Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76751) WiZARD válasza gyikhuszar (#76750) üzenetére


WiZARD
addikt

Hát elég érdekes érvelésnek hangzik.
Mondjuk nekem Seiko búvárt, ami 30bar-t bír elvileg, 3 barral nyomáspróbáztak a szánalmas seiko szervizben.
Pedig ebben nincs túl sok érzékelő...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#76752) Dzsana válasza gyikhuszar (#76750) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszönjük az infókat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#76754) Zozzer888 válasza WiZARD (#76751) üzenetére


Zozzer888
addikt

Elég erős kimagyarázásnak hangzik :)

Kíváncsi lennék, mit mond erről TimeCenter.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#76755) JackFeryll válasza WiZARD (#76751) üzenetére


JackFeryll
őstag

Érthetetlen. Nem bírnak venni egy rendes gépet ? Ha jól tudom egy vákuumos 20-30 baros gép az már a millió feletti árszínvonal.

Hehe Parnis szerűség 5ATM teszt után.

(#76756) agy73p válasza JackFeryll (#76755) üzenetére


agy73p
senior tag

Ugyanezt otthon:

bicikligumi kihasít, óra betesz, foltozás, pumpa, 5 barra felfújni, (tik-tak-tik-tak?) újra kihasít, óra kivesz.

Örülünk, Vincent? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76757) csabulaxi válasza agy73p (#76756) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Kreatív, de a vízállóságot ezzel hogyan állapítod meg?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#76758) #45302528


#45302528
törölt tag

Remek! :(

Tehát, ha veszek pl. egy Sumot, ami 30 bar nyomást bír, de kicseréltetem az üveget zafírra, akkor a 30 bar felirat már csak sorminta lesz az órán, mert kemény 3 barral nyomáspróbázzák?

És itt most nemcsak arról van szó, hogy az órával 99%-ban nem megyek majd olyan helyre, ahol szükségem lenne a 30 bar nyomás elleni védelemre.

(#76759) gyuri86


gyuri86
tag

Az új álom.



Kár hogy 1000euro :Y

(#76760) vadászcsiga válasza gyuri86 (#76759) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Annyiból meg már inkább egy panerai

[ Szerkesztve ]

(#76761) Skimaster válasza vadászcsiga (#76760) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az kb 3000 nél kezdődik.... Sajnos....Most vagyok a téma körül.... Lassan érik....

(#76762) donpe


donpe
aktív tag

FYI

Eddig számomra ismeretlen, egyben érdekes és izgalmas történet, mely egy Tudor 7021-et érdemelt (The Tudor 7021 Submariner presented by Rolex to Robert Easthaugh following the deepest ever Ocean Rescue in August 1973 - an 80 hour rescue at 1600ft below the surface that involved subs being flown around the world, a single 10 hour deep water sub reconnaissance, the rescue sub almost sinking in the harsh conditions, twice (!) and them eventually getting it to the surface with 12 minutes of Oxygen left....).

[ Szerkesztve ]

(#76763) vadászcsiga válasza donpe (#76762) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De hüle vagyok, utána sem számoltam mennyi 1000€ :B
Még jó hogy itt lakom az osztrák határ közelében :D

[ Szerkesztve ]

(#76764) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Nagyon nagyon kezdőként szeretnék tanácsot kérni. A közeljövőben (talán karácsonyra?) szeretném magamat meglepni egy órával. Ez lenne az első órám. Tudnátok ajánlani valamilyen típust (vagy legalább is irányt, merre kellene keresgélnem?). Amire gondoltam:
-automata szerkezet
-szíj mindegy, hogy bőr/fém
-kinézetre pedig inkább elegánsabbat szeretnék, mint sportosat (ha esetleg a mechanikából látszik valami az csak jó mert tetszik)
-méretre pedig nem szeretném, ha túl nagy lenne
-normális hasznlát is jó, pl. amazonról is szuper lenne
-keret: 50k (posta, vám, adó stb nélkül).

Ilyen "elvárások"-nak megfelelőt ilyen árban lehet találni, tudtok ajánlani?

Köszönöm! :R

(#76765) gyuri86 válasza vadászcsiga (#76763) üzenetére


gyuri86
tag

De tetszik vagy sem, azt mondjad már! :DD

(#76766) vadászcsiga válasza mézespálinka (#76764) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Orient, tututora.hu

(#76767) JackFeryll válasza mézespálinka (#76764) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ha olcsó automata akkor: Tutuóránál érdemes szétnézni az orientek közt. Esetleg még a Seiko 5-ösök.
Vintage-ek közt is ki lehet fogni jókat olcsóbban is.

(#76766) vadászcsiga
Lassan kint lehetne a topik címe a tutubannerben :D.

[ Szerkesztve ]

(#76768) TimeCenter válasza Zozzer888 (#76754) üzenetére


TimeCenter
tag

Zozzer888:
A nyomásmérő szenzor valóban tönkremegy, ha hirtelen nagy nyomásváltozás éri. Ezért is ajánlják az órát magát csak túrázáshoz és nem a repüléshez, ejtőernyőzéshez.

(#76769) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Most találtam! :)

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#76770) vadászcsiga válasza gyuri86 (#76765) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem is tudom nekem túl darabos, talán az utolsó de az meg tiszta panerai

(#76771) WiZARD válasza #45302528 (#76758) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért talán akad normális hely, oda meg egy faliórát se vinnék be elemcserére, nem hogy komolyabb dolgot rájuk bízzak... :DDD :(

donpe: kék snowflake Tudor nagy kedvencem, és álmom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#76772) Misi1979 válasza TimeCenter (#76768) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezt csak megerősíteni tudom, nekem odafent rendszeresen "megbolondul" a tipitapitiszó altimétere. Szerencsére "földközelben" vagy aránylag nulla emelkedés-süllyedéskor magához tér - de helyeshez közeli értéket nem mutat.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#76773) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Jártam a Westendben hétfőn végre megnéztem az Orient és Seiko órákat.
Az SKX007 annyira nem jött be. Az Orientek elképesztő minőséget tudnak, ezért az árért. A Venezia óraboltban, most le vannak árazva, ha jól emlékszem 32900 volt a Mako.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#76774) gyikhuszar válasza Zozzer888 (#76754) üzenetére


gyikhuszar
tag

A timecenterben (már ha a Millenium Watch Service-re gondolsz) nem mondtak semmi különöset. Ott is rákérdeztem, hogy miért csak 3 bar-ral lett "megnyomva", de annyi választ kaptam, hogy "ennyivel szoktuk tesztelni, nem lesz vele gond, ne aggódjak."

Intruder: igen, többről van szó. Nem ahhoz ragaszkodom, hogy márpedig elemcsere után nekem adjanak egy papírt a kezembe, miszerint az óra az elemcsere után is tudja a 10 bar/100 méteres vízállóságot (bár azért ez sem lenne túl nagy elvárás egy 300+ ezres óránál, ami azért itthon szerintem nem számít olcsónak, még ha az órák világában ez csak a belépő szint alatti kategória), hanem arról, hogy a 3 bar-os nyomáspróba szerintem önmagában nem jelent túl nagy biztonságot az 5 vagy a 10 bar-hoz képest. 5 bar-ossal már elvileg lehet úszni is (míg a hárommal nem), a 10 pedig még több dolgot enged meg a szabvány szerint. Az, hogy nyomáspróbán 3 bar-t tudott az óra az nagyszerű, de mehetek a falnak, ha egy laza úszásnál meg majd beázik, holott simán bírnia kellene. Ez utóbbi eset nálam nem valószínű, mert ritkán megyek vízbe - pláne nem órában -, de kizárni azért nem lehet. Egy esetleges nagyjavítás, szerkezet cseréjének költsége pedig nem mindegy, hogy kit terhel...

Dzsana: szívesen.

(#76775) icm válasza WiZARD (#76751) üzenetére


icm
tag

Nekem a Spiritem nyomáspróba papírján 5bar szerepelt, az 10bar-ra van gyárilag írva. Gondolom nincs nagyobb gépük - ami vicc egy márkaszerviz szintjén...
Nem mintha búvárkodnék a Spirittel, mondjuk nem is arra van. Az Orient szerviz lenne érdekes, noha nem egy nagy értékű a Ray, de azt hamarabb vinném magammal víz alá, noha könnyűbúvárkodnék - amihez elvben a 10bar nyomástartás is elegendő... na de aminek nincs koronazárja azt nem viszem le pont :)

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#76776) Zozzer888 válasza TimeCenter (#76768) üzenetére


Zozzer888
addikt

Annál az óránál még oké (bár akkor írjanak rá kevesebbet...), de egy "mezei" sima búvárnál? Vagy bárminél, amiben nincs semmi extra cucc?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#76777) #76385920 válasza Misi1979 (#76772) üzenetére


#76385920
törölt tag

Akkor tessék venni egy Oris Propilot Altimeter-t. :)

Bár azt nem tudom ezek a fajta órák mennyire pontosan mutatják az értékeket. :)

Ha jól emlékszem még könnyűbúvárkodáshoz sem ajánlott a 10bar. 20, de inkább 30 bar és afölött.

[ Szerkesztve ]

(#76778) Misi1979 válasza #76385920 (#76777) üzenetére


Misi1979
őstag

Az egy tökszép óra amúgy!:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#76779) TimeCenter válasza Zozzer888 (#76776) üzenetére


TimeCenter
tag

Az óra azért még 10 BAR nyomásig vízálló lehet, de a nyomásváltozás csak lassan mehet végre rajta. A vízállóságmérő műszer sajnos gyorsan ráadja a teljes kakaót.

(#76780) agy73p válasza csabulaxi (#76757) üzenetére


agy73p
senior tag

Ugyanezt vízben?

(#76781) Zozzer888 válasza TimeCenter (#76779) üzenetére


Zozzer888
addikt

Úszáshoz azért nem használható a 3 bar-os óra, mert a dinamikus nyomás "fáj neki" mikor gyorsúszásnál odacsapom a kezem, nem? Ott is hirtelen kapja a nyomást.

De ennél a szenzorosnál mondom még megértem, de a többi?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#76782) TimeCenter válasza #45302528 (#76758) üzenetére


TimeCenter
tag

Intruder77:
1. Kicserélteted a használt órádon az üveged zafírra.
2. Elviszed egy másik óráshoz vízállóság mérésre,mert ahol cserélték nincs vízállóságmérő. Az órás kér érte 1800 Ft-ot, meg is csinálja a mérést 30 BAR nyomásig. ( csak mérést kértél ). A gép OK-t jelez.
3. Beázik 5 hónap múlva az órád.

Mit tegyen az órás?
1. Fizesse vissza az óra újkori árát.
2. Adja vissza az 1800 Ft-ot.
3. Mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#76783) BAti77


BAti77
aktív tag

Certina DS Action automata tulajoktól kérdezném:
Szerintetek mekkora vastagságú bőrszíj rakható az órára? 5mm-t elbírja a tok és a rugós tengely közti távolság? :F
Ilyenre menne a szíj...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#76784) vadászcsiga válasza BAti77 (#76783) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hat próbáld hozza azt a szíjat amit még az elején vettél tőlem ami az fb oldalam profilkepe, az úgy emlékszem 5mm-es. Egyébként meg stift kérdése az egész hiszen tudod.
Bár most látom hogy mintha az átlagnál rövidebb is lenne a fül. És még 21-es is?! Jájj :)

[ Szerkesztve ]

(#76785) BAti77 válasza vadászcsiga (#76784) üzenetére


BAti77
aktív tag

Akinek kell az nincs a közelemben és most nem is találkozom vele vagy 2 hétig... :O

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#76786) vadászcsiga válasza BAti77 (#76785) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Privátban folytassuk mert ide is írok meg oda is.

(#76787) burjois válasza BAti77 (#76783) üzenetére


burjois
csendes tag

Akár 5-6 mm. es szíjat is rakhatsz rá, csak kialakítás és megmunkálás kérdése.

.....gusztus dolga.

(#76788) BAti77 válasza burjois (#76787) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ezt értem, de milyen vastagságú bőrt fér el a tok széle és a rugós tengely között? Az 5mm-esnél a visszahajtás miatt olyan 2,5 mm vastag lehet a bőr. Azt elbírja vagy vékonyabb bőrből kell? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#76789) #45302528 válasza TimeCenter (#76782) üzenetére


#45302528
törölt tag

Értelek. Nem kötekedésnek szántam, csak laikusként érdekel a dolog. Azt is értem, hogy nem lehet rátolni a 10-20-30 bart egyszerre, mert tönkreteheti az órát a hirtelen nyomáskülönbség.

A problémám ott van, hogy pl. egy üvegcsere esetén (és itt most teljesen mindegy, hogy azért cserélem, mert eltörött, megrongálódott vagy úri passzióból zafír kell) ki fogja garantálni azt, hogy az óra továbbra is bírja a gyár által megadott értékű nyomást. Vagy a gyár által megadott érték parasztvakítás?

Hiszen többek között pont azért választottam olyan órát, ami bírja gyári előírás szerint a 30 bar nyomást, hogy meglegyen a lehetősége annak, hogy ha beviszem a vízbe, akkor nem lesz baja.

Így viszont, ha egy 30 bar-os órát 3 barral nyomáspróbáznak le, akkor ugye a 3 bar a garantált. Lehet, hogy bírja a 30-at is, de lehet, hogy beázik?

Hangsúlyozom, hogy nem célom ezekkel az órákkal megdönteni a szabad-tüdős merülés csúcsát. :)

(#76790) burjois válasza BAti77 (#76788) üzenetére


burjois
csendes tag

Le kell mérned. Egy meglévő szíjat is lehet " vékonyítani", igazítani, hogy elférjen a tok és stift között, nem kell hozzá más csak egy felizzított vékony pl. kötőtű.

.....gusztus dolga.

(#76791) young78 válasza #45302528 (#76789) üzenetére


young78
tag

Ez a konkrét példa a Tissot T-Touch-ra vonatkozott, amiben van érzékelő. Természetesen ha egy gyári állapotú órát megbontasz, akkor meg is válaszoltad a kérdést, hogy ki garantálja a vízállóságot.

(#76792) #45302528 válasza young78 (#76791) üzenetére


#45302528
törölt tag

Kösz, igazad van. :B

(#76793) TimeCenter válasza #45302528 (#76789) üzenetére


TimeCenter
tag

Én sem kötekedni szeretnék.

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a vizállóság mérés mint szolgáltatás, csak egy pillanatnyi mérési eredményt mutat. Az órás nem fogja garantálni, hogy éveken keresztül vízálló marad az óra.

Hiszen a legtöbb esetben még a gyárak is előírják az évenkénti vízállóság ellenőrzést. Így szavatolják a gyári vízállóságot a garancia idő alatt.

" A víz és a por behatolása ellen egy vízzáró gumitömítés szolgál. Mivel hosszabb használat után a gumi elöregszik, a tömítést szabályos időközönként ( 2-3 évente ) ki kell cserélni. Vízálló óráknál a vízállóság csakis abban az esetben szavatolt, ha az előírt időszaki átvizsgálást a kijelölt szakszerviz elvégzi. Ajánlott minden évben tavasszal, a strandidőszak előtt elvégeztetnie az óra átvizsgálását. "

(#76794) Zozzer888 válasza TimeCenter (#76793) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ti amúgy mértek mindent? (Mármint bármilyen órát?)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#76795) gyikhuszar válasza young78 (#76791) üzenetére


gyikhuszar
tag

Ha a hivatalos márkaszerviz sem, akkor ki? Akkor a gyártó által megadott érték (jobb esetben) az első megbontásig tart? Teszem azt ha valaki ki is használja, amit az óra ilyen szempontból nyújt, akkor ha megáll, akkor vehet egy teljesen újat, ha biztosra akar menni? Nem értem én ezt.
A t-touch esetében a senzor(ok) miatt érthető és a magyarázatot én (részben) elfogadom.

(#76796) ronin s8 válasza WiZARD (#76751) üzenetére


ronin s8
senior tag

A szervizek azért nem nyomáspróbáznak 5 bar fölött, mert az órások azt vallják, hogy ha ezt bírja az óra, akkor nagyobbat is bír (egy határig), és aszfaltbúvároknak mi a fenéért kéne ennél nagyobb nyomásállóság? :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#76797) WiZARD válasza young78 (#76791) üzenetére


WiZARD
addikt

Ő az én Sumo-s esetemet fűzte tovább.
Persze itt másik üveg, nem gyári állapot stb.
De mi van egy rutin szerviznél?

(mert itt se előtte nem szóltak, hogy gondoljam meg, nem lesz nyomásálló, se utána nem mondták, hogy nesze, kész van, és azért csak 3 barra próbáztuk, mert nem gyári üveggel már csak ennyit tud)

TimeCenter: persze, oké hogy pillanatnyi állapot. De ha meg se mérik, akkor 1 pillanatról sincs hiteles adat...

ronin s8: na de akkor kérdezze meg, hogy elég-e 3-5 bar, vagy tényleg búvárkodok a búvár órában.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#76798) vadászcsiga válasza BAti77 (#76788) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A visszahajtás nem úgy történik hogy ketté hajtom azt annyi. Serfelővel elvékonyítom ott ahol a stiftet átdugjuk különben nem tudnánk beakasztani a lyukba

Burjois
Kötőtű :D

[ Szerkesztve ]

(#76799) nostromo73


nostromo73
tag

én most várok egy tapizós Tissot Expertet Young kolléga közreműködésével , ahogy így olvasom elég kényes egy-két dologra, de találtam két mérést a neten ami többet mutat mit a gyári adat..ez akár jó dolog is lehet... :)
[L:/dl/upc/2014-10/29/376777_pdfpv7htkqq4heib_tissot_text_70_1_c.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/29/376777_pdfpv7htkqq4heib_tissot_text_70_1_c.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#76800) lkristóf


lkristóf
senior tag

Hali szakértők, meg szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez eredeti e: AW1360-04E mert itt magyaroknál 40 felett kapható, mernétek ilyet ebayről rendelni? Esetleg mi a véleményetek róla, köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.