Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) DJ. Ru$y válasza Teko001 (#65348) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valaki azt írta, hogy ez sem megy mindig zökkenőmentesen, ha egyáltalán megy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65352) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Két napja a következő problémát tapasztaltam (VDSL, Netmania M). Speedport ledjei elalszanak, újrabootol a készülék, de annak ellenére, hogy látszólag minden rendben, minden LED világít, net nincs. Speedport áramtalanítás után minden rendben, újra van net. Ezt eljátszotta tegnap előtt 5-6 alkalommal, tegnap nem volt gond, ma hajnalban egyszer. Bejelentettem 1412-őn, szerelő kijött körülnézett, nem talált problémát, elment, azóta a sebességem a 22,7Mbps helyett 17,8Mbps lett. Visszahívtam a szerelőt, azt mondta ha stabil lesz a vonal automatikusan visszaáll majd... Nem értek hozzá, de ez a megoldás?? 5 hónapja tettek át VDSL-re, azóta (látszólag) stabilan hozta a 22Mbps fölötti értékeket. Ilyen, hogy a speedport újraindul nem volt még. Biztos vonal hiba ez?

(#65353) atala válasza Mikeee89 (#65341) üzenetére


atala
addikt

Én azt nem tudom, mikor csinálják már meg, hogy be lehessen váltani a hűség pontokat a webáruházban. Egyenlőre nem működik, nem adja be azt a kis rublikát ahová be lehetne írni.

(#65354) Nooeca válasza ezüsthátú (#65349) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ne idegeskedj! :D

Nem tűnik fel hogy majdnem az összes projekt csúszik? De hogy miért, az még mindig kérdés, mert a Telekom jelenleg úgy áll, hogy az évi költség fele - ami hálózatkiépítésre lett fordítva - még áll a kezükben, és nem tudják hova odaadni.

Itt is idén volt megjelölve, aztán nem lett belőle semmi, majd csak 2016 I. negyedévében lesz valami biztosan... Jó hír hogy pénz volt van lesz, szóval ha megoldódik az a probléma amiért most nem dolgozik itt senki, akkor pénzhiány nem lesz - mert ez szokott a legtöbbször a probléma oka lenni.

(#65355) DJ. Ru$y válasza atala (#65353) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A mobilos részlegen nem fogod tudni beváltani az "otthoni" pontjaidat. Ezt párszor leírtuk, csak, ha beszélsz velük levonják majd utólag és egy későbbi számládon jóváírják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65356) Nite válasza Fernet (#65352) üzenetére


Nite
őstag

ketto honapja pontosan ugyanez a problemam, szamtalanszor bejelentettem, hogy egyfolytaban dobja a speedport a dsl linket, majd az 5. panaszomnal lenyomtak a savot 23-rol 17-re, eppen ahogy a te esetedben :W

aztan ismet szamtalan panasz majd egy hete visszakaptam a 23-t, de nem magatol, egy ertelmes szerelo kijott es visszaallitotta :R

jelenleg a 30 megaert kuzdok, mert a szerelo azt mondta 50 korul bir a vonal, eppen ma hivtak, hogy elvileg mostmar mehet is, de hozzateszem ebben az ugyben is elkuldtek mar 3x hogy nem lehet :F

hivogasd oket!

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#65357) Tigerclaw válasza ezüsthátú (#65349) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én ma mondtam le a netet náluk. 6Mbps az elérhető net és semmi info nincs arról hogy akár a következő pár éven belül lesz hálózatfejlesztés erre. A hűségidő lejárt és ha nem kötöm újra, ugyanezt a szar netet kapnám még drágábban. Ezt sem értem, hogy miért nő a havidíjam attól, hogy lejárt a hűségidőm... Gyakorlatilag azért büntetnek, mert náluk maradnék még a hűségidő lejárta után is. A konkurencia drága, de ott legalább van normális netszolgáltatás. Nekik kell a pénzem, a Telekomnak meg ezek szerint nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65358) DJ. Ru$y válasza Tigerclaw (#65357) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk, mert, ha hűségidőt vállalsz, akkor hűségkedvezményt kapsz, ergo ha lejár a hűségidőd, megszűnik a kedvezményed és az alap árat fogod fizetni. Ne félj ez máshogy is így megy, nem véletlen, hogy már kötésnél be kell állítanod, hogy mennyi hűséget írsz alá, minél többet, annál jobban csökken a havidíj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65359) Fernet válasza Nite (#65356) üzenetére


Fernet
senior tag

Van egy normális szerelő ismerős, majd januárban felhívom ebben az ügyben, hátha tud valamit kezdeni vele. De bosszantó rögtön ezzel indítani, hogy visszavesszük a sebességet...

Amúgy most fejlesztettek nálunk, azt mondta ez a szerelő, hogy a ház melletti dslam dobozban már bent van az optikai kábel meg a berendezés is, csak műszaki átadásra vár a dolog. Ha ez így van akkor végre nem a több mint 1km-re lévő központra leszek kötve, hanem ide a szomszédba (30m).

(#65360) Mullen87


Mullen87
újonc

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Kb 1 hónapja elromlott a Cisco EPC3925-ös modemem. kijött a szerelő és rakott 1 másik D-link DCM-704-est. Amióta kicserélte a modemet, nagyon ingadozó az internetem. A letöltési sebesség viszonylag jó, de az oldalakt nagyon lassan tölti be, már ha betölti és nem azt írja ki, hogy nem bírja betölteni. Tudtok esetleg pár tippet, ötletet a hiba kiküszöbölésére?
A válaszokat előre is köszi

(#65361) Nite válasza Fernet (#65359) üzenetére


Nite
őstag

mindenkeppen, ha sikerul kifogni valakit aki erti is, hogy mit szeretnel, akkor nem lesz gond :)

nekem mar meg is jott a jezuska :B

Paid my dues!

(#65362) dashed válasza Mullen87 (#65360) üzenetére


dashed
senior tag

Az a hgw egy kalap ....
Amiota kicsereltek a regi Thomson modememet erre a hulladekra en is folyamatosan szivok vele.

Jelentsd be hibara.

(#65363) Werkly


Werkly
őstag

Otthoni IP TV-s előfizetésem van. Mellette van kártyás mobilom. Így működne a TVGO vagy csak mobilnetes telós előfizetés a nyerő? Kösz!

(#65364) Fernet válasza Nite (#65361) üzenetére


Fernet
senior tag

Látom összejött végre. :) Remélem hamarosan én is hasonlót mérek majd. :)

(#65365) #78121280 válasza Werkly (#65363) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#65366) atala válasza DJ. Ru$y (#65355) üzenetére


atala
addikt

Azon már túl vagyok egyszer. Kifizettem az összeget, és a következő havi számlán jóváírták. A pontok megmaradtam. Azt mondták, kárpótlás a kellemetlenségekért, és váltsam be valami kiegészítőre. Na ezt nem tudom megtenni.
Hol lehet felhasználni a webes felületen?

(#65367) Tigerclaw válasza DJ. Ru$y (#65358) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A hűségidő koncepcióját értem. Azt jogosnak is tartom, ha pl. elviszel egy mobiltelefont készülékkedvezménnyel, vagy részletre, vagy adnak STB-t, modemet, felszerelik az műholdas tányért, bekötik a vezetéket és hogy nehogy pár hónap múlva meggondold magad. Igen, belefektetnek időt, munkát pénz és cserébe hűségidőt vállalsz. Viszont ha már évek óta náluk vagy, nem kaptál semmi új eszközt, minden megy úgy hogy korábban...kvázi semmibe se kerülsz nekik, akkor miért kell újabb hűségidőt kötni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65368) Nite válasza Fernet (#65364) üzenetére


Nite
őstag

nehez szules volt :DDD

Paid my dues!

(#65369) #32577792 válasza Tigerclaw (#65367) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem kell újabb hűséget kötnöd.
Ha kötsz, adnak rá kedvezményt.
Ha nem kötsz, akkor következmények nélkül kiléphetsz a buliból. Igaz, a szolgáltató is dönthet úgy, hogy emel havonta - erős túlzással.

(#65370) DJ. Ru$y válasza Tigerclaw (#65367) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert "le vagy kötve". Ha megjelenne egy konkurens szolgáltató, akkor ne tudj azonnal dobbantani csettintésre ingyen. A szolgáltatók 99%-a így működik, nem értem ezt miért csak a T-re kell levetíteni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65371) Mikeee89 válasza Mikeee89 (#64270) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Úgy látszik már közeledik a cél... Ma telefonáltak, hogy szerdán hoznak új eszközt és állítják be az 50 Mbites netet. 1,5 hónap kellett hozzá, grat Telekom!!

Szerdán újból jelentkezek remélhetőleg bírni fogja a vonal.

(#65372) powermause válasza powermause (#65326) üzenetére

Esetleg próbálta már valaki ruter,switch,hub mögül használni az IPTV setupboxot? :B Bocs de nekem a sjátommal nem megy ,és arra lennék kíváncsi hogy van-e bevált,működő típus..

powermause

(#65373) MajaG válasza powermause (#65372) üzenetére


MajaG
senior tag

ZTE HGW-re PPPoE PT-ben TP-Link WDR-4300 ennek az egyik portján egy D-link DIR-600 osztja tovább egy box felé, a másik portján egy D-link Switch-en van osztás egy másik box felé.(D-link DGS-1005D) A lényeg, hogy IGMP-t tudjon+ ilyen felállásnál már nem fix IP-t adni.

Milyen cuccaid vannak?

[ Szerkesztve ]

(#65374) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Telekom meddig adja ingyen a filmbox csatornákat?

Battletag: hojszi#2983

(#65375) DJ. Ru$y válasza powermause (#65372) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sokan használják a Set-Top Box-ukat (nem setup) ilyen módon, IGMP Snooping és IGMP Proxy képességekkel ellátott router/switch kell hozzá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65376) MajaG válasza MajaG (#65373) üzenetére


MajaG
senior tag

Szóval érdemes fix ip-t adni. Az egyik box felvevős, akkor meg minden esetben érdemes.

(#65377) Zimi91 válasza Mikeee89 (#65371) üzenetére


Zimi91
tag

Megkérdezhetem, hogy ADSL2+-on mi volt a max sebesség, amit írt a vonalra? (letöltés érdekelne)

(#65378) atala


atala
addikt

Van valami eszköz ami esetleg naplózza a hálózat kimaradását? Tehát amikor eldobja a netet a modem. Napi 1-2x veszem észre, de nem mindig netezek, így lehet, hogy ez a szám jóval több.
Már voltak kint kicserélték a modemet egy ugyan olyanra (cosco epc 3925) de semmi változás. Pontosabban ez nem igaz, mert amikor kicserélték, akkor pár hétig jó volt, és most megint elkezdte.

A földszinten van ez a cisco hwg, az emeleten meg egy TP Link TL-WR1043ND gigabites router.

(#65379) 313313 válasza Zimi91 (#65377) üzenetére


313313
addikt

Anyuéknál 14-15 Mbit volt, 20-ért fizettek, új eszköz+ VDSL-re átrakták, most 39Mbit-et bír a vonal...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#65380) Zimi91 válasza 313313 (#65379) üzenetére


Zimi91
tag

Köszi szépen a választ! Akkor ez alapján reális lehet, hogy 50 mb/s-et ír a telekom.hu-n. Perpill 25 mb/s ADSL-en a vonalam, legalábbis a modem ezt írja.

(#65381) kavboy


kavboy
tag

Hali Mindenkinek! Egy kerdesem lenne: tegnap este fateromnal a meglevo telefon es IPTV elofizetes melle rendeltem egy 30 megas netet is. Az egesz folyamat soran ket ugyintezovel beszeltem. Az egyik azt mondta, hogy a netet tavolrol aktivaljak 72 oran belul es egyszer csak "menni fog". A masik pedig azt hogy 30 napon belul szinten tavolrol aktivaljak.Namarmost jelenleg egy D-link DCM-704-es doboz van, amin a wifi sem aktiv. Gyakorlatilag nezegetnem kell naponta, hogy vajon lett-e net, vagy amikor aktivaljak a netet akkor a wifit is aktivaljak? Vagy kuldenek valami sms-t vagy valamit? Nem akartam hozzanyulni a konfighoz, mielott a net nincs aktivalva.. Elore is koszi!

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#65382) DJ. Ru$y válasza kavboy (#65381) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A wifit gyanítom te is be tudnád kapcsolni a webes felületen 1 kattintással, mert csak ki van kapcsolva. Indítsd újra a HGW-t és lehet már net is lesz. Hosszabb időt vehet igénybe, ha lehúz ezt-azt a HGW a T szervereiről, ha esetleg szoftveresen lenne letiltva a wifi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65383) Mikeee89 válasza Zimi91 (#65377) üzenetére


Mikeee89
senior tag

10 Mbit volt a kínált és szinte bármikor jött a 9 Mbit környéke, azaz 1,1 Mbájt/s. Most mióta közelebb került a telefonközpont azóta 1,2 Mbájt/s sem ritka. Az már közelíti a maximálisan elérhetőt. Remélem az 50 Mbit is hozni fogja a minimum 45 Mbitet. Elvileg kb 200 m-re van a központ.

Más: Jelenleg is wifis routerünk (Pirelli drg 225g) van, a T-home már csak wifiset használ? Szar lenne, ha hoznának egy mezeit, mert kell a wifi a telefonhoz, tv-hez...

[ Szerkesztve ]

(#65384) DJ. Ru$y válasza Mikeee89 (#65383) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel HGW-ket oszt nem modemeket, így nyilván wifiset fogsz kapni, mert nincs másfajta VDSL2 képes eszköz csak olyan, amiben wifi is van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65385) Zimi91 válasza Mikeee89 (#65383) üzenetére


Zimi91
tag

Az összes HGW wifi képes (tudtommal).

(#65386) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
TV Goval kapcsolatban lenne kérdésem, mert már kezd kiakasztani. Összekapcsoltam az otthoni IPTV előfizetésemmel. PC-n, laptopon működik. Viszont van egy Wayteq tabom, amin nem tudom működésre bírni. Gyári nem rootolt rendszernél közli "Hogy rootolt készüléken ...... a lejátszás nem támogatott". Ezek után rootoltam a tabot feltettem az Xposed + rootcloak párost. Eredmény ugyanaz. Telepítettem egy korábbi TV Go appot, de akkor meg állandóan letöltési hibát ír ki. Nem emlékszem pontosan, de valami olyasmit, hogy próbáljam meg a letöltést ismét és hibakódnak 100,0-t ír. Valakinek van még ötlete, hogy lehetne a programot működésre bírni?

(#65387) btz válasza tomy86 (#65386) üzenetére


btz
addikt

Rootolod és build.prop fájlban áttírod a készülék tipusát kódszámát meg minden hasonlót mondjuk Samsung Galaxy SIII-ra GT-I9000 azt hiszem, teljes unroot és restart, azért egy biztonsági másolatot készíts a build fájlról. Buld prop editorral lehet szerkeszteni, van fent a Play áruházban. Nekem így megy.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#65388) 313313 válasza btz (#65387) üzenetére


313313
addikt

"Samsung Galaxy SIII-ra GT-I9000"

Samsung Galaxy SIII az GT-I9300 lesz :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#65389) tomy86 válasza btz (#65387) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi a tippet, kipróbálom. Bár jó lenne egy olyan megoldás, aminél ki lehetne kerülni a root "problémát" és nem kellene unroot.

(#65390) 313313


313313
addikt

Ha már Tv Go windows mobilra mikor jön ki? Mert múltkor (pár hete) olvastam valahol, hogy készül...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#65391) btz válasza 313313 (#65388) üzenetére


btz
addikt

Nem tudtam konkrétan, lusta voltam utána nézni a neten, de szerintem a GT-I900-assal is menne, nem próbáltam ki.
Sajnos a rootot sehogy nem lehet kikerülni, régen jó volt az xposedes módszer, de annak már kb egy éve hogy lőtek, pont így karácsony táján volt az eset.
A Windowsos verzió készülését már majdnem fél éve (ha nem több) hogy mondják, ha mondjuk félbe hagyták, akkor lehet hogy az is a készülési szakasz része.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#65392) tomy86 válasza btz (#65391) üzenetére


tomy86
addikt

Még egyszer köszönöm az ötletet. A build.propban Sony Tablet S-re átírva a tabot, már működik a tvgo. Bár jó lenne, ha root megtartásával is működne, de hát semmi sem tökéletes :)

(#65393) btz válasza tomy86 (#65392) üzenetére


btz
addikt

Szívessen!

ⓑⓣⓩ

(#65394) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
50 Mbit-es kábelnetem volt egy ideig, rendeltem hozzá iptv csomagot, ajándékba felemelték 120 Mbit-re a netet.
Azóta 30 Mbit. :U
Ötlet? Ez így normális? Holnap felhívom őket..

(#65395) senki66 válasza tomy86 (#65392) üzenetére


senki66
senior tag

Nekem rootolt Samsung tabon működik a "Rootcloak+exposed"-del, de csak a TVGO 1.0.12. verzióval .

[ Szerkesztve ]

(#65396) atala válasza shouryuken (#65394) üzenetére


atala
addikt

HWG újra indítás meg volt?

(#65397) DJ. Ru$y válasza shouryuken (#65394) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem normális, és ez sajnos olyan ügy, amiben itt nem tudunk segíteni, csak ők. Telefonálnod kell mindenképpen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65398) shouryuken válasza atala (#65396) üzenetére


shouryuken
senior tag

Igen, mindent újraindítottam. Hívom őket, meglátjuk!
Köszi!

(#65399) tomy86 válasza senki66 (#65395) üzenetére


tomy86
addikt

Azzal a megoldással kezdtem, de nálam valamiért nem működik, akkor sem ha Sonynak láttatom a Wayteq taletet. Bármelyik adásra megyek, ezt a hibaüzenetet dobja: "Hiba történt a lejátszás során! Kérjük, próbáld újra betölteni a filmet [100,0]"
Eddig csak az a módszer működik, hogy átírom a tablet típusát és utána unroot. :((

(#65400) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Lett egy IPTV t-com csodám... Van egy LG tévém, eddig mindig tv-vel ahol a musorujságjából kiválasztottam ami érdekelt, rányomtam, és ha kezdödött a müsor odakapcsolt... Ez a Cisco isb 2201-es nem tudja ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.