Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) pacal-x


pacal-x
csendes tag

Milyen modemmel megy bridge módban a Wi-Free ?

Mert nekem az ubival látszik az ESSID, de nem tud hitelesíteni, viszont ha átkapcsolom router módba, pöccre megy. Visszakapcsolva bridge -be folytatódik hitelesítésre várás.

(#27752) gorkmc válasza balaaa88 (#27709) üzenetére


gorkmc
tag

Tényleg eltűnt az Ubee modem admin felületéről a bridge mode-ba kapcsolás lehetősége? Nekem most küldték ki a modemet a régi docsis 2 helyett, hogy cseréljem le. De nehogy már ne lehessen bridge módba kapcsolni?! :W

(#27753) rita7107 válasza Zitronensaft (#27750) üzenetére


rita7107
aktív tag

Igen!
és cisco matrica van az alján.

(#27754) donmackó válasza rita7107 (#27753) üzenetére


donmackó
őstag

Hátul kapcsold ki,majd a rec ,ch+,ch- gombokat nyomva tartva kapcsold vissza hátul. Néhány másodpercig még nyomva kell tartani a három gombot. Azt fogod látni a kijelzőn hogy set és egy forgó pálcika. Ha kész,kapcsold ki-be hátul.Majd állítsd be újra a boxot.

Release the cable hounds!

(#27755) kungzi válasza gorkmc (#27752) üzenetére


kungzi
veterán

miért ne lehetne?

rendszer, switch mode és ott a bridge
nekem legalább is van :P

(#27756) balaaa88 válasza kungzi (#27755) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Akkor te még a szerencsésebbek közé tartozol. Valameddig... :) De tuti, hogy tegnap csinálgattak valamit a cuccokkal, mert azóta nem elérhető a bridge-mode-ba kapcsolás menüpontja plusz bejött valami "DSLITE" nevezetű menüpont is. Írtam nekik még tegnap, de eddig no answer.

(#27757) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nemrég hívott egy automata, hogy még nem vettem át az új modemem. Erről nem kellene értesítést kapjak? Vagy már aznap hívják az embert ha nem tudták odaadni?

(#27758) kungzi válasza balaaa88 (#27756) üzenetére


kungzi
veterán

ha kapsz választ, oszd meg légyszi

(#27759) Pacos


Pacos
tag

Úgy néz ki nálam a nyári adapter elégés azért csak tett egy kis kárt a modemben is, mert egész ősszel szar volt a net.
A 120-as net minden csak nem stabil. Szinte naponta kell egy reboot, eldobálja a wifit, volt mikor 1M volt a sávszél...(retronet? :D ). 120-at a legritkább esetben mértem akkor is 1-2 óráig. Azelőtt 3 évig stabilan jött a szerződésben foglalt sávszél. Azelőtt meg másik 2 szolgáltatónál is a szerződésben foglalt max. sebességgel jött a net. Szó-szó! Ha becseréltetem a modemet, milyet érdemes kérni? Úgy láttam a hsz-ekből hogy nem egyfélét osztogatnak.

Amikor szétszedtem még működött!

(#27760) Jim74 válasza F_Zolee (#27723) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem a környéken még napokig nem lesz semmi... De ne legyen igazam... Iszonyatos pusztítást végzett az ónos eső... Tényleg örülni kell, hogy egyáltalán áram van... DIGI vonalon sincs semmilyen szolgáltatás hétfő délután óta...

(#27761) F_Zolee válasza Jim74 (#27760) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ettől félek, mert mondogatják, hogy a mobil fronton is hónapba telik a helyreállítás. Itt remélem nem kell sokáig"nélkülözni". Ezért jó ha az embert rászoktatják az online ügyintézésre aztán még azt se lehet otthon megoldani. :((( Mobilnet meg nincs, ezért meg nem veszek.

Amúgy vicces, hogy most küldenék a másik modemet amikor szolgáltatás se lesz belátható időn belül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27762) club1 válasza balaaa88 (#27756) üzenetére


club1
veterán

Ha ezek is elkezdik, hogy nem tudnak publikus ip-t adni az ügyfeleik eszközeinek, ronda vége lesz a UPC előfizetéseimnek. Nem hiszem el, hogy csak nat-olt hálót tud biztosítani egy isp 2014-ben... :(((

(#27763) kabelmania27 válasza club1 (#27762) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amíg az ASZF-ben bent van hogy egy előfizetéssel egyszerre max három eszközt lehet használni addig nem tűnhet el a bridge mód!

(#27764) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Wi-free azonosito es jelszo a myupc-evel azonos? Vagy mi? Mikortol hasznalhato a szolgaltatas teljes mertekben?

(#27765) balaaa88 válasza kabelmania27 (#27763) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Nekem "gyönyörűen" eltűnt. :W

(#27766) kabelmania27 válasza balaaa88 (#27765) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg csak ideiglenes probléma.
Másnál van ubee modemnél bridge mód?

[ Szerkesztve ]

(#27767) blakey válasza balaaa88 (#27765) üzenetére


blakey
titán

Szerintem ott van az, elsőre nekem is úgy tűnt aztán felvilágosítottak, hogy hol van. Sajnos nem tudom megnézni, mert nekem nincs ubim. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27768) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Aki ért hozzá, az biztos tudja, hogy ha valaki eddig rendelkezett egy csomaggal, amit csomag váltás keretén belül lecserél, akkor a UPC a modemet is lecseréli valami újabbra, ami elméletileg már beépített WiFi-vel (is) rendelkezik. Na most a kérdésem, ez az új modem, ez milyen minőségű? Azért kérdezem, mert nekem most egy UPCs Cisco modemem van a régebbi Scientific Atlanta helyett, és csomagváltásnál mondtam, hogy nem szeretném ezt lecserélni. A megérzésem az volt, hogy az új wifis cucc nem biztos, hogy jobb lenne ennél, így nem kértem ennek a lecserélését. A kérdésem ezek után egyértelmű, aki ismeri az új modemet, tudna nekem segíteni, hogy minőségben hogy viszonyul a jelenlegi Cisco EPC3208-hoz?! Gondolom ha nagyon akarnám, még le tudnám cseréltetni.

A wifi-s része a modemnek nem érdekel, van saját routerem és azt szeretném használni -kizárólag-. Köszi

Üdv

megj: 60-as netről váltok 120-ra. Gondolom ugyanolyan lesz a net minősége mint eddig, csak nagyobb sávszéllel ugye?!

[ Szerkesztve ]

(#27769) Mate válasza Jim-Y (#27768) üzenetére


Mate
nagyúr

Ne cseréltesd!

(#27770) kabelmania27 válasza Jim-Y (#27768) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ragaszkodj a meglévő modemhez.

(#27771) Jim-Y válasza Mate (#27769) üzenetére


Jim-Y
veterán

A modemet ne cseréltessem, vagy a csomagot? Amúgy látom, hogy az új modem egy Cisco EPC3925 lenne, ami -jó nem tudom biztosan- szerintem kb ugyanaz a kategória lehet csak beépített wifi routerrel. Ez utóbbi nekem nem kell.

Kössz srácok a gyors reakciót :R Akkor ez eldőlt. :)

(#27772) kabelmania27: kössz

[ Szerkesztve ]

(#27772) kabelmania27 válasza Jim-Y (#27771) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#27773) Mate válasza Jim-Y (#27771) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem ciscot adnak már. Elcseszett, használhatatlan wifi/modemet.

(#27774) blakey válasza balaaa88 (#27765) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem a szomszéd "ubiját". :) Rendszer és switch mód alatt választható, hogy router vagy bridge mód legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27775) Mate válasza balaaa88 (#27765) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen szoftververzió van a modemen?

(#27776) balaaa88 válasza blakey (#27774) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Én nem látom:

Verzió: EVW3226_1.0.13

[ Szerkesztve ]

(#27777) blakey válasza balaaa88 (#27776) üzenetére


blakey
titán

A beállítások alatt mi van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27778) balaaa88 válasza blakey (#27777) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Melyik beállításokra gondolsz? Mert ha az "Alapértelmezett gyári beállítások"-ra, akkor az nem külön menüpont, hanem így tördeli a szöveget.

(#27779) Mate válasza blakey (#27774) üzenetére


Mate
nagyúr

Aktív neki a Wi-free?

[ Szerkesztve ]

(#27780) blakey válasza Mate (#27779) üzenetére


blakey
titán

Igen:

Láthatóan a 2 szoftver nem ua., itt nincs lite mód.
Hardver verzió:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27781) blakey


blakey
titán

Itt a switch mód:

(#27776) balaaa88
Nálad valami Lite verzió van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27782) balaaa88 válasza blakey (#27781) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát látom; hogy liteosodnának meg.

(#27783) blakey válasza balaaa88 (#27782) üzenetére


blakey
titán

Kérj egy frissítést, hátha, esetleg egy reset is segíthet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27784) Đobostorta


Đobostorta
tag

Helló.

Tegnap óta az Eurosport csak angolul hajlandó megszólalni, hiába állítom át magyarra a nyelvet. Mástnál nincsen ilyen probléma? Mediacard, Samsung TV a kombináció.

(#27785) LÁZ válasza Đobostorta (#27784) üzenetére


LÁZ
addikt

most , hogy mondod, nálam is :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27786) zsoltyy válasza LÁZ (#27785) üzenetére


zsoltyy
tag

A Diginél is ez van.

(#27787) LÁZ válasza zsoltyy (#27786) üzenetére


LÁZ
addikt

érdekes módon most a triatlon meg ungarise :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27788) kezo0


kezo0
addikt

Szervusztok,
van valami infó arról, hogy a UPC mikortól teszi be - ha egyáltalán beteszi valamikor - a csatornák közé az elvileg hétfő óta már elérhető RTL-es HD tesztadásokat (Film+ HD, Cool HD, RTLII HD)?
(Egyáltalán van olyan szolgáltató, ahol már betették ezeket...?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27789) eight válasza Klikodesh (#27743) üzenetére


eight
senior tag

Ah, adsl-ről volt szó. Elnézést, azt a posztot valahogy nem vettem észre. Természetesen simán jobb a UPC kábel az adsl-nél.

[ Szerkesztve ]

(#27790) Shady313


Shady313
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna mondani információt a Kistarcsa és környékén lévő kimaradásról? Már 3 napja nincsen netem és kezd nagyon kellemetlenné válni a munka miatt :( Mikorra saccolható a javítás?

Köszönöm előre is! :R

(#27791) Mate válasza Shady313 (#27790) üzenetére


Mate
nagyúr

Jelezted már nekik? Céges netnél hamar találnak megoldást és előre veszik a hibajegyet.

(#27792) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Mediacarddal nyomom, rámentem a finomhangolásos automata csatornakeresésre, de nem akarja megtalálni a Comedy Extrát. (Debrecen). Hol találom? (freki stb.)

sluszpoén: bejött egy névtelen csatorna, ahol ketten minecraftoznak angolul ;]

(#27794) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn TV-nek annyi?

Kb 5 perce...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27795) kezo0


kezo0
addikt

UPC ma dél körül írta a facebookon:
"Kedves Ügyfeleink!
A szélsőséges időjárási viszonyok miatt a szolgáltatásainkban fellépő átmeneti hibák hátterében áramszolgáltatói meghibásodások állnak, amelyek kijavításán az áramszolgáltatóval közösen dolgozunk. Várhatóan a mai nap folyamán már teljesen helyreállhatnak a szolgáltatások.
A javításig a türelmeteket és megértéseteket köszönjük!"

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27796) Intruder2k5 válasza kezo0 (#27795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véleményem szerint ilyen időjárási körülmények közt semmiképpen sem felróható a szolgáltatónak a kimaradás, hiszen biztosan minden olyan szolgáltatót érintett ez a dolog, akiknek a térségben légkábeles infrastruktúrája van, és nyilván a helyreállítás nem megy egyik percről a másikra, főleg amíg tartott a folyamatos jegesedés! Éppen ezért is, ezt így egy az egyben áthárítani az áramszolgálattóra szerintem eléggé pofátlanság! Nem hiszem el, hogy a UPC-nek nem szakadt, vagy tört el kábele a térségben...

(#27797) Jim74 válasza Shady313 (#27790) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Én ugyan DIGI-s vagyok Kerepesről, de nálunk ma délután jött vissza a net (hétfő délután egy kb. 12 órás áramszünet kezdődött). Valószínűleg a UPC-nél is küzdenek, hogy minél hamarabb helyreállítsák a szolgáltatást.
Minden tiszteletem azoké a embereké (mind UPC, mind DIGI, mind egyéb szolgáltató, mind a Katasztrófavédelem részéről), akik ebben az extrém helyzetben is maximálisan helytállnak azért, hogy nekünk biztosítani tudják az áramellátást és egyéb szolgáltatásokat :R.

(#27798) Shady313


Shady313
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Még én is hozzáfűzném, hogy köszönjük a kitartó munkájukat, ilyen körülmények között, gyors megoldást találni nagyon nehéz, minden tiszteletem az övéké, hogy elősegítették a munkájukkal a mielőbbi helyreállást!

Úgy néz ki egy kicsit még várnom kell akkor :) Telefonon próbáltam hívni őket, de már előre leszögezték, hogy dolgoznak a hiba elhárításán, ezért gondoltam, hogy kérek Tőletek egy kis extra infót (hátha) :)

A netem különben nem céges, személyes felhasználású, itthoni :) De biztosan sokan örülnének egy kis infónak, hogy nagyjából mikorra várható a helyreállás. Addig türelmesen várok :)

:R

(#27799) kungzi válasza kezo0 (#27788) üzenetére


kungzi
veterán

Eddig csak a Tarr KFT-ről tudok, náluk mennek a teszt adások.

(#27800) membrandj válasza kungzi (#27799) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gödöllőn tv szintén nem megy. Net működik. Fura, mert 1 kábelről jön,de volt már olyan is,hogy tv megy, net nincs..:D

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.