Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134801) Deskdiver válasza t_a_m_a_s (#134797) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem csak magyarokra jellemző szerintem, hanem egy rétegre akinek nem jött össze és emiatt másokat okol. Használd a "balkánit". Azt már láttam itt párszor és úgy emlékszem az nem csípte senkinek a ... :D

(#134802) ronin s8 válasza vadászcsiga (#134800) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nézd meg, mit kapsz az áráért. A Rolex tulképp a "legolcsóbb luxus". Az összes többi luxusgyártó fajlagosan drágábban kínál gyengébb minőségű cuccokat. Egy fostalicska saját werkes IWC alaphangon drágább, mint bármelyik acél hárommutatós Roli. Náluk azért a pénzért átgondolatlan megoldásokat kapsz, gyenge, rossz tömítéssel. Nem is beszélve az agyonárazott ETA klón tokozásaikról...
A Rolex ugyan progresszíven emeli az árait (most is emelt 5-7 %-ot februártól), de a többi is ott nyáladzik a sarkában. Egy Tudort a többi ETA tokozóval kell összehasonlítani (Longines, Certina, Mido, Tissot), és mindjárt kilóg a lóláb...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134803) condy válasza Deskdiver (#134801) üzenetére


condy
senior tag

Minden esetre (nekem) nehezemre esik ilyenkor nem elküldeni a nagyérdemű, műértő "urat/hölgyet" Makkoshotykára. (Amúgy ez a "biztos azért van neki mert eleget lopott" gondolatmenet sajnos ismerős. Robbanok is érte alapból.)
Annak idején az "ilyenek" miatt léptem ki a csoportól, de azóta már átestem két dühkezelési tréningen, és használok némi alkoholt is. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#134804) fagyalllo válasza dejaris (#134799) üzenetére


fagyalllo
őstag

Húzható koronáról, annak "normál helyzetében", ahogy a rajzon jelölik.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#134805) vadászcsiga válasza ronin s8 (#134802) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én nem érzek ekkora tragédiának egy jo ETA werket.

(#134806) toto.tl válasza t_a_m_a_s (#134797) üzenetére


toto.tl
csendes tag

A szánalmas szerintem teljesen jó lenne helyette.
Ha az ilyen szánalmas, irigy, stb. mentalitást mi is "magyarként" aposztrofálunk, akkor mit várhatunk el másoktól? Nem hiszen (de lehet tévedek) hogy más népek saját nemzetük nevét pejoratív jelzőként használják.

Félre ne érts, nem ellened irányul, és igazad van ez nem ide való, abba is hagyom.

(#134807) ronin s8 válasza vadászcsiga (#134805) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bocs, lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk...
Én csak az árát kifogásolom. Van már 100 ezerért (de 200-ért tutimanózsírkirály) bőven jó és szép ETÁ-s óra...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134808) vadászcsiga válasza ronin s8 (#134807) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mutasd melyik az. Mondjuk legyen 200 es diver. Stein nem jatszik.

[ Szerkesztve ]

(#134809) ronin s8 válasza vadászcsiga (#134808) üzenetére


ronin s8
senior tag

Miért is nem..?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134810) toughbook válasza toto.tl (#134788) üzenetére


toughbook
csendes tag

egyre jobban tetszik ez a márka, simán lenne 3-4 darab amit a webshop-ból berántanék, kicsit sajnálom, hogy nem ismertem meg hamarabb és már begyűjtöttem annyi vasat
a másik oldalról meg kicsit sem vagyok biztos benne, hogy a barátaim lennének a kínai belbecsek

(#134811) dejaris válasza fagyalllo (#134804) üzenetére


dejaris
addikt

Es van valamilyen vedelem a tulhuzas ellen?

(#134812) vadászcsiga válasza ronin s8 (#134809) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A Stein lenne a tutimanózsírkirály márka? Úgy tudtam nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#134813) Dzsana válasza dejaris (#134811) üzenetére


Dzsana
senior tag

Milyen túlhúzás? Mit lehet túl húzni micsodán?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#134814) ronin s8 válasza vadászcsiga (#134812) üzenetére


ronin s8
senior tag

Miért, az 200-ba kerül? :D Nem, nem az, de 200 alatt jópár katalógusszerkezetes órát árulnak. 300 alatt Longines Hydro-t tudsz venni. Mégis, mi ér 800-at egy Tudor-ban...? :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134815) Deskdiver válasza condy (#134803) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Szerintem sokunknak nehezére esik, de úgy gondolom teljesen felesleges "etetni" őket úgy is ők lesznek a mártírok a végén. Persze néha én sem bírom ki, de az alkohol határozottan segít. :D

On: Mai volt. (#134810) toughbook Válaszd ezt. Ez japán. :)

[ Szerkesztve ]

(#134816) CoolBoy323 válasza izmike (#134787) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hu de jo kep :C

(#134817) vadászcsiga válasza ronin s8 (#134814) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmi, írtam hogy szerintem is drága de ha szükség van egy olcsón fenntartható bevált werkre es túl van az ember nehány jo minőségű diveren akkor jo választás lehet egy BB.
Longines hydro nekem túl zsúfolt, a snowflake mutatót nem tudom hova tenni, a 21-es fülről meg tudod mi a véleményem :)

[ Szerkesztve ]

(#134818) toto.tl válasza toughbook (#134810) üzenetére


toto.tl
csendes tag

Elvi bajom nincs a kínai belsőkkel, azt meg majd meglátom, hogy a gyakorlatban hogyan teljesít.
Maga az óra meg nagyon tetszik, számomra szép és egyedi.

(#134819) phranxinatra válasza condy (#134772) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szép.

(#134820) ronin s8 válasza vadászcsiga (#134817) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jó. Csak nem értem. (Mint ahogy az sem, miért tartja az árát. :F )

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134821) dejaris válasza Dzsana (#134813) üzenetére


dejaris
addikt

Barmilyen okbol, ha felhuzom kezzel az orat, de mondjuk mar elotte is feszitve van a rugo szinte maximum tartalekig, akkor ezzel tonkre tehetem-e. Lehet, hogy magatol ertetodo, de inkabb megkerdezem.

(#134822) vadászcsiga válasza ronin s8 (#134820) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a te esetedben érthető hiszen a rolexen kívül számodra nincs más :)

(#134823) ronin s8 válasza vadászcsiga (#134822) üzenetére


ronin s8
senior tag

Eh, hagyjuk... :U

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134824) Deskdiver válasza ronin s8 (#134814) üzenetére


Deskdiver
senior tag

A "királyi" vér. Te a hozzáértésed miatt nyilván más szemmel nézed a márkát, de én ismerek olyat akit egy eladó "okosított" vásárláskor és szentül hiszi ,hogy egy-két "nemfontos" apróságot leszámítva gyakorlatilag Rolex-et vett olcsóbban. :)

(#134825) veloke


veloke
tag

Ma szemügyre vettem egy DateJust-ot. A maga 36mm-ével nekem egy picit kicsi az óra, de amúgy tényleg van benne valami különleges...a Carrera-t kidolgozottságban odaverte az biztos, meg is jegyeztem a gazdájának...minden esetre vásárláson még nem gondolkozom...

(#134826) vadászcsiga válasza ronin s8 (#134823) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olcsó poén volt. Nem tudom az okát sajnos, bár én a rolexet sem értem de ez biztos az én hibám.

(#134827) Misi1979 válasza veloke (#134825) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha mégis, a jövő heti órabörzére viszünk ki párat:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#134828) vadászcsiga válasza Deskdiver (#134824) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A tudor nem rolex dehát nem ugyanaz az ember alapította mindkettőt 20 év különbséggel? A már meglevő technikai tudás került át abba is. Tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#134829) phranxinatra válasza ronin s8 (#134802) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azt rebesgetik, hogy márciustól az Omega is emel.

(#134830) Deskdiver válasza vadászcsiga (#134828) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én csak annyit akartam árnyalni ,hogy szerintem nem mindegy milyen szemmel nézzük a márkát. Tapasztalt hozzáérőként aki ismeri a részleteket vagy tanácstalan vevőként egy nyaraláson ahol szerintem egy dörzsölt (vagy talán nem is kell ,hogy az legyen) eladó biztos "megjátssza a Rolex kártyát." Szóval szerintem minden annyit ér amennyit adnak érte és ezt a hozzáértőknek nem muszáj érteniük csak el kell fogadni. Bazi nagy árnyéka van a Tudor-nak és kész. Ettől jobbak a többi a ETA tokozónál. (meg pár "apróságban" :) )
Úgy tudom Hans Wilsdorf és tsa alapította mindkettőt húszonpárév eltéréssel.

[ Szerkesztve ]

(#134831) veloke válasza Misi1979 (#134827) üzenetére


veloke
tag

Vásárláson most tényleg nem, de megyek mindenképpen, szívesen megismernélek már Titeket! Mindig elhatározom, de még soha nem jutottam el börzére... :(

(#134832) ronin s8 válasza Deskdiver (#134830) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Tudor az Oyster Watch & Co.-ból avanzsált elő, kifejezetten az angol piacra szánt "megszólító" névvel. Wilsdorf számos márkával, márkanévvel próbálkozott (Marconi, Rolco, stb) a cégalapítás után, amiknél nem titkoltan első sorban a jól megjegyezhető hangzás volt a kiválasztás forrása és oka. Az, hogy végül a "Rolex" lett a befutó, az első pár évtized eladásainak volt köszönhető.
De ne felejtsük el, hogy a 30-as, 40-es évekig egy viszonylag kis gyártóról beszélhetünk, hol a darabszám kb. a tizede kehetett a konkurrens Omegáénak, aki ekkor még mind minőségben, mind méretben a Rolex fölött volt. A Rolex nagy dobása az Oyster tok (1926), a maga, addig elérhetetlen, tökéletes vízzáróságával volt, és a rendkívül agresszív marketing, valamint Wilsdorf azon mániája, hgy előbb-utóbb a világ legjobb, legmegbízhatóbb óráit akarta árulni. Ekkoriban még számos gyártó szerkezeteit építette be (Cortébert, Gruen, Venus, FHF, később a Zenith), később sorra bekebelezte, tönkretette, vagy csak egyszerűen átlépett a beszállítóin. Az utolsó szerkezet beszállítója, a Zenith (aki a Daytonák kronográf szerkezete alapjául szolgáló El Primero-t szállította, némileg módosítva), alig lélegzett a 70-es évek kvarcválsága után. 2000-re, mikorra készen állt az évtizedek óta fejlesztett 4030-as kronó, a Rolex a világ legerősebb, legnagyobb, és legjobb óragyárává küzdötte fel magát, aki gyakorlatilag onnantól saját maga diktálta a divatot és az árakat. Wilsdorf ekkorra már halott volt...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134833) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Somès

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#134834) Willzy válasza ronin s8 (#134802) üzenetére


Willzy
újonc

Fostaliga ide vagy oda, en megis IWC-re voksoltam. Van, akinek nem a werk szamit.

(#134835) bump3r111


bump3r111
tag

Milyen eszközzel cseréltek szíjakat? Egy ilyennel pl. könnyebben menne és nem karcolnám össze a tokot?

[Spring Bar remover]

[ Szerkesztve ]

(#134836) ronin s8 válasza Willzy (#134834) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az IWC-nél nem a werk a szar...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134837) Deskdiver válasza ronin s8 (#134832) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Na pont ezt mondom. Olyanokat írsz amiről még nem is halottam. Értesz a témához nincs kétség. Ezért értékeled Te más szemmel a Tudor-t. Talán, zabigyerekként aki nem ér fel tudásban a faterhoz mégis drága az "óradíja" a származása miatt. A kevésbé hozzáértőknek viszont a származás az ami megéri a felárat a többi versenyzővel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#134838) ronin s8 válasza Deskdiver (#134837) üzenetére


ronin s8
senior tag

;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#134839) alphaville válasza fagyalllo (#134833) üzenetére


alphaville
aktív tag

Kell a tökömnek Zeno, a Somès az èn órám! :R

[ Szerkesztve ]

(#134840) Toxiksteel válasza alphaville (#134773) üzenetére


Toxiksteel
csendes újonc

Eredeti. Ez a SOS (Super Oversized)változat az egyik kedvencem, az 55mm Kn. :D

(#134841) Toxiksteel válasza toto.tl (#134788) üzenetére


Toxiksteel
csendes újonc

Én a bordó számlap miatt elfogult vagyok, de ha azt félre teszem, ez az óra nagyon jó, férfias darab. Szerencsés vagy! Grat. és használd egészséggel!

(#134842) TemFug válasza tagh (#134700) üzenetére


TemFug
csendes tag

Újak közül az alábbiakat:
- Breitling SuperOcean valamely verziója
- Tudor Black Bay (én személy szerint a kékre szavaznék).

A Tag újonnan olyan €1500-1700 körül jó esetben beszerezhető, és olyan €1300-ért bármikor eladható lesz, ergo, ha ilyen áron meg tudod venni, akkor megéri, többért semmiképpen.
€1700 körül én is tudnék eladó WAY211A referenciaszámút fémszíjjal, BNIB, de ennél lehet találsz jobb vételt.

Tempus Fugit

(#134843) TemFug válasza ronin s8 (#134802) üzenetére


TemFug
csendes tag

Az ETA már csak teljes szerkezeteket szállít, márpedig a Tudor jelentősen módosítja (nem csak dekorálja) a nyers szerkezeteket, ergo az ETA-tól nem vásárolhat.
Sellita van azon Tudorokban is egy ideje, amelyek egyelőre nem manufakturális szerkezettel rendelkeznek.
Érdemes más, külhoni fórumokat olvasgatni a témában.

Tempus Fugit

(#134844) t_a_m_a_s válasza toto.tl (#134806) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:R

Deskdivernél a pont egyébként!

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#134845) vadászcsiga válasza TemFug (#134843) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Érdekes amit írsz. Forrás?

(#134846) vadászcsiga válasza TemFug (#134843) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erre értette Ronin az eta klón kifejezést?

(#134847) tagh


tagh
csendes tag

Nektek biztos nagyobb tapasztalatotok van már ebben, hogy internetről, innen-onnan vásáolt óránál az eredetiség bevizsgáltatást hogyan célszerű csinálni?
Mi menete? Az eladóval együtt el kell menni valahová, ahol bevizsgálják az órát? És hová érdemes menni?

(#134848) 7s26c


7s26c
senior tag

Szép napot! Két kérdéssel fordulok a hozzáértőkhöz. Mennyi a járástartaléka és milyen pontosság jellemzi a 60-as 70-es évek mechanikus Doxa óráit? Illetve mikor negatívabban hozzászólásokat olvasok nem ETA szerkezetekről (seagull, sellita, soprod , ronda) annak mi az oka? Miben és mennyire rosszabbak? Köszönöm szépen előre is!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#134849) vadászcsiga válasza TemFug (#134843) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A rolex a tudor honlapján hazudik amikor 2824-et ír BB werknek?

(#134850) tagh


tagh
csendes tag

Breitlingből használtban 600k körül ti mit vennétek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.