Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) btz válasza kopa1 (#99131) üzenetére


btz
addikt

T-s forrásból tudom 🙂 De ahogy kinéz a helyzet igazat mondott. Azóta sem elemkedett a szinkronsebességem 50/16-ról, hiába rendeltem meg a Net S Plusz csomagot, amit elvileg pont azért kértem, hogy megkapjam a 78/32-t. A vonalam maxun 78/32mbps-t bírna. Szóval ha nem megy a max 80 fölé, akkor nem kapok 100/25-ös profilt.
Közben más emberkével is volt dolgom, aki 20/1-esben hagytak de 54/8mbps maxxal csak 30/5-be tették, még az 50/16-osba sem.
Te mit tudsz ezekről a dolgokról? Nekem ezt mondta a T-s informátorom, aki az infót adta, hogy ez így működik.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#99252) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Az miért van, hogy most hosszabbítottam 1 év hűségidőt otthoni csomagnál és a telekom fiók 3 hónapot mutat csak?

Battletag: hojszi#2983

(#99253) TheMarci válasza Intel fan11 (#99252) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem is igy volt, utana mutatta a rendes huseget, szerintem azert, mert adtak 3 honap havidijkedvezmenyt.

Do You Dream?

(#99254) #77646080 válasza TheMarci (#99253) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jól mondod, ez a helyzet.

(#99255) Intel fan11 válasza TheMarci (#99253) üzenetére


Intel fan11
őstag

Letelik a 3 hónap utána mutatja a 1év hűségidő végét?

Battletag: hojszi#2983

(#99256) lszlogal válasza Intel fan11 (#99255) üzenetére


lszlogal
senior tag

Igen, nekem is úgy volt.

(#99257) Intel fan11 válasza lszlogal (#99256) üzenetére


Intel fan11
őstag

jó köszi, akkor megnyugodtam :)

Battletag: hojszi#2983

(#99259) #77646080 válasza #46372352 (#99258) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Ez másik topik témája, inkább ide írd be: [link]

(#99261) zolokas válasza btz (#99251) üzenetére


zolokas
aktív tag

Nekem is tudna 80at még többet miért nem állítják át?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99262) lszlogal válasza btz (#99251) üzenetére


lszlogal
senior tag

Eddig nem úgy volt, hogy akkora sávszélt adnak, amekkorát a vonalad bír?

(#99263) F_Zolee válasza DJ. Ru$y (#99238) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hasonló dolog merült fel bennem is. 3 szobába van koax lehúzva a plafonnál. 1 helyen van pc. Náluk is megoldható hasonló "bekötés"?

(#99264) zolokas válasza lszlogal (#99262) üzenetére


zolokas
aktív tag

Jó is lenne!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99265) btz válasza lszlogal (#99262) üzenetére


btz
addikt

Úgy volt elméletben, de a gyakorlat mégis mást mutat.
Most épp, hogy írtam Kopa1-nek az ügyben, látom hogy meg is emelkedett az aktuális letöltési sebesség 66000kbps-ra, de a feltöltés nem változott, pedig az is lehetne több. A régebbi vonali adatok alapján akár 32000kbps is (arrol is van régebbi kommentben kép)

Szóval ez még mindig nem az igazi.Kopa1 holnap megoldja elvileg, persze 100mbps ebből soha nem lesz., de a csövön kijövő sebességnek viszont örülnék, ha már váltottam.
Elvileg kézzel utána tudnak állítani a dolgoknak, de tényleg nem értem, ha az ember vált, akkor mért nem tolja rá az automatika a maxot egyből, mért totojázik a rendszer, akár nepokat vagy hetet, mire beáll, már ha egyáltalán beáll.
Mert mint írtam, volt aki régi 20/1-es csomagról váltott és annak is úgy maradt 20/1-en. De kézileg raktak neki egy 30/5-t de 54mbps max sebességre képes a vonala van, nem tudom mért nem rakták 50mbpre.Talán azért mert neki a feltöltési maximuma 8-9mbps volt, de egy 50/8-ba simán be lehetne rakni neki, akkor lenne csövön kifér nete.
És akkor vegyük hozzá, hogy mennyi olyan eset lehet, hogy a felhasználó nem foglalkozik vele, mert miért is foglalkozna, nem neki kell érteni hozzá, és valójában a csövön kifér DSL nem csövönkifér DSL mégsem.

ⓑⓣⓩ

(#99266) DJ. Ru$y válasza F_Zolee (#99263) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha koaxon szolgáltat a Telekom akkor igen. De csak a bejövő (vagyis a HGW helyéhez) koax a lényeg, a többinél már mindegy a koax, mert onnan a TV-nek és a gépnek is UTP-t kell vinned.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99267) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja vettem észre, hogy az Android-os Telekom alkalmazásból eltűnt az Otthoni előfizetésem (nem is értem hogy lehetséges ez), csak a mobilok vannak benne. Próbáltam visszatenni, de az MT azonosítás után a pin kódot nem fogadja el, amire azt írja, hogy hibás. KB. 10 éve ugyan az a PIN kódom. Másnál is van ilyen gond?
Mi lehet a megoldás?

(#99268) raider21 válasza btz (#99265) üzenetére


raider21
aktív tag

Szerintem ezt a profilt is manuálisan rakták neked rá, mert vannak a 33/6 - 44,8/12,8 - 50/16,8 - 55/16,8 - 66/16,8 Mbit/s (Vannak nagyobbak is, csak azokat már nem vágom fejből, de azok nagyobbak mint a te kb. 78 Mbit/s letöltési vonali maximum sebességed. Ha jól emlékszem akkor kb. 85/27,5 és a 110/27,5 Mbit/s környéke a következő kettő szinkronsebességű profil. De elméletileg a Net S Plusz csomag bevezetése óta nem profilokat használnak. De itt a fórumon felmerülő esetekből, mint a tiéd is; az tűnik ki, hogy bőven használatban van ez profil alapú szinkronsebesség beállítás még.) szinkronsebességű profilok VDSL2 alatt.

Feltöltésben egyértelműen többet tudna a VDSL2 vonalad, hisz 4,7 dBm adásteljesítményen 24,7 Mbit/s feltöltési sebességet becsül a HGW, és itt 9,6-9,7 dBm a maximum. Szóval elméletileg olyan 35-40 Mbit/s környékén tud a vonalad feltöltési irányban, míg a letöltés az max. -on megy, így 78,1 Mbit/s, ebből adódóan elméletileg (hangsúlyozom, hogy elméletileg...) olyan 70/30-25 Mbit/s környékén tudna menni a neted ideális körülmények között.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#99269) glacious válasza Impair1980 (#99267) üzenetére


glacious
addikt

Igen, pár napja írtam hasonlót, de én pl. a webes felületbe sem tudok belépni megnézni a számláim, rendeléseim, stb...

Minden platformon érdeklődtem és csak annyit tudtak mondani, hogy ismerik a hibát és dolgoznak az elhárításon.

[ Szerkesztve ]

(#99270) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Valami áremelés lett itt a háttérben, mert a múlthéten kaptam egy levelet, hogy hosszabbítsam meg a lejáró hűséget. Az ajánlatuk 150/50 net és hoppá plusz telefon (100/50 net és hang hoppá telefonról) 6992Ft volt. Most akarom megkötni ezeket és azt látom, hogy 8080Ft lett:( Kár, hogy nem csináltam meg aznap, de lehet az is késő lett volna.

(#99271) raider21


raider21
aktív tag

Kíváncsiságból, így 3 hónap után csináltam egy vonali adat kimentést a Bondingos Net S Plusz VDSL2 netem sebességéről.

Egyébként olyan 94-95/30 Mbit/s környékére képes máig, hisz mindkettő VDSL2 vonalon maradt az 50/16,8 Mbit/s szinkronsebesség. Nem panaszkodom, jól teszi egyenlőre a ZTE H368N HGW a dolgát, és a vonali paraméterek csak minimálisat romlottak az újkori mivoltukhoz képest. A 2. vonalon szokott CRC hiba jönni, de eddig még 30-40 db fölé nem ment a számuk. Azt viszont észrevettem, hogy a HGW 6-7 naponta újraszinkronizálja a VDSL2 kapcsolatokat.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#99272) MAGUS7


MAGUS7
tag

Szuper hogy már második napja nem elérhető az ügyfélszolgálat,de bezzeg Vanda "működik" ,azt esetleg valaki tudja hogy a lakcímes csomagajánlat mennyire pontos ? minden csomagból a leggyengébb az elérhető,pedig nemrég volt hálózatfejlesztés Letenyén,ráadásul a 30-as net annyiba kerülne mint máshol a 150-es,z-net az 1000/1000-es netet adna,feleannyiért,mint a Telekom,viszont Magenta 1 miatt inkább Telekom-ot választanám,de elérni se lehet őket.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#99273) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Másoknak is csökkenget a sebesség Optikán?
950/930 helyett már "csak" 870/770, ha így haladunk elfogy?
Vagy sokan kötik be a gigabitet és azért?

[ Szerkesztve ]

(#99274) zolokas válasza HTomee (#99273) üzenetére


zolokas
aktív tag

Nekem is net s plus van azt még is viszább vették a sebességet, mint hogy többet adnának ami a csövön ki fér!
menne 80 is azt 51/12 most feltöltést is vissza vették, mi ez a gyatra technikai malör!? 16 megával simán ment fel felé!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99275) gabor_01 válasza HTomee (#99273) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egy ideje nálam is lecsökkent hasonlóan.

(#99276) lszlogal válasza zolokas (#99274) üzenetére


lszlogal
senior tag

A vicc kedvéért rebootolom a dsl modemet, kíváncsi vagyok, hogy nekem csökkent-e.

(#99277) lszlogal válasza HTomee (#99273) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nekem nem történt változás. Viszont: A vonalam minősége mennyire jó? Elég sok FEC error szokott lenni (2 perce rebootoltam, és látod..), 24 óra alatt 200-250 CRC error is. Ezek tulajdonképpen mik?

[ Szerkesztve ]

(#99278) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#99277) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

FEC hibákkal azt szokták mondani, hogy nem kell foglalkozni, mivel javított, de hibás csomagok, a CRC a fontosabb és ez utalhat inkább hibára (kötés vagy kábelhibára), mivel ez a javíthatatlan csomagokat jelöli.

Hiába indítod újra, ha jó a vonal nem fog automatikusan visszavenni. Ők arról panaszkodnak (xDSL-en), hogy az új csomagok bevezetése óta, nem azt kapják ami a csövön kifér, hanem kevesebbet, adott esetben még annál is kevesebbet, mint amennyit előtte már szolgáltatott nekik a Telekom, régebbi csomagban.

A vonalad elég jó, kevés tartalék van lefelé irányba (3 Mb), de, ha nem szakadozik a net és nincs problémád vele, akkor ez nem okoz más gondot.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99279) btz válasza raider21 (#99268) üzenetére


btz
addikt

Nos, Kopa1-nek hála, így néz ki jelenleg a vonal:

A feltöltési max elérhető sebesség 32000kbps biztos lehetne, mert ezt magam is láttam, mikor a feltöltéshez tartozó Output Pover 9.5-n ált, azaz maxon volt.

Szereztem be AC-s Wifi AP-t, így wifin is elérhető a teljes sebesség szinte bárhol a lakásban, pedig 116 négyszetméter az alapterület, de vezetékes kapcsolaton is ugyanilyeneket mérek, szóval a gyakorlati sebesség átlaga 68-69 mbps le és 20-22 mbps fel irányba a fent látható szinkron mellett. Erre már mondhatom azt, hogy érdemes volt váltani.

Sajnálatos, hogy ez nem áll be automstikusan, mért Kopa1-nek kell külön mókolnia vele. Aki nem ismeri ezt a fórumot vagy a másik közösségi fórumot, annak egyszerűen úgy marad. (Vagy max megy feljebb egy kicsit, de nem a kapacitása maximumáig)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#99280) emre


emre
veterán

Urak!

Ez a telekom usb mit keres a hálózati eszközeimnél? :F

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99281) TOMK007


TOMK007
csendes tag

Sziasztok!

Torrent seedhez és megosztáshoz szeretnék ROUTER-t venni,ami HDD-t fogad USB-n vagy beépíthetőt...
Tudtok ajánlani? TP Link vagy ASUS és melyiket? köszi!

[ Szerkesztve ]

(#99282) Beniii06


Beniii06
őstag

Itt fogsz választ kapni a kérdésedre, ha beírod oda is.

"Got any other secret weapons?"

(#99283) btz válasza emre (#99280) üzenetére


btz
addikt

Van egy digitális elosztód és azon egy USB port. És gondolom van a digitális elosztóban egy USB sharing lehetőség, ez gondolom be van kapcsolva. (Vagy ki, mert azt írja, hogy nem tud vele kapcsolatot létesíteni) Menj be a digitális elosztó webes adminisztrációs felületére és kiderül, hogy tényleg az e.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#99284) emre válasza btz (#99283) üzenetére


emre
veterán

Köszi!
Majd utánanézek.

Egy Sagecom 3686 van, de az azon levő usb csak szerviz használatú.
A pc-men eddig ez nem jelent meg..

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99285) DJ. Ru$y válasza emre (#99280) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, hogy csak egy fantom eszköz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99286) raider21 válasza btz (#99279) üzenetére


raider21
aktív tag

Lefelé tényleg jó lett, ami a csövön kifér a sebességed! :) Viszont azt továbbra sem értem, hogy a feltöltésnél miért nem megy följebb az adásteljesítmény, és a szinkronsebesség, mert a HGW adatai alapján lazán bírnia kellene a 27,5 Mbit/s szinkront, hogy meglegyen a 25 Mbit/s feltöltési sebességed.
Lehet nagy a hurokhosszod, vagy többen is vagytok Net S Plusz csomaggal azon az érpáron, amin a te VDSL2 vonalad is fut, vagy a DSLAM portjánál lehet valami. De ezek csak tippek.
Ha kopa1 -nek is csak így sikerült finomhangolnia a vonalad, akkor valószínű, hogy ennyit tudnak technikai okok miatt kicsiholni neked. Bár azért érdemes ránézned majd 24-48 óra múlva, hátha finomhangol még a központ automatikája. Nem biztos, de hátha...! ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#99287) wmati válasza emre (#99284) üzenetére


wmati
addikt

Pont hogy nem :) dlna, file megosztás meg minden ilyesmi megy vele.

(#99288) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy mi van a T hálózatával?
Napok óta nézhetetlen a Twitch...
Ping jó, sebesség megvan, minden más okés, Twitch esetén meg 360p-be megy folyamatosan, a felett pufferel instatnt, és nem csak egyedi probléma, másnál is ez van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#99289) galocza


galocza
aktív tag

halihó!

atyámnál egy cisco epc3925 szórja szét a dolgokat jelenleg. ősi crt tv-je tán scart-on keresztül (de nyilván vmi analóg módon) kapja a jelet.

lesz új tv, nyilván hdmi a preferált - de az epc3925-ön ilyen cstalakozó persze nincs.
cserélik a cisco-t nekem telekomék szó nélkül? mi a módja? beviszem, nesztek-hoci, hazaviszem, összerakom, örülök?

köszönettel,
g

[ Szerkesztve ]

(#99290) btz válasza raider21 (#99286) üzenetére


btz
addikt

Igen, rá fogok nézni, bár nem tudom, hogy a manulális módosítás után foglalkozik e vele az automatika. Mármint azzal, hogy feljebb vigye.
Igen Kopa1 is mondta, hogy ennél jobban nem tudta feltekerni az uploadot. De majd ha jön a fórumra, akkor kifejti biztos a technikai részleteket.

ⓑⓣⓩ

(#99291) blg válasza galocza (#99289) üzenetére


blg
senior tag

Valamit kihagytál. Annak a cisco eszköznek nincs videokimenete. Nincs véletlenül még egy IPTV set top box a tévé és a 3925 között?

[ Szerkesztve ]

(#99292) DJ. Ru$y válasza galocza (#99289) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az EPC egy HGW (Homegateway) nem pedig STB (Settopbox). Kezdjük ott, hogy IPTV-je van vagy még DVB-C? Esetleg az ingyen DVB-C megy TV előfizetés nélkül?

Kevés az infó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99293) #07746304


#07746304
törölt tag

Csak egy kérdésem lenne: ki az aki ilyen árak mellett az alapot rendeli meg, és nem minimum a másodikat ?:D

Most kaptam egy emailt, hogy elavult a csomagom. Aztán ugyanaz lett berögzítve, ugyanolyan áron. A legújabb nem érdekelt, mert csak HBO-t nézek ha filmet akarok látni...

(#99294) galocza válasza DJ. Ru$y (#99292) üzenetére


galocza
aktív tag

teljesen igazatok van, bocsi, most már rémlik a dolog. atyámnál évente 1-2x járok, csak bediktáltattam vele telefonban azt, amit a doboz alján talált. ő ezt találta, én meg nem kerestem mást.
kiváncsiskodom tovább és visszatérek.
a válaszokat pedig köszönöm.
g

(#99295) galocza válasza galocza (#99294) üzenetére


galocza
aktív tag

hát, cisco cis 5230-at diktált be, ami valid típusnak tűnik - de nem találtam kézikönyvet az istennek sem. lehet h egy másik típus telekomosítása?
ennélfogva azt sem tudom, van-e rajta hdmi kimenet. ha van, a csata megvan, s nem is kell cserélgetni.

tudjátok esetleg, h van-e rajta hdmi kimenet?
köszi,
g

(#99296) Exelsior24 válasza Shkiz0 (#99288) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Ugyan ez van nálam is pár napja, előtte soha semmi ilyen gondom nem volt. A nettel amúgy minden rendben, sebesség jön maxal, ping alacsony, de ha megpróbálok Twitch-en nézni egy közvetítést megy 3-4 másodpercig és buffer, megint 3-4 másodperc és buffer, és át akar állni 360p-re a minőség mert érzékeli a lassú kapcsolatot.
A videó statisztikáknál is megnéztem és csiga lassan vánszorog le az adat a Twitch szerveréről, és persze emiatt nem is tud előbufferelni és pillanatok alatt elfogy az a kevéske adat ami lecsorog.
Nem tudom mit lehetne csinálni, vagy hogy kellene ezt jelenteni, de valahol valami elszaródott, vagy telekomnál vagy a Twitch legközelebbi szerverénél ahonnét mi is kapjuk az adatot.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#99297) Mikiller válasza Shkiz0 (#99288) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Így van! Nézhetetlen a twitch már napok óta. 360p-be meg mosott sz@r, alig látni valamit. Az is lehet, hogy maga a twitch rossz, mert más stream meg megy jól.

[ Szerkesztve ]

(#99298) blg válasza galocza (#99295) üzenetére


blg
senior tag

Van rajta hdmi

(#99299) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Átiratnám a netemet, de pár mezőt nem tudok kitölteni. A legtöbb nem is tűnik fontosnak, majd szólnak ha még is az, de az átirandó szolgáltatásra vonatkozó adatoknál az egyiket nem tudom.

A szolgáltatási hely az rendben van, de az előfizetői (kapcsolási) szám nem tudom micsoda, ilyen a csodálatosan karakterhibásan generált szerződéseimben nincs benne.

(#99300) Shkiz0 válasza Mikiller (#99297) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem a Twitchel van baj (jó az is egy fos, sokszor túlterhelt) mert van akinek tökéletesen megy, de főleg a T-s emberek panaszkodnak tömegesen a fórumokon, és a Twitch közvetítések alatt is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.