Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) facan válasza poli27 (#26950) üzenetére


facan
tag

Igazad van jó lesz az 2mbit-nek is :))

(#26952) Zitronensaft válasza Jégkokó (#26946) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha a upc-s email címedet nem éred el a modemcsere óta,akkor valószinűleg megváltozott a jelszavad. 1221-en meg tudod kérdezni. Ha más,független email akkor nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#26953) Bobbacsi válasza Gzu73 (#26943) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ugyanilyen levelet kaptam én is amikor igénybe vettem a HBO-GO alkalmazást .
Nem lehet hogy,Te is ezért kaptad ?

(#26954) paolinho


paolinho
őstag

Azt nem tudjátok, a kapott MyUpc-s adatokkal egyszerre több eszközzel is lehet csatlakozni a UPC Wi-Free-re?

(#26955) AkyyrA válasza paolinho (#26954) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Elméletileg maximum 3 eszköz csatlakozhat egyszerre Ugyanazon user/pass -al.

(#26956) paolinho válasza AkyyrA (#26955) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, az elég is lenne, akkor ezt ma még letesztelem.

(#26957) caverinha


caverinha
aktív tag

Az mitől lehet,hogy nem tudok csatlakozni mobillal,tablet-tel wifi-re? :F Laptopnál nincs gond, de eddig a mobil eszközökkel sem volt.

(#26958) Gzu73 válasza Bobbacsi (#26953) üzenetére


Gzu73
tag

nincs HBO-m.
azt nem értem miért nem tudnak konkrétumot beleírni? dátum + azt hogy mire utaltam rá.

(#26959) DNS4 válasza beta (#26940) üzenetére


DNS4
csendes tag

Leszögezném hogy nekem tetszik ez a Wi-Free -s cumó, de azért ne szálljunk el.

Ha amúgy is van otthon egy OpenWRT -s routered, semmibe nem kerül még egy AP -t létrehozni.

Pl. :

config wifi-iface
option device 'radio0'
option network 'upcteszt'
option mode 'ap'
option wmm '1'
option isolate '1'
option ssid 'UPC Wi-Free'
option encryption 'mixed-wpa+tkip+ccmp'
option auth_server '10.35.1.167'
option auth_port '1812'
option auth_secret 'testing123'

Virt. gépre, szerverre, ... felrakod a patchelt radius -t, amit úgy lősz be hogy minden kérést elfogadjon (úgysem tudod eldönteni jó e a usr/pw) és egy elkülönített hálón adsz netelérést.

Ettől függetlenül jó dolog, csak - mint mindent - ezt is ésszel kell használni. ;)

Egy módszer a felderítésre : valódi myupc azonosító + valami random jelszó párossal belépni. Ha beenged és van net, fake az AP és szereztek egy használhatatlan passt. :)

(#26960) nagyrobert06


nagyrobert06
csendes tag

Windows 7-re állította már be valaki a UPC Wi-Freet? Pontosan úgy állítottam, ahogyan a UPC oldalán írják. Azt írja hogy kapcsolódás, és mindig visszadobja a felhasználói hitelesítést. Két laptopon ugyanez a helyzet.
Telefonon működik. Nem lehet a % vagy $ karakterek miatt probléma? Routerem nincs, sima wifis laptop.

(#26961) club1 válasza nagyrobert06 (#26960) üzenetére


club1
veterán

A leírás alapján nekem sikerült Win7-el kapcsolódni. Az én jelszavamban is van %. Nem lehet, hogy a saját Wi-Free-dhez próbálsz csatlakozni, vagy olyan szomszédéhoz, aki még nem indította újra egyszer sem a gw-ét és így senki nem tud hozzá csatlakozni?

(#26962) nagyrobert06 válasza club1 (#26961) üzenetére


nagyrobert06
csendes tag

A telefonommal tudok csatlakozni a jelszóval. Valamelyik szomszéd Wifijét fogom. Más helyszínen is próbáltam már, de ott se csatlakozott.

(#26963) blakey válasza nagyrobert06 (#26960) üzenetére


blakey
titán

Pénteken állítottam be és tökéletesen működik.

Amin nekem működik, android, wp teló, osx és windows 7 számítógépek, mást nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26964) Gyurka6 válasza DNS4 (#26959) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Amennyiben úgy van beállítva, hogy sohase legyen net, vagy csak másodikra, akkor a második bejelentkezésedkor van egy jó user/jelszó páros? Felmerült nekem is ez a biztonsági gondolat, csak a másik oldalról, hogy ha sikerül felcsatlakoznod, akkor még egy párossal lehessen tovább menni, de ez sem jó egés
zen.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#26965) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#26964) üzenetére


Gyurka6
őstag

Lejárt az időm...

Valami olyan kellene, hogy az első bejelentkezéskor az upc küldene egy kérdést, amire a választ én tudnám, (meg azt is, hogy mi lehet a kérdés?). Ez nyilván minden kinél más kellene legyen, már a kérdés is (egy szám/betű sor?), változzon minden alkalommal a kérdés és az adandó válasz is...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#26966) Intruder2k5 válasza DNS4 (#26959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az MSCHAPv2 + mutual authentication ettől egy kicsit összetettebben működik, de én is azt mondom, hogy eleinte minden megoldás biztonságosnak tűnik, aztán később kiderül, hogy mégsem az!

(#26967) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

és ha vki megtudja a wifree jelszavad, akkor mi van? maffiahálózat lesz akik furgonokban járják a várost és 3x2mbittel töltenek a nevedben bombatervrajzokat? :DDD

/s

(#26968) htc07 válasza wjbhbdux (#26967) üzenetére


htc07
addikt

ebben az országban a paranoia az, ami máshol a boldogság. ;]

egyébként annyi lenne ez a wifree, hogy egy beléptető oldalon kiírná az előfizetői nevet (esetleg ügyfélszámot vagy bármit, amit a halász nem tud a felhasználóról), és nyomni kellene rá egy okét, hogy kiengedjen a netre. Így legalább tudnád, ha halász routeren vagy, és tudnál a furgonos maffia ellen tenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26969) Gyurka6 válasza htc07 (#26968) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Egy ok-tól azért több kellene... esetleg választani vagy 10 ből.

Gyurka

(#26970) viralmind


viralmind
aktív tag

Szerintem az egyetlen megoldas az erre a para dologra ha teljesen wi-free mentes kornyezetben felveszel egy kapcsolatot wi-free ssid-el beallitod az authentikaciot majd elmented a kapcsolatot, onnantol kezdve tobbet mar sehol nem kell megadnod semmilyen user/pass-t mert minden upc wifinek a wi-free lesz a ssid-je es mindegyikhez hasznalhato a beallitott user/pass, tehat nem kell bepotyogni semmit.
Az mondjuk meg kerdes szamomra hogy ha megis van egy fake wi-free ssid-vel rendelkezo router akkor ugye arra automatice fel akar majd maszni , de nem fog tudni mivel vagy nem fog kerni user/passt vagy nem fogadja el az elore beallitottat.Na most ha valaki nagyon akarja akkor ezt a probalkozast akar logolhatja is, az eros authentikacio ellenere is, de szerintem az ebbe fektetett energia joval meghaladna azt az erteket amit igy megkaphat vki.Eleve egy upc elofizeteshez 3 hozzaferes jar , tehat akar megadhatod meg 2 haverodnak vagy csaladtagodnak stb, nincs olyan nagy erteke az igy szerzett hozzaferesnek , hogy erdemes legyen halozatszeruen ilyen fake routereket uzemeltetni mogotte logolasra alkalmas szerverrel vagy firm-el.

Tehat a lenyeg szerintem hogy soha ne legyen beirva semmilyen wi-free halozatba a user/pass csak legeloszor mikor aktivaljuk , ugyanis erre tobbet mar nem lesz szukseg.

[ Szerkesztve ]

(#26971) Zitronensaft válasza viralmind (#26970) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mondjuk az tény,hogy amíg bárkiben is felmerül,hogy biztonságos-e free wifin bankolni,addig lehet hogy megérné szarakodni az adathalászattal...
Ebben az országban mindent ,mindig másra akarnak használni mint amire való.

Természetesen tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#26972) Gyurka6 válasza viralmind (#26970) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem tudom, szerintem az mindegy, hogy én írom be alkalomadtán a usr/pass párost, vagy lementve bejelentkezéskor elküldi... (különben nem tudna csatlakozni).

Gyurka

(#26973) DNS4 válasza Intruder2k5 (#26966) üzenetére


DNS4
csendes tag

Egyértelműen nem írtam le minden lépést, a linkelt leírás se épp a legnaprakészebb, a 2.1.12 -es freeraduis se mai gyerek, emiatt a leírást sem árt újragondolni, ...

Viszont ettől még valós veszélyforrás hogy valaki akár egy erre felkészített Zipit Z2 -vel elmegy egy rendezvényre (koncert, tüntetés, mozi) és begyűjt "pár" accot (amit ugyan még törni kell, de mivel a UPC passok fix hosszúságúak, automatán generáltak, a törés is gyorsabb lehet).

(#26974) DNS4 válasza wjbhbdux (#26967) üzenetére


DNS4
csendes tag

Hogy mire is használható egy ilyen ebül szerzett acc ? Minden olyanra amihez nem adnád a neved. :D

Névtelen zsarolómail küldése, cp le/feltöltése, tenoristákkal való kapcsolattartás, halálos fenyegetés, eneszé megtörése :D, ...

Ha ezek közül bármelyiket bevállalnád, írd ki ide nyugodtan a usr/pw kombót. ;)

(#26975) HofiZoli válasza DNS4 (#26974) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ezt a hsz-t gyorsan gondold át. Vannak moderátorok, ha kéred őket, kiveszik. Jótanács.. :U

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26976) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

40F6500-as TV-men ( Full HD ) elég rosszak az SD adások, konkrétan mosottak, homályos! Bratyóm TV-je HD Ready amin jobban mutatnak! Létezik az, hogy a kijelző felbontás különbség így mutatkozik meg SD adásoknál?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#26977) Zirowe válasza DNS4 (#26974) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem egy kicsi tulporgetted magadban ezt a temat. :U
Mar mar gyanusan tul. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26978) mikung válasza HofiZoli (#26975) üzenetére


mikung
aktív tag

Szerintem maradhat. Jó tudni hogy mik a biztonsági kockázatok.

Egyébként van akinek zuglóban működik ?

(#26979) Intruder2k5 válasza mikung (#26978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez most komoly kérdés? Tehát van-e valaki Zuglóban, akinek működik a WiFree? Én nem vagyok pesti, de látatlanban megkockáztatom a választ, IGEN VAN!

(#26980) szab.tam válasza Intruder2k5 (#26979) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rossz válasz.

én zuglóban lakom.
nekem nem működik.
tehát zuglóban nem működik.
(igaz, még a jelszavamat sem kamtam meg...) :DDD

(ja, és próbáltam a metrón is a keleti és a stadionok között, de ott sem dobott semmit.)
:DDD

****

tényleg:
meddig dobálják ki a jelszavakat?
mert pont ma néztem az erre fentartott e-mail fiókomat, és oda az összes szerződésmóódosítás, (digital gold, hd csomag), beérkezett, de jelszó kuki neki nuku.

****

habár van 500 mb havim a red-hez, így valszeg letiltom a francba az egészet.
csak 2 kérdés:
ha úgy gondolom, lemondás után újból visszaléphetek a rendszerbe?
és ha lemondom, tényleg, valóban kikapcsolják az ubi-mon a free-t?
(és nem kapcsolják vissza egy idő múlva a megkérdezésem nélkül újra?)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26981) mikung válasza Intruder2k5 (#26979) üzenetére


mikung
aktív tag

Igen, komoly. Hétvégén bóklásztam zuglóban a wigle térképen megjelölt helyeken is, de izélt kapcsolódni. :(

Mivel az EuroPark -nál működött, gondolom csak nem a jelszóval van gond.

(#26980) szab.tam : Ok, akkor jobban konkretizálva : Aki kapott már jelszót, fel tud jelentkezni a templomnál, a postás pálya környékén vagy a paskál strand mellett fogható "UPC Wi-Free" ESSID -jű, vezeték nélküli hálózatokra ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26982) sushika válasza mikung (#26981) üzenetére


sushika
tag

Detto ugyanaz a helyzet nalam, 9. keruletben mukodik, zugloban egy hete nem kapcsolodik. Ors Vezer kornyeke. Ugyanazt a hiba uzenetet kapom, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#26983) Intruder2k5 válasza mikung (#26981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa, hogy műszaki problémára utaltál... Akkor félreértettem a kérdést! Azt hittem úgy értetted, hogy van-e valaki Zuglóban, akinél aktiválták már a WiFree-t. Sorry!

(#26984) Odzse


Odzse
tag

Sziasztok,

Ma újra hangoltam a tv-t,mert jött a mail,hogy kell.

Azt vettem észre,hogy néhány csatorna hiányzik,pl.: ATV,Hír Tv,Discovery.Eddig ezeket vettem észre.Régebben olvastam valahol,hogy az automatikus hangolás után át kell állítani a frekvenciát és ott is keresni kell csatornákat.

Meg tudnátok mondani,hogy melyik ez a frekvencia?

Köszönöm mindenkinek :R

(#26985) DNS4 válasza Zirowe (#26977) üzenetére


DNS4
csendes tag

Kúszó kakukk hívja banános málnalekvárt, az elefánt vízisíel ... ;]

(#26986) club1 válasza Tamás34 (#26976) üzenetére


club1
veterán

Igen, létezik. 4k tvken még rondább az sd csatorna képe.

(#26987) djdaniel


djdaniel
senior tag

Jó reggelt!
Másnál és lassú a net ? tegnap este óta használhatatlan, 120-as netem van de több percet várok mire betölt egy akármilyen honlapot. :W

(#26988) |AP| válasza djdaniel (#26987) üzenetére


|AP|
veterán

pont most akartam én is rákérdezni erre... nekem is tegnap este kezdődött. BP, IX. ker.

(#26989) powers válasza djdaniel (#26987) üzenetére


powers
tag

Nálam igen, újpest

(#26990) csabi63 válasza djdaniel (#26987) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam is valami hasonló probléma van.Szakaszosan csinálja,nem folyamatosan.Van amikor hasít,van amikor nem hajlandó betölteni semmit.(Szombathely)

[ Szerkesztve ]

(#26991) Gorcsev válasza djdaniel (#26987) üzenetére


Gorcsev
tag

Sajnos nálam is csinálja (Erdőkertes)

(#26992) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Nálam is baromira belassult tegnap este óta. Nálam 60-as van, de egy évig tart mire betölt akármit. De mintha csak a böngészéssel lenne gond, online játékokban nem vettem észre semmit.

(#26993) templar5 válasza djdaniel (#26987) üzenetére


templar5
csendes tag

Üdv!
Így van, 7 körül még jó volt, most nagyon lassú, mintha nem küldené át rendesen a csomagokat.

(#26994) canniball


canniball
nagyúr

Én nem tapasztaltam problémát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26995) Intruder2k5 válasza canniball (#26994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem...

(#26996) BLiNk3r válasza djdaniel (#26987) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Tegnap este óta mindkét előfizetésen tapasztalom ugyanezt a lassulást (Debrecen).

(#26997) MaCS_70 válasza HofiZoli (#26975) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a "jótanácsot" nem igazán értem -- a kifogásolt beírás kifejezetten valós veszélyre utalt, nem tudom, mi a baj vele.

Megszerzett account-adatokkal meglehetősen könnyű visszaélni, és ez sajnos egyáltalán nem példa nélküli. Bűncselekmények széles spektruma követhető el velük, és erre bizony van is piac a visszaélést elszenvedő pedig járhat rendőrségre/bíróságra, költheti a pénzét ügyvédre évekig, mire jó esetben bizonyítani tudja az ártatlanságát.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26998) wjbhbdux válasza MaCS_70 (#26997) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mintha valaha is valakit elitéltek volna bármiért ami az interneten történt ebben az országban..

/s

(#26999) AtHoS válasza MaCS_70 (#26997) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahhoz, hogy bizonyítsam nem voltam a kérdéses helyszínen adott időben nem hinném, hogy évekig kellene járkálni a bíróságra. Ennek még a nyomozati eljárás elején illene kiderülnie.

read-only mode on the forum

(#27000) MaCS_70 válasza wjbhbdux (#26998) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt honnan veszed?

Én egyébként éppen annak is örülnék, ha a jelenleg futó két ilyen ügyemben így lenne. Még csak nem is súlyos bűncselekmény áll a vádban, ténylegesen nem történt semmi a terhelt részéről, mégis hosszú évek nyomozása után máris annyit szívtak vele az ártatlanul meggyanúsítottak/megvádoltak, ami felmentésük esetén is elég komoly büntetés nekik.

De volt már szerencsém nagyon durva meghurcoltatáshoz is, sőt, olyan történethez is, amikor egy feltört account gyakorlatilag félbetörtre valaki karrierjét.

Úgyhogy csak ésszel, óvatosan!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.