Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Üdv!

Van egy technicolor tc7200 modemem és 1 hónapja vettem észre, hogy a wifin keresztüli megosztás a médialejátszóval egyszer csak eltűnt.... majd a nagyobb bitrátájú filmeket, amelyekkel előtte semmilyen gondja nem volt a modemnek, nem tudom lejátszani. Minden egyéb módot kipróbáltam, a modem lanon keresztül sem játsza le a filmekel akadozásmentesen, nem a laptoppal van gond, mert másikkal is ezt csinálja és a Dune médialejásztó firmwareje sem lehet a baj forrása. Ott már mindent végigzongoráztam, az eszköz jó.

2800kbyte/sec sebességgel másolok a hálózaton keresztül :(

Van valami ötletetek ??

(#27502) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, még pedig az, hogy találkozott-e valaki olyannal, hogy kikapcsolt (standby) állapotban a kijelzőre az "OFF"-t írja energia takarékos beállításnál? Ez egy PACE HD DCR 7111. Ma volt kint a szerelő, és azt mondotta, hogy ez egy újabb szoftver, és ez szoftver hiba.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#27503) facan


facan
tag

Kikapcsoltattam én is a wi-free-t, hátha visszakapom az elmaradt 2 mbit feltöltésimet.
Az ügyfélszolgálaton kötötték az ebet a karóhoz, hogy nem lehet hogy kikapcsolt wifinél, bridge módban legyen az Ubin wi-free. Hiába magyaráztam neki hogy a telefonomon nézem és ha közelítek a modemhez egyre erősödik a jel, majd maximumra kerül 1 m-re az Ubitól :)

Kikpacsolta, majd örömmel nyugtáztam hogy eltűnt a wi-free, nem látni ilyen nevű wi-fi hálózatot. Még ezután sem hitte el hogy eddig működött :DD

(#27504) canniball válasza Tizedes1 (#27501) üzenetére


canniball
nagyúr

Más is panaszkodott ilyesmire, úgy emlékszem a wifree lemondása oldotta meg a problémát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27505) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#27497) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is így van: bridge-módban nincs WiFree, csak ha routerként megy a TC.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27506) facan válasza facan (#27503) üzenetére


facan
tag

Mértem párat, úgy látszik nem a wi-free miatt van a sebességcsökkenés, bár a letöltésim felment 215 mbitre az eddigi 180 helyett....
Ez van. A garantált bőven megvan így mást nem tudok tenni.

MaCS_70: Ubee-n ment bridge módban teljesen kikapcsolt wifivel is amint mondtam. Üfsz se hitte el, pedig a kikapcsolás és modemreset után eltűnt a wi-free hálózat :)
(azt állította hogy valamelyik szomszédomét láttam :) )

[ Szerkesztve ]

(#27507) Sz_Imre válasza HUfantom (#27494) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Mi ezt tesómmal úgy oldottuk meg, hogy a Ubee modemnél a wifi-t kikapcsoltuk, de továbbra is router módban van és elérhető a WIFREE, persze titkosítót. A 4. portra csatlakoztatva van a d-link router kábele és a dlink routerébe pedig lan 1. részébe, nem a wan-ba, mert ott nem működik, és így a D-Link-en wifi része működik. Ja és a d-link a DHCP kikapcsoltuk.
Szóval valószínűleg neked is hasonló eljárást kell alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#27508) facan válasza Sz_Imre (#27507) üzenetére


facan
tag

Én továbbra is azt mondom, hogy bridge módban és letiltott wifivel is ment a wi-free az Ubee modemen. Miután kikapcsoltattam a wi-free-t azóta nem látom wifi analyzer-ben sem.
(az első dolgom volt mikor megkaptam hogy letiltottam mindkét wifit rajta és ezután ment egyből bridge módba)

(#27509) club1 válasza Sz_Imre (#27507) üzenetére


club1
veterán

Ubee esetében egyszerűbb bridge módba tenni saját router használata esetén, mert ti így most a saját routert switch-ként használjátok, aminek csak akkor van értelme, ha az valami régi vacak router. A Wi-free uborkán bridge módban is működik.

(#27510) Sz_Imre válasza facan (#27508) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Lehetséges, mi nem használjuk a wifree-t. Csak egy tanács volt.

(#27509) club1: Lehet nincs értelme, de a D-link-es router wifi-je messzebbre elhat és ez kellet a tesómnak, + a Ubee modemnek gigabites csatlakozása van, persze tudom ez nem fontos, főleg 30-as net csomagban. De a lényeg hogy így jobb lett az internet minősége, az előző ED2 Scientific-Atlanta EPC 2203 képest.

Igen, mi ilyen furák vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#27511) u996


u996
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki arra megoldást, hogy a upc-s pace hd stb + fekete távirányító kombóval is tudjam a tv hangerejét állítani? :D
Távirányító felprogramozva a tv-re, de ha megnyomom a tv gombot elmegy az adás.
Az stb-re állítva az stb hangerejét szabályozza. 991, 993 kódokat próbáltam, de így sem jó.Érdekes módon a régi sd box szürke távirányítójával működik rendesen.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27512) balage25 válasza u996 (#27511) üzenetére


balage25
senior tag

(#27513) pimmi válasza u996 (#27511) üzenetére


pimmi
senior tag

a válasz amit kaptál kb semmit sem mond, de nálam is ez van, ezek a megoldások vannak :
[link]
pimmi körül olvasgasd el amiket írtak.

(#27514) HUfantom válasza club1 (#27509) üzenetére


HUfantom
őstag

Mivel dolgozni is kellett itthonról ezért nem értem rá ma próbálgatni...
De van valami spec beállítás, ha bridge módba kapcsolom ?

A probléma, hogy ha a gépet közvetlen bekötöm a Bridge mód "Uborkára" akkor hiába próbálok a 192.168.100.1 IPre csatlakozni, egy idő után megszakad a kapcsolat. Szóval elején még megy jelszót bekéri, az mire másodikat kattintok már időtúllépés... Chromeal és Firefoxal próbáltam...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#27515) Intruder2k5 válasza facan (#27503) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

CISCO EPC3925-ön nálam sincs WiFree Bridge módban... Persze ettől még Ubee-n akár lehet is, azzal nincsen tapasztalatom!

[ Szerkesztve ]

(#27516) balage25 válasza pimmi (#27513) üzenetére


balage25
senior tag

Elolvastad a kérdést, vagy csak írogatsz?

Az első találat a megoldás, a prblémára az én linkemen, viszont, amit linkeltél, ott semmi nem szól erről.

(#27517) poli27 válasza Radnix (#27493) üzenetére


poli27
veterán

Ott a Digi is elérhető már... A UPC csak most épülget, de koaxot felhúzni az optika mellé minek......

[ Szerkesztve ]

(#27518) kungzi


kungzi
veterán

Decembertől a Tarr Kft, Invitel és a PR-Telecom is elérhetővé teszi a FOX csatornát. UPC természetesen továbbra se :W

(#27519) kabelmania27 válasza Radnix (#27493) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC szolgáltatási területen 29-es körzet kivételével mindenhol ugyanazok a fiberpower netcsomagok érhetőek el.

(#27520) xmaas válasza kungzi (#27518) üzenetére


xmaas
őstag

Hat az nem artana nalunk se a csomagba eleg jo sorozatokat adnak le akkor lehet elkezdenek en is gyakrabban TV t nezni :D

[ Szerkesztve ]

(#27521) csabi63


csabi63
senior tag

Ez az új EPG egy vicc.Most már eltelt egy kis idő,jó néhány műsort rögzítettem.Emeletes baromságokat ír ki,arról nem beszélve,hogy félrevezető is.
Kedvelem a bűnügyi dokumentumokat,sok műsort veszek fel a Discovery ID,CBS Reality csatornákról.Az nagyon nem érdekelne,hogy társadalomtudomány,show,oktatási műsor,thriller címszavakkal jellemzi ezeket a műsorokat.De az már igen,hogy nem egynél a leírásnak köze nincs az aktuális műsorhoz.Az is előfordul,hogy egyáltalán nincs információ.
Ugye azzal indokolták a szolgáltató váltást,hogy a kényelmi és innovatív szolgáltatások magasabb színvonalon kerüljenek az ügyfelekhez.Hát én mint ügyfél,nem vagyok elájulva ezektől a fejlesztésektől.Finoman szólva sem.
Ezt szóvá is tettem az ügyfélszolgálaton.A válasz az volt,hogy tudnak róla,elnézést kérnek.Folyamatosan dolgoznak,fejlesztenek.Ebben maradtunk,ámen.Jobb híján drukkolok nekik.

(#27522) ripla


ripla
őstag

napok óta az van, hogy képtelen vagyok megnézni esténként egy nyamvadt youtube videót,mert több perc várakozás után sem hajlandó betölteni.
csak esténként, és csak a youtube a probléma. napközben megy, estére meghal. vimeo-val pl. nincs baj.
upc lenne a probléma oka? másnál is csinálja?
(nagykanizsa)

[ Szerkesztve ]

(#27523) F_Zolee válasza ripla (#27522) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valamelyik esete nálam is volt ilyen gond, hogy be se akart tölteni semmilyen videót. Nem sűrűn vagyok fent addig, hogy tudjam állandó-e a hiba.

(#27524) Zitronensaft válasza ztsoft (#27502) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Valóban egy új szoft miatt van így. De elvileg csak akkor kéne így lennie ha az 'áramfogyasztás készenléti módban' alacsonyra van állítva.

(#27525) ztsoft válasza Zitronensaft (#27524) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, alacsonyra van állítva. Eddig legalább a kijelző nem ment, most már ez sincs. Meg a fogyasztás sem mindegy.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#27526) pimmi válasza balage25 (#27516) üzenetére


pimmi
senior tag

kb az egész erről szól

(#27527) Zitronensaft válasza ztsoft (#27525) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A fogyasztás így kevesebb mint az előző szoftverrel. A halvány off felirat meg azért van,mert jelentgették be hogy elromlott a box,mert még az időt sem mutatja...

(#27528) FireShadow


FireShadow
senior tag

Volt fibernet területén mennyire jó/rossz a net minősége?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#27529) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni mi lehet itt a probléma?
Adott 3 régi crt-tv az egyik a UPC media boxáról megy a másik kettő meg a media box bejövő koax-ról,
A probléma csak egy csatorna nézése közben a képernyő közepén egy jó nagy teli kör halványan váltogatja a színeit pirosat illetve zöldet. Csak ez az egy csatorna csinálja ezt és csak a nyers koaxos jelnél a két tv-n a media boxos kristály tiszta.

(#27530) Gubek-Einste válasza kenyocsaba23 (#27529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik ez a csatorna?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27531) poli27 válasza FireShadow (#27528) üzenetére


poli27
veterán

szted itt jósok fórumoznak?...

(#27532) adika4444 válasza Zitronensaft (#27527) üzenetére


adika4444
addikt

Hát, nem tudom ki jelentgette be, de csak gratulálni tudok! Ha a laptop kijelzője kikapcsolt álllapotban töltő nélkül sötét, ledek is sötétek, akkor az is elromlott?
hmmm. Nagy szakértő lehetett aki ilyen bejelentést tett.

üdv, adika4444

(#27533) poli27 válasza adika4444 (#27532) üzenetére


poli27
veterán

nagy az isten állatkertje... el se hinnéd mennyire!

(#27534) balage25 válasza pimmi (#27526) üzenetére


balage25
senior tag

És tényleg azt gondolod, hogy egy egész oldalnyi semmitmondó hozzászólás, amiből az oldal legalján negyed óra olvasgatás után lehet megtalálni egy linket, amiben ugyanazt írják, mint az én linkemen a legelső hozzászólásban, az a korrekt és segítő válasz?

Összefoglalva: a linkedből is egy link vezet a megoldáshoz negyed óra olvasgatás után.
Most szivatni szeretted volna a válaszoddal, vagy meggyőződésből vagy ilyen?

(#27535) vargalex válasza Intruder2k5 (#27515) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem EPC3208—ad van?

Alex

(#27536) u996 válasza balage25 (#27512) üzenetére


u996
csendes tag

Köszi, így működik! :)
Én is megtaláltam máshol ezt a 993-as kódos megoldást, csak ott nem írták, hogy a tv gombot is meg kell nyomni utána.

(#27537) Zitronensaft válasza adika4444 (#27532) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Már írtam egy párszor,attól hogy az itt fórumozgatóknak kisùjjában van a kábeltévétől a hálózatokig minden,attól mondjuk kb 200.000 előfizetőnek fogalma sincs ezekről. Gondolom nem baj,hogy egy szolgáltató nem kétmaréknyi híradástechnikai szakértő igényeire alapoz...

(#27538) Virág et.


Virág et.
senior tag

Gondolkozom azon, hogy a net mellé kábelTV-re is előfizessek.
A UPC által adott mediaboxok (a "felvevős" valami Cisco csoda, ha jól látom) normál médialejátszóként is működnek, azaz USB-ről vagy hálózaton keresztül megbirkóznak az ismertebb formátumokkal?

Köszi előre is.

(#27539) canniball válasza Virág et. (#27538) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27540) Intruder2k5 válasza Virág et. (#27538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem működnek, az USB port minden eszközön tiltva van, van ahol telefon töltésre jó, de van ahol arra sem!

(#27541) adika4444 válasza Zitronensaft (#27537) üzenetére


adika4444
addikt

Én sem vagyok ilyen téren akkora szakértő. Azonban a fenti példámmal élve. Ha egy laptop nem világít, akkor már az is elromlott?
Nem balhézni akarok, csak valahogy nem esik le nekem, hogy ha egy noti esetében érthető h nem világít, akkor egy box esetén miért nem?

más:
Képet most nem tudok rakni mert UPC Speedtesttel mértem, de wi-free-nél sikerült kicsikarnom lefelé 3.4 Mbps-t, felfelé maradt a 0.5. Illetve egyszer sikerült 0.6-ra felugrania, hogy aztán visszaessen 0.5-re.

üdv, adika4444

(#27542) Virág et. válasza canniball (#27539) üzenetére


Virág et.
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, akkor ez felejtős.
Kicsit rákerestem közben és úgy tűnik ezek a cuccok nagyon UPC-sek, semmi "okos" firmware nincs hozzájuk...

(#27543) facan válasza FireShadow (#27528) üzenetére


facan
tag

Én is ilyen terülteten lakom, szerintem semmivel sem különbözik másik területekről. Egyszer vágták el a kábeleket egy építkezésen, de ettől eltekintve stabilan megy a háló.
Ha így jelent valamit, T ADSL-hez képest királyság maga a kánaán! :)

(#27544) kenyocsaba23 válasza Gubek-Einste (#27530) üzenetére


kenyocsaba23
tag

A Viasat3. De egyértelmű nem a tv-knek van baja mert akkor minden csatorna produkálná ezt és még csak nem is telik időbe mármint: Nincs olyan, hogy bekapcsolom és nincs ott vagy bemelegszik és nincs ott. Elég zavaró . ki próbáltam mindegyikkel a boxot ha box-al megy akkor semmi probléma egyik tv-n sem.

(#27545) kabelmania27 válasza kenyocsaba23 (#27529) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és a kábelen milyen felirat olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#27546) kenyocsaba23 válasza kabelmania27 (#27545) üzenetére


kenyocsaba23
tag

köszi! De egyenlőre megoldódott dühömben kifújtam kontakt spray-vel most tökéletes (kopp-kopp)

(#27547) kabelmania27 válasza kenyocsaba23 (#27546) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.
facan: Jaja, ADSL után fénysebességű a kábelnet.
FireShadow: Kérdezd meg a szomszédokat vagy a környéken élőket. Esetleg írd le melyik város/részből írsz hátha valaki van arról a környékről. Melyik csomagra szeretnél előfizetni?

[ Szerkesztve ]

(#27548) facan válasza kabelmania27 (#27547) üzenetére


facan
tag

Nem csak a sebességen van a hangsúly, nálam sz ADSL a utolsó fél évben használhatatlan volt, annyit szakadozott. Mikor megvolt párhuzamosan az UPC előfizum is néztem progival, volt olyan hogy 1 óra alatt több, mint 90-szer kapott új IP-címet (azaz ennyiszer szakadt meg az ADSL, pedig nem volt széjjelhajtva...)
Most néztem nemrégen a T honlapján, a lakcímemre már nem is lehet ADSL-t rendelni. 2014-ben! Jó, mi? :C

(#27549) Trotter66


Trotter66
tag

Tisztelt Urak!

Kellene egy kis help. A hülye fejemmel arra gondoltam, hogy hamár okostelefonokkal rendelkezünk, akkor kiváltanám a távirányítórengeteget. Semmi probléma nem is volt addig, míg elérkeztem az UPC-s Pace HD
beltéri egység, vagyis Set-Top-Box kalibrálásához. Azon túl, hogy a apk. nem ismeri magát a típust, semmilyen más - az UPC platformján lévő - típussal sem működik, pedig maga az apk ismer pár százat.

Sajnos az UPC saját droidos alkalmazását nem tudom használni, mivel a 29-es körzetben kissé másodrendű upc-s előfizetőnek minősülök. (Beszéltem az ügyfélszolgálatukkal, kerek perec megmondták, ha a 29-es körzetben vagyok, akkor nem működik sok szolgáltatásuk. Mondjuk fejleszthetékek...)

A kérdésem pedig az lenne, használ-e valaki nem UPS-c droidos alkalmazást a távirányítófunkció kiváltására, ha igen, akkor milyet? Esetleg megírná valaki, hogy a Pace beltéri milyen gyártmány? (tudom, kínai...)

Vagy lenne más megoldás egységesíteni a távokat? (az nem megoldás, hogy az UPC-sre integrálok mindent, a sleep funkciót a TV nem kezeli,...)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#27550) Intruder2k5 válasza facan (#27548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy a T oldalának a keresője mit ad ki, az tök mellékes, mert sz@r az egész, ugyanígy mint az Invtel-é! Ettől függetlenül lehet, hogy kicserélték a DSLAM oldali eszközt, és már VDSL van nálad is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.