Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163051) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyi lehet a reális ára egy leszervizelt Nomos Tangente dátumos órának? Az óra 35 mm-es, 23 köves, ha jól néztem 2005-ös gyártású. Saját bőrszíjával, még polírozva sem volt, tényleg nagyon szép. Az órát 250-ért lehetne elhozni. Sajnos itthon ritkán bukkan fel, és így nehéz meghatározni az árat mivel nincs mivel összevetni. A döntésem nagyban nehezíti hogy már régóta nagyon tetszenek, de semmiképp nem szeretnék annyit adni érte amiből csak jelentős veszteséggel tudnék kiszállni. Egyszóval elhozzam, vagy ne hozzam?

(#163052) t-bali3 válasza krx21 (#163030) üzenetére


t-bali3
senior tag

Odaírták: "Officially certified chronometer"

(#163053) ronin s8 válasza bobby_30 (#163051) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hozd, baszki!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#163054) resool válasza bobby_30 (#163051) üzenetére


resool
aktív tag

Próbálj még kicsit alkudni, 220 körül már okés, nem is tudtam hogy a 35ösből is volt date verzió.
(chronon sincs egy sem)

[ Szerkesztve ]

(#163055) krx21 válasza t-bali3 (#163052) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt megkapja más tourbillon nélküli óra is...

(#163056) bobby_30 válasza resool (#163054) üzenetére


bobby_30
tag

http://www.clubnomos.de/tangente_datum.htm
Ez már a végső ár, lejjebb nem tudok menni. Azt én is láttam hogy nem minden napi madárka, ezért is érdeklődök itt. A linkelt oldalon a 2005-ben kiadott lenne. Ha jól néztem akkor ez már a saját szerkezetes verzió, de ha rosszul látom nyugodtan javítsatok ki. Valószínű elhozom, ha a későbbiekben nagyobb bukó nélkül ki tudok belőle szállni akkor legalább megtapasztalom a Nomos érzést. Azért vagyok egyébként bizonytalan mert 1-2 éve a vaterán 130 körül ment el egy, és ez majdnem a duplája.

(#163057) resool válasza bobby_30 (#163056) üzenetére


resool
aktív tag

Személy szerint nagyon szeretem a márkát, itthon még nincs piaca, a "magyar" nem ad ennyit egy olyan márkáért, amin mások nem veszik észre, hogy drága volt, majd 10 év laggal jó esetben.
250 ezer forint nem pénz egy ilyen óráért, de nem garantálható, hogy bukó nélkül el tudod itthon adni. Én 170-ért vettem itthon az enyémet tavaly.

(#163058) 7s26c válasza Lauda (#163050) üzenetére


7s26c
senior tag

Bizony, láttam ilyet. Egy Seiko órámban volt szösz

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163059) berigazek válasza Lauda (#163050) üzenetére


berigazek
őstag

Igen...nekem a 240 ezer ft.-os Citizennél volt ilyen ,,0" km-sen!!!Hanyatt dobtam magam,elhiheted!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163060) Mikulásbá válasza berigazek (#163059) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne írjatok ilyeneket,most akarok ilyesmi órát venni!

(#163061) bobby_30 válasza resool (#163057) üzenetére


bobby_30
tag

Köszi neked is. Esetleg lehet tudni hogy a tied pontosan melyik típus? A dátumos verzió miatt, mivel ritkább kicsit bizakodóbb vagyok. Egyébként hasonlóan látom én is a dolgokat, nem biztos hogy gyorsan lehet kiszállni belőle, de azért nem lehetetlen hozzáértő emberkét kifogni. Az a baj hogy nagy a konkurencia, hogy mást ne említsek ebben az árkategóriában már simán lehet szép állapotú c89-es IWC-ket kapni, amik szerintem adott esetben könnyebben mozgathatók.

(#163062) resool válasza bobby_30 (#163061) üzenetére


resool
aktív tag

Egy '92-es 100as serial alatti Tangentem volt.

Sajnos a tapasztalatom itthon az, hogy, de nehéz kifogni hozáértő embereket, főleg, még fizetőképest is, szerencse is kell hozzá.
99 %-az óraszeretőknek a névre és a méretre megy és itt vége is van a történetnek, többi dolog nem lényeg.
"1 millióért Sellita?- nem baj de IWC..., az jó nem?"
Ha nem a számukra 4-5 ismert márka egyike már nem oké, ha nem elég nagy, hogy 2 km-ről látszódjon, akkor már kicsi a csuklójára.
Kicsit szomorú itthon a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#163063) Macyke82 válasza resool (#163062) üzenetére


Macyke82
tag

Nálam is "titkos" kedvenc a Nomos.
Egyébként nagyon szép volt ez az órád!

(#163064) Lauda válasza 7s26c (#163058) üzenetére


Lauda
félisten

7s26c, berigazek

Koszi! Agyverzest kapok az biztos. Azt hiszem veszek egy masikat. :W

(#163065) kpetyke


kpetyke
tag

(#163066) fagyalllo


fagyalllo
őstag

SRPB09K1 Samurai előrendelés: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163067) 5-ös kezelő válasza kpetyke (#163065) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Automata jó, kvarcom nem volt. Ha még fiatal a szemed, leolvasni sem gond - én azért passzoltam csupán.

Ma Bulováztam egy kicsit, ne csak álljon a szekrényben. A 17 fokos szobámban sietni kezdett, vissza kellett állítani 4 mp-et.

[ Szerkesztve ]

(#163068) ktg3 válasza bobby_30 (#163051) üzenetére


ktg3
őstag

Ennyiért sztem nem rossz deal, ha van hozzá minden. 900$ környéke ez, ráadásul a date verzió. Ha display caseback is jár hozzá, akkor még simább. Nyilván ha tudsz, alkudni, akkor meg kell próbálni, annál jobb eséllyel lesz pluszos a kiszálló.

No date verziót láttam már menni WUS-on 800$-ért.

mod.: Ha itthon nem is, de külföldi felületen el fogod tudni adni sztem nagyobb bukó nélkül.

(#163057) resool: 170-ért :Y ?? Annyiért hármat kérek kb. Honnan sikerült újítani?

[ Szerkesztve ]

(#163069) @mriya@ válasza t_a_m_a_s (#163041) üzenetére


@mriya@
őstag

Vagyis akkumulátor. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163070) @mriya@


@mriya@
őstag

Másodpercbuzik, figyelem!!!! ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163071) Mercutio_ válasza fagyalllo (#163066) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez jobb választás, mint alatta a teknőc limited preorder?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#163072) berigazek válasza Mikulásbá (#163060) üzenetére


berigazek
őstag

Sajnálom,de tényleg igaz volt.Casio-knál sok ilyen volt :(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163073) 7s26c válasza resool (#163062) üzenetére


7s26c
senior tag

Jól látod. Ismerek olyat aki vígan visel komoly órákat a csuklóján és senkinek sem szúr szemet mert sosem hallottak róluk.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163074) fagyalllo válasza Mercutio_ (#163071) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tudásban ugyanaz, formára különlegesebb. A Samurai kb. 10 évvel ezelőtt elég rövid ideig gyártott sorozat volt, sokan szerették, szépen megyeget felfelé az ára, nagy meglepetés ez az újbóli megjelenés.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163075) 7s26c


7s26c
senior tag

A minapi Orient "lehúzás" margójára: A Flight 4 nap alatt 7 sec-et szedett össze. Nekem az tetszetős. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163076) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nézegetem az órákat, és azt vettem észre, h sok bőr szíjas model egy kicsit más színű, mint a fémszíjasok, ami nekem jobban is tetszik. viszont jobb lenne nedvesség és izzadság álló szíj. így felmerült a kaucsuk vagy kevlár szíj.
hol érdemes nézelődni? mire kell figyelni rendelés előtt? (még nincs meg az óra)

mennyire macerás otthon a szíj csere? nektek milyen szerszámaitok vannak a műveletre? honnan érdemes ilyeneket rendelni?

(#163077) oba


oba
addikt

Üdv!

Nagyon tetszik a Seiko SNZG15K1 óra... csak egy picit drága (mármint nekem). 60-65 ezer az ára.
Tudnátok ajánlani olcsóbban ehhez nagyon hasonló órát? Ami dupla dátumos, arab számlapos, sötét színű, mechanikus, és két részes szövet szíjas (nem a körbetekerős nato), és hasonló megbízható márka mint a Seiko. Van ilyen, vagy inkább kezdjek el spórolni a Seikora? :)

(#163078) fagyalllo válasza oba (#163077) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha nem zavar az itthon érvényesíthető garancia hiánya, akkor rendeld meg Szingapúrból, pl. innen: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163079) csabulaxi válasza fagyalllo (#163078) üzenetére


csabulaxi
senior tag

fagyálló, végül is vettél ilyen órát?
SEIKO MEN'S DIVER'S SOLAR WATCH SNE107P1

Ez létezik más színben is?
Mik a tapasztalatok?
Van-e eladó ilyen valakinek?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#163080) Lauda válasza fagyalllo (#163078) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek biztosan eredeti orakat kuldenek?

(#163081) Hacsabi


Hacsabi
újonc

A STEINHART Ocean vintage GMT milyen minőséget képvisel? Hibái? Gyengéi? Járáseltérés, koronazár, tokcső stb. Tudja valaki?
A Makó Xl- nek szerintem elengedem a kezét, azok alapján amit írtatok, és ez tetszik, lehet ez lesz az utód.

(#163082) oba válasza fagyalllo (#163078) üzenetére


oba
addikt

Normális szállítási móddal, vámmal, áfával már ott van szerintem ami már nem ér meg annyit mint az itthoni garancia megléte.

Lauda: na igen, ezen én is elgondolkodtam :)

[ Szerkesztve ]

(#163083) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

ez a modell van a magyarországi kínálatban?

Citizen PMD56-2951 and PMD56-2952

[link]

Ilyesmi órát keresek, solár, rádió, zafír, ébresztő, acél fémszíj, ötletek?

ez lenne az egyik kedvenc, de nem kéne a segédszámlap és nincsmagyarországon, csak spanyol boltokban találom.

Citizen AS4041-52E

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#163084) fagyalllo válasza oba (#163082) üzenetére


fagyalllo
őstag

Paypal és az ingyenes SG posta teljesen biztonságos, bővebb infó keresőben sky és skywatches kifejezésekre.

csabulaxi: Vettem és nagyon szeretem. Seiko búvárok között nagyon ritka, szolidabb méretű, a széles lünetta miatt azonban nem tűnik kicsinek. Első látásra, béna katalóguskép alapján nagyon nem tetszett, de rendes fotókon és főleg élőben kifejezetten formás. A sok síkból álló lünettán változatosan tükröződik a fény, a számlapja se sima fekete. A szíjában a fényes sávok nem csak préselve és polírozva vannak, hanem különálló szemek. Létezik még ugyanez gumival és sárga számlapos-gumis is.

A PMD56 JDM modell, a német adóval sajnos nem szinkronizál.

[link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163085) TaylorPro válasza Lauda (#163080) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem eredeti volt ez. A vámot is megúszta, igaz 60USD-től van vám.

Pixel 8 Hazel

(#163086) #45302528 válasza Hacsabi (#163081) üzenetére


#45302528
törölt tag

Nem egy ligában játszanak. Egyértelműen a Steinhart a O-val szemben (kidolgozottság tekintetében). Nálam.

[ Szerkesztve ]

(#163087) rene0619


rene0619
aktív tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni. A képen látható nato szíjat keresem 24mm méretben. Végigböngésztem az ebay kínálatát, de nem találtam csak hasonlót.

(#163088) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

az orient star csak egy sima "család" vagy (a külön logó miatt) egy prémium kollekció?

(#163089) Polarstar válasza Sanyi.mTs (#163088) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Külön kollekció a gyártónak, kb a Suzuki Swift és Opel Astra GT közti különbség. Tehát ez nem 600as SEC Merci még. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#163090) pulutodurumo válasza Sanyi.mTs (#163088) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Amolyan prémium vonal. Kívül - belül jobb mint a mezei.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#163091) csabulaxi válasza fagyalllo (#163084) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A lume van olyan jó, mint a régi Monsteren?

Elsőre képeken nekem sem jött be a lünetta, de kezd tetszeni, kb. fele lenne, mint az említett citizen, igaz nincs rádió, nincs zafír, nics alarm, van viszont 200m.

ha van valakinek eladó, egy ilyenbe be tudnék adni egy fél éves Casio GW-7900B-1-t.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#163092) fagyalllo válasza csabulaxi (#163091) üzenetére


fagyalllo
őstag

Összehasonlítani csak az SKX lámpájával tudom, ugyanazt tudja, szokásos Seiko.
Érdemes az Uhrforumon szétnézni, sok jó fotó van róla.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163093) Sungoo válasza Hacsabi (#163081) üzenetére


Sungoo
addikt

Természetesen nem egy kategória a kettő. Alap belépő szint, de a minőségen ez nem látszik. Még ha majmol is valamit a steinhart, nem fogsz mellényúlni. Tapasztalom a különbséget, volt mindkettő.

(#163094) gipsztigris


gipsztigris
addikt

13-án 13.00 órakor! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#163095) 7s26c


7s26c
senior tag

Most olvastam, hogy a. Citizen felvásárolta a Bulovát és az Alpinat. Akkor jól prosperálnak.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163096) terra052 válasza csabulaxi (#163091) üzenetére


terra052
őstag

A Monster fenyerejet nem tudja, jo eros ez is.

werkmania.hu

(#163097) @mriya@ válasza 7s26c (#163095) üzenetére


@mriya@
őstag

A Bulovát pont kilenc éve vette meg a Citizen. :K

2016 májusában lett övé az Alpina:

In the second piece of breaking news of this Thursday in May, we are hearing that Frederique Constant, the erstwhile independent producer of "accessible luxury" timepieces, has agreed to be sold to Japanese watchmaker Citizen! The Citizen group already owns La Joux-Perret and its associated brands (including Arnold & Son), so this is not the first time a Swiss conglomerate will go under Japanese control.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163098) pulutodurumo válasza @mriya@ (#163097) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Attól hogy csak most olvasta, lehetett kilenc éve. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#163099) gipsztigris válasza @mriya@ (#163097) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az még tíz sincs! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#163100) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Szükségem lett egy dress watchra. Egy darabig régi, mechanikus órában gondolkodtam, de végül elvetettem, mert nehéz NOS állapotú régi órát találni, olyat, ami még tetszik is. Az Orient Bambino-k tetszettek, de mivel ritkán lesz rajtam, nem akartam automatát.
Pár éve vettem anyámnak egy Boccia titánium órát, a fém-allergiája miatt, és eszembe jutott, hogy egész jó minőségű, szépen kidolgozott óra volt, ezért körülnéztem a kínálatban, és végül ez lett, most vettem át! :)

Titánium az egész, zafír, 3 ATM cseppálló, könnyű, lapos, szép a kidolgozása, és olcsó is volt!
41,7 mm átmérőjű, 78 gram
Meg vagyok elégedve vele, szerintem jó lesz öltönyhöz! :DD

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.