lehetne kicsit több.

[ Szerkesztve ]

(#27465) F_Zolee válasza Sz_Imre (#27463) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én nem kaptam még meg. Van idejük. 120-at lemérted már, hogy megvan?

[ Szerkesztve ]

(#27466) Sz_Imre válasza kabelmania27 (#27464) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszi, hogy megnézted. Valahogy sejtettem, hogy az SNR alacsony, de addig nem intézkedem, ameddig jó internet.

(#27465) F_Zolee: Még nincs meg, de majd hivatalosan 2015.01.20 kezdődően központilag aktiválják a modemet és majd 2015.01.28-tól emelik meg 1 hónapra 120 Mbit/s-ra. Ezt írták a lapra.

(#27467) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#27451) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi, erre gondoltam!

Gyurka

(#27468) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak úgy...

(#27469) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#27468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek:)

(#27470) daniel2121 válasza LÁZ (#27435) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azt nem tudom, én bementem a helyi kirendeltségre kihoztam onnan,mondjuk annyi probléma volt hogy nem működött egyből,felhívtam a 1221-et ott valamit még regisztráltak és jó lett.

(#27471) daniel2121 válasza paolinho (#27444) üzenetére


daniel2121
senior tag

Két évet nem most írtam alá hanem régebben már.

(#27472) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#27469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, most elég jók, bár sok vizet nem zavart az sem, amikor kevesebb volt 5, 6-al az előre irány...

[ Szerkesztve ]

(#27473) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#27472) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, gyakorlatban csak az 50 alatti adási és a 30feletti SNR számít, -10 és 20 között gyakorlatilag mindenféle ds értékkel mennek modemek probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#27474) Latency válasza Intruder2k5 (#27468) üzenetére


Latency
senior tag

Nálam ilyen:

Az ajtómtól 3 méterre van a lépcsőházi elosztó doboz és a modem előtt még van egy 6-os csillapító is :D

(#27475) Intruder2k5 válasza Latency (#27474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár elég erős, de ha jól megy minden, akkor kit érdekel...? :)

Csak feljebb ne nagyon menjen már!

(#27476) kabelmania27 válasza Latency (#27474) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Intruder2k5: Szerencsére 22-es értékkel is elmegy az a modem.

[ Szerkesztve ]

(#27477) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#27476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azért nem nagyon örülnék neki, ha (nálam) 22dBmV lenne az előre irány, szerintem az már több, mint aggasztó...

(#27478) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#27477) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Leírtam már ha jól emlékszem hogy ismerősnél ennyivel ment akkoriban, boxnál 80%os volt az erősség, lehet azóta már szinteztek. Nálam 15volt a max webstarral szintén nemvolt gond.

[ Szerkesztve ]

(#27479) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#27478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, jó ha az embernek ennyi ismerőse van! :)

(#27480) htc07


htc07
addikt

Most néztem rá a modememre, (EPC3212) mert rájöttem, hogy 60-as fiberpower van bekötve, nem harmincas :DDD 35/6 felé nem nagyon szokott menni a sebesség (kábelen). 1 TV, 1 settopbox meg a modem van használatban (+telefon), viszont van egy jó pár elosztó.

[kép]

Csináljak szabadnapot hogy kávéval várhassam a technikus kollégát, vagy ez még jónak számít? :)

[ Szerkesztve ]

(#27481) kabelmania27 válasza htc07 (#27480) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek ettől független nézd meg hogy van elosztva a koax.

(#27482) htc07 válasza kabelmania27 (#27481) üzenetére


htc07
addikt

Azt hiszem van egy kettes elosztó ahol bejön (erről megy az egyik ág az egyik tv-re ami mediacardos), a másik ága jön beljebb és egy hármas elosztó van rajta (egy modembe, egy stb-be, a harmadik pedig nincs bekötve sehová).

(#27483) kabelmania27 válasza htc07 (#27482) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hármas elosztó egyforma (5,8dB) csillapítású vagy 3.5/7,5?
Érdemes lenne kettesre cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#27484) htc07 válasza kabelmania27 (#27483) üzenetére


htc07
addikt

holnap megnézem :)

(#27485) membrandj


membrandj
nagyúr

Mi alapján dönti el a upc,hogy kinek cseréli a modemét és kinek nem? A régi 30-as modemeket cserélik csak?
epc3208 cisco van nekem.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27486) xmaas válasza membrandj (#27485) üzenetére


xmaas
őstag

Akkor szoktak cserelni ha gaz van vele vagy ha uj csomagot rendelsz es nem birja a regi modemed a gyurodest vagy ha esetleg olyan wifis csodara van szukseged .

Nekem is ugyan az a tipusom van mint neked birja rendesen a 240 es csomagot is igy nem csereltettem ki ,kell a fenenek az a ubee wifis vacak nagyon gagyesznek nezz ki szegeny egyik rokonomnal megneztem multkor a wifi jel is eleg gyengus volt

(#27487) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok!

Napok óta kritikán aluli a letöltési sebbeségem, ha wifin keresztül csatlakozom az Ubee csodához.(10/10Mbps) Kábelen minden tökéletesen műküdik. Volt már ilyenre példa pár hónappal ezelőtt akkor pár órányi telefonos értekezés után azt mondták, hogy majd este tesztelnek rajta valamit és ha reggelre nem jó, akkor hívjam őket vissza. Másnapra minden működött.

Esetleg van tippetek, hogy ők milyen távgyógyítást csinálnak? Én is megtudnám ezt csinálni vagy holnap kezdjek bele a telefonálgatásba?

Vagy kössek be egy régebbi wifi routert és legalább stabil lesz a kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

(#27488) Sanya válasza Gondar (#27487) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha telítve vannak a wifi csatornák és minenki este forgalmaz, akkor simán előfordulhat

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27489) Gubek-Einste válasza membrandj (#27485) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azoknak cserélik (nem számítva a csomag váltókat) akiknek még a régi ED2.0-s modemjük van, nekik lesz alapból cserélve ED3.0-s HGW-kre mivel azok a korábbi 1/1 csatorna használat helyett már 8/4-t használnak így stabilabb lesz a működésük és a hálózat terhelése is jobban megoszlik az elérhető erőforrások között.
Neked nem lesz ilyen csere mivel most is ED3.0-s modemmel rendelkezel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27490) Gubek-Einste válasza Gondar (#27487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer-rel nézd meg a helyik wifi-s viszonyokat és az alapján állítsd be a használt csatornát.
Milyen a korábban használt router típusa?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27491) bb71 válasza blakey (#27449) üzenetére


bb71
őstag

bocs

[ Szerkesztve ]

(#27492) paolinho válasza Gondar (#27487) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem is volt ilyen problémám korában. Felhívtam a UPC-t, és ugyan nekem a Wifi-Analyzer-t ajánlották ellenőrzésül, de valóban, ahogy (#27490) Gubek-Einste forumtárs is írta az inSSIDer kapcsán, ha sokan használjátok ugyan azt a sávot, akkor állíts egy kevesebb felhasználó által használt sávra a wifi-router Vezeték nélküli opcióiban. Nekem megoldotta a problémát.

(#27493) Radnix


Radnix
senior tag

Hello!
Láttam plakátot, hogy UPC már a 16. kerületben is...
Van itt valaki a 16-ból aki előfizetett nálluk? Itt is elérhetőek a fibernet csomagok? A weboldalukon semmi infót nem találtam.

(#27494) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

Kérdésem lenne: Hogy használhassam a WIFREE-t a upc küldött egy UBE modemet a régi Cisco helyett.
Eddig a saját routeremet használtam a modem mögött Automatic DHCP konfigurációban, de ez most valamiért nem megy. Nem kap IPcímet a router kénytelen vagyok a gépet közvetlen az UPC-s routerre kötni.

Meg tudom oldani, valahogy hogy a régi routeremen / TP link 1043 / maradjon minden és UPC router kvázi modemként használjam ?
Néztem, hogy van valami bridge mod is a routeren, de akkor nem megy a WIFREE hotspot illetve a router ekkor ekkor kap ipcimet, de netezni nem lehet / DNS nem megy csak a közvetlen szolgáltatások PL: Skype /

Valami javaslat ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#27495) Gubek-Einste válasza HUfantom (#27494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak modemként akarod használni az eszközt akkor bridged mode-ba kell tenned, elvileg ekkor is mennie kellene a Wi-Free-nek.
Egy ideig eltart amíg a router-ed MAC címe regisztrálva lesz, DNS-nek használj valami custom szervert, pl Google vagy OpenDNS.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27496) HUfantom válasza Gubek-Einste (#27495) üzenetére


HUfantom
őstag

Én is ezen gondolkodtam, de mikor nem akart összejönni a modem regje akkor a UPC-s csaj azt mondta, hogy ha a WIFI modul ki van kapcsolva akkor a WIFREE sem működik és szemét disznó leszek, hogy én használom a közösség erőforrásait én magam pedig nem rakok semmit a közösbe...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#27497) Gubek-Einste válasza HUfantom (#27496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell odafigyelni az ilyen megjegyzésekre, sokszor azt sem tudják mit beszélnek de tapasztalatok alapján nem is érdemes sok mindent várni a Wi-Free-től, sokaknál több baj van vele mint amennyi hasznot hajt és ráadásul kihasználni sem lehet igazán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27498) kaszaf válasza Gubek-Einste (#27497) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Én elég jól tudom használni Gyöngyös és Eger környékén. Mobilnetet lehet meg sem hosszabbítom.

(#27499) HUfantom válasza Gubek-Einste (#27497) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát csak nincs ennyire rossz tapasztalat vele... nemááááá :(
Szar Voda 50MB után korlátoz és egy vagyonba kerülnek a kiegészítő csomagok, tök jó ötletnek tartottam ezt a WIFREE-t, hogy kocsmában lehet netezgetni és nem kell + csomagot vennem a mobilnethez...

Akkor majd kipróbálom bridge módban hátha jobb lesz...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#27500) membrandj válasza xmaas (#27486) üzenetére


membrandj
nagyúr

& Gubek-Einste

Köszi az infókat!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.