Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) g0n21 válasza PartyShan (#77249) üzenetére


g0n21
senior tag

Milyen órád van pontosan?
Amit linkeltél, az un. vitorlavászonra hajazó anyag.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77252) PartyShan válasza g0n21 (#77251) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ő lenne az.

BAti77: tolómérő hiányában csak vonalzóval tudom lemérni és úgy inkább 22mm mint 21.

[ Szerkesztve ]

(#77253) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat.
Nem lesz egyszerű a döntés.

(#77254) BAti77 válasza PartyShan (#77252) üzenetére


BAti77
aktív tag

A Net-en is mindenféle adat van róla. Hol 20, hol 22-esnek írják, de ezek szerint az utóbbi az igaz. Az jó, mert akkor elterjedt standard méret és rengeteg fajta szíjat kapni hozzá...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#77255) Dzsana válasza Dzsana (#77191) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ma reggel kikerült az intenzívről a Tissot, az éjszaka nyugodtan telt, és mivel a leletei rendben voltak, ma reggel felöltözhetett, immáron az új mjutatószettel:


http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77256) BAti77 válasza Dzsana (#77255) üzenetére


BAti77
aktív tag

Gratulálok doktor úr! Jó munkát végzett... :R

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#77257) M1ó válasza Dzsana (#77191) üzenetére


M1ó
csendes tag

Szerintem aki kitalálta a Novodiac-ot, annak már nagyon sokat csuklott az anyja! :)
Mikor kibontok valamit két dologért szoktam szorítani.
Egyik hogy könnyen szerelhető ütésbiztosítása legyen (már ha van), a másik meg hogy nehogy valami teli hidas legyen.
Na az még ki tud zökkenteni a nyugalmi állapotomból! :D
Erre az "alulról beolajozásra" fel szoktam kapni a fejem, rengeteg sebből vérzik.
Olykor 'szakszerű' leírásban így szerepel. OMG!
A friss olaj feloldja az ott maradt retket, mert garantáltan marad, hiába áztatta napokig.
Már ez egy egészségtelen állapot.
A másik ha egy kicsit több olaj kerül oda, akkor akár lekúszhat a hajszálrugóra, és akkor jöhet a vakarózás hogy miért bágyadt a billegő, miért produkál pocsék járáseltérést, és miért nem lehet beszabályozni, pedig most volt nemrég 'szerizelve'.

Szabikaa

Ha ezen Incabloc rugó kiugrott eléd, akkor ott vélhetően gond van.
Ha kioldod max. csak fel-le tudod hajtani .....mint a budi ülőkét :D
Csak úgy lehet kiszedni hogy kb. félig kitolod a szerelvényt a hídból vagy csapágylemezből, és akkor kiemelhető a fészkéből.
A kioldásához/rögzítéséhez csipesz helyett ajánlanám egy 0.5 -ös csavarhúzó élét, lupéval megtámogatva, stabil ülés mellett.
Ja, és aki időközönként nem tölt el olykor huzamosabb időt a padlón négykézláb nagyítóval és lámpával, reménykedve hogy valahol majd csak megcsillan, mindezt szaftos mocskolódások mellett, akkor az hazudik! :D

[ Szerkesztve ]

(#77258) Golota válasza Deniweit (#77184) üzenetére


Golota
aktív tag

+1 a Certina DS1-re.

(#77259) fagyalllo válasza Dzsana (#77255) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jót tett a mutató csere, az ivarszervre hasonlító másodpercmutatót le kellett dobni róla :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#77260) Dzsana válasza fagyalllo (#77259) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na az ivarszerv nem jutott róla eszembe. Ez az új meg olyan, mint a Strela stoppermutatója.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77261) Dzsana válasza M1ó (#77257) üzenetére


Dzsana
senior tag

Főleg amikor a teli hidasnál a fogaskerekek súlypontja magasan van, és van vagy 6 belőle, és rakd vissza egyszerre! :D Pl. Ruhla, vagy Glasütte Spezimatic.
Egyébként erre a Novodiac-ra biztos van valami célszerszám ETA-éknál, de jó lenne egy olyat szerezni! :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77262) Szabikaa20 válasza M1ó (#77257) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem az órából vagyis a helyéröl ugrott ki 2x hanem a csipeszböl ahogy fogtam! :) Igen aztán kis csavarhúzóval tettem vissza.Az is megvolt! :DDD én,apám,b.nöm fél órán keresztül kerestük,de hál isten a szönyeg fekete részére esett ahol aztan könnyebb volt megtalálni! :D Egy Poljotból való amit úgy kaptam,hogy nincs hátulja! :/ gondolom az egyik láb ezért nem volt a helyén.És ha már szóba jött nincs valakinek,hozzá hátulja? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#77263) Dzsana válasza Szabikaa20 (#77262) üzenetére


Dzsana
senior tag

Vazzeg, ez nem olyan ütésbiztosítás, mint amiről mi beszéltünk. A svájciak nem adták el a kinyitható Incabloc licenszét, csak a Poljot 2409-hez. Ebben a 2614.2H-ban eleve ki kell venni, mert ilyen becsúsztatós megoldású.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77264) Szabikaa20 válasza Dzsana (#77263) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én nem is azt mondtam,hogy az olyan! :DDD Nálam onnan jött szóba,hogy gonzi írta,hogy nem szeretné keresni a stiftet ha ellöne,erre irtam hogy én meg incabloc rugót kerestem és a te képedet linkeltem be,mert azon jól lehetett látni a rugót! :U
Egyébként nézted a Cornavinra a mutatókat,mert aztán elfelejtettél visszaírni! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#77265) M1ó válasza Dzsana (#77261) üzenetére


M1ó
csendes tag

Na az még hab a tortán! :D
Néha van olyan érzésem hogy tervezéskor eszükbe sem jutott hogy az valaha szét lesz még szedve és összerakva.
Vagy a másik lehetséges opció meg az hogy magasról belesz@rtak. :D

(#77266) Dzsana válasza M1ó (#77265) üzenetére


Dzsana
senior tag

Közben meg mindenki azt hiszi, hogy milyen nyugodtak az órások, mert csendben elbabrálnak. Téged meg közben szétvet az ideg, de a kezed nem remeghet meg, csak kínlódsz ott rezzenéstelen arccal. :D Ezzel a Novodiackal már csak a Slava veszi fel a versenyt. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77267) Dzsana válasza Szabikaa20 (#77264) üzenetére


Dzsana
senior tag

Elég sok üzi jön, bocsi, néha hiba csúszik a mátrixba. Elég rusnya annak a számlapja is, biztos akarsz rá költeni?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77268) WiZARD válasza Dzsana (#77261) üzenetére


WiZARD
addikt

google - novodiac tool

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#77269) Szabikaa20 válasza Dzsana (#77267) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Semmi gond! :) Miért szerinted nem érné meg? Nem eladásra menne...Bár 10-15ért nos állapotút lehet venni...és a számlap felujítás kerülne csak ennyibe ugye? :/

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#77270) Dzsana válasza WiZARD (#77268) üzenetére


Dzsana
senior tag

O, köszi! Venni is lehet?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#77271) WiZARD válasza Dzsana (#77270) üzenetére


WiZARD
addikt

lehet, 50-60$ körül
ebay, ofrei, stb

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#77272) M1ó válasza Dzsana (#77266) üzenetére


M1ó
csendes tag

Hehe. Ejj, ez nagyon ismerős! :D
Szükséges hozzá a megfelelő nyugalmi állapot, egy kis odafigyelési képesség, és kellő önuralom, amit bevallok, folyamatosan gyakorolnom kell! :D
De kárpótol az érzés mikor összeállt a 'massza', és egy kis rugó feszítésre egészségesen elindul a billegő!!

WIZARD

Épp írni akartam.
50 dodó.......nem kevés!

(#77273) mufi válasza mufi (#77244) üzenetére


mufi
senior tag

:U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#77274) vadászcsiga válasza Dzsana (#77255) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az első S betű a seastarban egy kacsa? :DDD

Egyébként hogy történik egy ilyen mutató felszerelése? Van valami anya vagy valami ami leszorítja hogy később ne repüljön le egy kisebb eséstől vagy razkodástol? Vagy ráfeszül aztán es rábízod a jósorsára?

[ Szerkesztve ]

(#77275) Zozzer888 válasza vadászcsiga (#77274) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát ki a tenger sztárja, ha nem a Kacsa??? :DDD

(Ez amúgy tengeri csillag akar lenni?...nem, nem hiszem, tuti a kacsára céloznak :D :D :D )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#77276) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Se kacsa,se csillag! :DDD :DD Tengeri csikó...

csiga: Ráfeszül o'szt jóéccakát... :D

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#77277) vadászcsiga válasza Zozzer888 (#77275) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:D
Meghagyhatták volna az alját is mert így isten bizony egy gumikacsa jut eszembe róla. Még mosolyog is :DDD

Szabikaa20
Már látom hol tanultad a szakmát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77278) kopepe


kopepe
aktív tag

Hol lehet most kapni egy ilyet?
casio duro mdv-106d-1a2
Ez nagyon tetszik,és nem drága,de ebay-en nem postázzák ide,skywatch-on meg elfogyott :(

(#77279) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Csiga,zozzer: E'hune... :D Stein O1 hátulján is ez van...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#77280) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#77279) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudom milyen egy csíkohal de ha gondolod belinkelheted a nagy allathatározót is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77281) Zozzer888 válasza Szabikaa20 (#77279) üzenetére


Zozzer888
addikt

Érdekes...a kacsa legalább vicces lenne :))

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#77282) Sungoo válasza kopepe (#77278) üzenetére


Sungoo
addikt

(#77283) fagyalllo válasza kopepe (#77278) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha a fehér számlapos is tetszik, fordulj TimeCenterhez, hátha van még neki (a honlapon nem szerepel, de attól még nemrég volt készleten).

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#77284) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

huszar90 szólj a bácsinak hogy vaterára felkerült egy Universal Geneve. Szép darab, kiváncsi vagyok hol áll meg.

(#77285) spanyoll válasza g0n21 (#77233) üzenetére


spanyoll
addikt

De, csak nem annyira meg ez drágább is...
Na mindegy, a héten felpróbálom Tutunál, aztán ha jó akkor marad, ha nem akkor meg elkezdek keresgetni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77286) g0n21 válasza vadászcsiga (#77284) üzenetére


g0n21
senior tag

Bácsi kaparja össze a nyugdíjat, mert ezért indulok... ;)
A fenének kellett ezt írnod, Csiga, mar nagyon kihúzod a gyufát :DD
Idén nem akartam órát venni.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77287) Takuun


Takuun
aktív tag

Valaki tudna nekem linkelni olyan oldalt ahol a békazár (vagy pillangó?) működését mutatják be?
Még nem volt olyan órám amin ilyen zár lett volna és érdekelne nagyon. A fényképeken úgy tűnik, hogy sokkal finomabban lehet szabályozni, hogy mennyire legyen szoros az óra az ember kezén, mint mondjuk egy sima bőrszíj esetében ahol lukak vannak fix távolságra és abba kell beakasztani a fogat.
Azért is érdekelne, ennyire, mert most vennék ilyen zárat vagy olyan szíjat amin ilyen zár van, mert van egy órám amin a bőr szíj egyik lukánál nagyon lötyög az óra a másik lukban pedig már szoros egy idő után és kényelmetlenné válik. Így nem tudom kényelmesre beállítani.

(#77288) vadászcsiga válasza g0n21 (#77286) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#77289) g0n21 válasza vadászcsiga (#77288) üzenetére


g0n21
senior tag

Ne röhögj.. Ahogy elnéztem, hogy hány tri compax van, es milyen áron... Nem veszek. 5-700$-ig elmentem volna, de ahogy nézem ez 2000+ dodo a chrono24-en...
Pedig ugy szeretnék tegnap elott ota egy dátum-komplikációs órát. Amióta az IWC kisherceges calendarját láttam. Most épp a kisherceget olvasom ujra :D de neki nem volt IWC-je.
Mondjuk olyan kicsi bolygón..

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77290) Sungoo


Sungoo
addikt

Az mit takar, ha egy óra "spindlis"?

(#77291) fagyalllo válasza Takuun (#77287) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azt se tudod finomabban állítani, mert ugyanúgy a szíjon lévő lyukakba akasztod be a tüskéjét.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#77292) spanyoll válasza g0n21 (#77289) üzenetére


spanyoll
addikt

Az a kisherceges rohadt jó óra, annyira szép, hogy el sem hiszem (plusz szívesen hordanám magammal a kis herceget ... az ő bolygója sem volt nagyobb, és biztos szívesen kísérne az utamon :) )

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77293) vadászcsiga válasza g0n21 (#77289) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azon röhögtem ahogy kifakadtál :) Azért próbáld meg ezt a vaterásat, esetleg ha valaki ismeri az eladót személyesen is puhíthatod. Vaterás vevőknek nincs túl sok pénzük, lehet hogy megérné versenyben maradnod.

(#77294) g0n21 válasza vadászcsiga (#77293) üzenetére


g0n21
senior tag

Puhithatom? Soha nem gondoltam, hogy valakit meg kell verni azert, hogy olcsóbban adja.. Tenyleg, Csiga, olyan furcsa vagy a hétvégen :DD minden rendben?

Spanyoll: most ezért ráálltam az ilyen tri date órákra, de mind drága.
Mondjuk ez az universal geneve tri compax maga lenne a mámor, mert nagyon dátumos, es chrono is!
Ezért eladnám a két Citizenem! (67-9119, meg egy EcoDrive Titanium)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77295) vadászcsiga válasza g0n21 (#77294) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Verbálisan gondoltam természetesen. Te is furcsa vagy mert egy szürkén írsz...egy offtopikban. Bár az már majdnem on :D

[ Szerkesztve ]

(#77296) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Izéé...melyik ez a kisherceges óra? :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#77297) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#77296) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kisherceg valami jointnak a neve szerintem de pszt :))

(#77298) TheZukker válasza Szabikaa20 (#77296) üzenetére


TheZukker
tag

(#77299) g0n21 válasza Szabikaa20 (#77296) üzenetére


g0n21
senior tag

Ezek azok

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#77300) WiZARD válasza Szabikaa20 (#77296) üzenetére


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.