Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99201) kabelmania27 válasza meszi3 (#99199) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak a modemértékek, feltöltésnél pár freki közel van az 50-hez, tavasszal/nyáron ha feljebb megy és van bekötve a koaxon mmwo osztó (és nem nézel dvb-c adásokat) akkor vedd ki.

(#99202) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Ha Telekom otthoni előfizetéshez veszek egy telefont vagy tv-t részletre, van lehetőség később egyben kifizetni, vagy 22 hónapig kell fizetni a részleteket?

(#99203) kovacss72 válasza Norbi27 (#99202) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia! Van, nemrég volt róla szó.

(#99204) #77646080 válasza Norbi27 (#99202) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, van lehetőséged akár az egészet kifizetni.

(#99205) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Kb egy hónapja rendeltem Magenta otthoni szolgáltatást (mobil, tv, internet), és mellé egy LG 55B8 OLED tv készüléket.

Szeretnék most erre a TV készülékre garanciakiterjesztést vásárolni. Itt meg kellene adnom, hogy Kereskedői, vagy Gyártói garanciával vásároltam-e készüléket. Úgy emlékszem, hogy semmilyen számlát, vagy jótállási jegyet nem kaptam kézhez fizikai formában. A számlát sikeresen megtaláltam a Telekom online felületén, azonban jótállási, vagy garanciajegyről egyáltalán nem tudok.

Valaki tudna esetleg segíteni? :)
Köszönöm!

(#99206) DJ. Ru$y válasza Norbi27 (#99202) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van lehetőség kifizetni, de 24 hónapig nem vehetsz rá újabb készüléket azt hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99207) Pityu Mester


Pityu Mester
csendes tag

Nem tudom, jó helyre írok-e, de nem találtam jobbat. A mai napon regisztráltam a Telekom Fórumra, azonban nem tudok belépni, mert amint belépnék, rögtön kiírja, hogy hiba történt, és hogy ki vagyok tiltva a fórumról. És attól kezdve már nem látom a főoldalt se, amit akkor még láttam, amikor nem voltam belépve. Viszont érdekes, hogy ha újraindítom a böngészőt, és megnyitom a fórumot, alul az online felhasználóknál kiírja a profilomat, hogy be van lépve. Nem értem, milyen hiba ez. Előre is köszönöm a segítséget.

(#99208) tusik


tusik
tag

Üdv Mindenki.
Szeretnék informálódni-kérdezni.
Tervezem a T-től rendelni szolgáltatást (koax)
A vezeték koax, internetet és telefon kellene tv nem. Valamikor volt tőlük szolgáltatás rendelve, és a lakásban meg is maradt a régi vezetékelés.
A kérdésem a következők lennének:
-a régi rendszerre kötik vagy újat kell nekik a lakásban kialakitani
-megrendelés leadásától kb mennyi időn belül jönnek szerelni
-ha online rendelem akkor él a 14 napos felmondás (ha nem tetszik amit kapok)
-milyen modemet osztanak manapság, mennyire jó (lenne még egy router betéve utána)
-kb 600 méterre van a központ, 150 Mbit/s sebességű internetre gondoltam ez ide is érne hozzám? (elméletben)
köszönöm a válaszokat előre is

(#99209) gabor9991 válasza tusik (#99208) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam a kb. 20 évvel ezelőtt kábeltévé hálózatnak indult koaxon keresztül júliusban kötötték be a 250-es netet.
Megrendelés után pár nappal jött a szerelő nem kellett hetekig várni.
Elállás természetesen lehetséges.
Sagem lesz telepítve szerintem nálad is.
Megnézed a Telekom oldalán a címedet mit kínálnak és látni fogod milyen sebességű internet lehetséges nálad.

(#99210) DJ. Ru$y válasza Pityu Mester (#99207) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Keresd fel a Telekom Fórum üzemeltetőit esetleg, valószínűleg az üzemeltetés közben nem egy "konkurens" fórumot nézegetnek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99211) DJ. Ru$y válasza tusik (#99208) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A régi hálózat valószínűleg jó lesz. Koax esetén nem számít a távolság, mivel aktív erősítőkkel küldik meg a jelet, ezzel is szintezik a hálózatot.

Sagemcom eszközt fognak telepíteni nagy valószínűséggel, mivel nem lesz TV-d elvileg tudod igényelni a bridge módot, telefonon az ügyfélszolgálat tudja bekapcsolni, te nem férsz hozzá ehhez a beállításhoz.

14 napos elállás természetesen él, mint távollevő felek közötti szerződési feltétel.

A rendelés feldolgozásától (ha jól tudom és nem megrendeléstől) számított 30 napon belül történik meg hivatalosan a kiépítés. Gyakorlatban ez lehet egy hét, két hét akármi, 30 napig bezárólag.

Annyit tennék hozzá, hogy ne online rendeld, ha nem muszáj, hívd fel a 1414-et, lehet kapsz egy jobb árat, és ott hangfelvétellel tudod bizonyítani, ha valami a későbbiekben nem úgy alakul, ahogy elmondták.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99212) Pityu Mester válasza DJ. Ru$y (#99210) üzenetére


Pityu Mester
csendes tag

Ez eddig rendben van, ezzel én is próbálkoztam volna, ha lenne megadva valamilyen elérhetőség. De nincs. A fórumon tudnám jelezni a problémámat, de pont az a baj, hogy nem tudok belépni. Van a Telekom általános ügyfélszolgálata, de ott meg nincs ilyen menüpont, hogy a fórummal kapcsolatos probléma. Azért gondoltam, hogy hátha valaki más is találkozott már ilyennel, és tudja a megoldást.

(#99213) tusik


tusik
tag

gabor9991

DJ. Ru$y

köszönöm az infót :R

(#99214) meszi3 válasza kabelmania27 (#99201) üzenetére


meszi3
tag

Szia!

Az egyik csatorna már át is lépte az 50-et. mmwo elosztó nincs benn, IPTV van. Próbáljam meg rövidíteni a lakásban futó koax szakaszt? Attól jobb lehet?

Egyébként a Telekom IPTV-jének csak szerintem kritikán aluli a képminősége? Néha látok szatellit DIGI-t és Invitel-es IPTV-t is, és mind2 jobb ennél.

[ Szerkesztve ]

(#99215) DJ. Ru$y válasza Pityu Mester (#99212) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van megadva. A fórum alján "Kapcsolat" menüpont, ahol tudsz nekik írni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99216) kabelmania27 válasza meszi3 (#99214) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Pár métertől nem lesz jobb, nézd meg a modemnél és a toldásnál nem lazák-e az F csatlakozók.
Attól, hogy 50felett van nem fog megszakadni, inkább tavasszal/nyáron lehet probléma.
Ha megvan a sebesség és rendben van a ping nem érdemes vele foglalkozni.
Nézd meg a box milyen felbontásra van állítva. A tévén kapcsold ki a képjavítást (vagy mpegjavítás) lehet segít.
Hdmi kábellel van a tévé és a box összekötve?

[ Szerkesztve ]

(#99217) Pityu Mester válasza DJ. Ru$y (#99215) üzenetére


Pityu Mester
csendes tag

Köszi! Megmondom őszintén, nem vettem észre, annyira apró betű. Nem értem, miért kell ezt ennyire eldugni. Mindenesetre még egyszer köszönöm!

(#99218) meszi3 válasza kabelmania27 (#99216) üzenetére


meszi3
tag

A boxot átraktam full HD-ra, HDMI-vel van összekötve, a képjavítások ki vannak kapcsolva, szerintem agyontömörítve küldik a képet, ilyen szimpla a válasz. Csak kíváncsi voltam más is látja-e. Egyedül az M4 Sportnál nem látok problémát, ott nem spórolnak a bitrátával :DDD De a többi... hagyjuk.

A netem meg ilyen:

Ehhez szólj hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#99219) lszlogal válasza meszi3 (#99218) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ne állítsd át 1080i-re, jobb minőségű 720p-ben. A kettő közt itt találod meg a különbséget.

(#99220) kabelmania27 válasza meszi3 (#99218) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a netkapcsolat.
próbáld meg lszlogal által írtat.

[ Szerkesztve ]

(#99221) lszlogal válasza meszi3 (#99218) üzenetére


lszlogal
senior tag

Fogalmam sincs hogy miért csak 22 mega uploadot kínálnak, DOCSIS 3.0-nál cablemodemenkét simán mehetne a 200mega, csak ilyen transmitter kártya kellene a cmts-be. Az meg nem kétfillér.

Más ügyfélnek is csak ennyi a feltöltése?

[ Szerkesztve ]

(#99222) kabelmania27 válasza lszlogal (#99221) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért nincs magasabb feltöltés koaxon mert 25-65Mhz között öt-hat letöltési csatornánál több nem fér el.
Telekom koaxon mindenhol ezeket a csomagokat adja.

[ Szerkesztve ]

(#99223) lszlogal válasza kabelmania27 (#99222) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem 32 down, és 8 upstream van?

(#99224) wmati válasza lszlogal (#99223) üzenetére


wmati
addikt

65 max 85 mhz visszirányosak az erősítők meg a legtöbb onu is.

(#99225) lszlogal válasza wmati (#99224) üzenetére


lszlogal
senior tag

Érdekes..

(#99226) wmati válasza lszlogal (#99225) üzenetére


wmati
addikt

Mért?

(#99227) meszi3 válasza lszlogal (#99219) üzenetére


meszi3
tag

Köszi a tippet, átraktam, ugyanolyan fos. Viszont eddig átsiklottam afelett, hogy a tévé Dynamic kép üzemmódban van, átállítottam normalra, most jobb a helyzet.

Amúgy a netre áttérve: azon már túltettem magam, hogy csak 22 mbit-et adnak feltöltésre, viszont az zavar, hogy 8-9-nél több nem realizálódik.

(#99228) kabelmania27 válasza lszlogal (#99223) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

32 letöltési csatorna lehet, feltöltésnél max öt-hat van.

[ Szerkesztve ]

(#99229) meszi3


meszi3
tag

na mégegy:

beállítottam - szerintem jól - port forwardingot, de nem akar működni, zárva a port

(#99230) dptrsk válasza meszi3 (#99229) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Haladó - Wan blokkolás kikapcsolva?

(#99231) meszi3 válasza dptrsk (#99230) üzenetére


meszi3
tag

kikapcsoltam, továbbra sem jó

(#99232) dptrsk válasza meszi3 (#99231) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A gépen a tűzfal átengedi a programot?

(#99233) meszi3 válasza dptrsk (#99232) üzenetére


meszi3
tag

persze, ma lett új net, előtte Telenor mobilnettel teljesen jól ment. Hozzáteszem azt saját routerrel használtam.

(#99234) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Itt külön igényelni kell a bridge módot? Héten megyek ügyfélszolgálatra érdeklődni mi hány méter.

(#99235) DJ. Ru$y válasza F_Zolee (#99234) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha lesz IPTV-d, akkor nem tudsz igényelni sem bridge módot, mert nem kapcsolják be. Akkor marad a DMZ a HGW-be és mögé a saját router.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99236) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Üdv!
Kábelnetes kérdésem lenne: koax a lakásban egy fali aljzatban érhető el, innen 10-15m-re van a számítógép.
Mi a célszerűbb: fali aljzattól 15m koax és itt felrakni a kábelmodemet, vagy a fali aljzatnál egy rövid koax-val rákötni a kábelmodemre és a pc-hez menne 15m utp?

Ha lenne iptv szolgáltatás is, akkor változna az elhelyezés? a tv a fali aljzat közelében van.

/utp talán jobban védett zavarok ellen, mint koax/

Más: mostanság Telekom milyen kábelmodemeket osztogat?

[ Szerkesztve ]

(#99237) Gubek-Einste válasza silver-pda (#99236) üzenetére

Mindegy melyik lesz, nem lesz különbség a kettő között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#99238) DJ. Ru$y válasza silver-pda (#99236) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koax leálláshoz a HGW-t tenni, mivel az IPTV-hez is UTP-t kell tenni, akkor meg már kicsit talán "szebb", hogy nem megy el 15 méter koax a gépedig, majd jön vissza ugyanoda a TV-hez (ahol a koax leállás van) 15 méter UTP kábel. Fali aljzat -> rövid koax -> HGW -> 15 méter UTP -> gép, ha lesz IPTV, akkor pedig HGW -> rövid UTP -> TV.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99239) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok 1414 et nem lehet hívni mindig ki nyomja a rendszerük, mire kapcsolna a diszpécserhez ledob!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99240) #77646080 válasza zolokas (#99239) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Talán csak átmeneti zavar volt, nekem most a próbaképp indított hívásom sikeres volt. Nem szakadt meg.

(#99241) zolokas válasza #77646080 (#99240) üzenetére


zolokas
aktív tag

Majd jó lesz engem le dob :)

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99242) silver-pda


silver-pda
aktív tag

@Gubek-Einste, DJ. Ru$y : kösz

Jól gondolom, hogy kábelmodemnél, ha az eszköz bridge módban van, akkor a routeren nem kell állítanom semmi név/jelszó párost? Elég, ha a router wan lába dhcp kliensses és ip-t kér és a router kapja meg a dinamikus public ip-t.

(#99243) #77646080 válasza zolokas (#99241) üzenetére


#77646080
törölt tag

Akkor marad az, hogy vársz valameddig. 🤔😀

(#99244) DJ. Ru$y válasza silver-pda (#99242) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, dinamikus IP-t fog kapni, ami nem túl dinamikus, de nem kell hozzá állítani semmit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99245) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!

A mai napon új otthoni csomagokra kötöttem 1 éves szerződést (IPTV Szuper Családi HD, NET M 300/75 illetve Hoppá Plusz). :)

3 kérdésem lenne :F
Várhatóan hány napon belül aktiválják a szolgáltatásokat?
Az új ONT-t mikor hozza a futár? (Huawei HG8245H van jelenleg)
Milyen beállításokat kell alkalmazni a WLAN részén, hogy stabilan működjön? Már ha ez lehetséges egyáltalán... (az 5GHz-s sáv nem kell)

(#99246) lszlogal válasza Photrik ^^ (#99245) üzenetére


lszlogal
senior tag

Elvileg 3 napon belül viszi a futár, ha futárral kérted.

[ Szerkesztve ]

(#99247) zolokas


zolokas
aktív tag

Ez mitől van? Nem egyformán szinkronizálja le!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99248) szabogabor10 válasza zolokas (#99247) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem is kell egyformán. A vonali adottságok általában különböznek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#99249) zolokas válasza szabogabor10 (#99248) üzenetére


zolokas
aktív tag

Amióta nem netmania xl csomag van hanem s vagy mi, a feltöltési sebesség kevesebb vicc a egész! eddig volt 16 mega most csak 12! Miért kellett visszább venni! A optika meg habokba azt 10 méterre meg van másik házaknál! Itt csak föld alatt lehet tömblakásnál! Majd 2020 körül lesz addig nem várok!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#99250) meszi3 válasza dptrsk (#99232) üzenetére


meszi3
tag

mégis a windows tűzfal fogta meg, az új hálózatot publikusnak ítélte meg, és ott tiltva van az összes bejövő kapcsolat :D átraktam privátra, már megy is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.