Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99901) rewo


rewo
tag

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyat, hogy Telekomos TV+Internet+telefon előfizetésnél, ahol 2 db set top box van néha megakad a TV adás. A kép kimerevedik, és nem mozdul mindaddig, míg csatornát nem váltok, majd kb 5-10másodperc múlva az is megakad és így tovább...
Bezéltem egy Telekomos műszakissal és azt mondta, hogy a routerem lehet a hibás, TP-Link Archer C3200-as routerem van, és azt mondta, hogy a TP-Link routereknél szokott ez lenni. Valaki tapasztalta már ezt?

(#99902) DJ. Ru$y válasza rewo (#99901) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Routerre van kötve a STB? Rá tudod kötni a Telekomos eszközre próbából?

IGMP funkciót kellene amúgy bekapcsolni a routereden, ha tud ilyet. A router topicjában vagy a márka (TP-Link) topicjában érdemes rákérdezni van-e benne és, ha igen, hol ez a funkció.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99903) rewo válasza DJ. Ru$y (#99902) üzenetére


rewo
tag

Szia!

Nem azon mennek a set top box-ok. azok közvetlenül a modemből kapják a jelet.

(#99904) DJ. Ru$y válasza rewo (#99903) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen technológián szolgáltat a Telekom? Milyen T-s eszközöd van? Hogy van összekötve és beállítva a router? Ha lehúzod a routert, akkor jó az IPTV?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99905) rewo válasza DJ. Ru$y (#99904) üzenetére


rewo
tag

Optikai kábelen jön a jel. Most nem tudom, hogy milyen a modem, mert most cserélték le, eddig Huawei volt.
A modem csak mint modem működik, az internetet a router "tárcsázza be".
A Telekomos műszakis is azt tanácsolta első lépésben, hogy húzzam ki a routert és úgy próbáljam, csak gondoltam itt is felteszem a kérdésemet, hátha valaki tapasztalt már ilyet.

(#99906) silver-pda válasza DJ. Ru$y (#99900) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Igen volt ér csere is, de nem kellett. Jó volt eredetileg, csak a dect teló szívatott meg. :) (meg egy adsl szűrőt szedtem le a másik végéről)

(#99907) tlala válasza DJ. Ru$y (#99889) üzenetére


tlala
addikt

Köszi! :)
Ilyen sok év és az ócska ADSL miatti szenvedés után azt a pár hetet már boldogan kivárom.

(#99908) polonic


polonic
félisten

Eddig az online felületen lehetett látni pl a telefonhoz a kiegészítő szolgáltatásokat, hívásvárakoztatás, stb.

Most ez nem látszik egyáltalán, Hívószámkijelzés nincs, ez az előző szerződés alatt látszódott és akkor 203 ft-ba került. Ezzel most mi a helyzet? Ingyenes, alapból van, vagy csak nem látszik, de ugyanúgy fizetős?

(#99909) norti válasza polonic (#99908) üzenetére


norti
addikt

Egy csomó minden nem látszik, de léteznek... Nem tudom, mikor fogják végre rendbe tenni.

(#99910) #77646080 válasza polonic (#99908) üzenetére


#77646080
törölt tag

Valóban nem látszik a netes felületen. Ám a T app mutatja és be/ki kapcsolhatóak is. Nézz rá ott, ha van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

(#99911) polonic válasza #77646080 (#99910) üzenetére


polonic
félisten

Nálam nem. Azt dobaj, hogy nincsenek szolgáltatásaid.

És ráadásul egy 70-es mobil számot mutat a vezetékes telefonhoz...

Zseniális. :U

(#99912) mamusz11 válasza raider21 (#99823) üzenetére


mamusz11
tag

Sziasztok!

Itt lesz HGW-m vonal adatai,hétfőn délelőtt volt újra indítva, [kép]
Minden okés vele?

[ Szerkesztve ]

Learning never exhausts the mind!

(#99913) #78121280 válasza polonic (#99911) üzenetére


#78121280
törölt tag

Valószínűleg 70-el kezdődik az MT azonosítód, azt mobilnak érzékeli a vezetékes telefonnál. Nekem is ilyen!

(#99914) polonic válasza #78121280 (#99913) üzenetére


polonic
félisten

És tényleg. Az az MT azonosítóm.
És neked sincs semmi opció a telefonszolgáltatást kiválasztva?

(#99915) #78121280 válasza polonic (#99914) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ennyit mutat.

De ha rá bökök akkor azt írja, hogy "Nincsenek szolgáltatásaid. Ebben a kategóriában nincsen megjeleníthető szolgáltatásod."

(#99916) polonic válasza #78121280 (#99915) üzenetére


polonic
félisten

Ugyanez nálam is.

Samsung teló? :)

(#99917) #78121280 válasza polonic (#99916) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen.

(#99918) DJ. Ru$y válasza mamusz11 (#99912) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valahol lehet egy kötési hiba, ugyanis annyira jók a vonali értékeid, hogy semmi sem indokolná ezt a mennyiségű CRC hibát.. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99919) mamusz11 válasza DJ. Ru$y (#99918) üzenetére


mamusz11
tag

És a házon belül? Vagy az bárhol lehet?

Learning never exhausts the mind!

(#99920) DJ. Ru$y válasza mamusz11 (#99919) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Házon belül vagy házon kívül. Oszlopon, ház külső oldalán lévő bekötési ponton. Esetleg beázás, bár eső nem volt mostanában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99921) raider21 válasza DJ. Ru$y (#99918) üzenetére


raider21
aktív tag

Nagyon sanszos a kötéshiba, vagy esetleg megtört valahol a telefonkábel. Ezt én bejelenteném kötéshibára, az biztos!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#99922) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na nagy nehezen hozzánk is el jutott a gyorsabb internet ,így nézegettük a dolgokat kb ennyit fizetünk most is műholdas tv vel meg 15 mega netünk van ami 20 mega lenne de ugyan ez még régebbi vezetéken jön.

Szóval az viszont eléggé nem tetszik ha gyorsabb netet akarok akkor le kell mondani a műholdas vételről amivel elméletileg olcsóbb is lehetne talán a csomag de ha nem is,az ip tv t szerintem ki sem fogjuk használni,de vagy ip tv re váltunk vagy marad a régi net amíg még működik ez azért nem olyan jó ,hogy csak ennyi választása van az embernek.Szóval kérdés a következő lenne 3 tv re menne az ip tv és ugye alapba a 150 es netet jelöltem meg ez elég az ip tv dologhoz?Meg még ugye pc n is használnám a netet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#99923) dptrsk válasza Pityu. (#99922) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1414 sem tud segíteni?

(#99924) mamusz11 válasza raider21 (#99921) üzenetére


mamusz11
tag

Most huzzak az optikát és gondolom kezben csinálhattak valamit akkor ezek szerint! Annyi a bibi hogy 50mb csomagot rendeltunk és mikor a hgw kototte befele a szerelo mondta hogy bir ez a vonal tobbet raszolok a kollegara hogy huzza fel maxra haat mondom okes es igy jon 110mbit/sec korul.Az ar az maradt ugyan az szerzodesben is 50es csomag van.Ebbol kesobbiekben lehet e gond? Azert nem szeretek szerelot hivni mert valoszinu hogy eszre veszi es vissza is korlatozzak 50re

Learning never exhausts the mind!

(#99925) Pityu. válasza dptrsk (#99923) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Majd ma felhívom őket

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#99926) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hello!

A minap kértem egy távirányítócserét a Tkomnál, mert az előző megadta magát. Valamiért sehogyan sem tudom a távirányítót összehangolni a TV készülékkel, hogy mint eddig is tudjunk hangot állítani a TV - n illetve ki és bekapcsolni a készüléket.
JVC tv - m van, rákerestem neten elvileg 1464 - es kódszámot kéne megadni a beállítás során, de a leírás szerint addig nyomva kell tartani a némítás funkciót amíg a készülék el nem halkul. Már fáj az ujjam, de még mindig nem halkul el a tv. :)

Van valami ötletetek vagy javaslatotok?

köszi!

(#99927) tomy86 válasza ElGatto (#99926) üzenetére


tomy86
addikt

Attól függ, hogy milyen a mostani távirányítód, mert van amelyiknél nem elég a tv-hez tartozó kód. Ennél a távirányítónál például ez a kód kellene: 992 1464.

(#99928) Pityu. válasza ElGatto (#99926) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is van egy nem sokat nyomkodott távirányítóm,ami még újabb korába bedöglött rajta csak a tv ki be kapcsoló gomb.Felhívtam a telekomot ők azt mondták amennyiben a beltérit működteti nem cserélik ingyen csak pénzért max,bár néha a beltérinél is nehézkesen működik egy két gomb.Még megérteném ha pl szarrá nyomkodtam volna de keveset van használva és magától beszarik az azért gáz.

#tomy86

Na nekem pint ilyen van,nincs sokat használva még kopás sincs rajta de még újkora körül bedöglött a tv ki be kapcsoló gombja,meg szarakodik a csatorna le vagy fel léptető gomb most nem tudom pontosan melyik.Szomorú,hogy ilyen szarokat gyártanak és még ráadásul nem is cserélik.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#99929) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#99928) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Beviszed egy Telekom üzletbe, és vagy kicserélik vagy fizetsz 2000 Ft-ot (nem vagyok benne biztos, hogy 2000 Ft, de nagyságrendileg annyi) és kapsz az újból egyet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99930) sloja válasza Pityu. (#99928) üzenetére


sloja
tag

Nekem két hete cserélték ingyen.

(#99931) Pityu. válasza sloja (#99930) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem nem akarták,telefonon hívtam fel őket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#99932) tomy86 válasza Pityu. (#99928) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem is ilyet adtak, amikor cserét kértem, mert a régi már nem mindenre reagált.
Ingyen cserélték. Bejelentettem a hibát telefonon és küldték az új távirányítót.

[ Szerkesztve ]

(#99933) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Más nem tapasztal sebesség problémát? Itt Annavölgyön egy nemrég bekövetkezett leállás óta 300mbit a letöltés, ez fölé nem hajlandó menni, mintha 300-as csomagom lenne csak, eddig ezt csak bizonyos irányok fele csinálta most bármerre mérek bármit csinálok 300 a max, a vonali értékek jók és nem változtak, a feltöltési sebesség is jó.

(#99934) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Ingyenes volt a csere, boltban szerettük volna, de ott nem sikerült ezért mondta a Hölgyike, hogy futárral küldenek egyet.

Ezt a fajta távcsit kaptam ami ehhez a leíráshoz tartozik: [link]

(#99935) #22718208


#22718208
törölt tag

Úgy látszik kicsi falunkban beindult a T-kalásznet házasság.

Eddig gagyi dsl volt és a honlapon megjelent a 300/20 csomag.Ismerősömet már átkötötték és sagemcom-al hasít ennyivel :-)

Ezek szerint optika már biztosan nem lesz. De azért ez is hatalmas előrelépés.

(#99936) Roland-87 válasza #22718208 (#99935) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Itt meg a leállás óta egyre rosszabb a helyzet most már 200mbit sincs meg sőt 1-1 mérésnél 90 körül van, ha ez így marad éjjelre is akkor bejelentem, bár garantált felett van de tudtommal nem lehet állandó jelleggel jóval a névleges alatt, főleg nem olyan időszakban amikor nincs kiugró terhelés....

(#99937) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Nálunk 10:22 perc óta nem megy semmi, ami vezetékes. Nincs NET, nincs DVB-C, nincs telefon...
A bejövő koaxkábel és csatlakozások jók. Nem botlott bele senki (rögzítve van a falon minden, a csatlakozók meghúzva.)
A szokásos újraindításon már túl vagyok. DVB-C sincsen egyik TV-n sem, pedig azzal sose szokott gond lenni, csak évente párszor, amikor átvariálják a kiosztást...
A Cisco HGW folyamatosan csak keres.

(Budapest XV.) vajon tudnak már a problémáról, vagy tényleg csak 3 nap múlva jelentkeznek válasszal a hibabejelentős e-mailre??

Bruhe

(#99938) DJ. Ru$y válasza Roland-87 (#99936) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minden hozzászólásra leírod majd, hogy nálad nem jó? Jelentsd be hibára és kész. Attól, hogy ide beírod nem fog megoldódni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99939) Roland-87 válasza DJ. Ru$y (#99938) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Még várok vele mert kiderült elég sok embernél hasonló tünetek vannak így vélhetően nem egyéni hiba, felesleges volna hibára jelenteni azonnal, én legalábbis nem szeretem, bár végülis nem innen kaptam segítséget de pár ember csinált mérést a környéken így tudom hogy a hiba nem nálam van. Persze ha nem változik hosszabban akkor majd adok le hibát.

(#99940) #22718208


#22718208
törölt tag

A koaxos sagem -ben van pppoe pt?

Mert ha majd váltok nem vagyok kíváncsi a router részére az tuti.

(#99941) kabelmania27 válasza #22718208 (#99940) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koaxon nincs pppoe, bridge mód van ha nincs iptv előfizetés.

(#99942) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#99940) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van IPTV-d, akkor nincs más opciód, csak a DMZ.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99943) rewo válasza rewo (#99905) üzenetére


rewo
tag

Volt ma nálam a Telekomos technikus és kipróbáltuk a TV adást. Sajnos a routerem okozza a lefagyást, ha az ki van húzva a modemből, akkor nem fagy a TV adás. Sajnos meg kell válnom a routeremtől :-(

(#99944) DJ. Ru$y válasza Roland-87 (#99939) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Oké, akkor tegyük fel, hogy a Telekom nem tud róla, és te sem vagy hajlandó jelenteni a hibát, de ez 50 másik (csak mondtam egy számot) EFI-t is érint, de mindegyik EFI úgy van vele, mint te, hogy "majd megoldódik", aztán eltelik a holnapi nap is és már vasárnap, amikor csak ügyelet van, és nem biztos, hogy prioritás lesz a hiba, ha pedig bejelented, mivel holnap munkanap van, lehet megoldják holnap napközben és mind az "50 másik" EFI örülhet.

Ha valós probléma van azt be kell jelenteni, ha 10-20 Mb/s hiányozna és csak nálad, akkor megértem ezt a véleményt, így viszont csak remélem, hogy valaki más leadta hibára. :DDD Vesztenivalód nem nagyon van, maximum elmondja az automata, hogy tudnak a hibáról.

(Arról nem beszélve, ha nagyobb probléma, és nem oldják meg 72 órán belül és nincs nyitott hibajegyed, akkor kötbérre sem vagy jogosult.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99945) DJ. Ru$y válasza rewo (#99943) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kérdeztél a topicjában vagy az általános routeres topicban az IGMP funkció felől?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99946) omfgk


omfgk
addikt

Sziasztok.
A következő kérdésem lenne.

Telekom 50/5-ös netet váltanék 300/20-asra.
Jelenleg egy cisco 3925 van itthon, de ahogy látom itt a doksik alapján itt majd lesz egy csere egy Sagem-re.
Ha jól értelmezem itt a dolgokat, megrendelem az új csomagot, és utána kiküldik futárral a cuccot, amit majd én itthon kicserélhetek.

Kérdés. A régit el kell (és hogyan kell, ha kell) juttatni valahogy a Telekomhoz?
Lényeges kérdés mert az előző hasonló cserénél hülye voltam és így nem kértem a szerelőtől papírt arról ,hogy elvitte a régi (hibás) készüléket. Utána volt ebből 1 pár hetes huzavona, mert rajtam keresték azt a szart (szerencsére megoldódott). Nekem kell valami papír amit lobogtatni lehet!

2. kérdés : Nézem itt az IPTV csomagokat is. Hol a fenébe találom azt a részt ahol megemlítené ,hogy a további STB-ok milyen feltételek/árak mellett bérelhetőek?

(#99947) tomy86 válasza omfgk (#99946) üzenetére


tomy86
addikt

2, Egy ingyen van, minden további (max. még kettő) 870 ft/hó. ÁSZF melléklet 2.4-es pontja.

(#99948) omfgk: a havi 4800-as ár az oldalról van címedet megadva?

[ Szerkesztve ]

(#99948) omfgk


omfgk
addikt

(#99947) tomy86 : Akkor ez így drágább lenne mint a jelenlegi SAT TV.
Ott a jelenlegi havidíjam 3560 + 2.STB
Az IPTV ugyanez a csomag méghozzá 4800 + a 2.STB

Akkor ezzel mindenképpen be kell mennem valamelyik Telekomhoz.
Gondolom meglévő SAT-ot lehet hosszabbítani, de a netes felületen azt írja rá ,hogy nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#99949) omfgk válasza tomy86 (#99947) üzenetére


omfgk
addikt

Igen. Beléptem az azonosítóval szóval látom a jelenlegit.
SAT TV-re viszont azt írja ,hogy nem elérhető.

(#99950) Pityu. válasza omfgk (#99948) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na hozzánk is pl be hoznák a gyorsabb internetet mert most építették ki de pl mi sem szeretnénk váltani ip tv re tökéletes lenne a műholdas se ha nem váltunk nem kötik be az új internetet.Jó kis választási lehetőség fizess többet te barom :W

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.