Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) kaszaf válasza caverinha (#26247) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Hálókártyád gigabites? Párezer forint egy új ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#26252) caverinha válasza AtHoS (#26248) üzenetére


caverinha
aktív tag

Nem használ véletlenszerű portot, azt használja amit port nyitásnál is beírtam, a portnyitást meg ez alapján csináltam: [link]

Amíg begépeltem ezt megint fogta és újraindította magát ez a szerencsétlen 7200-as csak úgy a semmitől...

kaszaf: nem hinném,h gigabites lenne a kártyám,most a letöltés lenne a legkevesebb,ha kevesebb,mint a 240,ez a feltöltés jobban aggaszt,h nem működik csak minimális szinten,illetve mostanában ezek az 1órában többszöri random újraindítások sem tűnnek biztatónak :(

[ Szerkesztve ]

(#26253) szab.tam válasza DS39 (#26200) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tökéletesen leírtad a helyzetet.
de aki ezt nem akarja megérteni, az nem is fogja... :)

én pl az előző routeremen annyira kikapcosltam a wifi-t, hogy még az antennát is letekertem róla...
:DDD

***

csak egyet nem értek.
(bocs, ha már le volt írva.)
alapeset, hogy nem csinálok semmit.
egyszer csak látom, hogy bekapcsolták a most teljesen kikapcsolt wifi-met. (ubi kombi.)
-> admin, kikapcsolom újra.
ha nem mondom le, akkor minden újraindításkor újra aktív lesz?

vagy a lemondás csak azoknak kell, akik amúgy használják otthon, saját célra a wifit, csak nem aakrják, hogy free legyen?

mert nálam ugye alapból ki van kapcsolva, nem használom, és ha ők nem kapcsolgatják vissza, akkor nem mondok le semmit.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26254) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Nem tudom mit várjátok annyira ezt a Horizon-t... már látom magam magam előtt a hőbörgőket akiknek nem fog megfelelni,hogy a net a nappaliban lévő boxból jön.
A szupertitkos szervertermük,amin nukleáris indítókódokat tárolnak és csak kábelen lehet nettel ellátni,az meg 2 emelettel feljebb 23 méterre lesz a boxtól...hogy képzeli a upc hogy ő kábeleket fog húzgálni a lakásban.

Analóg csomag,meg motorola sb5110 kell ide....nem horizon...

(#26255) DS39 válasza szab.tam (#26253) üzenetére


DS39
nagyúr

a saját wifi-t hiába kapcsolod ki, vagy akár teszed a modemet bridge módra, ez a hotspot akkor is aktív lesz, manuálisan (admin felületről) nem kikapcsolható, ezért kell az ügyfélszolgálat.

[ Szerkesztve ]

(#26256) szab.tam válasza DS39 (#26255) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha, értem.
tehát nem úgy van, hogy a wifi-t visszajelző led nem ég, akkor nincs semmiféle rádiós kapcsolat.
remek.

húzok rá alucsákót, mint az ufóhülyék a fejükre. :DDD

****

de ez az egész azért megérne egy ombuccsávót.
értem én, hog yjelszóval lehet ráakadni.
de pl. az nbh az én ip-met fogja látni, hogy onnan jártak akárhol.
nem?
és ő nem a jelszóval fogja kezdeni, hogy annak ki a gazdája.
ő engem lát, mint felhasználót, és kockázatviszgáló szoftver szépen betesz a figyelendők listájába.

és tudom, megint jönnek az ez "biztonságos, és nem így működik".
ők csak használják.

csak nem értem, hogyan jönnek ahhoz, hogy egy ilyet a megkérdezésem nélkül bekapcsoljanak.
(na pesze, hát így...)
nem vagyok egy jelentgetős pali, de nézek erre egy fogyasztóvédelmi szervet.
(csak hát előtte pontosan elolvasom, mi is ez, mielőtt totál hülyét csinálnék magamból.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26257) DS39 válasza szab.tam (#26256) üzenetére


DS39
nagyúr

a LED-et ne vedd készpénznek, nyilván modellje válogatja, nálam nem kapcsolt le akkor se ha a saját ki volt kapcsolva. de a lényeg hogy a Free akkor is üzemel.

elvileg más IP-t kap a vendég, ezt írták már itt többen.

amúgy ezt a logikát még értem, hogy ha te a sajátot nem használod, mert mondjuk vezetékesen netezel, de engeded a Free-t, hogy te is Free-zhess máshol. ebben van ráció.

[ Szerkesztve ]

(#26258) Tombi


Tombi
senior tag

Kicsit fura ez a upc honlap. Van ez a my upc regisztráció illletve szerintem ennek megfelelő ideiglenes belépést biztosító felület az online ügyfélszolgálat menüpontban ahol UPC azonosító és anyja neve megadás után már intézkedhetünk is.

Botrányos viszont, hogy még én hivogassam őket, ha le akarom mondani ez a wi free-t van elég sugárzás, köszönöm, hogy még többet nyomat a upc. Itthon is időztive kikapcsol a wifit este..gondolom ezt nem lehet időziteni...

(#26259) CallaoW válasza Zitronensaft (#26254) üzenetére


CallaoW
tag

Lol na igen igény az mindig van:(legyen 1 Gbites,a wi-fi-n is én használhassam más wi-freejét,de enyémet nehogymán és legyen egy ezres a trió xl csomag) bár a számlafizetéssel is ilyen alapos hozzáállás lenne..(ti.kivétel)

(#26260) Intruder2k5 válasza Tombi (#26258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet időzítve kikapcsolni, mert ugye ez egyébként sem neked megy, hanem másoknak!

(#26261) DS39 válasza Tombi (#26258) üzenetére


DS39
nagyúr

Van ez a my upc regisztráció illletve szerintem ennek megfelelő ideiglenes belépést biztosító felület az online ügyfélszolgálat menüpontban ahol UPC azonosító és anyja neve megadás után már intézkedhetünk is.

ezt már akartam kérdezni, miért van ez kettébontva, mit kapok (ok, most a Free-hez jelszót), ha regisztrálok külön oda is? mert számlaügyektől kezdve minden máshoz hozzá lehet férni külön reg nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#26262) mateus válasza Rolko85 (#26212) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem is ugyanezt produkálja, nemrég lett bekötve, használhatatlan mind kábelen, mind wifi-n (teló és laptop egyaránt) a böngészés. Pingeltem, töltöttem dolgokat, a sebesség nem csökken, a kapcsolat sem szakad meg, a böngészés mégsem megy. Jó lenne vmi megoldás rá. Ha saját router megoldja, akkor veszek egyet az tuti. Főleg ha ilyen a upc hozzállása...

(#26263) Peltár válasza Intruder2k5 (#26260) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! Azt kérdezném ha a ruterban be van állítva a 8.8.8.8 akkor azért a PC-n is be kell még állítani vagy nem?

(#26264) Intruder2k5 válasza CallaoW (#26259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom hol olvastál ilyet, hogy valaki más wifijét akarja használni, de a sajátját nem engedné, illetőleg, hogy ki, és hol akart xl csomagot 1000ft-ért, de még gbit-es wifi kívánsággal se nagyon találkoztam, főleg itt, mert ugye gbit-es netje nem a upc-nek, hanem a digi-nek van!

Ugyanakkor persze mindig vannak reális elvárások a szolgáltatóval szemben, ilyen pl. a jelenleg aktuális wi-free alattomos és sunyi kéretlen aktiválása, majd utólagos értesítés erről, már aki egyáltalán megkapta az értesítést!

Lehet persze költői túlzásokkal élni, de attól, hogy kifigurázzátok, ez a probléma még valós!

(#26265) Tombi válasza Intruder2k5 (#26260) üzenetére


Tombi
senior tag

Akkor átfogalmazom: ha éjszakára kiikatatható lenne akkor még érdekelne is a dolog.. :U

(#26266) Intruder2k5 válasza Peltár (#26263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy a routerben hol van beállítva, milyen fw, milyen menüpontban, stb, mert lehet olyan beállítás is, ahol csak a routerre vonatkozik a DNS, de a klienseknek már nem azt ossza ki! Egyébként a legtöbb esetben elég a routerben!

Nézd meg a PC-n, hogy milyen IP beállításokat kapott!

(#26267) Peltár válasza Intruder2k5 (#26264) üzenetére


Peltár
aktív tag

Egyetértek!!!

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::ecce:3d6e:3be6:eaa4%11
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.71
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller
Physical Address. . . . . . . . . :
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::ecce:3d6e:3be6:eaa4%11(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.71(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2014. november 9. 20:32:18
Lease Expires . . . . . . . . . . : 2014. november 10. 20:32:18
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 234888844
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1B-B6-10-2C-00-1E-8C-CA-C5-5F
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fe80::1%11
8.8.8.8
192.168.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

[ Szerkesztve ]

(#26268) szab.tam válasza DS39 (#26257) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem, köszi.
utánaolvasok, hogy ne hordjak össze minden hülyeséget.
:)

****

de tényleg az a fő bosszantó dolog, hog ynem egy önkéntes szerveződés.
pont, mint az a kib*ott hangposta.
új sim, új szerződés, akármi, és hiába vagy ott 14 éve, tolják az arcodba a bekapcsolt hp-t.
és nem győzi az ember küldeni az "x" kezdetű sms-eket a lemondásokhoz...
:D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26269) CallaoW válasza Intruder2k5 (#26264) üzenetére


CallaoW
tag

Nem kellett olvasnom,mivel jól ismerem a magyar telekommunikációs piacot belülről is.A túlzó irónia a nagy átlagra vonatkozott,a fogyasztói elvárás szembeni teljesítéssel kapcsolatban.Nem véletlenül hozta ki a UPC a wi-freet,de majd később fog leesni mi is a másik ok.Addig úgy gondolom,hogy mivel a saját tulajdonában lévő eszközökkel konkrétan azt tehetne amit akar bármelyik szolgáltató,abban az értelmezésben,hogy amíg a szolgáltatásban megkapod a garantált sávszélességet,addig panaszra nem lehet jogalapod .A wi-free mivel nem is a te internet sávszéledből vesz el,(főleg,hogy nem garantálható a wi-fi sebességge) ezért megtehetné jogkövetkezmények nélkül,hogy nem tenné lehetővé a lemondását.Én innovációs lépésnek tartom,viszont akinek ez akkora gondot okoz vagy lelkitörést nyugodtan mondja le.

(#26270) Intruder2k5 válasza CallaoW (#26269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ááá, akkor ezért fújsz egy követ Zitronensaft-al, értem!

Azért ebben a WiFi dologban ne legyél olyan biztos, ugyanis a WiFi...

1. Van aki szerint ártalmas az egészségre, és ugye, hogy saját környezetét akarja-e WiFi-vel szennyezni, mindenkinek saját döntése! Ezt sem Te, sem a UPC nem döntheti el! Én például sosem kértem a UPC-től WiFi-s netet, csak kábeles szolgáltatást!

2. A WiFi többlet áramfogyasztást okoz, és még ha évi 500Ft-ról is beszélünk, akkor sincs jogod sem Neked, sem a UPC-nek eldönteni, hogy ezért én akarok-e többlet áramdíjat fizetni, vagy se! Ezt majd én eldöntöm, és jelenleg biztosan nem akarok! Van saját routerem, azon megy a WiFi is, nincs szükségem - egy egyébként használhatatlan - második UPC WiFi-re is, főleg nem többlet pénzért!

3. Ha visszaolvasol, vagy visszaolvasnál mielőtt irkálsz ide, akkor láthatnád, hogy többeknél a saját hálózatuk lett instabil a Wi-Free aktiválása óta!

4. És még sorolhatnám!

Egyébként meg a UPC tényleg azt csinál amit akar, akár az anyját is megba...hatja, de ne az én házamban, és az én költségemen!

[ Szerkesztve ]

(#26271) Peltár válasza Intruder2k5 (#26270) üzenetére


Peltár
aktív tag

#26267 :U :B

(#26272) Intruder2k5 válasza Peltár (#26271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint láthatod, megkapta a kliens a 8.8.8.8 DNS címet!

(#26273) Peltár válasza Intruder2k5 (#26272) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Igen láttam már régen is csak gondoltam valami érdekességet keresel amit én nem vettem észre.
...akkor marad, így hagyom. :K

(#26274) CallaoW válasza Intruder2k5 (#26270) üzenetére


CallaoW
tag

Ez is egy vélemény.Mondjuk egy követ nem fújok senkivel és éppenséggel nincs is azzal gond,ha valaki nem szeretne használni egy szolgáltatást.Az első pontra,akkor alufóliás sapkát javasolok,mert kb bárhova mész elektroszmoggal szembesűlsz,de ha neked van iso szabványos mérőmüszered mind az egészségkárosítás mértékének kimutatására,mind az áramfogyasztás nővekedésére visszamenőlegesen a wi-free nélkül illetve vele szivesen meghallgatom,szeretek tanulni másoktól.És olvastam,ahogy annak idején az analóg lekapcsolásánál vagy az újabb digitális csatornák hozzáadásánál pár napig való rakoncátlankodást is.A fejlesztés egyik kellemetlen mellékterméke,nyílván nem ez a cél,másrészt akiknek nincs ilyen gondjuk az valószínűleg nem ír ide.De te gondolom olvastad a rendelkezésreállás egy évre vonatkozó % át.Amúgy meg megnyugtatlak,egy szolgáltató se kívánna élni az általad felvázolt lehetőséggel.

(#26275) Intruder2k5 válasza CallaoW (#26274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm az alusapka javaslatot, de egyrészt nem én vagyok az aki ettől retteg, mint írtam is, én használok WiFi-t, de saját routerrel, másrészt nem hiszem, hogy a Wi-Free kikapcsolásán kívül bármi más megoldáson kellene gondolkodni, ha valakit ez zavar! Ha előtte nem volt probléma, akkor nyilván a kikapcsolás a megoldás!

Mivel nekem jelenleg modemem van, így nincsen szükségem semmilyen mérésre a Wi-Free előtti és utáni állapotról, mert nálam nincs is ilyen szolgáltatás, és nem is lesz! Egyébként több routeren lettek már hasonló mérések végezve, és típustól függően jellemzően 1-2W többletfogyasztást eredményez a WiFi bekapcsolása! Ezt csak a kíváncsiságod kielégítésére végett írtam le!

A rendelkezésre állás százalékát? Hát megmondom őszintén, amikor nekem erre szükségem volt, nem találtam sehol leírva! Felhívtam a UPC-t, hogy megkérdezzem, és csak hadovált az ügyintéző, hogy hát 72 óra a hibaelhárítási idő, stb... Mondtam, hogy engem nem ez érdekel, hanem a rendelkezésre állás, és lehetőleg írásban kérnék róla információt, hogy hol találom meg, vagy pedig arról, hogy mennyi a konkrét értéke! Nos később megkaptam az emailt, amiben azt nem tudták megmondani, hogy hol találom meg ezt nyilvánosan leírva, de "az internet szolgáltatás rendelkezésre állása éves szinten 98%." Ezen infó birtokában aztán megírtam az akkori szomorú helyzetet a fogyasztóvédelemnek, az NMHH-nak, és a UPC-nek is, minek eredményeképpen rögtön kaptam másfél havi díjnak megfelelő jóváírást a számlából, a megelőző többszöri elutasítást követően!

Csak egyet nem értek... Hogy jött ide a rendlelkezésre állási idő?

(#26276) club1 válasza CallaoW (#26274) üzenetére


club1
veterán

Azért elárulhatná már nekem végre valaki hozzáértő, hogy miért kell ahhoz 20-25 analóg csatornát lekapcsolni, hogy létrehozzanak egy db digitális mux-ot és 3-4 új feltöltési frekit?
Nem volnék én a fejlesztések ellensége, ha azt számomra megfelelően kommunikálják, azaz azt is leírják, hogy miért van technikailag szükség ennyi új frekvenciára. Mert ahogy ezt most csinálták, nagyon nem OK (elveszek 20-at, adok 5-öt, ha az elvett 20-at és az új 5-öt nézni akarod, akkor fizess még egy kicsit a boxokért).

(#26277) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#26275) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

"Vannak akik szerint......"

Hát..vannak akik szerint fényt kell enni,vagy akik szerint ufok is vannak...
Meg hogy ez mekkora probléma...roppantul örülök,hogy egyeseknek fogalmuk sincs,mi az hogy probléma és megtehetik hogy ezen pörögjenek hetekig..
Meg az is jó,hogy az összes ügyfélszámhoz képest az itt mormogók aránya még a statisztikai hibahatárt sem éri el :)
Azt mindenesetre sikerül elérni,hogy ha valakinek konkrét kérdése lenne,az már be se ír ide,vagy tök fölösleges,mert olyan válaszokat kap hogy "nyomja a kijelző melletti 3 gombot" ...minek?? hol??

(#26278) Zitronensaft válasza club1 (#26276) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Le volt írva hetekig az info csatornán dtv-n ,hogy miért vesznek el adásokat. Számlához is megküldték. Az ugye azért nem baj,hogy a upc nem iratja be minden ügyfelét a távközléstechnikai tanszékre egy pár félévre??

(#26279) gduck válasza Zitronensaft (#26254) üzenetére


gduck
addikt

Szevasz, a Horizon nem csak a arról szól, hogy a NET is mehet róla.

Az analóg csomagosoknak meg fogok elvonót indítani, tuti halálra keresem magam vele :C

[ Szerkesztve ]

(#26280) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#26277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak igen! És bár jómagam nem tartozom sem fényevők, sem pedig a wifit ellenzők táborába, mégis úgy gondolom, ha valaki azt szeretné, hogy ne legyen wifis eszköz a lakásában, ennek eldöntését a jogrendszer még meghagyja neki, tehát a szolgáltatónak ezt előre kellett volna megkérdezni!

Értem én, hogy valójában nem jelentős ez a probléma, és akik mellette vannak ennek a szolgáltatásnak még a bevezetés módjától eltekintve is, azok próbálják minél inkább bagatellizálni, ugyanakkor megértem a másik tábort is, legyen az indoka a wifi sugárzás ellenzése, saját hálózat instabillá válása, vagy akár csak a bevezetés módszere elleni lázadása!

Én azok közé tartozom, akik messzemenően nem értenek egyet a módszerrel ahogy ezt csinálták, de a módszertől függetlenül sem érdekel a szolgáltatás, és amennyiben HGW-m lenne, egész biztosan rég lemondtam volna! Mivel azonban modemem van, jelenleg nem érdekel annyira az ügy, hogy emiatt telefonálgassak, de használni sem fogom, mert eddig sem használtam nyilvános wifi hotspot-okat! Ennek oka sem a biztonsági vonzat, egyszerűen nem érzem szükségét, hogy az utcán jártomban keltemben netet használjak, eddig mindent meg tudtam oldani otthonról, és a munkahelyről is, és ez ezentúl is így lesz! A közeli jövőben legalábbis még biztosan...

Az meg, hogy kevesen vannak itt az ellenzők, még nem jelenti azt, hogy ennyi az össz létszámuk! Egyrészt nem a PH az egyetlen internetes fórum, egész biztosan máshol is van ellentábor, legyen az HWSW, facebook, vagy bármi! Sőt nyilván olyanok is sokan vannak, akik csak egy baráti társaságon belül, vagy kollégák közt adnak hangot annak, hogy nem tetszik nekik, sőt olyanok is lehetnek igen nagy számban, akik mit sem tudnak erről az egészről, de amint meg tudják, ellenezni fogják!

[ Szerkesztve ]

(#26281) caverinha


caverinha
aktív tag

Még tegnap este is újraindult magától ez a TC7200-as modem,elment a net kikapcsolnak a ledek és visszakapcsolásnál KIT módra oda vissza világítanak sorban és utána megint van net, ez azért egy órában többször is előfordult már teljesen random,nem reprodukálható, beállítás probléma lehet vagy mindenképpen hívjam a szerelőt? És ha modem csere lenne,akkor van esélyem egy régebbi modelt kérni,ne ezt a TC7200-ast vagy esélytelen?

(#26282) kabelmania27 válasza caverinha (#26281) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyenek a jelszint értékek.

(#26283) Mate válasza Intruder2k5 (#26280) üzenetére


Mate
nagyúr

Illetve lehetnek ellenzők akik még mindig nem tudnak a dologról.

(#26284) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#26275) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, már a webstar-hgw csere problémát okoz azoknak akik dobozba tartották.
Egyre többen használnak okostelefont, ettől független vannak akik ( okostelefonnal rendelkezők közül is) nem használnak wifit, wifi nélkül is lehet élni, szerintem nem létszükséglet, van aki gyaloglás közbe is netezik.. de ez már más téma
Zitronensaft: Tájékoztatással szerintem sem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#26285) blakey


blakey
titán

Ma reggelre nálam is bekapcsolták a Wi-Free-t, semmi gondot nem okoz, sebességem fullon van, akadás nincs a hálózatban, egyeőre.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26286) caverinha válasza kabelmania27 (#26282) üzenetére


caverinha
aktív tag

Most nem vagyok otthon,de megnézem majd. A jelszintet hol találom? :B

(#26287) kabelmania27 válasza caverinha (#26286) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Felfelé és lefelé irányuló menüpontban tudod megnézni az értékeket.

(#26288) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#26280) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Persze,a jogrendszer sok mindent lehetővé tesz. Aztán hogy mi hogy van,az meg egy másik kérdés.

Persze lehet,hogy elégedetlen efi-k tízezrei készülnek tüntetésre a wi free ellen.
De azt azért hadd mondjam el,hogy rövid fejszámolás alapján kb 1200efinél járok évente...meg azért a kollégáim is megosztják a tapasztalataikat.
Lehet hogy több rálátásom van a valós problémákra,igényekre mint ha az itt folyamatosan elégedetlenkedő 15 hozzászólóra meg annak 17 ismerősére alapoznék?

Egyébként én nem vagyok a free wifi ellen,meg mellette se,főleg nem lojalitásból.
Nekem nincs és nem is lesz...

(#26289) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#26288) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerős szerint nincs értelme a wi-free-nek, vendégségben házigazda megadja a jelszót.

(#26290) blakey


blakey
titán

Szerintem van értelme a wi-free-nek, valószínűleg használni is fogom, mármint bekapcsolom és ahol működik, ott a telefon csatlakozni fog.

A vendégek esete azért rossz példa, mert ha nem upc-s előfizető akkor nincs kódja, tehát 2 lehetősége van csatlakozni, egyik, hogy odaadod saját myupc-s kódodat és csatlakozik a wi-free-re vagy a saját hálózatodat osztod meg.

Addig amíg nekem nem okoz kárt, támogatom az ötletet, amint nekem hátrányt jelent, lemondom.

(#26291) mate3553
Miért ne lenne? Bármi lehetséges, wifi esetén a "csatorna-ütközés" is okozhat gondot, stb. Szóval gond bármikor lehet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26291) Mate válasza blakey (#26285) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért lenne gond vele?
Valószínűleg senki nem csatlakozott rá illetve wifi a szűk keresztmetszet.

(#26292) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#26277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új téma: UPC részesedése internetszolgáltatás piacán 21,9%-ról 22%-ra emelkedett.
net és tv gyorsjelentés.

[ Szerkesztve ]

(#26293) Treck válasza Intruder2k5 (#26280) üzenetére


Treck
aktív tag

Intruder2k5: A szovegedben az ellenzoket kicsereltem tamogatokra... Ugye, akar igy is lehetne mondani, nem ertem, hogy szinte minden teren miert magadat veszed peldanak...

- Az meg, hogy kevesen vannak itt a támogatok, még nem jelenti azt, hogy ennyi az össz létszámuk! Egyrészt nem a PH az egyetlen internetes fórum, egész biztosan máshol is van támogatótábor, legyen az HWSW, facebook, vagy bármi! Sőt nyilván olyanok is sokan vannak, akik csak egy baráti társaságon belül, vagy kollégák közt adnak hangot annak, hogy mindez tetszik nekik, sőt olyanok is lehetnek igen nagy számban, akik mit sem tudnak erről az egészről, de amint meg tudják, támogatni fogják! -

Latod? Egy szocsere tobb helyen, es maris "tamogato" lesz... Csak akik tamogatjak, vh megsem adnak ilyen erelyesen hangot annak, mint te az ellenzesnek...

Ha 5ev mulva bejonne a horizon (marpedig remelem nem fog addig tartani, es joval hamarabb bejon), akkor te ugyanugy itt fogod "utni az asztalt" es kovetelni fogod vissza az analogot...

http://google.treck.hu

(#26294) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Másnál is van olyan, hogy az oldalak egyszerűen nem jönnek be több eszközönön is?Mert nekem előjött megint ez a hiba, egyszer már volt ilyen tavaly ilyenkor

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#26295) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#26289) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A fee wifi lényege nem a vendégség,hanem a járókelők,köztéren lévők nettel való ellátása.

Egyébként azt nem értem,hogy 2 hete itt (is) a netadó kapcsán háborús hangulat uralkodott,aminek a lényege az volt,hogy a net olyan alapvető emberi létszükséglet,amit veszélyeztet a netadó. Most lett egy szolgáltatás ami ezen az alapelven nyújt ingyenes wifit egyfajta kölcsönösségi elven,ez most nem jó,sőt ..majdnem bűn.

(#26296) blakey válasza Jégkokó (#26294) üzenetére


blakey
titán

Nálam minden oké, ua. a megoldás mint tavaly volt, ha egyáltalán akkor is megoldottad. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26297) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#26295) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez a téma már inkább szociológiai topic lenne, mindenki magából indul ki (de ezzel nincs baj az a topic lényege hogy elolvashassuk és megvitassuk a különböző véleményeket) pl nekem nincs okostelefonom és nem használok wifit, több ismerősnek van okostelefonja még sincs hozzá netelőfizetés, van aki egyáltalán nem netezik rajta van aki ha van wifihálózat használja, nincs két egyforma felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#26298) Intruder2k5 válasza Mate (#26283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ja, de ezt is leírtam!

Az meg, hogy kevesen vannak itt az ellenzők, még nem jelenti azt, hogy ennyi az össz létszámuk! Egyrészt nem a PH az egyetlen internetes fórum, egész biztosan máshol is van ellentábor, legyen az HWSW, facebook, vagy bármi! Sőt nyilván olyanok is sokan vannak, akik csak egy baráti társaságon belül, vagy kollégák közt adnak hangot annak, hogy nem tetszik nekik, sőt olyanok is lehetnek igen nagy számban, akik mit sem tudnak erről az egészről, de amint meg tudják, ellenezni fogják!

(#26299) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

UPC TV+Internet előfizetésemből még van fél év. El kellett költöznöm. A UPC az új lakhelyemen nem tud szolgáltatni. Én használnám tovább a szolgáltatásukat, de miattuk nem tudom. Felmondani csak úgy lehetne, ha kifizetnék egy csomó pénzt. Átruházni nem tudom senkire.

Nem az én hibám, hogy nem tudják bekötni a netet, ők mégis velem akarják kifizettetni. Ha az embernek van egy 2 éves előfizetése, akkor már el sem költözhet a TV miatt? Mivan???

Szerintetek mi tévő legyek?

(#26300) kabelmania27 válasza macikos (#26299) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérdezd meg hogy nem akarja-e átvenni valaki a szolgáltatást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.