Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99151) Lazika válasza DJ. Ru$y (#99150) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi. Úgyis, hogy vettem egy tvt és ezért vállaltam két évre hűséget? Ezért van 2020-ig a hűség rajta. :R

(#99152) DJ. Ru$y válasza Lazika (#99151) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Internetre vásároltad vagy másra? Ha a netre, akkor gyanítom csak kötbérrel engedik majd, mivel a TV miatt köt a hűség. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99153) Lazika válasza DJ. Ru$y (#99152) üzenetére


Lazika
senior tag

Internetre.... én csak gyorsabb csomagot szeretnék. Csávó azt mondta, hogy semmi akadálya. Ezért kérdezem. Nem tudom mi van, mert személyesen, meg mást mondtak. :R

(#99154) DJ. Ru$y válasza Lazika (#99153) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kettő közt lesz az igazság valószínűleg, próbáld meg megrendelni a gyorsabb csomagot, aztán kiderül, ha kapsz értesítést kötbérről, 14 napig elállhatsz, ha telefonon kötöd meg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99155) DSPx válasza Atomantiii (#99133) üzenetére


DSPx
tag

Alapból van ugyebár a 2.4ghz és az 5ghz WiFi. Ezt a band steering összevonja egy hálózatnévre(azonos SSID szükséges mind a két WiFi esetében akkor lehet bekapcsolni), jelerősség szerint váltogatja az eszköz hogy melyik sávot használja, csak sajnos ez sokszor nem úgy működik ahogy kéne..( még az új frissítés esetében sem ami jött a Sagemre), ezért én speciel inkább kézileg váltogatom.

Huawei P10

(#99156) Atomantiii válasza DSPx (#99155) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, én külön SSID nevet adtam nekik és vagy az egyikre vagy a másikra csatlakozom.

(#99157) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Sziasztok!
Most jár le a hűség a 100Mbites net és hoppá telefon kombóra. Lehet feljebb vinném 300Mbitre a netet. A kérdés, hogy a Huawei HG8245H bírja a 300Mbit-et, vagy új modem kell?

(#99158) DJ. Ru$y válasza Mikiller (#99157) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

300 Mb mellé már cserélni fogják a Sagemcomra főleg a wifi teljesítmény miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99159) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Sziasztok.
Elgondolkodtam, hogy váltok upcről. Csak nem tudom milyen eltérések lennének a 2 szolgáltató között. 120as netem van, tvhez egy mediakártya, 2 mobil előfizetés plusz vezetékes. Ezt a koncepciót át lehet vinni? Illetve még jó lenne még egy tvn mindent nézni. 29es körzetben vagyok.

(#99160) Mikiller válasza DJ. Ru$y (#99158) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi a választ. Azt lehet tudni mennyire stabil ez a Sagemcom modem? A Huawei nekem stabil.

(#99161) DJ. Ru$y válasza Mikiller (#99160) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Wifijével vannak még problémák, előtted is arról beszéltek, de, mint ONT stabil.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99162) DJ. Ru$y válasza F_Zolee (#99159) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Magenta 1-be tudod tenni a cuccot. cím alapján itt tudod összeállítani.

A médiakártyáról le kell mondanod biztosan, minden TV-hez STB kell IPTV előfizetés esetén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99163) Gedeon31


Gedeon31
addikt

DJ. Ru$y hallottál olyat ,hogy egy új szerződéskötésél mind a három szolgáltatás meglett hosszabbítva ,majd nem jön be az új profil amit kaptam az internetre. Másnap visszamondom kérem álljon minden vissza a régire. Majd 30 elteltével kapok egy levelet felmondhatom az internetet, ha szeretném ,de három szolgáltatás hűségidejét nem állították vissza a régi húségidőre. Újabb panasz.
Majd három hét múlva jön az új szerződés feltöltve az online felületen a dokumentumok közé. A telefon és a tv hűség a régi ,de az internetre két év hűség lett rakva.
Felhívom 1414 mégis mit szórakoznak. Hölgy közli csak így tudták visszacsinálni a régi 50-es csomagot ,ha raknak rá két év hűséget. Mondom neki nem kértem ezt világosan elmondtam nekik kétszer és egyszer le is írtam régi hűségidőt szeretném visszakapni ,ha már felhívtam őket és levelet is írtam elállok az új szerződéstől. Így mostani szerződéssel 500 Ft-tal több lenne a havidíjam. Hölgy szerint hiába írják van két év hűség az internetre. Felszeretném január végén mondani ,ahogy az előző hűségidő volt nyugodtan felmondhatom hivatkozzak erre a beszélgetésre , Ő ezt mondta.
Lassan két hónapja szenvedek velük ,de a régi profilomat sem hajlandók visszaadni ,ahol duplája volt a feltöltésem mint most.
Most megint várhatok majd 30 napot mit alkotnak.

(#99164) #07746304 válasza Gedeon31 (#99163) üzenetére


#07746304
törölt tag

Izgalmas. Szerinted ezt itt most majd valaki megoldja? :U

(#99165) #22718208 válasza #07746304 (#99164) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem nem! De ha elolvasod , nem is itt várja a megoldást a fórumtársunk.

(#99166) #22718208


#22718208
törölt tag

Ha open wrt (suste) van pppoe pt módban az entry i2 után, akkor mi az a beállítás az open-ben ,amikor elérem a hgw felületét a belső címén?

Ha egy gyári asus-t rakok mögé és ugyanúgy pppoe pt módban van a net kapcsolat,akkor elérhető a címen a hgw.

Mi az ami az asusban alapból aktív és az open wrt-ben tiltva van??

[ Szerkesztve ]

(#99167) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#99166) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sokan kerestük erre a választ, eddig senki nem adta meg, de mivel ezt most leírom, tuti beesik valaki és leírja, hogy hívják. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99168) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#99163) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy komoly kis tortúra, nem tudom mennyire zavarhatott ebbe bele a törvény miatti hűség átállásos kavarás, de szinte biztos, hogy ehhez is köze van.

Erre az egész hercehurcára hivatkozva lehet, hogy tényleg fel tudod mondani kötbér nélkül januárban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99169) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#99166) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudom szerkeszteni már az első hozzászólásomat, de megtaláltam, hogy DD-WRT alatt, hogy is van ez, hát nem egy kattintás. Lepet Open WRT-n is hasonló tuning kell. Itt is van az Open WRT-s leírás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99170) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#99168) üzenetére


Gedeon31
addikt

Felmondani nem szeretném nem az a cél. Nekik is elmondtam az első levél után amit kaptam. Csak azt szeretném álljon vissza minden aminek vissza kell és ne kelljen többet fizetnem ,amit előtte fizettem ,ha most kevesebbet kapok a pénzemért tőlük.
Viccnek is rossz elállsz egy szerződéstől ami egy évig lett volna érvényes és utána kapsz egy két éves szerződést helyette. Először azt hittem valaki vett valami készüléket a nevemben :D

(#99171) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#99169) üzenetére


#22718208
törölt tag

Köszi. Könyvjezőzöm, de egyenlőre marad így ahogy van :-)

[ Szerkesztve ]

(#99172) polonic


polonic
félisten

Felhívtak egy debreceni számról, telekomosnak mutatkoztak be és mondták, hogy váltottam csomagot, új eszközt is kaptam, beszereltem-e már.
Mondtam, hogy hétvégén. Oke, hívjam majd az ingyenes számot. Útmutatóban az van, hogy hiba esetén csak.

(#99173) #77646080 válasza polonic (#99172) üzenetére


#77646080
törölt tag

Anno nekem is debreceni számról jött ilyen hívás, a Samsung telefonom azonosította is, mint Telekom szolgáltatóét (tehát nem azt, h 30-as, hanem a cégé). Valószínűleg ott van a központjuk, amelyik ezzel kapcsolatos ügyeket intéz. Tehát nem kamu volt.

(#99174) F_Zolee válasza DJ. Ru$y (#99162) üzenetére


F_Zolee
veterán

Minimális torrent lenne, megy itt?

(#99175) polonic válasza #77646080 (#99173) üzenetére


polonic
félisten

És végül te felhívtad őket?

Én csatlakoztattam az új eszközt és egyből van net. Még a PPPoE bejelentkezési adatokat sem kellett megadni.

(#99176) DJ. Ru$y válasza F_Zolee (#99174) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom én megy, nem korlátozza szerintem a szolgáltató.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99177) DJ. Ru$y válasza polonic (#99175) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem feltétlen kell felhívnod őket, telefon, IPTV van mellé? Működik minden? Vagy csak csupasz net? Ha látják a rendszerben, hogy megy az új eszköz, akkor nem érdekli őket, hogy hívod vagy sem. Ha valamit akarnak, akkor úgyis felhívnak megint. De 80-as szám lévén ingyenes, és nem nagyon van várakozási idő, ha ezek tartanak vissza.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99178) polonic válasza DJ. Ru$y (#99177) üzenetére


polonic
félisten

Nem szeretek telefonálni, azért kérdeztem. :D
Működik minden. IPTV, telefon is, net is.
Azt hogy tudta az eszköz, hogy mik a PPPoE adatok?

(#99179) #77646080 válasza polonic (#99175) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem, nem hívtam, mert nem volt rá szükség. Ugyanúgy simán ment minden (működik azóta is), mint nálad.

(#99180) mamusz11


mamusz11
tag

Sziasztok!

Jelenleg ez a hálózati elosztónk van: ZTE Speedport Entry 2i(3 iptv,1 pc)
Sajna az egyik port behalt rajta ami még nem is nagy gond mert egy switchel ideiglenesen orvosoltam a problémát viszont wifin nekem a 40Mbps nagyon kevés a 100ból, a range-ről meg ne is nagyon beszéljünk. Lehet e kérni ennél az elosztónál jobbat vagy inkább vegyek egy routert?

Learning never exhausts the mind!

(#99181) polonic


polonic
félisten

Jó látom, hogy a huawei ont-ban nem lehet saját dns-t beállítani?

(#99182) DJ. Ru$y válasza polonic (#99178) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lekérdezte a központból, hogy mi van hozzárendelve és kész.

#99181
Igen, jól látod. Kliens eszközben állítsd be direktben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99183) DJ. Ru$y válasza mamusz11 (#99180) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Telekom nem garantál semmit wifin, ezért hiába is kérnél, nem kapnál semmilyen eszközt, de xDSL-re nem is nagyon van újabb/jobb eszköz. Wifi beállításokkal lehet próbálkozni esetleg, wifis topicban kérdezz rá.

Vagy veszel egy saját routert és PPPoE Passthroughval utána kötöd, vagy, ha megfelel neked az Entry 2i, mint router, akkor veszel egy direkt erre a célra combos wifivel rendelkező AP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99184) madrac válasza Livius (#98466) üzenetére


madrac
őstag

Bocs, nem tudom, hogy erre nem válaszoltam-e, vagy törölték-e a hsz-emet..
Kábeles (koax) hálózat van nálunk, így az internet nem túl fényes, hiába digi, szóval ez az ami csábító a telekomnál.
Viszont a telekomos IPTV jóval drágább a digihez képest, mert még a spec1 árakat se adták meg, hiába futottam ezzel pár kört. És akkor még a hozzá szükséges boxokról, kábelezésről nem is beszéltem.
Optika kiépítése óta egyébként 1 szál üzletkötő se keresett meg.
Maximum olyan hibrid megoldásban gondolkodom, hogy csak netet rendelünk tőlük, vezetékes telefonnal, amit a büdös életbe nem fogunk használni, csak hogy olcsóbb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#99185) polonic válasza DJ. Ru$y (#99182) üzenetére


polonic
félisten

Pedig az opciot megtalaltam. Csak ki van szürkítve, letiltottak az allithatosagot.

(#99186) DJ. Ru$y válasza polonic (#99185) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagyis nem állítható, ezt kérdezted. Igen, benne lenne, ha a szolgáltató engedélyezné, de le van tiltva a T-s FW-ben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99187) polonic válasza DJ. Ru$y (#99186) üzenetére


polonic
félisten

Jogos.

Ezt leszámítva a szülőknek teljesen jó lesz wifi routernek az eszköz.
Bár lehet rákötöm a korábbi routert, hogy megnézzem annak a wifijén mennyi a sebesség. A szolgáltatóson olyan 60 mbit megy át.

(#99188) polonic


polonic
félisten

A telekom fiókban mikor frissülnek be az új előfizetés szerinti csomagok?

Régebben meg lehetett nézni a telefon és a net forgalmi adatait. Ezt most már nem lehet?

(#99189) donmackó


donmackó
őstag

Vajon miért van az hogy, amikor a sagemcom újra osztja a dhcp ip-ket, a pc-m nem kapja meg a lefoglaltat? Be van neki állítva "reserved address", ettől függetlenül naponta (amikor lejár a dhcp lease time) ledobja a gépet. Ilyenkor látom a hálózat ikonnál a felkiáltó jelet, akkor letiltom majd újra engedélyezem a háló kártyát és kapja a lefoglalt ip-t. Ötlet? Vagy lehal valamiért a sok kapcsolattól az ont?

Release the cable hounds!

(#99190) DJ. Ru$y válasza donmackó (#99189) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy lehal az ONT, vagy nem működik megfelelően ez a funkciója. Technikai részleg felé lehetne jelezni, hogy, ha ez szoftver probléma, akkor javítsanak rajta esetleg egy későbbi szoftverben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99191) donmackó válasza DJ. Ru$y (#99190) üzenetére


donmackó
őstag

:R Közben átnyálaztam a log-ot (mert megtaláltam hurrá :C ), és csak ennyit ír a kérdéses időben: a device has been disconnected from an ethernet port (1). Lehet hogy ilyenkor konkrétan a portot kapcsolja le, mert nem kapcsolódik újra?

Release the cable hounds!

(#99192) viktorhu válasza donmackó (#99189) üzenetére


viktorhu
veterán

Mások is panaszkodtak a sagemcomnál ilyenről. Nálam az a megoldás működik, hogy a kliensben beállítom a fix ip címet a dhcp tartományon kívül, és így a sagem simán kiadja neki.

Nekem még soha semmilyen szolgáltatói eszközzel ennyi problémám nem volt, mint a sagemmel, pl. hogy a telefonokon nem akarnak rendesen betöltődni bizonyos oldalak, nem érkezik meg a messenger üzenet, néha 5-10 másodperc az aliexpressen vagy egy disqus fórumon a képek betöltése stb, amíg meg nem unom, és mobilnetre nem váltok át. Ehhez képest az optikás huawei maga a tökéletesség.

(#99193) norti válasza donmackó (#99189) üzenetére


norti
addikt

Rakd fix ipre a gépet (PC-n állítsd be) és vedd ki azt az IP-t a DHCP tartományból a Sagemben. Én amióta ez van és nem a Cisco, ezt csinálom az összes ethernetes/fix géppel.

Ja, most látom, viktorhu is ezt írta... :D Fáradt vagyok, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#99194) donmackó válasza viktorhu (#99192) üzenetére


donmackó
őstag

és norti: Köszi, teszek egy próbát. Új még nekem a telekomos rendszer, eddig upc volt. Úgyhogy még biztos lesz jó pár kérdésem.

Release the cable hounds!

(#99195) wigo70


wigo70
tag

Üdv!
sat-tv-nél ha a tv-ben van műholdvevő, akkor kell nekem a beltéri? vagy csak átrakom a tv-be a kártyát és működik?
vagy: van lehetőség ci modult kérni beltéri helyett?

(#99196) DJ. Ru$y válasza wigo70 (#99195) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs lehetőség és kell a beltéri mindenképpen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99197) #77646080 válasza polonic (#99188) üzenetére


#77646080
törölt tag

A net forgalmi adatait biztos, hogy most is meg lehet nézni. Pont a napokban bukkantam rá az opcióra. Jelenleg nem vagyok gépnél, de ha holnap délelőttig más nem írja be, pontosan merre van, akkor majd megírom neked.

(#99198) lszlogal válasza polonic (#99188) üzenetére


lszlogal
senior tag

Otthoni előfizetésnél:
Az otthoni telefon előfizetésed mellett kattints rá a "beállítások" menüpontra, azon belül "forgalmi adatokra." Nem tudom milyen időközönként frissül.
Internetnél ugyanez, bár nekem nem mutat forgalmi adatokat.

Mobil előfizetésnél:
Az előfizetésed mellett kattints rá a "beállítások" menüpontra, és ezen belül "aktuális egyenlegek". Azt vettem észre, hogy rohadtul nem a valós értékeket mutatja a weboldalon. A Telekom appban viszont talán meg tudod nézni, de az 4-6 óránként frissül.

(#99199) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Most ment el tőlem a szerelő, bekötötte a frissen megrendelt koaxos netet. Papíron 500/22 Mbit, lefele gyönyörően hozza a 500-at, még feljebb is megy, de felfelé hitvány 8 van csak (az eleve nem sok 22-ből :D )

a modemben ilyen értékek vannak , asszem ezekkel nincs baj

törődjek bele?

(#99200) Gubek-Einste válasza meszi3 (#99199) üzenetére

Letöltési irány elég erős.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.