Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162351) WiZARD válasza #45302528 (#162350) üzenetére


WiZARD
addikt

hajrá ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#162352) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ez nagyon minőséginek néz ki. Ismeri valaki?

Pixel 8 Hazel

(#162353) 5-ös kezelő válasza gipsztigris (#162346) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Mintha vki régebben azt írta volna, h az UV öregíti a lumét - hamarabb gyengül a fénye.

(#162354) TimeCenter válasza t_a_m_a_s (#162343) üzenetére


TimeCenter
tag

Szia!

Sajnos nem ismerem ezt a FB oldalt. Kérlek linkeld.

A fényenergiával működő órákat leggyorsabban a természetes napfény tölti. Még egy felhős "napsütés" is több energiát ad, mint a lámpa 30-40 centiméterről. Ezért nem érdemes lámpa alatt tölteni az ilyen órákat. A te órád is nyári felhős időben 4 perc alatt összeszedi a napi működéshez szükséges energiát, míg ez asztali lámpa alatt 35 percig tart. A teljes töltöttséget 10 óra alatt éri el napon, amivel 2 évig bírja szusszal.

A mutatók "töltéséhez" viszont használható az UV fényű pénzvizsgáló. Bár én nem látom értelmét, az én órám lefekvés után még jó sokáig megfelelően "világít" minden hókusz-pókusz nélkül is.

(#162355) Tulku válasza WiZARD (#162351) üzenetére


Tulku
veterán

2 ezer ojróért nem zafíros? :Y

(#162356) WiZARD válasza Tulku (#162355) üzenetére


WiZARD
addikt

sőt, még nem is pontos olyan pontos mint egy olcsó quartz, ha 2 napig nem hordod megáll, és nem is rádiójel vezérelt...
:W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#162357) #45302528 válasza WiZARD (#162356) üzenetére


#45302528
törölt tag

És csak egy Seiko... ;]

Amúgy én letojom a zafírt.

[ Szerkesztve ]

(#162358) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Korabban ajanlottatok nekem a TimeCenter nicknevu forumozot, hogy neki irjak a kerdeseimmel kapcsolatban. Megtortent es mindnre olyan reszletes es pontos tajekoztatast kaptam, hogy a szam tatva maradt. Ezen kivul az orara is kaptam olyan ajanlatot, amin nem is szabad gondolkodni sem, sot tervben van a kesobbieben egy masik ora megvasarlasa is. Amint megjon a fizetes rendelem is az orat. Ha megerkezett majd jelentkezem vele. Koszonom nektek az utbaigazitast!

[ Szerkesztve ]

(#162359) 7s26c válasza TimeCenter (#162354) üzenetére


7s26c
senior tag

és Te mint Timecenter topiktárs mit választottál magadnak mindennapi viseletre? ha nem baj, hogy kérdem :)

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#162360) 7s26c válasza Lumpyhun (#162321) üzenetére


7s26c
senior tag

Bocsi, most láttam csak...amúgy ennyi a szervizdíja. A Seikok is hasonlók típustól függően.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#162361) Sanyi.mTs válasza Lumpyhun (#162321) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mester u. és Ferenc krt. sarkánál van egy casio szervíz, a certina ds órámban kb 5K-ért cseréltek elemet és (elméletileg) volt nyomás próba is. egy telefont megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#162362) phranxinatra válasza Tulku (#162355) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Sose értettem, hogy miért a zafíron spórol a Seiko. Ott van pl. a Shogun. Titán tok és szíj, ennek megfelelően elég húzós ár, és akkor nem képesek egy szaros zafírüveget rárakni. MM meg - ha jól tudom - a diverkínálatuk topmodellje...

(#162363) fagyalllo válasza phranxinatra (#162362) üzenetére


fagyalllo
őstag

Dehogy top, inkább csak felső közép.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#162364) Kbali válasza Sanyi.mTs (#162361) üzenetére


Kbali
nagyúr

Őket én is tudom ajánlani. Az Oceanus-omban (1x éves), most nyáron cseréltettem velük elemet, ill. tömítést, nyomáspróbával együtt volt 3500 ft (ja - és vállalnak rá fél év garanciát).

(#162365) TimeCenter válasza 7s26c (#162359) üzenetére


TimeCenter
tag

Ha jól emlékszem:

1988 LONGINES mechanikus, gyorsjáratú, dupla rugóházas

1990 - acél analóg CASIO

1993 - acél, az európai piacon limitált (!) CASIO POSEIDON

1996 - CITIZEN Eco-Drive Radio Controlled Titanium 10 BAR WR - a CITIZEN EUROPE igazgatójától kaptam

1998 - CASIO RAYSMAN - az első TOUGH SOLAR G-SHOCK - a CASIO JAPAN kelet-európai ügyeit vezető képviselőjétől kaptam

2002 - CITIZEN PROMASTER AQUAMOUNT - magasság és mélységmérős

2004 - CITIZEN PROMASTER Eco-Drive Radio Controlled Ti.C.C. 20 BAR WR - a világ első teljesen tömör tokozású, rádiójel vezérelt órája ( az antenna a tokon belül a számlap alatt található, nem kívül vagy a szíjban! )

2013 - BULOVA PRECISIONIST

2014 - CITIZEN SATELLITE WAVE -F150 - műhold vezérelt, mely a világon a leggyorsabban 3 másodpercen belül képes szinkronizálnia magát.

(#162366) JDMKid válasza #45302528 (#162357) üzenetére


JDMKid
tag

azért nem ugyanolyan minőségű hardlex van egy magasabb kategóriás búvárban, mint egy seiko 5-ben.
közelebb van keménységben a zafírhoz, mint egy olcsóbb seiko hardlexe.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#162367) WiZARD válasza JDMKid (#162366) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért a Tunám hardlexét elég hamar sikerült megkarcolnom :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#162368) Tulku válasza phranxinatra (#162362) üzenetére


Tulku
veterán

Én csak furcsállom...persze tűnhet fennhéjázásnak, de gondolom 600-ért már elvárható egy búvártól...de persze ez az én véleményem...

Timecenter: Könnyű neked...bemégy vmelyik üzletedbe körülnézel és választasz...persze nagy a kísértés...

(#162369) TimeCenter válasza Tulku (#162368) üzenetére


TimeCenter
tag

Legtöbbször a 2004-es CITIZEN PROMASTER van a kezemen.

(#162370) t_a_m_a_s válasza Tulku (#162368) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Á, csak felcsatolja a Promastert és kész ;) Egyértelműen az a legszebb az egyébként nem gyenge kollekcióból. Nem azért mert nekem is olyan van, de hát na... :)

szerk: a tulaj megelőzött...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#162371) Tulku válasza TimeCenter (#162369) üzenetére


Tulku
veterán

Nem rossz...nekem a chrono változata már kissé zsúfolt...ez letisztultabb...

(#162372) JDMKid válasza WiZARD (#162367) üzenetére


JDMKid
tag

nekem még az 5ösömét sem sikerült. pedig nem túlzottan vigyázok rá.

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#162373) phranxinatra válasza fagyalllo (#162363) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Akkor mi a top?

(#162374) fagyalllo válasza phranxinatra (#162373) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sok modell van felette, GS búvárok, MM 600 SD, 1000 m és SD Tuna, hi-beat SBEX
Búvárként alatta, de szerkezetben felette: Transocean SD és automata kronó

[link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#162375) 7s26c válasza TimeCenter (#162369) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm szépen :) :) gondolom a kapott példányok elismerésük jeleként kerültek hozzád és ez némi pluszt ad hozzájuk :)

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#162376) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

(inkább a fém szíjjas) órák nézegetése közben gyakran elgondolkodom a fekete tok-szíjjas-hátlapos órákon.
- mennyire érzékenyek ezek az órák? mármint a festék lepattanásra, ha véletlen valaminek neki ütődne.
- kopás esetén lehet (gazdaságosan) javíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#162377) Bazsi101 válasza Sanyi.mTs (#162376) üzenetére


Bazsi101
tag

Az éleken fog először kopni, elég feltűnő rajt a karc és csak teljes újrabevonatolással javítható.

(#162378) bucsher válasza Bazsi101 (#162377) üzenetére


bucsher
őstag

Vagy fekete alkoholos filccel :))

In the pipe - five by five!

(#162379) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!

A Davosa márkáról, márkával, konkrétan erről az óráról van valakinek véleménye tapasztalata?

Davosa Trailmaster Automatic.
Mennyit érhet egy ilyen doboz, papírok nélkül ha szép állapotban van két évesen?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#162380) stork13 válasza excalibur36 (#162379) üzenetére


stork13
aktív tag

Újként kb 200-220k, használtan (papírral, dobozzal) 120k, külföldön.
Sokat nem segítettem, de kiindulásnak talán jó lesz.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#162381) Bazsi101 válasza bucsher (#162378) üzenetére


Bazsi101
tag

Akkor inkább maradjon karcos.

(#162382) phranxinatra válasza fagyalllo (#162374) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Most nem arról volt szó, hogy a GS külön cég? Azt viszont nem tudtam, hogy sima Seikokba is raknak tavaszi meghajtót. (Pedig valószínűleg volt itt már erről szó.)

[ Szerkesztve ]

(#162383) Tulku válasza phranxinatra (#162382) üzenetére


Tulku
veterán

Nem vmi olyan lehet mint a Toyota-Lexus viszony?

(#162384) phranxinatra válasza Tulku (#162383) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem tudom, nekem szajkó-szajkó. :D

(#162385) WiZARD válasza phranxinatra (#162382) üzenetére


WiZARD
addikt

MM300-ban lévő szerkezet (8L35) pedig a GS-ban használt 9S55 szerkezet nyers verziója. (nincs szépen finishelve, és nincs annyira beállítva - unadjusted).
Bár ahogy nézem a képeket, újabban már némileg díszítik a 8L35-öt is.


[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#162386) fagyalllo válasza phranxinatra (#162382) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ja, a Toyota-Lexus párhuzam jó, nem külön cég.
Az első SD órák nem GS néven jelentek meg, csak simán Spring Drive felirat szerepelt a számlapon. Ilyen szerkezettel készül(t) MM, MM Tuna, Landmaster, Spacewalk, Izul, Ananta, Credor, Galante, Transocean...

WiZARD: a nyersebb nekem jobban tetszik, illik a búvár célszerűségéhez.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#162387) squir válasza WiZARD (#162367) üzenetére


squir
aktív tag

Két éve használok egy solar chrono-t "futkosósnak" és még nem sikerült megkarcolnom, pedig domború hardlex üveg van rajta.
Zafír szélét is le lehet verni.
Nem rossz a hardlex egyáltalán.

Timecenter: szép csapat! :C

intruder77 ki ne hagyd! ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#162388) ktg3 válasza Tulku (#162355) üzenetére


ktg3
őstag

Pont tegnap néztem egy reviewt az órával kapcsolatban.

Számomra meglepő 2000$-os range-ben a zafír hiánya (AR hiánya, bár a videón úgy látszik mintha lenne valami féle AR réteg rajta), szintén nem csavaros linkek. A bezel action sem valami fényes ebben a szegmensben (kb. mint az skx-em,de mx monster szintű). Nincs kerámia vagy zafír lünetta betét. A korona tényleg kicsit olcsónak hat ezzel a lézergravírozott X-szel. A gumiszíj sem tűnik túl jónak.

Nagyon tetszik ez az óra, de ennyiért ezek tényleg alap dolgoknak kéne legyenek (legalább egy részüknek). A srác is mondja, hogy lehet, hogy azért van benne hardlex, mert az esetleg jobban bírhatja az ütéseket. Ha nem így van, akkor a zafír hiányát azért nem értem, mert sokkal olcsóbb óráikban is van zafír. Eléggé elvette a kedvemet az órától. Nem a tulajdonságaival van bajom hanem, hogy ebben az árszegmensbe tanyázik. Ár/értékben így annyira nem meggyőző, mint a márka többi órái.

(#162389) #45302528 válasza squir (#162387) üzenetére


#45302528
törölt tag

Érik egyre jobban, de lehet, hogy használt lesz csak belőle. ;]

ktg3: A Bajcsyn van egy benn, meg lehet nézni, tapizni. Megnéztem, nekem egy dolog nem tetszik: magasabb, mint a Sumom, nekem meg lapos, vékony a csuklóm (19), nem tudom, mennyire tudnám megszokni. Kár, hogy nincs olyan, hogy elhozhatod mondjuk egy hétre, aztán eldöntöd, kell vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#162390) WiZARD válasza squir (#162387) üzenetére


WiZARD
addikt

Sumo-t nem sikerült összekarcolnom, Tuna-n az első hónapban lett egy kicsi, de aránylag mély karc, búvárkodásnál sikerült összehozni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#162391) ktg3 válasza #45302528 (#162389) üzenetére


ktg3
őstag

Hát az tetszene az ötlet, viszont van egy sejtésem, hogy az órák jelentős része nem kerülne vissza az eredeti tulajhoz ;] Azon nem lepődtem meg, hogy vastag, hiszen egy masszív búvár, még jól is áll neki pedig nekem sem állnak jól az ilyen vastag órák :(

(#162390) WiZARD: Nekem is sikerült elég mélyen megkarcolni a hardlexet az skx-en, ráadásul nem is tudom, hogy mikor.

[ Szerkesztve ]

(#162392) Mercutio_ válasza excalibur36 (#162237) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia excalibur36!

Az, hogy konkrét vételi szándék jelzése után kezdesz el tájékozódni a kiszemelt óra után még nem gond:), de az, hogy időpont és hely egeztetést követően nem reagálsz 1 nappal később se a levelemre miközben itt többször belépsz és kommentelsz az úgy vélem nem túl korrekt dolog.

Egy sima "köszönöm, de meggondoltam magam" is megtette volna:R

A többiektől elnézést, de ez kikívánkozott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#162393) squir válasza WiZARD (#162390) üzenetére


squir
aktív tag

Azért elég élesek azok a korallok... ;] :DDD

ktg3: személy szerint örülök neki, hogy nincs kerámia, vagy zafír lünetta. Különbözőek vagyunk, nekem az ilyen "tool watch" órákon egyáltalán nem tatszik. Pl az új Sub-on sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#162394) Lumpyhun válasza 7s26c (#162360) üzenetére


Lumpyhun
csendes tag

Köszi az infót. :R

Nem baj ez van. Legalább rendben lesz.

(#162395) 7s26c válasza Lumpyhun (#162394) üzenetére


7s26c
senior tag

Az tuti. Korrekt hely.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#162396) TaylorPro válasza TaylorPro (#162352) üzenetére


TaylorPro
addikt

Na megvettem ezt. Ha nagyon elütne az órától, van egy homokfúvó ismerősöm és ő megoldja a szíjat ha szükséges.

Pixel 8 Hazel

(#162397) 7s26c válasza TaylorPro (#162396) üzenetére


7s26c
senior tag

Egy biztos: nem kapkodtad el a kiválasztási procedúrát! :) (amúgy annak az órának sokféle szíj jól áll)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#162398) TaylorPro válasza 7s26c (#162397) üzenetére


TaylorPro
addikt

:DDD A bőrt annyira nem, a fémet meg nagyon szeretem.

Pixel 8 Hazel

(#162399) phranxinatra válasza #45302528 (#162389) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A 19-es csukló vékony? :Y

(#162393) squir: Pedig remekül mutat vele. :)

Számomra a "tool watch" az egy Casio G-shock vagy Pro-Trek. A mechanikus óráimat - bár sohasem babusgattam őket - mindig próbáltam a durva behatásoktól megóvni.

(#162400) resool válasza phranxinatra (#162399) üzenetére


resool
aktív tag

Pedig a Sub egy tool watch. Szerintem te a beaterre gondolsz most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.