Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) hdman válasza Empsepo (#77144) üzenetére


hdman
őstag

Élőben sokkal jobb, mint képen, bejövős :)

Tetszik és nagyon kényelmes, egyelőre marad, a fém picit pihen.

Sopron city :)

(#77152) phranxinatra válasza vadászcsiga (#77132) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Egyébként ez tényleg nem sima nato, mert alul van egy bőrborítás rajta.

(#77133) BAti77: olyan 50-70k-ra saccolom, csattal együtt.

(#77153) jannuss válasza Ereshkigal (#77149) üzenetére


jannuss
tag

Köszönőm. Nèzelődöm. Milyen márkát/típust ajánlasz? Hasonló stílusban mint a linkelt Tissot. Acél szíj nem lenne hátrány.

(#77154) mufi


mufi
senior tag

Helyzet változik:

SEIKO Cronograph

kérek valakit linkelje be hol tudom megnézni mert tonnasázmra van hasonló model...

CITIZEN

ennek még a tipusát sem tudom...

Steinhart apollo/triton

[link]

[link]

na és ez a két vostok

[link]

[link]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#77155) Sungoo válasza Empsepo (#77144) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem engem kérdeztél, de nem az. :)

(#77156) Ereshkigal válasza jannuss (#77153) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jó kérdés, mert nekem nem igazán jönnek be a segédszámlapos órák. :B
Ha kvarcok is szóba jöhetnek, ezekkel pl. nem foghatsz mellé:
Tissot PRC200
Certina DS2 Precidrive
Bulova Precisionist

Amit linkeltél, ha jól látom 48/17 mm, szép konzervdoboz. Biztos ekkora órát akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#77157) condy válasza vadászcsiga (#77142) üzenetére


condy
senior tag

Az igen! Ha csak a színe a gond, egye fene... :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#77158) fiktív1 válasza Takuun (#77150) üzenetére


fiktív1
tag

Takuun!

Nem, ezek hipergagyi szejikó szíjak. Az eredeti, ami jó anyagból van, az itthon 12.500 Ft.-, Seiko club-tagoknak 7500. Az eredetit is sokan utálják, pedig nagyon jó, praktikus, erős gumiszíj az. A gagyiknak a csatja és a tüskéje extrém vékony, a gyárié vastagabb és normális fémből készül.

[ Szerkesztve ]

(#77159) WiZARD válasza fiktív1 (#77158) üzenetére


WiZARD
addikt

Szornyu az eredeti is, 800at se adnek erte, nem hogy tobbet...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#77160) fagyalllo válasza mufi (#77154) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azt ugye tudod, hogy a Seiko és Citizen nem automata? Válaszd az utóbbit, nekem is nagy kedvencem és olcsó: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#77161) fiktív1 válasza WiZARD (#77159) üzenetére


fiktív1
tag

Ha az eredeti "szörnyű", akkor képzeld el, ez milyen lehet! Véleményem szerint remek tool szíj az eredeti. Kalandos, mindenes nyárra kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#77162) jannuss válasza Ereshkigal (#77156) üzenetére


jannuss
tag

Szia. Elég vastag a csulóm. Jeleneg is egy DOXA sub amit használok. Kell a nagy méret. Ami tetszik a Steinhart Appolon vagy sub. Tissotbol mar erkezik egy prs200-as young kolléga jovoltából. Bulovában pedig ez: 98a123 típus jön be, ugye elegáns vagy sportos oldal.

(#77163) mufi válasza fagyalllo (#77160) üzenetére


mufi
senior tag

Nem, nem tudtam mert nem találtam meg őket, mármint specifikációt a neten, de mondjuk lemondanék az automata szerkezetről. Azt tudom, hogy a vostok órák nem automaták, bár még mindig jobb, mintha elemmel menne...
Ez a citizen gyönyörű, nagyon szép. :K

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#77164) BAti77 válasza phranxinatra (#77152) üzenetére


BAti77
aktív tag

Na' ez az! Ennyit egy bőr szíj sem ér szerintem, még ha O+a akkor sem... :N

(#77159) WiZARD
+1 :K Szerintem sem túl jó...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#77165) Empsepo válasza hdman (#77151) üzenetére


Empsepo
senior tag

Külsőre nekem is marhára bejön, nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy egyszerűen nem tudom viselni vele az órámat.
Annyira szorít egy ponton, hogy frankón zsibbad a kezem tőle. :(((

(#77155) Sungoo

Egyetértek.
Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#77166) pézoli válasza spanyoll (#77111) üzenetére


pézoli
csendes tag


ezeken is van mit nézni. ;)

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#77167) Reverting válasza fiktív1 (#77161) üzenetére


Reverting
őstag

A casio MDV-106 szijat probaltam ra az skx007 re... :) zsenialis... :) majdnem el is csabultam... de ment vissza a dozba... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#77168) vadászcsiga válasza pézoli (#77166) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van olyan órás aki ezt leszervizeli? :Y

(#77169) Sungoo válasza fiktív1 (#77158) üzenetére


Sungoo
addikt

Az eredeti is viselhetetettlen. Erősnek erős, és itt be is zárult.

(#77170) mufi válasza jannuss (#77162) üzenetére


mufi
senior tag

Ha lesz Steinhart Appolon-od akkor megköszönnék egy tonna fényképet itt a magam és a fórumtársak nevében is :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#77171) vadászcsiga válasza Reverting (#77167) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erről jut eszembe. Ma az erdőben

(#77172) ronin s8 válasza vadászcsiga (#77168) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem épeszű ember ezeket csak a gyárban szervizelteti. (Most nem egy szíjcserére gondolok!)
Egy ilyen óra a jéghegy csúcs, aki ilyet birtokol, van mit a tejbe aprítania. Érzékenyek, igencsak alkalmi viseletnek számítanak. Ha valaki mégis rászánja magát, ott van pénz a szervizre is...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#77173) ronin s8 válasza mufi (#77154) üzenetére


ronin s8
senior tag

Látom, változik az a "zene"... :Y :C
Lassan megtanulhatnál kottát is olvasni, akkor eldöntheted, melyik darabot játszod... ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#77174) jannuss válasza mufi (#77170) üzenetére


jannuss
tag

Rendben. Igyekszem. Tissot 1000 búvár vagy ez a Steinhart Apollon lesz.... Amugy az a két Vostok amit kinéztél pont automata Vostok szerkezet. Ha tényleg csak a külsőségek érdekelnek (és ez nem baj) akkor azt vedd meg ami tetszik:-)

(#77175) Ereshkigal válasza vadászcsiga (#77171) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Saját szíjat tervezel hozzá? Kéne öcsikémnek is majd. :B

(#77176) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#77175) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem. Túl nagy a tok és szűk a füle, nem arányos. Egyébként is munkába használom oda meg pont jó a gumiszíj.

Ronin
Azt gondoltam hogy van pénz csak hogy a gyári szakikon kívül van e hagyományos órás aki ilyet leszervizel?

[ Szerkesztve ]

(#77177) g0n21 válasza mufi (#77163) üzenetére


g0n21
senior tag

Azt tudom, hogy a vostok órák nem automaták, bár még mindig jobb, mintha elemmel menne...

A két Vostok amit linkeltél, pont automata... A Citizen és a Seiko nem. A Citizen Eco-drive-os. Tényleg jobb mint az elem.

Nem flame akar lenni, de szerintem nem is az, hogy lelke van egy mechanikusnak, de az érzés, amikor egy gombot megnyomsz, és kattan, vagy ahogy a füledhez emeled, és hallod ahogy ketyeg, az elképesztő. Számomra legalábbis. A Seiko és a Ruhla elég hangosan ketyeg nekem, éjjel, az éjjeliszekrényről hallom. Felbecsülhetetlen :) Elindítani a stoppert, érezni, ahogy kattan, nullázásnál ahogy visszaugrik... És nema puha nyomós - "elektromos" érzés, meg a "visszatekerős" nullázás, meg másodperc ütés némán... De én már megfertőződtem végleg..

De nyilván ízlések... :)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77178) fagyalllo válasza Reverting (#77167) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tényleg nagyon jó a Casio gyári gumija.
A fém viszont nagyon gagyi, már az üzletben leszereltettem.

Kell valakinek? :)

g0n21: leghangosabban ketyegő órám kvarc, el kellett ásni egy fiók mélyére, annyira zavart :) Poénból kaptam, a leghitványabb kínai: [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#77179) Ereshkigal válasza vadászcsiga (#77176) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ez szomorú, de most az egyszer még megbocsátok.

(#77180) hdman válasza Empsepo (#77165) üzenetére


hdman
őstag

Ugyan hosszu távú tapasztalat még nincs, ( :) ) kora délutántól eddig a kezemen volt, kényelmes jó viseletnek éreztem. Még nem volt gumiszijas órám, általában a bőrt preferálom, kíváncsi vagyok nyáron mennyire lesz izzadós ez a kaucsuk...

Sopron city :)

(#77181) KelemenUhr válasza TripleB (#77146) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ez koronazáras?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#77182) ronin s8 válasza vadászcsiga (#77176) üzenetére


ronin s8
senior tag

Biztos akad, aki nekiugrik ("haddmennyen!"), de a rendszerváltás után 25 évvel kialakult már valamiféle felelőségtudat és félelem az órásokban: "mi lesz, ha elrontom?". Elég, ha eltör egy tengelyt a Patekban, vagy megsérül a billegő. A Giromatic excentrikus súlyai láttán is kiverheti a víz. Microstella kulcsuk sincs általában, ami egy Rolexhez kell.
De a legfőbb probléma az olaj és az alkatrész. És a felelőség. Szerintem okosan ilyenkor nemet mondanak...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#77183) g0n21 válasza KelemenUhr (#77181) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem az (nekem is van ilyen).

fagyallo: Ez a werk... nem semmi..

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77184) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Sok keresés után az alábbi órák közül kellene választanom, amihez a szakmai segítségeteket kérem. Melyik szerintetek ezek közül a legmegbízhatóbb, legtartósabb darab illetve ki melyiket választaná és miért:
Bering
Tissot Automatics III
Tissot PRS 516
Tissot Pr100
Tissot Carson
Tissot Titanium
Certina DS 1
Steinhart
Doxa
Marvin
Orient Retrograde
Orient Open heart
Swiss Military
Claude Bernard

Mivel elég sokat sikerült találni még egy olyan szempont is adódhat, hogy sok-sok év múlva melyiket lehet majd a legkevesebb veszteséggel eladni.

[ Szerkesztve ]

(#77185) g0n21 válasza Deniweit (#77184) üzenetére


g0n21
senior tag

Azért itt több különböző stílus van, de szerintem Certina DS1. Az passzol sportosabb és elegánsabb ruhákhoz is. A PRS 516 is nagyon jó, de én inkább Certina párti vagyok (egyik sincs nekem).

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77186) busman


busman
addikt

Doxa Sub 1200nálam az igazi klasszikus.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#77187) ronin s8 válasza Deniweit (#77184) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mindegyik bukó. Vagy sokat vagy még többet fogsz rajtuk bukni.

Ne ez legyen a szempont!

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#77188) jookomak válasza Deniweit (#77184) üzenetére


jookomak
őstag

Én Tissot-t, vagy Certinát vennék, nevük, presztízsük ezeknek a legnagyobb. Onnantól ízlés kérdése, mert , ugyanaz a szerkezet van bennük (eta 2824, 2836 a nap+dátum kijelzősökben).
Egy szavazat a prs516-ra.

(#77189) Dzsana


Dzsana
senior tag

Épp most csináltam egyet.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77190) Reverting válasza vadászcsiga (#77171) üzenetére


Reverting
őstag

szep ora:) viszont szerintem nem vekony:) kivaloan all rajta a 22mm akar bor akar nato:) de izlesrol soha... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#77191) Dzsana


Dzsana
senior tag

Ma letudtam egy mumusomat. Wg5113 elidegenített egy Tissot Seastar 1000 automaticot, szervizelve, de szerette volna, ha inkább én is leszervizelem, mert nem bízott meg az előző szervizben. Legalább is én így értettem, ha nem jól értettem, akkor majd kijavít, ugyanis ez az óra biztos nem volt szervizelve. Mielőtt nekiestem, feltettem Horometerre is, de értékelhetetlen volt a képe. Kívülről jól nézett ki, azt most nem fényképeztem le, de így nézett ki:

A jó öreg ETA 2824-2-es van benne, sajnos órás szempontból a szemetebb ütésbiztosítással. Majd mindjárt kitérek erre is. Az órát kibontva először is száraz volt a tömítés, ha most szervizelték volna, legalább libazsírral bekenték volna,, továbbá a szerkezettartó gyűrű is ganés volt.

Aztán szétborítva a történetet, a motorrugó tövében, a rugóház tetején, valamint a felhúzó tengely felső csapágyazásában is ott állt az olajsár, ez bizony nem most volt szervizelve:

A motorrugó sem a friss szervizről árulkodott:

A kerekek hídján a lyukas kő alján is ott volt a megöregedett, elszíneződött olaj:

Valamint a beállító karnál is még a gyári kék zsír volt megtalálható:

És akkor térjünk vissza a mumusomra. Az ETA 2824-2-est kétféle ütésbiztosítással szerelték. Az egyik a hagyományos, jól szerelhető, kinyitható incabloc rugó:

A másik, amivel ezt is szerelték, ez a tetves Novodiac ütésbiztosítás:

Ezen a linken van egy összehasonlítás.
Ezzel a probléma a következő. A csapágyazáson három bemarás van, és a rugó pedig ilyen három lábú csillag valami. Igen hasonlít a Seiko ütésbiztosítására, a rugó szinte ugyan ilyen, csakhogy ott egy bemarás van, és szép sorjában be lehet forgatni a lábakat. Ennél a szemétnél meg ugye a fedőkő eltartja a bemarásoktól a lábakat, és egyszerre kell lenyomni a három lábat, és elfordítani az egészet, két kézzel.... Na hát aki ezt kitalálta, azzal egész nap ilyet rakatnék össze! Kínlódik csak vele az ember, elugrik állandóan ez a kis szar, közben csak felbassza magát az ember, és a végén eltörik a rugó. És ami a pláne, hogy ilyen rugót nem is lehet külön kapni! Emlékszem, M1ó is írt nekem annó, hogy ő is eltört egyet, van-e nekem. Ilyenkor jön az, hogy az ember elővesz egy Wostokot, és annak a három lábú ütésbiztosítását méretre szabja, és beforgatja azt. Az is van vagy 1,5 mm, jó kis móka. Na de a topic társunk megnyugodhat, mindegy 3/4 órányi basszanázás közepette sikerült az alsó és a felső rugót is visszaforgatnom. Ez az a rugó, amit meséltem, hogy megkérdeztem itt egy régóta órás kollégát, hogy ő hogy forgatja vissza, s nagy kerek szemekkel rám nézett, hogy vissza? Ő ki sem forgatja, csak alulról beolajozza. Kösz szépen, és mi van a fedőkőre rászáradt olajjal? Na mindegy, én nem vagyok hajlandó fél munkát végezni. Huh, ez jó hosszú lett, mehetne is a blogba. :D

Végül összeállt, pontos is a képe, rendben lesz. Csavarként Wd5113 küldött hozzá egy utángyártott mutatószettet, hogy azt tegyem fel rá. Ezekkel az utángyártottakkal az a baj, hogy sosem stimmel a mutatók furata, általában kisebb, mint kellene, úgy kell rá szenvedni. Rajta van, bár nem tudom még, hogy a tokban el fog-e férni, mert a másodperc mutató hüvelye majdnem dupla olyan hosszú, mint az eredeti. Ma már biztos nem próbálom meg, elfáradtam, meg elővettem már az esti italomat is, holnap kiderül. Ilyen az új mutatószettel:

:D
Bocs, ha valakit untattam.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77192) jannuss válasza Deniweit (#77184) üzenetére


jannuss
tag

Szia, szerintem Steinart vagy Doxa sub 1200. De a Tissot vagy Certina se rossz megoldás.

(#77193) Bati0501


Bati0501
őstag

Akciós bőr nato-k,zuluk vannak olcsószíjon.
Hátha épp vki...

(#77194) fiktív1 válasza Deniweit (#77184) üzenetére


fiktív1
tag

Deniweit!

Certina DS1, sztem.

(#77195) Reverting válasza busman (#77186) üzenetére


Reverting
őstag

+1 de az nem is ez az arkategoria... :)

Dzsana Legyszebb tissot buvar... borzen egy feheret megtapiztam... fekete manias vagyok... amugy vittem volna... viszont ha oda jutol 4 ev mulva en is kuldom hozzad az eta2824 :R :C garat... jo kis post...

Vadaszcsiga sima egszeru fekete natoval hordom... csak a neten nezegetem en is mi van ra... szerintem kar ra "erosebb" szij... amugy a gyari gumi is eleg jo:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#77196) verybigboy


verybigboy
senior tag

"Ár alapján elég sok minden szóba jöhet. Valami konkrétumot azért írhatnál...
Mekkora méret? Milyen stílusú legyen? Quartz vagy mechanikus? Bőr vagy fémszíj? :F
Esetleg linkelj be egy-két órát ami tetszik.. :))"

Méretre nem tudok mit mondani, az passz, nem tudom manapság mi az ami jól mutat?!

Milyen stílusú legyen? Mint írtam 40-es korosztály vagyunk, azaz már nem vagyunk fiatalnak nevezhető (de persze öregek sem). Gondolom visszafogott, elegáns stílus lenne az ami hozzánk passzolna. Annyi adalék azért mondható, hogy én nem vagyok egy öltönyös valaki, a párom sem jár kosztümökben, tehát mondjuk nem ezekhez kell, normál hétköznapi öltözethez.

Quartz vagy mechanikus? inkább quartz!

Bőr vagy fémszíj? Nekem a bőrszíj jobban tetszik, viszont tartósság tekintetében az a tapasztalatom hogy sokat nem bírnak a bőrszíjak, így lehet ésszerűbb lenne fémszíj?!

Ár alapján elég sokminden szóba jöhet: A páromnak és nekem lenne, azaz 2 db. óráról beszélünk, és kompletten jó lenne ha 250.000 Ft-ba beférnénk.

Nos ezek alapján mik lennének jó választások (lehetőségek)?

Köszönöm!

(#77197) vadászcsiga válasza Reverting (#77190) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Még az elején rápróbáltam párat de valahogy egyikkel sem tetszett.

verybigboy
Mi ez a 40-es korosztály, kozepkoru duma? Matematikus vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77198) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Jó vétel volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#77199) Empsepo válasza Deniweit (#77184) üzenetére


Empsepo
senior tag

PRS 516

(#77196) verybigboy

250ezerért két kvarc?
Hát eléggé szabad kezed van. :K

[ Szerkesztve ]

(#77200) vadászcsiga válasza Tothgera30 (#77198) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Annyira mégsem ha senkinek nem kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.