Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) SFAkos válasza gduck (#27600) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Hát nemtudom, nekem UPC-s "csodamodemem" van (technicolor vagy mi), sose szakadt még meg, sose lassult még be a wifi is jól jön az egész lakásba. 3-4 eszköz szokott rajta lenni meg van 1 stb. Bár tény én csak arra használom, hogy netezek rajta keresztül :P

[ Szerkesztve ]

(#27602) gduck válasza SFAkos (#27601) üzenetére


gduck
addikt

Nem a Technicolorra, hanem az Ubee-re panaszkodtak, de én is csak itt olvastam a fórumban ;)

[ Szerkesztve ]

(#27603) BRIKLY válasza gduck (#27600) üzenetére


BRIKLY
veterán

De ha jól értelmezem a dolgot,akkor mint modem jó,csak routerként van akinek nem.
Viszont ha akarom,rá tudom kötni a jelenlegi ruteremet,és probléma megoldva.
Mindegy,tennék egy próbát,mert jó lenne egy gyorsabb router,na meg a wi-free is jól jöhet még. :)

Már csak azt kéne megtudni,mit kell tennem,hogy kapjak ilyen "csoda modemroutert" :D
Tudnátok ebben segíteni?

Köszi! :R

(#27604) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#27603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most milyen modemed van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27605) BRIKLY válasza Gubek-Einste (#27604) üzenetére


BRIKLY
veterán

Cisco EPC3212

(#27606) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Visszasírod Te ezt még, ha lecserélteted Ubee-ra! :)

Egyébként mivel ez már ED3 modem, "csak úgy" nem fogják lecserélni szerintem, ha egyébként nincsen vele gond! Ehhez kellene egy hibabejelentés, amire kijön a technikus, és Ő cseréli le, ha indokoltnak látja!

[ Szerkesztve ]

(#27607) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#27606) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ja,hát hibája nincs..
Anno mikor a net mellé rendeltem saját beüzemelésre kábelTV-t, meg telefont (csomagra váltás) véletlenül(?) kiküldtek egy EPC2203-as modemet. Azt nem tudom rájuk sózni egy wifisért cserébe? :D :B

[ Szerkesztve ]

(#27608) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A UPC rendszerében nyilván van tartva, hogy kinek milyen modeme van, azt Te is megnézheted a webes ügyfélszolgálaton, a szolgáltatásaim menüben, az internet részben, hogy mi van a neveden! Kétlem, hogy a technikus ezt ne egyeztetné kiszálláskor, bár ezt biztosra nem tudhatom, sosem voltam UPC technikus... Mondjuk van belőle a topikban, szóval lehet Ő elmondja majd Neked, hogy miként működik ez!

[ Szerkesztve ]

(#27609) Met válasza BRIKLY (#27607) üzenetére


Met
nagyúr

Kezdődik :U

Mondták hogy ne akard lecseréltetni mert szarabbat kapsz. Minek kell a wifis modem ha ott a router?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27610) ^Boss


^Boss
őstag

TC modemben bridge módban megy a Wi-Free adás? :R

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#27611) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#27608) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem szerepel a készülékeimnél az EPC2203-as modem. Mondom,szerintem véletlenül küldték,mivel már volt egy modemem akkor is,és nem kérték vissza egyiket sem.. Meg utána sem,mikor amazt lecserélték a jelenlegire.

(#27609) Met:
1: Mert ami van routerem,az 20 megát tud átadni wifi-n a 60-ból, és ha lehet,miért ne ingyen legyen másik routerem?
2: Wi-free cucc jól jöhet még.

(#27612) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#27611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobban jársz egy saját router-rel, a WI-Free pedig elég bizonytalan egyenlőre még.
Kb 2-3k lesz a csere díja.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27613) Met válasza BRIKLY (#27611) üzenetére


Met
nagyúr

11g vagy 11b-ben használod?
A wi-free-nek nem számít hogy milyen modemed van, tudsz más modemekhez csatlakozni, otthon meg ott a wifis router úgy sem a wi-free-t használnád.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27614) BRIKLY válasza Gubek-Einste (#27612) üzenetére


BRIKLY
veterán

5k körül kezdődnek a 300-as routerek,de anno kérdeztem a "milyen routert vegyek" topikban,ott csak ilyen 10k környékieket ajánlottak..

(#27613) Met: 802.11g

"Természetesen ügyfeleinknek lehetősége van arra, hogy a náluk bekapcsolt UPC Wi-Free hálózatot bármikor kikapcsolják. Azonban a UPC Wi-Free hálózat a felhasználók kölcsönösségén alapul, ezért a hálózat kikapcsolása esetén a felhasználói lehetőség is felfüggesztésre kerül, így a megosztást kikapcsoló ügyfeleink sem fogják tudni használni máshol a UPC Wi-Free hálózatot."

Tehát akkor nálam is működnie kellene ahhoz,hogy máshol használni tudjam. Akkor hogy is van ez most pontosan? :B

[ Szerkesztve ]

(#27615) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27614) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben működnie kellene, de mivel neked nem alkalmas rá a jelenlegi modemed, így ettől eltekintenek! Én is kaptam Wi-Free nevet/jelszót, pedig nekem is csak EPC3208 modemem van, bár én nem is használom...

(#27616) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#27615) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Amennyiben nem a 3208-as modemet használod, mi van helyette?

Gyurka

(#27617) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#27616) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem a CISCO modemet nem használom, hanem a WiFree-t, tehát bár kaptam jelszót, de nem élek a lehetőséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#27618) donmackó válasza ^Boss (#27610) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, megy. Próbáltam.

Release the cable hounds!

(#27619) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#27617) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Rendben, így van nekem is 3212-es a modem, és kaptam jelszót, ami működik is. Nyilván ezzel a modemmel énnálam nincs free, meg semmilyen wi-fi. Saját beszerzésű 3925-öt tudnék használni szerinted? Szárazon nem tudtam csak router módban elindítani...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#27620) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#27619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak akkor fog működni, ha eredetileg is UPC-s, és nincs letiltva, mondjuk számlatartozás miatt! Más szolgáltatótól származó darab egész biztosan nem megy, mert azt fel kellene regisztrálni előbb, de azt nem fogja senki megcsinálni Neked UPC-nél!

(#27621) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Ha már ilyesmi téma megy:
Ezt az EPC2203 kóbor modememet szerintetek be tudnám üzemelni? Jó lenne a másik szobába a laptophoz,akkor nem kellene legalább annak wifi-n mennie. :D

(#27622) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem!

1. Egyszerre csak 1 modemet használhatsz, mivel ugye a modemet regisztrálni kell első használatkor, a pcreg.upc.hu oldalon, és ha újat regisztrálsz, akkor a régi törlődik!

2. Az egy ED2 modem, amit mostanában egyébként is folyamatosan cserélnek le mindenkinél, mivel csak 1/1 le/fel csatornát használ, ezért elavult technológia!

(#27623) Zitronensaft válasza BRIKLY (#27621) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Egyszerre csak egy modem mehet a te előfizudhoz.

(#27624) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#27622) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ezek az elvek,de próbálta már valaki?
Elvileg 2 modemem se lehetne a UPC-től, mégis van. :DDD

(#27625) Zitronensaft válasza BRIKLY (#27624) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az egy adminisztratív hiba miatt van. Lehet 17 kocsid is,de egyszerre csak egyet tudsz vezetni. De jó próbálkozást :)

(#27626) Gyurka6 válasza BRIKLY (#27624) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Meg kell próbálnod, a modem regisztrációnál kiírja, hogy már van egy modem és amivel most felcsatlakoztál annak a macaddr-ét akarod-e használni. Ezentúl, ha elfogadod az új modemed lesz regisztrálva, azt használhatod. Többször kipróbálva, alkalmazva, saját beszereléskor, valamint direkt cserénél is.

(#27620) Intruder2k5 Köszi, alighanem ma éjszaka lesz az alkalmas időpont az eldöntésére....
(Kaptam kölcsön egy ubee-t azt is megnézem.)

Gyurka

(#27627) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te majd megpróbálod, és ha sikerül felregelni a második modemet is úgy, hogy az első is ott marad, akkor írsz ide egy rövid összefoglalót nekünk is! Ez így rendben van?

(#27628) szab.tam válasza Intruder2k5 (#27627) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

****

(#27624) BRIKLY
tisztellek, szeretlek a barkácsból.
ezért is mondom:
nem fog menni, ne erőlködj. :N
viszont, ha tényleg sikerülne, tényleg megírhatod. :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27629) Zitronensaft válasza szab.tam (#27628) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Úgyvan! :) Sőt,ha sikerül,írja meg...én magam intézek neki vagy egy állást,vagy egy szép összeget a upc-nél...

(#27630) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#27627) üzenetére


BRIKLY
veterán

"A modemet regisztrálni kell első használatkor, a pcreg.upc.hu oldalon"
Tehát már regisztrálás előtt megy rajta keresztül net.

Nem is akarom én regisztràlni. Bekötöm, és vagy megy,vagy nem. Az általatok leírtak alapján nem fog,de egy próbát megér :DDD

(#27631) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, megy! Bármilyen címet akarsz megnyitni, a pcreg.upc.hu oldalra fog irányítani...

(#27632) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#27631) üzenetére


BRIKLY
veterán

:(((
Akkor ki kell találnom valamit,hogy a másik szobában a laptop is kapjon rendes netet, ne a harmadát. :(

[ Szerkesztve ]

(#27633) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#27632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már ezzel sem kell fáradnod, régen ki van találva, úgy hívják, UTP kábel! :)

(#27634) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#27633) üzenetére


BRIKLY
veterán

8 méter távolságra(ez még nem is baj),de 50 centi vályogfalon keresztül? Biztos nem fogok a szőnyegpadlózott szobában vályog falat furkálni. :N

[ Szerkesztve ]

(#27635) szab.tam válasza BRIKLY (#27634) üzenetére


szab.tam
nagyúr

porszívó.
(vagy locsold előtte meg egy kis vizzel a falat, hogy ne porozzon... :DDD )

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27636) BRIKLY válasza szab.tam (#27635) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ebből a világos szőnyegből isten se szívja ki azt a sz@rt. :DDD
Keresek én valami más megoldást.olyan nincs,hogy nincs, ismersz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#27637) donmackó válasza BRIKLY (#27636) üzenetére


donmackó
őstag

Ne a falat fúrd, hanem a plafont mint én. ;]

Release the cable hounds!

(#27638) riki válasza BRIKLY (#27605) üzenetére


riki
senior tag

Ha él a szerződésed simán cserélik,csak a 1221 jelezned kell az igényedet wi-fi-s routerre,Én is így tettem ,de már megbántam. Mert a Wi.Fi free lemondása egy gyötrelem. Automatán két bejelentésemet is lesz@rták,majd ügyintéző, két kapcsolás a szakihoz ,aki meg akarta magyarázni ,hogy mivel modem üzemmódban megy a router ,így nem megy a wi-fi free. Miután elmagyaráztam neki ,hogy látom az issder,netsurve progival ,akkor csak annyit mondott: ja ,hogy ért hozzá ? 40 másodperc múlva, már nem volt wi-fi free.Ennyi idő,míg újra feláll a router. :U

(#27639) poli27 válasza BRIKLY (#27636) üzenetére


poli27
veterán

Próbáld ki a Powerline-t elvileg ha egy körön van a két eszköz és jó a kábelezés is akkor tud 100 mega körül átvinni kb.

(#27640) BRIKLY válasza poli27 (#27639) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ennyiért olyan routert kapok hogy megszólal. :D
Sőt,ennyiből veszek kettőt, egyik az egyik szobából átadja a jelet a másiknak,onnan mehet LAN-on a laptopra,és az egész lakásban tökéletes a wifi. (Ha ez tényleg megoldható,nem csak én tudom így)

(#27638) riki :él a hűségem még 10 hónapig. De ha tényleg ennyire gáz az a modem,akkor kihagyom. :(

[ Szerkesztve ]

(#27641) bogabi válasza poli27 (#27639) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha meg mindenképp WiFi kell, akkor Powerline -> UTP - > WiFi AP/router. Esetleg va olyan Powerline, ami egyben WiFI AP is? Az lenne a tuti. ;]

bár, ahogy most hirtelen ránéztem ,ez a TP-Link pont ezt tudja...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27642) MaCS_70 válasza BRIKLY (#27640) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy én látom rosszul a problémádat,de nem éppen az a gond, hogy nem tudod átjuttatni a jelet a falon?
Az UTP ugye nem jó, mert nem akarsz fúrni,
A vályogon a wifi nem igazán jut át
A powerline-t drágállod, helyette két routert akarsz -- de azok mégis hogyan oldanák meg a megoldandó problémát???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27643) gduck válasza BRIKLY (#27634) üzenetére


gduck
addikt

A szomszéd háza kb 10 méterre van a miénktől. Kettő vékony fal mögött van nekik a UPC modemrouter. NEM látom a jelet! Előtte TP-LINK egy antennás 150-es routerük volt, azt simán láttam :) Csak hogy még több infód legyen :D

+ a jó öreg kábelnél jobb, gyorsabb és stabilabb megoldás nem létezik :D Szóval padlószőnyeg letakar, porszívó és fúrógép elővesz és lyukadjon az a vályog :D

[ Szerkesztve ]

(#27644) vg


vg
addikt

Kérhetem, hogy a mostani XL csomagban lévő hdd-s box-ot cseréjék ki hdd nélkülire? Marha hangos benne a hdd és nagyon bosszantó amikor éjjel bekapcsol, néha többször is. Olyan hangja van a hdd-nek mintha valami motor lenne benne, még a 10 éves aszali pc gépemben lévő ide-s hdd-m is halkabb.

(#27645) poli27 válasza MaCS_70 (#27642) üzenetére


poli27
veterán

Pont ezt akartam én is írni csak megelőztél... :D

(#27640) BRIKLY ez tipikusan az az eset, amire költeni nem akarok,wifi nem megy, fúrni nem akarok de legyen jó.....

[ Szerkesztve ]

(#27646) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Cisco 3212 modememet cserélték meghibásodás miatt ubee-re. Bridge módban, bekapcsolt wifree mellett is hibátlanul működik. Úgy érzem én vagyok az a kivétel aki erősíti a szabályt.

(#27647) adika4444 válasza kaszaf (#27646) üzenetére


adika4444
addikt

mázlid van. Amúgy mi volt a baja az EPC3212-nek?

üdv, adika4444

(#27648) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Bocs, h újat írok, előzőt már nem engedte szerkeszteni.
Szóval megy valakinek itt az Ajtósi Hungária környéken a Wi-free? nekem ugyan is sehogyan sem akar menni, pedig folyamatosan látszik gyenge, és ritkán megfelelő jellel...
Most nálam van a gond, vagy pedig itt nem megy?
VIII. és XIII. kerületben megy, és ezzel a géppel amivel most próbálom.
szerk: Azt mennyire szeretik ha wi-free-vel torrentezek?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#27649) Intruder2k5 válasza adika4444 (#27648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Régebben írták, hogy a XIV. kerületben nem megy...

(#27650) kaszaf válasza adika4444 (#27647) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Naponta egyszer 2 Mb-re esett vissza a 120as net letöltési sebessége, amin csak a modem áramtalanítása segített. Feltöltés sebessége rendben volt. Technikus szó nélkül cserélte gondolom nem ez volt az első ami így halt meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.