Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Intruder2k5 válasza Mate (#26599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap óta meglehetősen visszafogtam magam, szinte read only módban figyeltem a topikot, de nem mondhatnám, hogy azóta sokkal pozitívabb lett, hogy nem írtam ide!

(#26602) eight válasza gduck (#26600) üzenetére


eight
senior tag

Odaírtam hogy "szerintem", amivel azt próbáltam jelezni, hogy nem tudom csak tippeltem. Ha már akkor is volt, akkor elnézést, tévedtem.

(#26603) Mate válasza Intruder2k5 (#26601) üzenetére


Mate
nagyúr

És én se írtam :D
Első hsz-be ki kéne írni, hogy ide csak szépet. A sok elégedetlen előfizető meg csak panaszkodni tud, negatív kisugárzásával zavarja a wi-free hullámait.

(#26604) tomp válasza eight (#26598) üzenetére


tomp
félisten

VII kerületi vagyok. Csak akkor van hálózati gondom(tv+net) ha vagy kábelt vágnak vagy központi hiba van. Net atom stabil. Tv is.

(#26605) Arolotifar válasza Intruder2k5 (#26601) üzenetére


Arolotifar
őstag

Egyáltalán nem lett pozitívabb... Kezdem kerülni a topicot :(

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#26606) HofiZoli válasza DS39 (#26524) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ez "kicsit" a szakterületem is. Tehát nem hordasz magadnál mobilt, nincs céges belépőkártyád (ami egy chip..), természetesen soha nem mész térfigyelő kamera felé, alá, közelében. Nincs digitális képpel ellátott iratod (személyi, jogsi, egyéb kártya alapú fényképes igazolványod), és valójában azt hiszed, hogy némelyik térfigyelő központban nem használnak arcfelismerő programot. Áldott tudatlanság! :B

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26607) eight válasza tomp (#26604) üzenetére


eight
senior tag

Örülj neki hogy ilyen szerencsés vagy! Nekem is volt olyan, tudom milyen jó is az :K
Valószínüleg vagy a környékbeli jóárúsító tehetségtelen, vagy a konkurenciáké csinálja jobban, de ha neadjIsten majd 3-szor annyian lesznek a node-odon csúcsidőben mint amennyit elbír, akkor majd megérted miről beszélek, és esetleg akkor majd azt is érteni fogod miért is furcsa egy picit ha oda tesznek majd be még pluszba valamit.

(#26608) HofiZoli válasza tomp (#26604) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ugyanezt tudom elmondani a XIII. kerületből.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#26609) gduck válasza eight (#26602) üzenetére


gduck
addikt

Ezért nem kell elnézést kérni :) Amúgy most hogy kikerült sok analóg csati, hátha javul a NET helyzet a sok előfizetős környéken ;)

Wi-Free téma: amerre ma jártam, sok helyen kacsolódott a teló, de mivel egyik jelszint se volt -88 alatti, így sehol se tudtam érdemben használni...

(#26610) tomp válasza eight (#26607) üzenetére


tomp
félisten

Az utcában(thököly) a upc-n kívül csak a magenta van a csúcs 8megás adsl-el. Itt a házban a 8megájuk jobb esetben megy 6-ot.

(#26611) Storms


Storms
őstag

üdv

Ez miért van? Két gépen is kipróbáltam de ugyanaz. Az adataim módosítására akarok menni akkor írja ki.

IE11-el, Firefox-al, Chrome-al is.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#26612) CallaoW válasza Járókeret (#26571) üzenetére


CallaoW
tag

Wifis ubee modemek vannak üszin vagy ha éppen nincs futárral kiküldhetik.Mindkettő ingyenes.IV kerben a piacnál van egy partneriroda ott megpróbálhatod.

(#26613) Járókeret válasza CallaoW (#26612) üzenetére


Járókeret
senior tag

köszi az lesz a következő.

ma írtam a UPC-nek,hogy ismét problémák vannak a modemmel.

fel is hívtak és holnap kiküldik ismét a szerelőt. én mondtam,hogy oké, de most nincs gond a modemmel és valószínű akkor se lesz, mikor kijön a szaki, mivel a probléma heti 1-2X-er merül fel, de hát ez akkor is gond.

mondta,hogy oké, de a cserét mindenképp a szakinak kell javasolnia/elvégeznie.

meglátjuk mi lesz :) remélem,hogy sikerül rábeszélnem a szervizest.

(#26614) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hát anno mikor kaptuk az új modemet... kiküldték, összeraktam beaktiváltam. rá 1 2 napra asszem, csörgött a telefon hogy mi van nem aktiváltam a cuccot? mondom de és megy is... jó mert hogy ők nem látják :D mondom az a ti bajotok D: azóta aszem már újraaktiváltam. erre a telefon nemrég elkezdett furcsán viselkedni. kijött a szervizes, mit csinált? na mit? úúúúúúúújraaktiválta megint :D na mosst az miért jó hogy van egy modem amit minden vacilálásnál újra kell aktiválni? (még jó hogy saját rútert használok és az a része nem érdekel) amúgy ma mentem kicsit másfelé is, csatlakozott a upc wifis bizéhez, de a net hát hol ment hol nem :D

(#26615) Mgabor


Mgabor
csendes tag

Akik modem cserére várnak:

Ma más okból kifolyólag beszéltem az ügyfélszolgálattal. Megemlítettem, hogy megkaptam a wi-frees levelet és szeretném is használni, de még régi modem van. Furcsállta, hogy ez hogy lehet, de a végén elintéztük a cserét. Küldik postán az újat. Nekem meg majd le kell adnom valamelyik irodában a régit, routerrel együtt.

(#26616) blakey válasza bb.bocs (#26614) üzenetére


blakey
titán

Egyszer volt aktíválva a hgw-m, lassan 2 éve , soha nem volt példa arra, hogy aktíválni kellett volna, hogy működjön. Ott valami aktíválási hiba történt, abból is látszik, hogy ők nem látták mikor első alkalommal aktíváltad.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26617) k3nnny


k3nnny
csendes tag

Üdvözlet!

Mennyire normális, hogy 10. ker lakásban 120as net 1Kbps letöltéssel és esténként magas pinggel üzemel? (150 ms google.hu)
A speedtest gyönyörüen kiadja a 120Mbps / 10Mbps sebességet gyakorlatban ez ott van, hogy a letöltés 100Mbps a feltöltés viszont 1Kbps alatt.
A helpdesk sok újdonságot nem mondott. Lemérték ugyan az mint nálam, elég sokszor újra lett indítva és semmi.
Modem-router-wifi kombót kaptunk Ubee EVW3226.
Van/volt esetleg valakinek hasonló problémája vagy ez teljesen egyedülálló helyzet?
Előre is köszönöm :R

(#26618) Mate válasza k3nnny (#26617) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem ártana saját routert használnod. Ubee-t bridge módba tedd be és felejtsd el, hogy papíron routerként is funkcionál.

(#26619) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Ez a wi-free mennyire biztonságos? Úgy értem, menet közben ha feljelentkezek rá, akkor biztonságosan böngészhetek, netbankolhatok, stb?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26620) k3nnny válasza Mate (#26618) üzenetére


k3nnny
csendes tag

Erősen gondolkodom rajta. Pár perce tettem át bridge-be és úgy kötöttem hozzá a gépeket de a letöltési probléma továbbra is fenn áll. Holnap bepróbálom egy routerrel.

(#26621) Mate válasza tomcsi23 (#26619) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát netbankot és hasonlókat semmiképp. Azt csak otthonról, ha lehet.

(#26620) k3nnny: Nálam feltöltést nem bírta. Minimális feltöltésnél elszállt a ping és lehat a modem. Azóta saját routert használok.

[ Szerkesztve ]

(#26622) vargalex válasza Mgabor (#26615) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az rendben van, hogy a modemet le kell adni, de milyen routert viszel? Azt is az UPC adta?

Alex

(#26623) cintula187


cintula187
addikt

Amúgy hol lehet letiltani a wifreet amodem beállításokban?

A speciális - opciók és tűzfal beállításokban érdemes valamire figyelni? Nincs bepipálva a Portok végigpásztázásának érzékelése és a IP-elárasztás érzékelése.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26624) Intruder2k5 válasza cintula187 (#26623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehol sem, csak telefonon az ügyfélszolgálaton, 1221 számon!

(#26625) Mgabor válasza vargalex (#26622) üzenetére


Mgabor
csendes tag

Igen, havi 600 forintért adják a routert. Azért nem is hívtam őket eddig, mert biztos voltam benne, hogy elzavarnak, hisz így kevesebbet fizetek majd. Most kellemesen csalódtam bennük.

(#26626) Zitronensaft válasza tomcsi23 (#26619) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A meki free wifin is netbankolsz??

(#26627) tomcsi23 válasza Zitronensaft (#26626) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az mi:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26628) Intruder2k5 válasza Mgabor (#26625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Havi 600HUF? Azért az nem semmi! Elárulod, hogy milyen típusú router? Tán még a régi Netgear WPN824? Ezt fizeted évek óta havi 600HUF-al? Nem semmi haszonra tehettek szert rajta! :)

[ Szerkesztve ]

(#26629) Zitronensaft válasza tomcsi23 (#26627) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Gyorsétterem,tudod,mc donalds. Vagy ott már nincs ingyen wifi?

(#26630) kabelmania27 válasza k3nnny (#26620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket.

(#26631) tomcsi23 válasza Zitronensaft (#26629) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem tudom, nem járok ilyen helyekre. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26632) blakey válasza tomcsi23 (#26619) üzenetére


blakey
titán

Ha egyedül lennél a hálózaton akkor biztonságos, maga a netbankolás is biztonságos, de ugye többen használhatják.
Ahogy érzed, szerintem a bankolás ráér otthon is vagy a saját mobilneteddel.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26633) tomcsi23 válasza blakey (#26632) üzenetére


tomcsi23
veterán

Okés, köszi.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26634) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

amennyiben sikerül kicseréltetnem ma a modemet erre az új cuccra, akkor a we-free befolyásolja a routerben lévő wifi jelet? azért kérdem, mert én laptopról netezek wifivel.
illetve a beépített wifi milyen gyorsaságot tud? alap csomagom van,tehát 30Mbit letöltés. ez kábelesen jön is.

köszi

(#26635) jerry311 válasza Zitronensaft (#26626) üzenetére


jerry311
nagyúr

Semmi sem biztosítja, hogy az otthoni gépen / routeren nincs valami 0-day, ami ugyanúgy ellopja az összes adatot... :DDD

(#26636) gduck válasza Mgabor (#26615) üzenetére


gduck
addikt

Nekem is sima modemem van, és 0day kaptam a jelszavas levelet :)

(#26637) Klupido


Klupido
tag

Nem tudja esetleg valaki,hogy a 300Gb extra adatforgalom még életben van,csak mert most lett beüzemelve egy nsa325v2 és általában az előző szolgáltatómnál 400 felett is volt a havi adatforgalom!

(#26638) kabelmania27 válasza Klupido (#26637) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Már nem alkalmazzák a korlátozást.

(#26639) Mate válasza kabelmania27 (#26638) üzenetére


Mate
nagyúr

Általában nem alkalmazzák. Pár eset elhangzott már itt PH-n, akinek lekorlátozták a netjét és ÁSZF-ben is szerepel.

(#26634) Járókeret: Milyen modemed van most?

[ Szerkesztve ]

(#26640) Járókeret válasza Mate (#26639) üzenetére


Járókeret
senior tag

már tárgytalan. most ment el a upc-s szaki. kicserélte a modemet (végre) erre az ubee-s cuccra.

(#26641) Mate válasza Járókeret (#26640) üzenetére


Mate
nagyúr

"kicserélte a modemet (végre)"

Sokan meg azért küzdenek, nehogy kicseréljék arra a *arra :D

(#26642) _Csaba_ válasza Járókeret (#26640) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Milyen az az ubee?

(#26643) Mate válasza _Csaba_ (#26642) üzenetére


Mate
nagyúr

Ubee EVW3226

[ Szerkesztve ]

(#26644) D@ni88 válasza _Csaba_ (#26642) üzenetére


D@ni88
addikt

kovászos ;]

(#26645) Zitronensaft válasza jerry311 (#26635) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Persze,de attól hogy otthon is megbotolhatok,attól még nem kell a 10. emeleten a párkányon egyensúlyozni...

(#26646) Peltár válasza Mate (#26641) üzenetére


Peltár
aktív tag

Mate nagyuram! Ha kérhetném tartsa be a fogadalmát! Csak dicséret! A sok szegény tudatlan meg nem tudja mit csinál. Isten eme csodáját imádni kell! És persze imádkozni hozzá serényen, és reménykedni hogy kegyes lesz hozzánk Ubee őméltósága és az Ő gazdája. ;]

(#26647) Peltár válasza _Csaba_ (#26642) üzenetére


Peltár
aktív tag

Itt még rengeteg információt találsz róla! :DDD Gyártói oldal!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26648) bb71 válasza Peltár (#26647) üzenetére


bb71
őstag

Mi a baj vele? Ubee = Cumee?

Mi a vélemény a TC7200-ről?

(#26649) Mate válasza bb71 (#26648) üzenetére


Mate
nagyúr

TC7200 sokkal jobb. Annak max. a wifijével lehet gond, bár ha jól tudom visszavonták a selejtes verziót a szoftverükből.

(#26650) Intruder2k5 válasza Mate (#26649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

index hozzászólások közt valaki azt írta, hogy az ubee-ban (gondolom nem tc-ről volt szó, az ritkább jószág) kártya formátumú a wifi, amit kivett, ezzel megoldotta a wifree kérdést! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.