Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) Steven


Steven
addikt

Az mennyire kemény hogy fent van a honlapon : [link] magenta 1 ajánlat és meglévő ügyfélként leadom a rendelésemet két hét sok hívás miután már kiabálok ,hogy mi van akkor lesz előfizetés vagy nem...

beközlik hogy ez hibás a weboldal és hogy nem lehetséges ilyen szerződést kötni könyörgöm 3 hete fent van a holnapon?

Ez mi?

lehetnek ennyire retardáltak? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#99402) DJ. Ru$y válasza Shkiz0 (#99400) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És kiderült, hogy nem is a Telekommal van probléma, hanem a Frankfurti Twitch szervernek van valami a gyomrában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99403) Starchm válasza DJ. Ru$y (#99402) üzenetére


Starchm
őstag

Igazabol a frankfurti elvileg mar jo. Mostmar a becsi a szar.:D :D

(#99404) DJ. Ru$y válasza Starchm (#99403) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kajak? :DD Még jó, hogy meló mellett mostanában nincs időm semmit nézni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99405) Exelsior24 válasza Shkiz0 (#99400) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Ebben teljesen igazad van és egyet értek veled, ráadásul nem minden eszközön lehet egyszerűen VPN-t beállítani, PC-n beállítottak OK, de tableten, az okos tv-n, PS4-ben nincs kedvem ilyennel szarakodni, és most ezek a lehetőségek mind kiesnek amíg ez a hülye hiba feláll. Azért erősen bízom benne, hogy hamarosan intézkednek az ügyben, vagy ha tudsz esetleg helyet ahol érdemes ezt jelentenem nekik, akkor én is szívesen jelzem feléjük, minél többen annál jobb.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#99406) Shkiz0 válasza Exelsior24 (#99405) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Olvass vissza, fentebb mar irtam a dolgokrol.
Elvileg azt irtak mar folyamatban van a javitas.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#99407) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Édesapám fizeti az otthoni Telekomos számlánkat. Őszintén szólva én nem foglalkoztam vele különösképpen, viszont ma bejelentkeztem a telekomra, hogy megnézzem milyen tévécsomagok vannak és lenne itt egy kis furcsaság, ami nem világos.

ITT azt látom, hogy 2700 forint a tévéelőfizetés havi díja.

A kapott számlán meg lazán 3x akkora összeg szerepel.

Ha rámegyek arra, hogy új tévécsomagok, vagy tévécsomag módosítása, ott azt látom, hogy a mostani legjobb csomag is 4000 forint lenne telefon + net mellé.

Egyébként internet + alap telefon + IPTV (felvétel, 3 fejegység, Moziklub, HBO csomag) együtt 12000-13000 forint havi szinten ahogy láttam a számlákat a neten. Ez is változó ám, valami telefonos kompenzáció "ingadozik" mindig. Ezt sem igazán értem...

Bocs a sok rizsáért, igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon mennyire reális ez a 12-13 ezer ezekért a szolgáltatásokért, illetve van-e létjogosultsága a fenti tévédíjas "aggodalmamnak"? Jövő héten be fogok menni hozzájuk, de addig is gondoltam itt is teszek egy próbát. :B

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#99408) DJ. Ru$y válasza KubanitoS (#99407) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az, hogy az online felületen mit ír, az egy dolog. Sokszor hibás adatokat szerepeltet.

Az a pénz, egy olyan összeállításért nem feltétlen sok, főleg, ha nincs konkurencia. Számolj utána, ha átkötne az új csomagokra, akkor milyen ár jönne ki.

Ha jobb az ár, akkor meg kell kötni a mostani csomagokra 1 év hűségre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99409) #72010496 válasza KubanitoS (#99407) üzenetére


#72010496
törölt tag

Szia!
Ez teljesen jó ár, Speciális I. kedvezménnyel.
2700 Ft volt anno 2 év hűségidővel tripla csomagban (+net,+telefon) a Szuper Családi HD csomag. A Telekom fiókban látható árak nem fedik a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#99410) KubanitoS válasza DJ. Ru$y (#99408) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az a baj ezzel az összevisszasággal, hogy pont ezért nem tudok egyértelműen számolgatni. Nem vagyok tisztában az ilyen-olyan kedvezményekkel. De sebaj, majd jöbő héten. Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#99411) Impair1980 válasza #19482368 (#99391) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Én betudok lépni a Telekom profilomba a PC-n és minden előfizetésemet látom. Az androidos Telekom alkalmazásba is betudok lépni, de ott csak a Mobil előfizetéseket látom, ami 5db, az Otthoni szolgáltatást nem!

(#99412) #19482368 válasza Impair1980 (#99411) üzenetére


#19482368
törölt tag

És azokkal a belépési adatokkal amikkel webes oldalon?
Mert alapban a telefonszám alapján léptet be, ami nem mindig azonos a Telekom Profil-ban megadott azonosítóval.

(#99413) Impair1980 válasza #19482368 (#99412) üzenetére


Impair1980
aktív tag

A Telekom alkalmazásba beléptem telefonszám, email cím, facebook azonosítóval is, de mindegyiknél csak a Mobil előfizetések voltak benne!

(#99414) glacious válasza #19482368 (#99391) üzenetére


glacious
addikt

Egyelőre nem zárult még le a levelezés, de ha nem oldják meg így, mindneképpen megpróbálom, amit ajánlottál. Köszi.

Impair1980: neked akkor a webes működik? Utoljára a nagy adatbázismigrálásnál tapasztaltam hasonlót másfél éven keresztül, de akkor legalább pár dologhoz hozzáfértem, most meg azonnal kidob belépés után.

[ Szerkesztve ]

(#99415) #19482368


#19482368
törölt tag

Nekem az profil törlések oldották meg a problémát. Mint fentebb is írtam egyszer belefutottam én is ebbe, hasonlóba.
Minden profil törlés, és egy új létrehozása. Újra felvenni az előfizetéseket. És azóta nincs probléma.
Kb 15 percet vett igénybe az egész.

(#99416) #19482368


#19482368
törölt tag

Viszont nekem is lenne egy kis segítség kérésem. IPTV -el kapcsolatban. A napokban kihozta a szerelő az boxot, ami rögzítésre alkalmas. De a súlya alapján ebben nincs HDD, de lehet SSD-van benne ezért pehely könnyű.Bizonyos szempontból nem is fontos mire rögzít. De mégis ezzel kapcsolatos az egyik kérdésem, pontosan hol tudom megnézni mennyi szabad hely van rajta? A sorozat felvételeknél, műsorújság alapján beadom mit rögzítsen, de rendszeresen felveszi az utána következő sorozatot is. Mi lehet ennek az oka, illetve hogyan tudom úgy megoldani, hogy csak azt rögzítse amit szeretnék. Kicsit tapasztalatlan vagyok ebben a kérdés körben, és lehet én csinálok valamit rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#99417) tomy86 válasza #19482368 (#99416) üzenetére


tomy86
addikt

"hol tudom megnézni mennyi szabad hely van rajta?"
Menü - beállítások - információ - rendszer információ - a rendszer erőforrásai (merevlemez használat)

(#99418) #19482368 válasza tomy86 (#99417) üzenetére


#19482368
törölt tag

De ez csak %-ban írja, viszont annak méretét nem. Tehát nem tudom pontosan mennyi hej áll rendelkezésre.
Azt se tudom meddig tartja meg a felvett műsorokat, van valami időkorlát, vagy addig van meg, amíg nem törlöm, vagy resetelem a boxot. Ha resetelem akkor a rögzíttet műsorok is elvesznek.

Csak azért érdekel, mert az elődjét érdemes volt negyed évente resetelni, ilyenkor ha volt frissítés rá az lejött. stb... és negyed évig nem volt vele gond. :D Remélem ennél már nincs ilyen, illetve nincs szükség rá.

(#99420) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Utóbbi időben valami nagyon nem oké a sebességekkel, napközben már vagy 2 hete 300 alatt van és csak éjjel éri el az 500-at, ma meg eddigi negatív rekord, 150-170mbit felett nem tudok mérni, na most én nem tudok róla hogy tömegesen fizettek volna elő a faluban, kérdés hogy hol a szűk keresztmetszet? Itt a faluban vagy valahol máshol az útvonalon? Ennek utána lehet nézni? Csak kíváncsiságból érdekelne. Eddig nem volt gond napközben sem ment le 350-400 alá soha.

(#99421) DJ. Ru$y válasza #19482368 (#99418) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Addig tartja meg, amíg nem törlöd róla. Resettel pedig van esély rá, hogy elveszik, de aki csinált már rajta, az megmondja biztosra.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99422) kopa1 válasza DJ. Ru$y (#99421) üzenetére


kopa1
aktív tag

Resettel nem veszik el. Egyébként a régebbiekben 500 GB, a mostaniakban 1 TB-os 2,5"-os HDD van

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#99423) kopa1 válasza Roland-87 (#99420) üzenetére


kopa1
aktív tag

Koax. Hideg van, megvàltozik a kàbel ellenàllàsa. Nézd meg a jelszinteket és ha kell jelentsd be hibàra

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#99424) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok! valakinek sikerült mostanában Ps4-et rendelnie ? Webshopon ugye nem lehet,telefonon meg nem sikerült,tegnap még csak érdeklődtem,a Ps4 vr pack érdekelt volna,tegnap azt mondták hogy 150 darab érkezett,ma mikor rendelném 98db van,de nem lehet megrendelni,ami elég érdekes.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#99425) Impair1980 válasza #19482368 (#99415) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Letöröltem, majd újra létrehoztam, de nem változott semmi!
4 Mobil előfizetésem látszódik. A Mobil Internet és az Otthoni előfizetésem Magenta 1-be van,Ezek közül csak a Mobil Internet előfizetést látom a Telekom alkalmazásban. A Telekom oldalon minden rendben!

Nem értem. Majd hétfőn bemegyek a Telekomhoz, hátha....

(#99426) #19482368 válasza Impair1980 (#99425) üzenetére


#19482368
törölt tag

Te nem tudod törölni csak a telekom.
Fel kell őket hívni és segíteni fognak, illetve át kapcsolnak más ügyintézőhöz, elmondod mi a gond, és arra kéred törölje a meglévő telekom fiókod. Ha kész akkor csinálsz még egyet. Ahova fel veszed újra. Utána az új fiókkal belépsz a telefonodon keresztül és ennyi.

(#99427) Impair1980 válasza #19482368 (#99426) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Tudom törölni a fiókomat. Ott van a lehetőség a Profil beállítás alatt!

(#99428) Roland-87 válasza kopa1 (#99423) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Teljesen jók a jelszintek, az utóbbi időben a csomagvesztés is elviselhetőbb szinten van, szerintem valahol túlterhelt a hálózat mert késő estére visszajön a sebesség és délelőttől kezdődően fokozatosan esik le, bár érdekes hogy a ping nem nő meg időközben.

(#99429) #22718208 válasza #19482368 (#99418) üzenetére


#22718208
törölt tag

Be lehet állítani minden felvételre ,hogy majd letörlöd, tehát megmarad, vagy automatikusan felülírja ,majd ha elfogy a hely.
Resetre az enyém nem törli a felvételeket. Kb. 3* volt 1 év alatt resetelve ,mert nem látta a többi box. Ez gondolom valami szoftver hiba lehet.

A szabad helyet nem lehet mértékegységben látni csak %-ban.

[ Szerkesztve ]

(#99430) #19482368 válasza #22718208 (#99429) üzenetére


#19482368
törölt tag

Akkor ezt is lehet majd resetelni, remek. Na mindegy, már hozzá szoktam hogy ez egy reset világ. :D
Sajna a többi szolgáltatónál is ez a megoldás, hogy X időnként érdemes nyomni egy resetet mindenre. Ez van, köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#99431) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Telekomos Dlink DIR-842 router esetében az avast ezt hozza: CVE-2017-14491
Néztem, de nincs javítás erre sem a dlink, sem a telekom oldalán.
Tudok ezzel valamit kezdeni? (na jó, ha igen, mit?)

(#99432) #32577792 válasza #32577792 (#99431) üzenetére


#32577792
törölt tag

Közben találtam itt javítást, kérdés, hogy a telekomos eszközre, ez jó-e?

[link]

(#99433) glacious válasza #32577792 (#99432) üzenetére


glacious
addikt

Nekem DIR-842 B1-es és arra nem jó.

(#99434) woodworm válasza #32577792 (#99432) üzenetére


woodworm
veterán

Egyáltalán v3-as (C1) a routered?

(#99435) #32577792 válasza woodworm (#99434) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nyilván nem az, ezért kérdezem, hogy egyáltalán jó-e arra. :)

(#99436) woodworm válasza #32577792 (#99435) üzenetére


woodworm
veterán

A kérdésből nem volt egyértelmű, mivel a C1-es is telekomos fw-vel kerül forgalomba, ebből kiindulva akár azt is kaphattál.

(#99437) kenwood3


kenwood3
őstag

Sracok!
Ne haragudjatok, de nem talaltam jobb topikot es bocsi az offert!
Rendeltem a telekomtol tegnap 1 lg oledet listaaron! Sajnos csak most olvastam az oldalukon, hogy ahhoz, hogy valaki mas vehesse at azt meg kellett volna hagynom nekik ! A telekom szerint hetfon erkezik a tv-m, viszont en nem leszek otthon, igy az lenne a kerdesem, hogy ha irok 1 meghatalmazast, akkor azt a gls elfogadja vajon, vagy muszaj otthon maradnom? Az ugyfelszolgalat szerint mas nem veheti at! Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Mi az az ekezet dragasag??

(#99438) #32577792 válasza woodworm (#99436) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jaa, hát így valóban lehet félreérthető :(

(#99439) DJ. Ru$y válasza kenwood3 (#99437) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Futár függő. Listaáron egy összegben rendelted, akkor lehet a futár leszarja kifizeted és kész, de volt már olyan tapasztalat is, hogy nem adták át másnak. Nem kell ezen ennyire aggódnod, holnap kiviszik először, ha nem leszel otthon, de más igen, akkor megmondja a futár, hogy jön holnap is, legyél otthon. Aztán otthon leszel holnapután és átveszed.

Vagy a GLS oldalán / telefonszámán kérj cím módosítást, ha még lehet, a munkahelyedre stb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99440) #77646080 válasza kenwood3 (#99437) üzenetére


#77646080
törölt tag

(#99439) DJ. Ru$y posztjának ezen részét tudom javasolni, mint legbiztosabb út: "Vagy a GLS oldalán / telefonszámán kérj cím módosítást, ha még lehet, a munkahelyedre stb".

(#99441) jbl


jbl
aktív tag

zte h368n ennek a csodának hogy lehet beállítani, hogy Google DNS címet használja címfordításnak?

(#99442) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Újra jelentkeznék ugyan azzal a problémával amivel a múltkor. [link] A hibát bejelentettem elvileg mindent kimértek és minden jó. Modem/routert cseréltek. A hiba továbbra is fent áll. Főleg vasárnap és az esti órákban jelentkezik a probléma. Lenne rá valami tippetek?

(#99443) DJ. Ru$y válasza jbl (#99441) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Network -> LAN -> DHCP Server -> DNS Server1 IP Address
DNS Server2 IP Address
DNS Server3 IP Address

Jól el van dugva mi? Ugyanott van, mint minden eszközben, ahol módosítani lehet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99444) lszlogal


lszlogal
senior tag

Sziasztok!
Ha van egy felvevős TV boxom, akkor elvileg a felvevősön kívül, a többi boxon is meg lehet állítani az adásokat? Itt beszélgettünk róla T. fórumon, mindenki azt állítja, hogy meg kéne tudnom állítani a többin is, szerintük ez csak egy bug, hogy én ezt nem tudom megtenni. Viszont telefonban azt mondták, hogy nem. Hogy van ez? Kivel kéne beállíttatnom? (ha egyáltalán ez bug) Ha hibára jelentem vagy küldenek szerelőt aki megállapítja hogy 'nincs' hiba, vagy a központban állapítják meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#99445) KubanitoS válasza lszlogal (#99444) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálunk otthon is így van, meg lehet állítani és akár vissza is lehet tekerni az élő adást a többi boxon is. Hibabejelentés, kijön valaki aztán majd csinál vele amit akar, de a végén jónak kell lennie.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#99446) OldMike válasza KubanitoS (#99445) üzenetére


OldMike
őstag

Megerősítem, ugyanígy van nálunk is. Csak egy adalék még hozzá: Egyidejűleg néztünk egy műsort a felvevős boxon, ment egy előre beállított műsor felvétele, a másik boxon pedig egy harmadik műsort néztek, kétszer 5-7 percre megállítva, és folytatva. Mindkét box Cisco (6030 és 2001).

42LM660S

(#99447) kenwood3 válasza DJ. Ru$y (#99439) üzenetére


kenwood3
őstag

:R

Mi az az ekezet dragasag??

(#99448) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Más is tapasztalta hogy lassan óránként megszakadozik rövidebb időre a net?
Nekem még ez a szarfos 10mbit/0.5 mbit csomag van. 8. ker, régi bérház, koax kábeles bekötéssel. Lehet köze hozzá vagy inkább ez vmi központibb probléma?

I'm gangsta!

(#99449) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Nemrég óta elérhetőek nálunk a Telekom optikai háló alapú csomagjai. Egy 1000/1000-es netre és IPTV-re szeretnék beruházni.

Előtte viszont lenne néhány kérdésem:
1.) Amennyiben STB is van a képletben, akkor hogyan néz ki a hálózat, amit összeraknak? Mennyire szabadon konfigurálható a dolog? Optika megy egy modem/router-ig, majd Ethernet a STB-ig a többi szabad port-tal és a WiFi-vel meg azt kezdek, amit akarok? Egy N18U és egy AC66U van jelenleg kéznél, valamelyiket szeretném bekötni majd a szolgáltatói kütyük mögé.

2.) Mennyire nagy a mozgástér a telepítést illetően? Ha azt kérem a szerelőktől, hogy tegyék be a modem/router-t a nappaliban a tévé mellé az működni fog? Van valamilyen korlátozó tényező az optikánál (pl. minimális hajlítási rádiusz, csak falban lehet vezetni, stb.)?

(#99450) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#99444) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy a többiek írták, nálad nem működik. Hálózati topológia hiba is lehet, ha netán "rosszul" van összerakva a hálózat és a STB-ok nem látják egymást, mivel, ha nem látja a nem felvevős STB a felvevőst, akkor nem tudja, hova felvetetni amit megállítasz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.