Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Mariner válasza seiko (#9849) üzenetére


Mariner
tag

Ja ezt ismerem.Hanyag órások rakják össze,és teletöltik olajjal,hogy ne kelljen a kenésről gondoskodni néhány ezer évig :)Ráadásul asszem kimustrált tengeralattjárók(U-Boat) acéljából reszelgetik ki a tokot,szóval hulladékból készül az is :D

MZ/X jelentkezz!

(#9852) seiko válasza Mariner (#9851) üzenetére


seiko
senior tag

Leírtad az óra lényegét!!!! :))

(#9853) littlelion21 válasza Mariner (#9851) üzenetére


littlelion21
addikt

"...asszem kimustrált tengeralattjárók(U-Boat) acéljából reszelgetik ki a tokot..." - ez most komoly? (nem kiröhögni ha mégsem! :) )

(#9854) busman válasza littlelion21 (#9853) üzenetére


busman
addikt

"The uni-directional ratchet operated rotating bezel is also milled from this submarine steel. The indices are machined directly into the bezel without the use of bezel inserts, which can corrode or come loose at deep depths"

Tényleg U-boat vasból van... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9855) seiko válasza busman (#9854) üzenetére


seiko
senior tag

Parasztvakító marketing duma! ;-)

(#9856) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Megérkezett az órám...

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#9857) busman válasza Gabbana (#9856) üzenetére


busman
addikt

Szép nagy... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9858) Gabbana válasza busman (#9857) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Az volt a cél, bár két dolog meglepett. Az egyik, hogy az óra számlapjának bal oldalán látszik egyfajta digitális kijelző szerű cucc, amin 2 piros rész "világít". Na ez fix, soha nem lesz se 3 se 1 :)

A másik amit inkább nem értettem, hogy ha elindítom a stoppert, és nullázóval állítom le, nem működik futóóraként, hanem egyből nulláz, stopper legkisebb értéke pedig a másodperc. A swatch irony ettől bőven okosabb volt, de külsőre tetszik, és egyre kevésbé sajnálom mindennapi munkaórának. Tök jól világít a legkisebb sötétségben, összességében tetszik, bár érződik, hogy gondos kínai kezek is hozzáfértek már. A használati útmutató is inkább az edificekre vonatkozik, nem kifejezetten erre.

De összességében nem bántam meg a 38.000-es vételárat. Tetszik.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#9859) soldier2 válasza Gabbana (#9858) üzenetére


soldier2
őstag

Biztosan tud köridőt is mérni, csak rá kell jönnöd még hogyan :)
Valóban szép nagy óra, de ekkora kézre kell is. Az enyémen a 42mm-es mutat kb így. Igaz, hogy az csak 3 mutatós (ez az én mániám) és fehér számlapos. Mindkettő hozzájárul ahhoz, hogy nagyobbnak tűnjön.
Viseld egészséggel, és osztogasd a pofonokat inkább jobb kézzel. Akkor nem lesz baja :DD

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#9860) seiko válasza Gabbana (#9858) üzenetére


seiko
senior tag

Hát, az a csat lehetne szélesebb rajta! ;-)

(#9861) tupacamaru válasza Gabbana (#9858) üzenetére


tupacamaru
veterán

De abban a részben mitha lenne egy mutató is, mitha töltésjelző lenne és ahogy fogy a kraft, úgy megy le zöldből pirosba. Mondjuk lehet hogy roszúl látom. :B Meg tudnád mérni az óra átmérőjét? (gombok nélkül)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9862) Gabbana válasza soldier2 (#9859) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Köridő nem megy neki, de pl a századmásodperc mutató se pörög, nincs. Pofonosztás, nincs, nem is volt és soha nem is lesz. Testi kényszer alkalmazása néha van, de csak karcolom össze.

Seiko, kösziii.. :) Csattal megbarátkoztam, és az óra is méginkább, egyre jobban tetszik.

Valóban jó nagy, nem tudtam megmérni, mert nem találok itthon vonalzót, vagy mérőszalagot. Timecenter.hu-n fent vannak a pontos méretek, meg itt egy kép egy 50essel.

A piros rész szerintem tuti, hogy fix, az nem töltöttség, hanem vmi kamu, a mutató benne meg a stopper óráit mutatja.. max 5 (?)-ig. Vannak érdekességek... :D

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#9863) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

erről a kettőről mit gondoltok? (nekem az első tetszik kicsit jobban)

[link]
[link]

Végül nem vettem meg múltkor az olcsó órát, ezek már valóban tetszenek, de azért még gondolkozok rajtuk.

Esetleg tudja valaki hogy külföldről honnan szabad vásárolni? Mert láttam külföldi boltban 117$-ért (az elsőt), de még ebay-en is jóval olcsóbb mint a hazai ár. Viszont hamisat nem szeretnék venni. (természetesen hazai bolt is jöhet ha van olcsóbb, én nem találtam)

(tudom hogy csoda nincs, de korábban volt szó róla hogy casio lehet eredeti jóval olcsóbban is, nem úgy mint a drágább órák)

[ Szerkesztve ]

(#9864) soldier2 válasza Gabbana (#9862) üzenetére


soldier2
őstag

Pedig ha jól emlékszem te mondtad, hogy Csepelen laksz vagy dolgozol, és néha elcsattan 1-1 pofon, birnia kell a strapat. :DD Persze ha valaki nagyon kéri....
De lehet, hogy valaki más volt

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#9865) pohár válasza qfm (#9863) üzenetére


pohár
félisten

első jól néz ki, de nem hordanám, annyira túlzsúfolt :N
a 2. is jól néz ki, és még hordanám is :K :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9866) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Mostanában mire érdemes figyelni óravásárlásnál? Holnap megyek órát venni magamnak, de nem vagyok képben, hogy a kinézeten kívül számít-e valami az óráknál. Pl van olyan márka ami kerülendő vagy olyan stílus? Westendben nézném meg, van nagyobb eltérés óraboltok árai között (esetleg neten olcsóbb?) Sok a kérdés, de megköszönném, ha valaki tudna rá válaszolni :R

[ Szerkesztve ]

(#9867) Nordschleife válasza Chosen (#9866) üzenetére


Nordschleife
csendes tag

Sztem első körben írd le, hogy mekkora összeget szánsz rá és ha van elképzelésed, hogy mégis milyet akarsz, akkor írd le, vagy linkelj valami képet, mert így nem nagyon lehet segíteni...

(#9868) runner 125 válasza Chosen (#9866) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, ez így tényleg tág.
Rakj be pár típust, h mégis mi az elképzelésed forma és ár tekintetében.

Vásárlás előtt viszont keresd meg Young-ot, innen a fórumból jóáré'.

Gabbana

Ez enyhén szólva nem kicsi. :D
Grat hozzá.

Hány mm az átmérője?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9869) Chosen válasza Nordschleife (#9867) üzenetére


Chosen
addikt

Rendben, először is összefoglalom szóban.

Keret: 20-30k . Méretre átlagosat szeretnék, a nagy órák nekem nagyon nem jönnek be, mint pl a pár hsz-el korábbi óra. Szíj fém, számlap sötét(ebb), és ami a legmeghatározóbb, hogy a számlap legyen könnyen áttekinthető, de több információval mint itt az utolsó óra: [link] tehát a lényeg, ha ránézek, akkor az időt azonnal lássam, de ha kell kegyen rajta több információ is, ez pl nekem már sok: utolsó előtti

Ilyesmi pl tetszik a szíj kivételével [link]

(#9870) pohár válasza Chosen (#9869) üzenetére


pohár
félisten

akkor hozass egy olyat Tomival amilyen runnernek van, a Casio :K
de ha visszakeresel a hsz-ei közt, ott lesz :K
emlékeim szerint még boltban sincs 30k, szóval best buy :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9871) runner 125 válasza pohár (#9870) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, jó kis óra

volt. :DDD

Eladtam, mégse tetszett annyira. :D

TheChos3nOne

Casio-k között nézz szét.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9872) pohár válasza runner 125 (#9871) üzenetére


pohár
félisten

:Y
ütlekborulsz :DDD
egyedüli hiánya a zafír üveg, na de ennyi pénzért egye fene :))

miért adtad el?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9873) runner 125 válasza pohár (#9872) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minőségben és súlyban meg sem közelítette a Tissot-om, amikor a PRC 200 után felvettem egyszerűen hiányzott. Nem volt egy kategória na, és ezt mindig éreztette velem a Tissot. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9874) pohár válasza runner 125 (#9873) üzenetére


pohár
félisten

ó be ne szarjak :D
de bulizós órának vetted a Casio-t, ezentúl a Tissotba nyomulsz a bulikban?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9875) Chosen válasza pohár (#9870) üzenetére


Chosen
addikt

Sokat visstaolvastam, de csak a Tissot PRC 200-ról találtam hsz-t, tudnátok linkelni?

(#9876) pohár válasza Chosen (#9875) üzenetére


pohár
félisten

:R

szerintem van fémszíjjal is, utána kell nézni :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9877) Chosen válasza pohár (#9876) üzenetére


Chosen
addikt

A Casio-ról kellene a link vagy a típus, ez a Tissot kicsit drága nekem :DDD

(#9878) pohár válasza Chosen (#9877) üzenetére


pohár
félisten

BEM-506L-1A elvileg :K

de Tamás bátyónál azért olcsóbb :))

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9879) runner 125 válasza pohár (#9878) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, ez volt az.

TheChos3nOne

Egyébként a strapát frankón bírta, párszor legyálaztam magam amikor rajtam volt, karc és sérülés nem esett a tokon és az üvegen sem. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9880) pohár válasza runner 125 (#9879) üzenetére


pohár
félisten

a Tissotot meg egyből horpasztottad :W :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9881) Chosen válasza runner 125 (#9879) üzenetére


Chosen
addikt

Elsőre annyira nem jön be, a forma nekem már túl klasszikusnak tűnik, de holnap meglesem élőben is :K

(#9882) Gabbana válasza qfm (#9863) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Ezeket láttam élőben. Meg sok mást is. Az elsőt ne vedd meg szerintem, de a másodikat se, nekem az EF-539 élőben nagyon bejött. Nagyon sokat csalnak a képek, menj el, nézd meg élőben, szerintem sokkal jobb típusokat, és árakat talász. Young-ot is keresd fel, nekem is segített, és nagyon jó árat mondott, bár végül inkább én itt helyben vásároltam Kaposváron.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#9883) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Lenne két kérdésem. :B Az egyik: a PVD bevonat mennyire tartós? Lepattan, lekopik vagy mit csinál ez?? A másik pedig egy automata szerkezetre vonatkozik: NH25; NH25A. Ha minden igaz akkor Seiko. Milyen minőségűnek számít ez automata fronton?? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9884) qfm válasza Gabbana (#9882) üzenetére


qfm
senior tag

Remélem azért nem csal annyit a kép, de elmegyek és megnézem élőben vásárlás előtt.

Az árról pedig rákérdezek nála, köszi a tippeket :R

(#9885) tupacamaru válasza qfm (#9884) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az elsőt láttam már csak fehérben, egész jó de picit zsúfolt. A második viszont nem rossz, azt én is felvenném. Mostanában a fehér számlapos órák jobban bejönnek, nem t'om m'ér. :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9886) seiko válasza tupacamaru (#9883) üzenetére


seiko
senior tag

Sajnos a PVD bevonat is hajlamos a kopásra, bár sokkal tartósabb a krómozásnál, aranyozásnál.
A szerkezet olyan Seiko5 (7s25, 7s26) minőség, olcsó, az ETA2824-nél jóval egyszerűbb darab.
Árban annak kb. harmada.
Kellő karbantartással 15-20 évet biztosan kibír.

(#9887) tupacamaru válasza seiko (#9886) üzenetére


tupacamaru
veterán

THX. :R Még egy kérdés, tricium csöves óránál kb 12 évente feleződik a világítás intenzitása? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9888) seiko válasza tupacamaru (#9887) üzenetére


seiko
senior tag

Felezési ideje 12,32 év. :K

(#9889) Jojo5 válasza seiko (#9888) üzenetére


Jojo5
őstag

és ha valaki vissza akarná kapni az eredeti erősséget akkor azt vajon cserélik ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#9890) MaUser


MaUser
addikt

Nem tudja valaki, hogy a Régiposta utcában a Poen még létezik-e? Weblapjukon már nem az ő boltjuk jön be és a telefont sem vették fel egész héten...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9891) seiko válasza Jojo5 (#9889) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem még 25 év múlva is elég erős a fénye.

(#9892) seiko válasza MaUser (#9890) üzenetére


seiko
senior tag

nem csodálkoznék, ha bezártak volna.
az utóbbi néhány évben én vevőt nem láttam náluk. :O

(#9893) MaUser válasza seiko (#9892) üzenetére


MaUser
addikt

Ajaj, legjobb tudomásom szerint csak ők fogalmaztak itthon Sinn-t és szerettem volna körbenézni. :O

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9894) seiko válasza MaUser (#9893) üzenetére


seiko
senior tag

nagyon kevés típus volt náluk ebből a márkából. :(

(#9895) dmon válasza seiko (#9892) üzenetére


dmon
aktív tag

Én kb 1 hónapja jártam a Poen-nál egy Oris-t akartam nézni. Aztán kiderült hogy már nem hivatalos forgalmazói a márkának (bár az Oris oldalán még ők vannak fent). Így jelenleg nincs hivatalos Oris forgalamzó itthon, azt hogy kiveszi át tőlük nem tudta megmondani az eladó.

(#9896) seiko válasza dmon (#9895) üzenetére


seiko
senior tag

rendelhetünk mindent a netről.
Szerviz pedig legközelebb Ausztriában. :-(

(#9897) Nordschleife


Nordschleife
csendes tag

Nem is tudtam, hogy az óragyártók is tartanak pár hetes nyári szünetet. Esetemben a vásárlást most ez halasztja pár héttel...

(#9898) dmon válasza seiko (#9896) üzenetére


dmon
aktív tag

Ahogy mondod. :-(
Esetemben is ez történt, ha minden jól megy hamarosan meg is érkezik. :K

(#9899) seiko válasza dmon (#9898) üzenetére


seiko
senior tag

én is kintről rendeltem az enyémet.

(#9900) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Lehet gyártatni zafír óraüveget méretre? :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.