Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) #22718208


#22718208
törölt tag

Van itt olyan belsős ember , aki egy cím átírást/helyesbítést meg tud oldani (soron kívül)?

A lényeg az, hogy a házszám /a -ra végződik és erre nem hozza a rendszer a 300-as csomagot.

/a -nélkül és minden random címen viszont elérhető.

Felvettek egy hivatalos kérelmet ,de sajnos csak szerdára ígérték a javítást és csak utána jöhet a megrendelés.
(így a bekötésből valszeg jövőhéten már nem lesz semmi)

(#99952) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#99951) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kötve hiszem, hogy ilyen szintű hivatalos dolgot meg tud tenni valaki soron kívül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99953) galocza


galocza
aktív tag

halihó,
atyám panaszkodott, hogy meghalt a tv-je. most ideutaztam, kapott új tv-t, de mint kiderült, a stb-al lehet valami (ki/bekapcsgomb villog, és nyüszög, mind egy döglött hdd).
tudjátok esetleg, mi a módja a cserének és mi kell hozzá? 10kor nyit a pólusos ügyfélszolgálat.
ezt mindig szégyellem leírni, de sürgős, nem vagyok itt sokáig, s el kellene most intézni (legközelebb lehet h csak 1 év múlva járok erre).
köszi,
g

(#99954) blg válasza galocza (#99953) üzenetére


blg
senior tag

Bejelented a hibát telefonon (1414), és várod a szerelőt, aki visz új stb-t.

(#99955) DJ. Ru$y válasza galocza (#99953) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

blg leírta a választ.

A pólusban nem fognak neked STB-ot tesztelni szerintem és cserélni. Hibabejelentés, szerelő kimegy, ha valóban a STB hibás, akkor kicseréli. Ehhez nem kell neked jelen lenned, csak valaki engedje be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99956) jansky1


jansky1
senior tag

Üdv!

Meg tudná valaki mondani, hogy HG8245H modemhez milyen jelszót kell generálni? Nem jut eszembe mit adtam meg korábban. Kell benne lennie kisbetű, nagybetű, szám, írásjel? Miből mennyi? 3play az azonosító?

[ Szerkesztve ]

(#99957) DJ. Ru$y válasza jansky1 (#99956) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az azonosító valószínűleg az alján és a jelszó is ott van, az alapján ki tudod találni, hogy mi kötelező és mi nem. Ezeknél van, hogy semmi nem kötelező, lehet csak kisbetű, csak szám.

Ha meg nem jön össze a jelszó, akkor tolsz neki egy resetet és az alap adatokkal be tudsz lépni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99958) rewo válasza DJ. Ru$y (#99945) üzenetére


rewo
tag

Az IGMP beállításokat nem csak akkor kell megadni, ha a TV is a routerről megy? Nálam a TV a modemben van bedugva.

(#99959) #22718208 válasza rewo (#99958) üzenetére


#22718208
törölt tag

Csak akkor kell beállítani, ha nem a telekom eszközébe van dugva az iptv hálókábele.

(#99960) rewo válasza #22718208 (#99959) üzenetére


rewo
tag

Köszönöm!
Akkor sajnos routercsere lesz...

(#99961) DJ. Ru$y válasza rewo (#99958) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy próbát mindenképpen megért volna (ingyen van), de, ha neked olcsóbb routert cserélni, akkor hajrá. :))

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99962) poli27 válasza omfgk (#99946) üzenetére


poli27
veterán

Nem kérik vissza a ciscot!

(#99963) ElGatto válasza ElGatto (#99934) üzenetére


ElGatto
aktív tag

hi, erre valaki?
valószínűleg nem a gomb romlott el hanem nem lehet összepárosítani a távirányítót a tv-vel. :(

(#99964) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék az otthoni HG8245H-val kapcsolatban.

Pár hónapja volt egy karbantartás, és azóta nem tudom elérni kívülről a NAS-t. A bejelentkezést a saját routerem végzi, minden port nyitva van ami nekem kellett.
A karbantartás óta viszont nem megy semmi ahogyan azelőtt. A beállítások nem változtak, restart minden eszköznek megvolt. NAT-olva nem vagyok, de a portok a netes ellenőrzéseknél zárva vannak. A NAS külső elérése/ip-je viszont rendben van a szoftvere alapján, a beépített ellenőrzés sikeresen mutatja.

Hol lehet a hiba?

(#99965) tylerddd


tylerddd
veterán

Írtam a T-nek internet ügyben. Ősszel járt körbe a faluban hangosbeszélős furgon optikait hirdetve. Van, aki köttetett is be, szórólap is volt. Se a környező települések Telekom üzleteiben nem tudnak erről és most az e-mail-es megkeresésre is nemleges választ kaptam, nincs nálunk optikai. De írjam be a címem és majd kidobja az oldal. Otthoni internetre nincs lehetőség. IPTV-t dobott ki. Akkor az min keresztül jönne?! ADSL vonalon?! Vezetékes Telekom telefonos szolgáltatás van a faluban.Totál nem értem. Most ha lesz időm, telefonálok nekik.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#99966) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

F@st 5655v2-ben van valahol PPTP/IPSEC Passthrough? VPN szerverhez szeretnék csatlakozni az ONT mögül, de az istennek nem akar működni.

[ Szerkesztve ]

(#99967) #77646080 válasza tylerddd (#99965) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez érdekes (és kissé érthetetlen) helyzet. Nálunk is volt hangos tájékoztatás, szórólap, optikai kábel elásásos kihúzása. Utána pedig gond nélkül tudtam telefonon keresztül megrendelni a szolgáltatást.

Nálatok valami félrement az információk áramlása során, ha nem tudod igénybe venni a fentiek után sem. :F

(#99968) #22718208 válasza tylerddd (#99965) üzenetére


#22718208
törölt tag

A weboldal címlistának nem szabad hinni!

Nálunk pl. a faluban mindenhol elérhető az "új" koax ,csak épp nálam nem.De csak azért mert a cím hibás volt a rendszerben. Ha több embernek is van, akkor hivatkozz arra meg a reklámozós kocsira.

Iptv pedig van dsl-en is , ebben nincs semmi újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#99970) DJ. Ru$y válasza #45553408 (#99969) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Maximum 30 nap, gyakorlat pedig lehet a 3 munkanaptól egészen 30 napig bárhol, attól függ, hogy az alvállalkozó mennyire van leterhelve.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99972) gyorol


gyorol
tag

Sziasztok!

Van lehetőség a Sagemcom F@st 3686AC cseréjére bejelentés után?

A problémám az hogy látszólag stabil minden - koaxon. A Sagem a DHCP szerver és direktbe pár eszköz van rádugva (NAS,TV), valamit egy másik szobába egy AP (egy Xbox, TV is van rádugva), amelyik a netet is osztja. A hibajelenség hogy néha - nincs fix időpont, vagy oldal - a nem olyan mintha megállna. Az oldalak nem töltődnek be, ping sem válaszol. Pár másodperc és egy reload után bejönnek az oldalak és jó a ping is. Az AP előtt többféle routerem volt (ASUS, TPlink, Dlink, Synology, Tenda) de az utóbbi 4-5 hónapban jött elő a probléma, előtte nem volt ilyen. Van esetleg ötletetek mi lehet a gond? A többi szolgáltatás TV és telefon pedig zavartalanul működik közben is.

Kábelezni sajnos nem tudok, mert panel. A gépem egy szobában van az AP-vel pár méterre tőle.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#99973) DJ. Ru$y válasza gyorol (#99972) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha azóta van ilyen probléma, amióta az AP van, akkor csak nekem ennyire szembetűnő, hogy az AP-val nem jön ki az eszköz, vagy az AP-nak van valami kínja?

Én lekötném 1-2 napra az AP-t, ha nem jön ilyen hiba, akkor le kell cserélni az AP-t, ugyanis Sagemcomot tud(na) adni a Sagemcom helyett a Telekom, és, ha a kettő nem haver, akkor ezzel nem oldódik meg a problémád.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99974) gyorol válasza DJ. Ru$y (#99973) üzenetére


gyorol
tag

Ez az AP 2 hete van előtte a többi márkájú eszközeim voltak routerként és/vagy APként használva. Akkor is előfordult ugyanez a jelenség. Volt pár hét amíg maga a Sagemcom adta a jelet (2,4 Ghz és 5 Ghz is), akkor is előfordult a jelenség. 2013-ban kaptam ezt az eszközt amikor először bekötettem a netet. Azóta a jelenlegi hely a 3. ahol van a kicsike. Nem lehet hogy megfáradt benne valami - legalább is én erre tudok gondolni?

May the force be with you!

(#99975) DJ. Ru$y válasza gyorol (#99974) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"Az AP előtt többféle routerem volt (ASUS, TPlink, Dlink, Synology, Tenda) de az utóbbi 4-5 hónapban jött elő a probléma, előtte nem volt ilyen."
Én ebből azt szűrtem le, hogy 4-5 hónapja kezdte, és a többivel nem csinálta.

Próbálkozhatsz hibát leadni erre, de mivel elég nehezen reprodukálható, így nem biztos, hogy kapásból cserélni fogják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99976) gyorol válasza DJ. Ru$y (#99975) üzenetére


gyorol
tag

Köszi szépen! Meglátjuk mi lesz belőle, mert most a hivatalos fórumon is találtam ugyanilyen hibára vonatkozó bejegyzéséeket, és ott talán találtak megoldást a problémára.

May the force be with you!

(#99977) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hello van egy modem és azon volt 4 beltéri, 3 használatban és egy meg ha a nyári konyhában voltunk akkor lehoztuk és boxot és bedugtuk és néztük. na most kicsit alakitottam a rendszeren mert nem volt meg a net sebessége igy hogy össze vissza kötöttek mindent, namost azt nem tudom hogy hogy oldotték meg a 4 boxot, tudja valaki?

(#99978) omfgk


omfgk
addikt

Meddig tart a Telekomnál egy hűséghosszabbítás és csomagváltás? Internet + Tel + TV

Szombaton megkötöttem 1 évre és a netcsomagot váltottam 50/5-ről - 300/20ra.
Ma megjött az új Sagem.
Délben kicseréltem.

Megy a net, de még mindig a régi sebességgel.
15 perce indítottam újra.
A Telekom fióknál még a régi hűségeket látom amik ugye 20-án jártak volna le, illetve a netcsomag is még a régi netmánia XL. A dokumentumok között ott vannak a szombaton aláírt doksik, leellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#99979) DJ. Ru$y válasza omfgk (#99978) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Telekom fiók nem mérvadó.

Ha kaptál másik eszközt, akkor kaptál hozzá leírást is. Ugye? Elolvastad ugye? Az egyiken van egy 80-as szám, talán hívd fel. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99980) omfgk válasza DJ. Ru$y (#99979) üzenetére


omfgk
addikt

Felhívtam.

A default Telekomos válasz jött. Várni kell.

2003 óta vagyok Telekomos. A problémák többsége nem múlt el attól ,hogy vártam...
Ha lenne itt más szolgáltató akkor már nem lennék T-s.

(#99981) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#99979) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azért a hsz.-edből erősen az jött le, hogy a fórumtársnál user error van.(szerintem indokolatlanul)

Pedig az van ám a ténél is , néha nem is kevés...

[ Szerkesztve ]

(#99982) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#99981) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az esetek 90%-ában, ha kompetens veszi fel, nyilván nem biztos, hogy erre este 8 a legjobb időpont, de aktiválják az új csomagot, és távolról újraindítják az eszközt stb.

Nem véletlen van az a 80-as szám, csak sokan nem olvasnak, csak összerakják, aztán várják a csodát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99983) #22718208


#22718208
törölt tag

Miért kezelik lejártként??

Nálam még 18.-a van 3óra és 15percen keresztül.

:F :F :F

(#99984) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#99983) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha tippelnem kellene, akkor a bankzárással van összefüggésben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99985) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#99984) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az érdekes , mert bankkártyás fizetéssel 3-5 perc után mindig , ahogy most is megjött a visszaigazoló email a sikeres fizetésről. Onnantól kezdve én befizetettnek tekintem határidőn belül.

Inkább valami T-error lesz , mert nem emlékszem , hogy ilyen lett volna ezek előtt.
(határidő közelében fizetek nekik általában)

(#99986) norti válasza #22718208 (#99983) üzenetére


norti
addikt

Az a pénz beérkezésének a határideje, még bankkártyás fizetésnél sem kapják/könyvelik le azonnal.

(#99987) poli27


poli27
veterán

A Telekom karácsonyi ajándéka a 2db otthoni számla Decemberre? :D fuck....

(#99988) #22718208 válasza norti (#99986) üzenetére


#22718208
törölt tag

Tisztelt Ügyfelünk!

Számlabefizetése sikeres volt

Fizetési mód: Bankkártya
Fizetés dátuma: 2018.12.18., Kedd

Szó nincs a visszaigazolásban , arról amit írsz.

Na mind1 , lényeg hogy részemről rendezve van...

[ Szerkesztve ]

(#99989) galocza válasza blg (#99954) üzenetére


galocza
aktív tag

köszönöm a választ, ez lett belőle. némi (valós!, nem hazudtam/túloztam) szívszaggatás után az ügyfélszolgálatnál villámgyorsan küldtek embert, szombaton! nevet nem írok, ha jól emlékszem a monogram ll, és ha olvassa, köszönöm!
(mire kijött, nem csak hdd nyekegés volt, nem is indult az eszköz, teljes sötétség. csere, azóta kisebb problémákkal de nagyjából működnek a dolgok.)

(a cseredolog azért lett volna praktikus, mert atyám idős, az idősek maceráival s nem szívesen enged be senkit. de hál' istennek olyan gyorsan jött a jóbarát, hogy köpni-nyelni nem volt ideje ősz atyámnak 8).

[ Szerkesztve ]

(#99990) #78121280 válasza poli27 (#99987) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ezért!

Tárgyhavi számlázásra térnek majd át, a korábbi utólagos számlázásról!

[ Szerkesztve ]

(#99991) polonic


polonic
félisten

TV rendeléseket milyen gyorsan intézik?
Van esély rá, ha holnap rendelek egyet, hogy még a héten kiszállítják?

(#99992) norti válasza #22718208 (#99988) üzenetére


norti
addikt

Mennyi idő után jelenik meg az egyenlegemen a befizetett összeg?

De ha jól emlékszem a bankkártyás fizetés végén is kiírja, hány nap alatt várható, míg könyvelik (ha nem, az valami bug).

(#99993) DJ. Ru$y válasza norti (#99992) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így van, az összes kártyás fizetés 2-3 napig függőben van (ekkor még vissza lehet őket fordítani legjobb tudomásom szerint, lopott kártya stb. esetén), aztán könyvelődik valóban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99994) DJ. Ru$y válasza polonic (#99991) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

50-50. Vagy igen, vagy nem.

Hidd el nem te próbálsz meg ilyenkor rendelni egyedül és a futárszolgálatok sem vállalnak már ilyenkor 48 órás kiszállítást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99995) polonic válasza DJ. Ru$y (#99994) üzenetére


polonic
félisten

Nem a futárszolgálat a lényeg. Ha már náluk van, az jó jel. :)

A telekomra gondoltam, hogy ők gyorsan intézik ezt?

(#99996) DJ. Ru$y válasza polonic (#99995) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy írtam, 50-50. Van akinek másnap már átadták futárnak, van aki 2 hét alatt kapta meg.
Én nem várnám, hogy megjön és, akkor mégis kellemes meglepetés, ha odaér időben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99997) polonic válasza DJ. Ru$y (#99996) üzenetére


polonic
félisten

Értem. Rendben, akkor várok.
Közben leadtam a rendelést a felületen. Es az jött vissza, hoyg az igényedet fogadtuk. 3 napon belül hívunk.

Én azt hittem, hogy az maga a megrendelés.

Hát ez igy tényleg hosszú lesz. :)

(#99998) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Jelenleg ADSL internet érhető el a községünkben. Nyáron 5 alkalommal volt hálózatfejlesztés 00-06 óráig terjedő időpontban. VDSL továbbra sem elérhető, kérdeztem telefonon. Január hónapban megint lesz egy alkalommal, ekkor azonban már 08-20 óráig terjedő intervallumban. Elképzelhető, hogy ez már egy VDSL fejlesztés utolsó fázisa lesz?
A két szomszédos településen egy ideje már elérhető a VDSL szolgáltatás.
Köszönöm a válaszaitokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#99999) DJ. Ru$y válasza madagaszkar (#99998) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elképzelhető, főleg, hogy ekkora intervallumú és napközbeni időpontról van szó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100000) astorre19 válasza madagaszkar (#99998) üzenetére


astorre19
aktív tag

Melyik ez a település?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.