Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134951) Reverting válasza WiZARD (#134943) üzenetére


Reverting
őstag

Ne viccelj mar... :)
Batorsag kell hozza...
Viszont en is gyava vagyok....:-) :/

Nagyon jo kepek... :) majd johet meg...
En is ezt az orat vittem volna... Illetve egyet meg... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#134952) Sungoo válasza 5-ös kezelő (#134926) üzenetére


Sungoo
addikt

a: Seiko, Citizen, a kismillió típusból valamelyik.
b: Talán egy Steinhart

c-d: az árából fürdőszoba felújítás. ;]

(#134953) WiZARD válasza Reverting (#134951) üzenetére


WiZARD
addikt

Sajnos más értékelhető kép nem nagyon lett. Azt még nem tudom, hogy megyek-e még merülni most, majd talán kedden...

Nem kell olyan nagy bátorság hozzá, sima ügy ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#134954) alphaville válasza Deskdiver (#134950) üzenetére


alphaville
aktív tag

Már írom a prológust... :))

(#134955) krx21


krx21
nagyúr

És ezzel befejeztem a kvarc óra kollekciót: [link]
Megy az ismerkedés... Eddig teljesen elégedett vagyok vele... Hazafelé megnéztem még testközelből GPS-es Seiko-kat és komolyan mondom, nem cseréltem volna el érte, pedig azok sokkal drágábbak voltak...

(#134956) fagyalllo válasza krx21 (#134955) üzenetére


fagyalllo
őstag

Őrült vagy, gratulálok! :D :D
Csinálhatnál valamikor egy szép csoportképet az echo-drive bandáról! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#134957) kovsol válasza fagyalllo (#134956) üzenetére


kovsol
titán

Lapozol egyet a képnél akkor fel lehet lelni egy citizen team buildinget is: [link] :))

May the Force be with you!

(#134958) fagyalllo válasza kovsol (#134957) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tudom, csak az újdonsággal kiegészült banda megérdemel egy szép fotót.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#134959) krx21 válasza fagyalllo (#134956) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi.
Az vagyok... :K De itt sokan azok vagyunk! :DDD
Majd készítek szebb képeket is...
És mindegyik mutató nanométer pontossággal az indexre mutatnak amikor kell (az összes óránál...)... :))

[ Szerkesztve ]

(#134960) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Seiko STN001

:)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#134961) Bazsi101


Bazsi101
tag

Egy kicsit más téma :)

Seiko 4R36, durván egy hete méregetem. Igaz hogy nem naponta hanem cca. 12 óránként (az újdonság varázsa ugye :) )
Számlappal felfele, teljesen felhúzva, teljesen pontos, ha máshogy rakom, mindig elkezd késni kisebb-nagyobb mértékben.
Mi a véleményetek, lehetne még finomítani rajt?

(#134962) madarasz92 válasza fagyalllo (#134960) üzenetére


madarasz92
őstag

Hú de menő!
krx21 : Grat a citizenhez nagyon komoly darab. ;)

(#134963) phranxinatra válasza condy (#134940) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mint a Notting Hillben Hugh Grant: Martin, your customer!

(#134964) veloke válasza krx21 (#134955) üzenetére


veloke
tag

Grat, komoly Citizen!!

(#134965) Zol72


Zol72
csendes tag

Üdv. Mindenkinek. Egy kis segítséget kérnék.Hol kaphatom eszt meg a legjobb áron?
Usa árak nagyon jók, de a rá rakódó plusszal is megéri?

(#134966) condy válasza krx21 (#134955) üzenetére


condy
senior tag

Sok örömöt hozzá. Impozáns darab! :C

Zol72: Kérdezz rá Timecenter-nél.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#134967) Polarstar válasza Zol72 (#134965) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Westend, alagsori óraboltban ott van a kirakatban...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#134968) Rüszmő válasza Bazsi101 (#134961) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Miota van meg az ora? Csak azert mert 4-6 het amig "bejaratos". Par hetig nekem is ossze-vissza jart de aztan beallt nagyjabol egy szintre.

(#134969) Bazsi101 válasza Rüszmő (#134968) üzenetére


Bazsi101
tag

December óta van használatban.

(#134970) szbalogh válasza Bazsi101 (#134961) üzenetére


szbalogh
őstag

Watchchek-nél mindegy milyen pozícióban olvasod le. Kivéve akkor, ha az előző 12 órában végig úgy volt. :B
Hordjad ahogy szeretnéd de lehetőleg rendszeresen és figyelgesd. A hosszabb időtartamú használat alatti eltérést kell majd kompenzálni.

Nick: HE_Storm

(#134971) @mriya@ válasza Zol72 (#134965) üzenetére


@mriya@
őstag

Ismerős az USA-ban esetleg?
Mert 230 $-t még meg is ér, mint különlegesség.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#134972) Zol72 válasza Polarstar (#134967) üzenetére


Zol72
csendes tag

Köszi láttam a Timcenter oldalán is. Kicsit azért jobb ár kellene.

(#134973) Zol72 válasza @mriya@ (#134971) üzenetére


Zol72
csendes tag

Sajnos nincs. Én is annak szánnám.

(#134974) Bazsi101


Bazsi101
tag

Igen, úgy tároltam, és annak megfelelően jelöltem a programban. :)
Értem, köszi szépen. Csak legyen kihez, a környéken nem nagyon van olyan aki vállalna mechanikust.

(#134975) krx21 válasza madarasz92 (#134962) üzenetére


krx21
nagyúr

és veloke, condy
Köszönöm szépen! Sokat vacilláltam vele, mert nehezen barátkoztam azzal, hogy fekete a lünetta. (és persze az árával. :((( ) Szerintem a tok színű lünettával nem lenne ennyire "sűrű", de mostanra megbarátkoztam vele. Sőt a méretét is befolyásolja... A kisebbik tesó, amelyik tok színű lünettával van meg, optikailag nagyobbnak látszik. De nagyon jól kiegészítik egymást. A bőrszíjas letisztultabb... és a sűrűbb fém szíjas kronográf.
A CC9015 már nem movt japan hanem már made in japan. Közelről vizsgálva is nagyon pozitív benyomást kelt az óra, nagyon egyben van. :K Pedig kézbe fogva hirtelen egy gagyi érzésed lesz egy pillanatra, mert nagyon könnyű az óra, a titánium miatt... Egyetlen negatívum, amiért egy kicsit haragszok, hogy nem finom állítható a szíja, mint mondjuk az as4030-nak. Szerintem ez szükséges lenne... :U

(#134976) Zol72 válasza condy (#134966) üzenetére


Zol72
csendes tag

Köszi rákérdeztem.

(#134977) condy


condy
senior tag

Egy korábbi témával kapcsolatban felülbírálnám magam.
Így a és b összeget összevonva, egy ilyet vennék:

Zol72: Igazán nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#134978) @mriya@ válasza Zol72 (#134973) üzenetére


@mriya@
őstag

Sajnos én csak úgy tudnám behozatni, ha előre megvennéd, egy megadott címre küldetnéd, az ismerősöm elhozná nekem, és te érte jönnél. ;)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#134979) kovsol válasza krx21 (#134975) üzenetére


kovsol
titán

Nekem a töredékébe kerülő Citizenem is made in japan. Kínában gyártottak amúgy érezhetően gyengébbek is?
A következő órám meg a postán várja az átvételt. Pénteken nem voltam pont otthon mikor kézbesíteni akarta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#134980) Zol72 válasza condy (#134977) üzenetére


Zol72
csendes tag

Ez nekem is a listámon van. Gyönyörű!

(#134981) krx21 válasza kovsol (#134979) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy nem mondanám, hogy a movt japán rosszabbak lennének. De a két drágább szatellites azért érzésre finomabb egy kicsit, az enyén tükröződés mentes üveg miatt, meg gondolom a placebo hatás miatt is, mert tudom, hogy drágább... :DDD

(#134982) ronin s8 válasza tagh (#134938) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát nézzük...
Az árát tekintve egyáltalán nem áll a többi felett (most a prémium kategóriáról beszélünk, mert a májkülkorszról nem érdemes), sőt kifejezetten szolid árfekvésű, mondjuk egy Langéhoz vagy Patekhez képest.
A minőséget tekintve sem áll mindenek felett, pusztán csak abban, hogy minden részlet tökéletesen végiggondolt, évtizedeken át célzottan fejlesztett, semmilyen esetleges félmegoldást nem tűrő, végletekig kicsiszolt gyémánt tökéletességű részletmegoldásokat alkalmaz. Szemben a többiekkel, ahol valami mindig hibádzik...
Egyéb kérdés...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134983) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Két steinhart maradt fenn a rostán.steinhart ocean vintage gmt,ill steinhart ocean titanium 500 premium.mindegyik nagyon tetszik de csak egy lehet a befutó.az egyik werk soprod a-10,másik eta 2893-2.mindegyik megbizható jó werk?40.születésnapra lesz nem valószínű,hogy el lesz adva.ki melyiket választaná?4-5 múlva hol lehet szervizeltetni ezeket az órákat?

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#134984) condy válasza bendeguz76 (#134983) üzenetére


condy
senior tag

Én az, amelyikben ETA van. Pusztán a szerkezet miatt.

ronin: :R :) :C

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#134985) resool válasza bendeguz76 (#134983) üzenetére


resool
aktív tag

az ETA-st, akárhol, ehhez mindenki érteni fog

(#134986) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Jobb szerkezet az eta,megbizhatóbb,vagy többen tudják szervizelni?

bendeguz_HUN

(#134987) Misi1979 válasza resool (#134985) üzenetére


Misi1979
őstag

Az viszont fontos dolog, hogy kb a legtöbb alkatrész az a10ben csereszabatos a 289x-vel..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#134988) g0n21 válasza bendeguz76 (#134983) üzenetére


g0n21
senior tag

A Soprod A10 az ETA 2824-2 és 2892-a2 között helyezkedik el. A 2893 az GMT, tehát egy picit almát a körtéhez.
Ha tetszik/fontos a gmt funkció, akkor azt, ha annyira nem, akkor Soprod.
Egyébként már több helyen lehet olvasni hármas összehasonlítást, az adott kategóriákban játszó Sellita - Soprod, és ETA werkekről, érdemes lehet elolvasni, a Soprod jobb, mint hinnénk. Csak nincs sok típusa. Drágább, kicsit jobb minőségű anyagokból dolgozik nagyobb pontossággal, mint a Sellita, cserébe sokkal drágább. Ha nem leszek félálomban, adok forrást.

A nem GMT-s az titán. Fogtál már titán órát? Könnyebb, más a színe, mások az anyag tulajdonságai.
A GMT-s a szokásos 316l acél.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#134989) TemFug válasza vadászcsiga (#134845) üzenetére


TemFug
csendes tag

"The Tudor 2824-2's start as Top grade, so they have all the parts that the Chronometer grade movements do, without the actual testing being done. The shock system is then changed from Incabloc to Kif, and they remove the ETACHRON system, and implement a more traditional stud on the balance spring, and traditional regulator pins."

Fent idézett módosítások több helyen fellelhetőek.
Nyilvánvaló, hogy ehhez a szerkezetet jelentős mértékben szét kell szerelni, elvégezni a módosításokat és a dekorálást (az itteni hiedelemmel ellentétben azt mindig a cégek maguk végzik - már melyik ad erre -, így a Tudor, Breitling, IWC, etc.) a saját gyárukben / műhelyükben, majd újra összeszerelik azokat. Triviális módon igen magas extra költségekkel járna, ha mindezt kész (már teljes mértékben összeszerelt) szerkezetekből kiindulva vinnék véghez.

Azt hiszem ezzel meg is indokoltam, miért nem használnak ETA-t.
Hátha 2016-ban begyűrűzik a saját szerkezet a Black Bay-be is.

Tempus Fugit

(#134990) TemFug válasza ducati113 (#134892) üzenetére


TemFug
csendes tag

Veled és Tagh Úrral tökéletesen egyetértek. Itt tanácsot SOHA NE KÉRJETEK!

Ha "menő" óra kell, vagyis olyan, amire majd jönnek a tapsihapsi meg elismerő bólogató fejek, akkor azt kell venni amit itt a helyiek, ergo Steinhart, Seiko, Davosa. Minden más úgyis hulladék.

(#134900) phranxinatra:
Pontosan!

[ Szerkesztve ]

Tempus Fugit

(#134991) 5-ös kezelő válasza Bazsi101 (#134969) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Hordjad, és a másik kezeden pl. egy digi Casión tudod ellenőrizni az eltérést. Ha lapjával letéve pontos, nagy valószínűséggel hordás közben késni fog néhány mp-et naponta. Ha később állíttatni akarsz rajta, v saját magad, a viselési szokásaidnak megfelelő átlag legyen a 0 körüli cél. Ha érthető vagyok. :)

Köszönöm a válaszokat. Fagyalllo válaszát csak részben fogadhatom el, :D , az nem kifogás, h már megvan. Nekem is megvan egyik-másik, de vegyük úgy a kérdést, h nincs még óránk, mit vennénk, ha csak ennyi a keret. Örülök, h a használati órák terén sok a hasonló vélemény. További szép órákat mindenkinek.

(#134992) veloke válasza 5-ös kezelő (#134926) üzenetére


veloke
tag

a- Citizen Nighthawk
b- Laco Altenburg TYP-A
c- ennyiért már lehetne válogatni alap szinten: Fortis Flieger Cockpit, Meistersinger Scrypto, Longines Conquest (nem a hydro), Sinn flieger....
d- megpróbálnék akcióban megcsípni egy Aquaracer-t, vagy a Legendát, ha még beleférne éppen....

(#134993) #42007296 válasza Zol72 (#134965) üzenetére


#42007296
törölt tag

A napokban gondolkoztam ezen az órán én is. A Timecenternél láttam a legjobb ajánlatot (számomra). Ebay is szóba jött 110-120e Ft közt angol postával, de akkor már inkább a megbízhatóbbat választanám.

(#134994) Zol72 válasza #42007296 (#134993) üzenetére


Zol72
csendes tag

Szia. Köszi. Tőle kaptam egy jó ajánlatot.

(#134995) @mriya@ válasza Deskdiver (#134897) üzenetére


@mriya@
őstag

Legalábbis a hátlap. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#134996) tagh


tagh
csendes tag

Volt egy kérdésem, amire itt a nagy megmondogatások közepette válasz nem jött.

Tehát egy Breitling Coltnak mennyi a reális ára használtban, de fullos állapotban, dobozosan, papírosan?
És mi újonnan?

(#134997) Skimaster válasza tagh (#134996) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ugye attól is függ, hogy fémszíjjal vagy nem...1 milla alatt nem sokkal fémszíjjal boltban...bőr v gumival 900 alatt kicsivel, ez vadiúj garival,mindennel.

Amit neked linkeltem először Seawolf volt,nem Colt....620 volt ha jól emlékszem.....Ez kb reális piaci ár...de alkudni kp-val mindig lehet.

A második olcsóbb volt a Colt, 400 felett kicsivel, az kb reális,de alkudni kell....

[ Szerkesztve ]

(#134998) tagh válasza Skimaster (#134997) üzenetére


tagh
csendes tag

400 körül voltak azok. Ezek pl reálisak szerinted?:

http://www.jofogas.hu/budapest/Breitling_Colt_II__makulatlan_gyujtoi_allapotban_teljes_szett_43266424.htm?first=1

http://www.jofogas.hu/budapest/Breitling_Colt_Automatic_II__gyonyoru_allapotban__teljes_szett_43132259.htm?first=1

http://www.jofogas.hu/budapest/Breitling_Colt_Superquartz_gyonyoru__42884577.htm?first=1

Különösen az utolsóról érdekelne a véleményed.

(#134999) g0n21 válasza tagh (#134996) üzenetére


g0n21
senior tag

Hello.

41mm-es coltok (iitthon számolj 10-20%-kal kevesebbel jellemzően, ha épp van eladó).

Superocean Professional Nekem spec. ez bejön.

Omega SMP-k 2100 EUR-ig, Van köztük kard mutatós bőven.

Ez nem búvár, és nem strandos, de hátha, csak ez picit feljebbi kategória árban: Rolex Datejust
A Submariner messze nem fér bele sajnos a 600-ba.

Bár ennyiért jócskán vannak Sinn-ek, de az U1 újonnan sem több 1650-nél

Itt egy átfogó keresés

Árát legjobban szerintem az Omega tartja. Utána a Breitling, aztán Sinn, aztán a többi. A TAG nem fogja tartani. Oris-t még vehetsz, én személy szerint nem rajongok érte, a Diver's 65 tetszik kifejezetten, csak drága, 1700 EUR

Amit figyelhetsz egy használt óránál az az
- élek, hogy minden él, vagy felületkezelés megfelel-e a gyárinak (polír / szálhúzott)
- nincs-e agyonpolírozva annyira, hogy már szemmel láthatóan kevesebb benne az anyag
- mutatók típusa, színe
- számlap és lume színe
- zafír állapota
- gyári fémszíj megléte, legyen elég szem benne a csuklódhoz +1 méretre.

az óra is kicsit olyan, mint az autó ebből a szemszögből: Ha megvan, akkor egy (általunk javasolt) óráshoz illik elvinni egy kötelező szervizre, így biztos, hogy öt évig gondtalan tudod majd használni.

Remélem így már könnyebben sikerül választanod.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#135000) Skimaster válasza tagh (#134998) üzenetére


Skimaster
senior tag

A három közül az elsőt én küldtem neked, az első 2 automata, a 3. quartz, 25 ezer a különbség köztük, én soha nem adnék quartz óráért 425 ezret. Szerintem a 450-es két automata közül válassz, ha ezek tetszenek. A fémszíjas jobb vétel a fémszíj miatt ,kék számlap, kompletten, alkudni 20 ezret szvsz lehet. Én a feketét venném, mert jobban tetszik,és én a kaucsukot szeretem.

Ennyi pénzért kb bármikor ki tudsz belőle szállni.... Nézd meg mindkettőt élőben,vigyél kp-t és vedd meg ami tetszik,nem fogsz a minőségben csalódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.