Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163151) WiZARD válasza Macyke82 (#163150) üzenetére


WiZARD
addikt

thx

Sony Alpha 5100 + Takumar 55 F1.8 + 30mm közgyűrű

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163152) Foncky


Foncky
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni a következő dologgal kapcsolatban:

4 db, különböző márkájú karórát (Citizen, Doxa, Lorus, Tissot) szeretnék szervízeltetni egy helyen, elfogadható áron és megbízható minőségben.

Kerestem ilyen helyeket, de az általános benyomásom az volt, hogy egyes márkákra szakosodott óraszervízek illetve óra felújítással foglalkozó szervízek vannak csak Budapesten.

A kérdésem tehát, hogy van-e olyan szervíz a fővárosban, ahol minden óramárkát megjavítanak vagy ehhez külön-külön legalább 2-3 szervízt érdemes felkeresni?

(3 db üveg -és elemcseréről lenne szó, lehetőleg gyári alkatrészekkel)

Előre is köszi!

(#163153) kpetyke válasza yodamastah (#163144) üzenetére


kpetyke
tag

Köszi a választ! :)

Van már egy fehér számlapos órám (Lórus) gondoltam ha már hasonló stílust keresek legalább fekete vagy sötőt számlappal :D

Hamiltonból tudsz típust is mondani? :)

(#163154) KelemenUhr válasza WiZARD (#163146) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Még nálad a fekete PO is, vagy az régebbi kép? Egyébként tetszenek, tényleg megvan a maga bája a plexinek.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#163155) WiZARD válasza KelemenUhr (#163154) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem, ez a kék, ami sötétben fekete :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163156) KelemenUhr válasza WiZARD (#163155) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Akkor tényleg jó döntés volt lecserélni, kettő az egyben. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#163157) yodamastah válasza kpetyke (#163153) üzenetére


yodamastah
őstag

Megfogtál, mer a hamilton kvarcok azért 100k felett vannak listaáron elég rendesen :(

(#163158) berigazek


berigazek
őstag

2008-ban ez volt az első komolyabb karorám...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163159) Mikulásbá válasza WiZARD (#163149) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

EZ vs EZ

(#163160) t_a_m_a_s válasza Mikulásbá (#163159) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem tudom milyen órát hordtál eddig, annak mi volt a súlya. Az én promasterem a két kiszemelted között van, 158 gramm. Az automata Orient Mako és Aviator után kifejezetten könnyűnek tűnt.

Mindenképpen próbáld fel, és az alapján dönts. Én csak a számok ismeretében biztosan nem adnék +40 ezret -70 dekáért.

Holnap majd jól beletépünk...

(#163161) gipsztigris válasza Mikulásbá (#163148) üzenetére


gipsztigris
addikt

A 200 gramm, a nagytestű és acéltokos és szíjas óráknál átlagos súly. A 250 vagy feletti tömeg tekinthető extrém nehéznek.....szerintem. De nyilván viselője válogatja, hogy kinek mi a kellemes viselet. Én a titánt könnyűnek találtam és rádobtam egy acél szíjat. Azzal vált számomra kényelmessé.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#163162) alphaville válasza Mikulásbá (#163148) üzenetére


alphaville
aktív tag

Hordtam 220grammos órát, mègsem èreztem nehèznek. Ahogyan Tamás is írta, próbáld fel!

(#163163) Mikulásbá válasza t_a_m_a_s (#163160) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kb. 45-5 éve nincs karórám.Ami volt,egy Citizen Eco-Drive,de egyszerű masina,azt sem hordtam mindig,amolyan ünneplős volt.
Most majd a haveri körben nekiállok karórát méregetni és felpróbálni,hogy esik.

gipsztigris : Azért tettem be ide is a kérdést,mert ilyen érdekel a többiek véleménye,akiknek több tapasztalata van,ők hogy állnak(álltak anno) a kérdéshez.

Felpróbálni nem tudom,ahhoz messze vagyok,netes rendelés és futár lesz.

[ Szerkesztve ]

(#163164) t_a_m_a_s válasza alphaville (#163162) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mondjuk ti gipsztigrissel mindketten szép darab férfiak vagytok, én meg kicsi, de nekem sem vészes a 200 körüli súly...

(#163163) Mikulásbá: Hát a régi, 60-as, 70-es évek beli férfi órákhoz képest ezek a maiak méretben is, súlyban is drabálisak. Ettől függetlenül egy ekkora óra mint amit kinéztél, 125 grammal "gagyinak", súlytalannak tűnik. Ha fővárosi vagy, vagy nem nagy távolság/fáradtság, szerintem menj be a boltba, és a konkrét órát próbáld fel.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#163165) hdman válasza csabulaxi (#163083) üzenetére


hdman
őstag

Árulok egy hasonló órát amit itt az alsó képen linkeltél. Ha érdekel, írj privit :) (Citizen AT0660)

Sopron city :)

(#163166) @mriya@ válasza t_a_m_a_s (#163160) üzenetére


@mriya@
őstag

-70 DEKA ? :Y

Maaaaaargit! ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163167) gipsztigris válasza t_a_m_a_s (#163164) üzenetére


gipsztigris
addikt

Inkább úgy jellemezném magam, hogy nagy darab! :))
Szépség ellen szedem a gyógyszert évek óta. Bár, mostanában többen is javasolták, hogy abba kéne hagynom a szedését. :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#163168) t_a_m_a_s válasza @mriya@ (#163166) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jóvanmár, HAJNALI fél nyolc volt... ;] :DDD

(#163167) gipsztigris: szép nagy darab ?!? ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#163169) KunEmber


KunEmber
senior tag

Sziasztok! Jó minőségű NATO szíjat honnan lehetne beszerezni? A 22-es kínai szíjamon ma átfordult a nyelv és leesett az óra. (Nem tudtam elkapni, leesett a csuklómról, de úgy látszik eddig hogy nincs baja). Szóval ilyet nem szeretnék még egyszer átélni 😊

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#163170) mike1334 válasza ciryl65 (#163145) üzenetére


mike1334
veterán

Már egyszer leírtad, hogy mivel tud kevesebbet az ER, de egy laikusnak ki is fejtenéd? Másodperc stop nem fontos, arra ott a telefon, meg amúgy se tudom mikor használtam azon is utoljára...
A kézzel nem húzható azt jelenti, hogy a koronával nem tudom felhúzni, ha lejárt hanem csak ha rázogatom?
Bocs az amatőr kérdésekért :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#163171) 7s26c válasza mike1334 (#163170) üzenetére


7s26c
senior tag

A másodperc stop azt jelenti, hogy mikor kihúzod a koronát állításhoz, addig áll az óra. Így másodperc pontosra be tudod állítani. Igen, kézzel kell mozgatni, vagy forgatóba helyezni.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163172) g0n21 válasza KunEmber (#163169) üzenetére


g0n21
senior tag

Phenomenato márkájú NATO szíjak.
Omega minőség, ahhoz képest töredék áron. Nem kínai. 😉 Érdeklődj WiZARDnál.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#163173) WiZARD válasza Mikulásbá (#163163) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem személy szerint nem igazán jön be a titán.
Megszoktam a nehezebb órákat, ezek után kézbevéve titánt olyan súlytalan, "nincs benne anyag" feeling volt. Külsőre is jobban tetszik a fényesebb acél.

(Ennek ellenére majdnem vettem titánt, amikor a vágyott számlap/szín csak titánnal volt elérhető. Szóval túl tudtam volna lépni a fenti "problémákon")

Szóval ha csak nem vágysz direkt könnyű órára, vagy nem tetszik jobban a kicsit mattabb/szürkébb kinézet, és fémallergiás se vagy, akkor én az acélra szavazok.

g0n21 thx ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163174) mike1334 válasza 7s26c (#163171) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm :)
Na látszik, hogy amatőr vagyok :) Amúgy annyira nem vagyok annyira elvetemült, mint ahogy itt szokták írni, hogy nézegetik hány másodpercet késik/síet egy nap az óra, analóg számlapnál úgy is elég egy körülbelüli érték nekem. Megnézem azért, hogy mennyivel drágább a másik verzió, de a lélektani határ nálam 50e forint, és ez is alig van alatta..

Szerk.: megnézte., tényleg alig drágább, köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#163175) Mikulásbá válasza WiZARD (#163173) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most mértem meg egy Fossil órát,122 g.Amit kinéztem-acél-,majdnem a duplája.Úgy érzem,az már nem kevés-de tényleg adjak-e a könnyebb óráért annyival többet?
A matt szürkés szín nem zavarna.Ez a titán nem jobban tartaná az árát?
Külföldi fórumot olvasgattam,páran megbánták,hogy nem a titán változatot vették.

(#163176) 7s26c válasza mike1334 (#163174) üzenetére


7s26c
senior tag

Azért érdemes néha nézegetni az eltérést, mert bizonyos mérték felett hibára utalhat :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163177) @mriya@ válasza t_a_m_a_s (#163168) üzenetére


@mriya@
őstag

:C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163178) KunEmber válasza g0n21 (#163172) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszi. De ez kb. fele annyiba kerül mint az óra maga. (Orient olcsó automata) Riosshop-on milyen a minőség? Ha ott sem jó/nincs olcsóbb , akkor inkább bőrszíjat használok.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#163179) mike1334 válasza 7s26c (#163176) üzenetére


mike1334
veterán

És mi az a mérték? Mert akkor majd figyelem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#163180) berigazek válasza Mikulásbá (#163175) üzenetére


berigazek
őstag

A titán szép,de könnyebb és puhább,hamarabb sérül,karcolódik...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163181) Mikulásbá válasza berigazek (#163180) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Super Titánium tokozás ( Ti+IP )
Az óra tartós bőrbarát, anti-allergén titánium tokozású. Fémérzékenyek is viselhetik. 40%-kal könnyebb az acélnál. Sőt a speciális IP technológiának köszönhetően felülete 5-ször keményebb az acélnál ( 1200 a keménység értéke a Vickers skálán).
"

(#163182) Drenadar válasza berigazek (#163180) üzenetére


Drenadar
veterán

Én szerencsére ezt csak a szijon látom és ott is "belefer" kategória.

(#163183) berigazek válasza Mikulásbá (#163181) üzenetére


berigazek
őstag

Duma...óráknál ilyennel nem találkozam,pedig 240 ezer forint fölött voltak mind....

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163184) TimeCenter válasza kpetyke (#163136) üzenetére


TimeCenter
tag

kpetyke:

Elegáns órák 100e körül sötét számlappal, zafír kristályüveggel, fémcsattal:

1. - Eco-Drive szerkezet, 5 BAR, mechanikus naptár

2. - Eco-Drive szerkezet, WR, szuper lapos kivitel ( 4.5 mm )

3. - Eco-Drive szerkezet, WR, szuper lapos kivitel ( 4.5 mm )

4. - Eco-Drive szerkezet, 10 BAR, teljesen automatikus naptár, világidő, rádiójel vezérelt

5. - Eco-Drive szerkezet, 10 BAR, teljesen automatikus naptár, világidő, rádiójel vezérelt

A legtöbbnek van még elegánsabb bőrszíjas változata is.

(#163185) Sungoo válasza 7s26c (#163176) üzenetére


Sungoo
addikt

Tegnap délután óta nulláz a kis bambi. Jó lesz ez. :) A dátumra még lusta voltam.

[ Szerkesztve ]

(#163186) berigazek


berigazek
őstag

[link]

Innen vettem 2009-ben ezt az órát,akkor 379.-eur volt csak....(infláció vagy minőség?)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163187) 7s26c válasza mike1334 (#163179) üzenetére


7s26c
senior tag

Van akit pár másodperc is zavar. Az a lényeg, hogy lehetoleg gyári értéken belül legyen. Azon túl gond van. Persze ha +40 sec van megadva és neked mondjuk napi 25, azért az zavaró. Én napi +\-6-ig nyugodt vagyok.
Sungoo az zöld?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163188) Attila!


Attila!
tag

Valaki nem tud Hirsch szíjakat kedvezményes áron?

(#163189) Sungoo válasza 7s26c (#163187) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem, fekete. Csak a tükröződés.

(#163190) 7s26c válasza Sungoo (#163189) üzenetére


7s26c
senior tag

Értem. Klafa.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163191) berigazek válasza Attila! (#163188) üzenetére


berigazek
őstag

[link]

Itt van választék 25,-eurtól 179,-ig...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163192) alphaville válasza Sungoo (#163185) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nulláz? Tudod ám kinek meséld, hogy a Papi vak! :D

[ Szerkesztve ]

(#163193) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!

Kedden vettem Riosban egy Steinhart Ocean 1 órát kerámia lünetta betéttel.
Viszont ez a fajta kerámia betét már az új fajta 12 óránál háromszög jelöléses és nem a régebbi golyós és már nem is lehet venni csak az újat kerámiából. Aluból lehet kapni golyósat.
Arra gondoltam, hogy a gyári kerámiát lecserélem a golyós alura...,vagy ti mit csinálnátok?
Hagynátok rajta az újfajta jelölésű kerámiát, vagy kicserélnétek a golyós alura (mert, hogy az a szebb)?
Az alu lünetta betét mennyire tartós, vagy sérülékeny?
Esetleg nem lenne valakinek elfekvőben egy golyós jelölésű kerámia betét amit el szeretne adni? :)
ez az új
ez a régi:

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#163194) Sungoo válasza alphaville (#163192) üzenetére


Sungoo
addikt

Jó van mááá', hagy hozzam már vissza kicsit az Orient "presztízsét"! :P :) Egyébként végtelenül tetszik ez a kis óra. Ha felépülök az anyagi sokkból, csigával kreáltatok rá valami ütős ruhát.

(#163195) berigazek válasza excalibur36 (#163193) üzenetére


berigazek
őstag

:C

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163196) WiZARD válasza berigazek (#163180) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondod ezt a pvd oraval? ;)

Titannal ez erosen otvozet/technologia fuggo. A gagyi az tenyleg puha, karcolodik, stb. De a jobb az tenyleg jol birja, akar jobban mint az acel.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163197) squir válasza Mikulásbá (#163181) üzenetére


squir
aktív tag

Ha a titán és ez az óra tetszik, akkor vedd meg. Ennyi. :)

A titán tokozású órák antiallergén és jóval könnyebbek az acéltokos társaiknál, továbbá valóban teljesen rozsdamentes, így pl a tartósabb sós víz, vagy az átlagostól eltérő PH-val rendelkezők bőrfelülete-izzadtsága sem tesz benne kárt.
Viszont a titán sokkal(!!!) puhább az acélnál, valamint az óratok sérülése (pl ütés, mélyebb karc, benyomódott felület, stb) esetén nem javítható (vagy nem olyan hatékonysággal), mint acél társai. Amit írtál, az IP egy felületkezelés, ami nagy keménysége miatt ellenállóbbá teszi pl a szíjat-tokot a karcolódások ellen (lerakod az asztalra a kezed és a fém csat meghúzódik rajta, ruhaujjban patent-cipzár nem karcolja össze, stb). Viszont számolj vele, hogy pl toksérülés esetén javításnál a felső réteget, ezzel pedig az IP részt is eltávolítják róla! (már aki ilyenhez hozzányúl egyáltalán).
A titán (ami valójában titán-alumínium ötvözet) puhasága miatt "kenődik" a szerszámok, megmunkáláshoz használt gépek alatt, ezért is vállalkoznak ilyesmire kevesen az órások-márkaszervizek közül.

Wizard hozzászólásához :)
Egy 10-15 éves titántokos Breitling Aerospace használattól függetlenül sokkal jobban tartja magát, mint pl. egy jóval fiatalabb középkategóriás (100-200e Ft közötti) Citizen. Jobb minőségű anyag, de minimum háromszoros ár is.
Ellenben a mellé lerakott, kb vele egyidős Breitling Headwind acél tokban szalon állapotúnak néz ki szakszerű felújítás után. Ezt az Aerospace-el nem lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#163198) Melanor


Melanor
tag

Sziasztok!

Elolvastam a fórumot, sokat segített. Pl az Orient-ről még nem is hallottam, de tegnap megnézegettem és beszereztem egy ilyet
[link]
[link]
Mondjuk variáltam picit, mivel a barna bőr szíjas modellnek kékek voltak a mutatói és az nekem nagyon tetszett, de a bőrszíja olyan kemény, hogy büntetni lehet vele, ezért lecseréltettem a szíját egy ugyanilyen, de titán szíjas orient óráéra, aminek meg szürke mutatói voltak....
Mindenesetre fura ez a polírozott titán.

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#163199) alphaville válasza Sungoo (#163194) üzenetére


alphaville
aktív tag

Remek öltönyóra a Bambi. :R
Ja, és fenntartás nélkül elhiszem, hogy hozza a nullát. Tapasztalatból tudom. Viszont való igaz, egy minőségi szíj előnyére válik.

excalibur36
:C

[ Szerkesztve ]

(#163200) berigazek válasza squir (#163197) üzenetére


berigazek
őstag

Így van...egy sima,normál titán puha anyag....órákra az ötvözeteket nem pazarolják...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.