Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131651) #42007296 válasza Dzsana (#131608) üzenetére


#42007296
törölt tag

Merjek vajon ezek után eBay-ről Vostok Amphibian-t rendelni ??? :/
Pont most tervezgettem venni és itt a közelben még órás sincs nemhogy javító mester hogy elvigyem szervízre :)

(#131652) Babarnew válasza trencsaa (#131644) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Igen ez az :D csak röstellem de összekevertem a neveket :B

Megvan még a kicsike ? ...azóta is visszasírom :O

Szerk: ja csak hogy egyértelmű legyek, ezt tőlem vetted anno :D

[ Szerkesztve ]

(#131653) trencsaa válasza Babarnew (#131652) üzenetére


trencsaa
újonc

Termeszetesen megvan, sosem adok el semmit... örül is a család... legalább tudják, hogy óradoboznak mindíg örülök! :)

Sajnos csak ritkán van kézen, mert annyi kezem nincs egy hónapban, mint órám, de köszöni, jó egészségnek örvend! Azóta került a szíjba egy plusz szem, mert nekem kicsit rövid volt és a búvárhosszabbítóval meg nem akartam használni. Én pedig köszönöm, hogy jól tartottad nekem. -viszonylag kevés órámat nézik meg napközben, de erre mindíg forognak a fejek...

[ Szerkesztve ]

(#131654) KelemenUhr válasza Dzsana (#131608) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag


Fateré is az E-bay-ről van, az is járt nálad hasonló problémával. Mondjuk azóta elmondása alapján nagyon patent, összességében még így is bőven megérte, kifejezetten olcsón nyerte a licitet. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#131655) Babarnew válasza trencsaa (#131653) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Örülök neki, baráti üdvözletem az órának (is) :)

(#131656) ronin s8 válasza Robi1985 (#131633) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez a kérdés bonyolultabb, mintsem elsőre gondolnánk. Normál esetben egy szervíz (mondjuk az első, úgy 5-6 év után) a tömítéseken kívül még nem igényel alkatrész cserét egy Tissot-nál. Ez nem Rolex, hogy főrugót, üvegtömítést, tokcsövet, és ki tudja mit cseréljenek benne. ;) Az óra részegységeit (bizonyos típusoknál) a Swatch Group saját maga gyártatja le Kínában, csak az összeszerelés (vagy még az sem) történik Svájcban. Ennek ellenére mégsem kompatibilis minden mindennel, mert az ellopott licensszel, plusz a gyártó által önként a kínaiak rendelkezésáre álló dokumentációval együtt is több gyárban, többféleképpen gyártják le ugyanazt, és dobják piacra. Tehát a gyanútlan szervizes nem feltétlen veszi észre a szeme elé kerülő alkatrészeken a hamisítás tényét. Még akkor sem biztos, hogy gyanakodik, ha egy-egy alkatrész nem passzol a szerkezetbe, mert gyakorlatilag az összes gyártónál előfordulnak kisebb-nagyobb eltérések ugyanaoz cikkszámon belül. Bonyolítja a helyzetet az is, hogy a legtöbb AAA kategóriájú, tehát elfogadható minőségű hamisítványban valamelyik ETA szerkezet ketyeg, vagy valamelyik kínai klónja, amit szintén elég jól gyártanak a kínaiak.
Így előfordulhat, hogy egy eredeti és egy hamis Tissot kvázi ugyanaz. A különbséget az értékesítési csatorna jelenti, tehát az a tény, hogy a Tissot adta-e el az órát, vagy valamelyik hamisító... :Y
Voltak ilyen esetek, amikor a márkaszeríz nem vállalta a felelőséget egy ilyen óra eredetiségéért. Nyílván egy Rolex esetében, ahol azért jellemzően nem hamis Rolex szerkezetekkel szerelik a hamisítványokat, hanem vagy ETA klónokkal, vagy eredeti kínai (Seagull) szerkezettel, sokkal egyszerűbb kiszűrni a hamisítványokat. Ugyanez vonatkozik a saját szerkezetes órák többségére. A Tissot pont azért van nehéz helyzetben ez ügyben, mert a legelterjedtebb technikát képviseli, és eléggé elterjedt és keresett márka ahhoz, hogy megérje hamisítani.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#131657) rauschie


rauschie
senior tag

Tud esetleg valaki olyan órást MO.-n aki bevállalna egy Pierce
kronót?

(#131658) dionaea válasza ronin s8 (#131656) üzenetére


dionaea
őstag

"elfogadható minőségű " ez pontosan mit takar,hogyha Eta van benne zafír üveggel és normális anyaggal. Tehát az Eta amit ilyenekbe raknak lehet ugyan az mint amit pl egy Tissotba tesznek? Ez az érdekes hogy egy quarcz tissot 100e Ft de a szerkezeti benne van 20k az üveg tízen ezer.it tényleg a nevét kell megfizetni. Ja és Kínában gyártják.(Ránézek a tissotomra és meglatom a Swiss made feliratot és felsirok :) )

(#131659) Deskdiver válasza dionaea (#131658) üzenetére


Deskdiver
senior tag

A hamis PRS200-ban dettó ugyanaz az a g10 szerkezet volt mint a svájciban. A mechanikusokban általában klón van az egyik legnagyobb replika forum szerint. Azt írják ,hogy eredeti ETA szinte soha nem kerül bele még a legjobb hamisítványokba sem, csak valami jobb minőségű klón.

(#131660) g0n21 válasza dionaea (#131658) üzenetére


g0n21
senior tag

A Werk mondjuk15 az üveg 10, a tok 6-10, a csomagolás, a dizájn, a logisztika, az infrastruktúra, a Hr, a könyvelés, a marketing, es a többi mondjuk 25, ez igy 60.Aztan nagyker árréssel 75 kisker árréssel 100.
A kisker es a nagyker fizeti az alkalmazottakat, a helységbérletet, takarítást, stb.
Szoval nincsen semmi baj :)
Nyilván drágább ora, más arányok picit:)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#131661) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

CITIZEN Endeavour Sport AW1424-62L
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#131662) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Felpróbálnám. :K

(#131663) Dzsana válasza rauschie (#131657) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen, én tudok! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#131664) csabulaxi válasza Deskdiver (#131662) üzenetére


csabulaxi
senior tag

talán láttam a győri Bálint órásoknál

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#131665) Deskdiver válasza csabulaxi (#131664) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Jól emlékeztél. Köszi. [link] Dögös racing dizájn. Ha nem válik be hétfőn a G. Gerlach ránézek.

(#131666) 5-ös kezelő válasza kerub99 (#131603) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha a finombeállító szélső állásában is ennyire pontatlan, akkor szerviz - egy jó mester. Szerintem.

Dzsana : Köszi a tudósítást!

(#131667) Toxiksteel válasza Sungoo (#131642) üzenetére


Toxiksteel
csendes újonc

Biztos nem! A replika jobb! :C

[ Szerkesztve ]

(#131668) fagyalllo válasza Deskdiver (#131665) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ebben vajon V172 szerkezet van?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#131669) V-I-D-A válasza BAti77 (#131563) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Nálam pont ellenkezőleg, a dátumtárcsa van egy kicsivel lejjebb az optimálisnál, viszont kárpótol a werk járása. Az én órámnál elég pontosra sikerült beállítani az SKX007 szerkezetét gyárilag. Munkámból kifolyólag minden második nap hordom 24 órát. Amelyik nap hordom, azon a napon +1másodpercet siet, amikor le van rakva, azon a napon pedig -1 másodpercet késik. WatchCollector programmal (IOS) rögzítem is az értékeket szenteste óta. Simán csak számlappal felfelé rakom le, nem trükközök vele semmit. Szerintem nem rossz egy 7S26 werktől. Legalábbis nekem kellemes meglepetés. Nyilván szerencse is kell hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

(#131670) @mriya@ válasza csabulaxi (#131661) üzenetére


@mriya@
őstag

Hogy ennyiért a Citizen nem kapott zafírt! :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#131671) Sungoo válasza Deskdiver (#131662) üzenetére


Sungoo
addikt

Kicsit más, de egyre jobban piszkálja a fantáziám nekem is. :K

(#131672) csabulaxi válasza @mriya@ (#131670) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ez meg olcsó(bb) rádió, 200m és zafír

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#131673) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

A 90-es években készültek a legjobb filmek, most valahogy a Seikonál is így vagyok.
gyengém a sárga számlap, 100m, alarm.
Valahogy az olasz piacra gyártották ezeket vagyis ilyen modelleket.
kezdem magam beleásni és mindig akad valami új.

[link]

de valamiért még ebayen sem merek rendelni tőlük

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#131674) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

erre a kék TUNAra tudnátok szíjat ajánlani?! :DD

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#131675) @mriya@ válasza csabulaxi (#131672) üzenetére


@mriya@
őstag

Csakhogy a másik tetszik, ez pedig nem. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#131676) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

alakul :)
7 milliárd emberből van egy pár akinek tetszik az ami nekem, de 1 biztosan meg is csinálja :C

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#131677) vadászcsiga válasza csabulaxi (#131676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem megy neked ez a linkeles

(#131678) fagyalllo válasza csabulaxi (#131676) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem ezek is tetszeni fognak: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#131679) vadászcsiga válasza Sungoo (#131671) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor csorgasd kicsit a nyálad. Szép, de jó lenne tudni mi az a mechaquartz.
Van egy eladó Engma Fb-n, vagy Deskdiver azt vetted meg?

(#131680) Sungoo válasza vadászcsiga (#131679) üzenetére


Sungoo
addikt

Fogalmam sincs! :DDD Néztem, de kicsit túl van árazva a gyártói árhoz képest.

(#131681) vadászcsiga válasza Sungoo (#131680) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Postával együtt lengyelo-ból 74ezer Ft, tehát 11ezerrel drágábban adja de ezt mar megszokhattuk itthon :)

(#131682) Deskdiver válasza fagyalllo (#131668) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem találtam semmit erről a "J622.50" szerkezetről, de attól még nem kizárt. Bár a junghansnak voltak talán saját kvarc szerkezetei ha jól emlékszem. Lehet ,hogy ez is az :U

(#131671) Sungoo Holnap érkezik egy ilyen. Majd beszámolok róla.

(#131679) vadászcsiga Majdnem azt vettem meg, de a kíváncsiság szólt a felemben ,hogy nézzem meg a hivatalos oldalt. Ahogy mondtad. Egy tízessel olcsóbb volt a vadi új postával.

(#131684) g0n21 Azok közül viszont egyik sem Solar szerkezet tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#131683) @mriya@


@mriya@
őstag

Digitális napóra. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#131684) g0n21 válasza Deskdiver (#131682) üzenetére


g0n21
senior tag

Gyanítom, hogyha mechaquartzként emlegetik, akkor seiko vk62, vagy 63, függően a segedszamlapoktol. Talán a 62-es valo ehhez.
Lényege, hogy a stopper részt egy mechanikus modul vezérli, es folyik a mutató.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#131685) vadászcsiga válasza Deskdiver (#131682) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen színűt sikerült mert a diver csoportos Michal Sumka hatására elfogyott a készlet. Figyeltem az oldalt.

Egyébként watchfreaksen azt olvastam hogy gondok vannak a fizetéssel, polak azt mondja elküldte a vevő viszont nem kapja meg. PP is töketlenkedik.

Nekem is felkeltette az érdeklődésemet, na nem a gyári fotók :) de rájöttem hogy még mindig zavar a sok mutató meg hogy a stopper egy helyben ácsorog egész életében. Amúgy ideális óra, Michal fotóin gyönyörű, a fül 22-es 👍🏻

[ Szerkesztve ]

(#131686) fagyalllo válasza Deskdiver (#131682) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én se találtam semmit, viszont a számlap kiosztása megegyezik, a használati útmutatók alapján a működésük is és korábban is használták már a gyártó szerkezeteit ugyanígy átnevezve.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#131687) Dexter-2000 válasza ducati113 (#131648) üzenetére


Dexter-2000
őstag

jólvan akkor marad az ebay pár cuccot már rendeltem usából eddig nem fogták meg.

ez a karóra mehet?

ha megfogják akkor napuff támogatom az országot ;] :D

Szépnapot!

(#131688) Deskdiver válasza vadászcsiga (#131685) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Azt a verziót amit linkeltél. Nekem csak az a színösszeállítás tetszett. Amit én rendeltem a fizetés után kb. 4 nappal adták fel. Pénteken érkezett be az országba szóval elvileg hétfőre be kellene futnia. Nekem tetszett ,hogy nincs mp mutató az órán. Érdekes ,hogy a Seiko nem használja a saját óráiban ezt a szerkezetet legalább is ebben a kiosztásban. Azért lehet ,hogy ezt az állítást fagyalllo cáfolni tudja ,de én még nem találtam.

Szerkezet bemutató: [link]

(#131686) fagyalllo Akkor gyanús ,hogy igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#131689) vadászcsiga válasza Deskdiver (#131688) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kiváncsi leszek. Az orvosi acél különbözik valamit attól amit általában használnak oratokokhoz? Kemenyites, stb.

Áhh értem

[ Szerkesztve ]

(#131690) Deskdiver válasza vadászcsiga (#131689) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Csak a 316L más néven. (gyakran használják implant csavaroknál stb. )

[ Szerkesztve ]

(#131691) fagyalllo válasza Deskdiver (#131688) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem rémlik, pedig nagyon jól néz ki ez a kiosztás, az SSB sorozatban csak három segédszámlapossal találkoztam.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#131692) ducati113 válasza Dexter-2000 (#131687) üzenetére


ducati113
csendes tag

Ezt azért még nézd meg hátha jobban jársz.

[link]

(#131693) calamites


calamites
őstag

Hatalmas köszönet condynak a bátorításért, és segítségért.

Megérkezett Dutyfree-ről.

Innen

A 10. munkanapon megérkezett zökkenőmentesen. Pedig január 2.-án rendeltem.

Ja és elfogadták a 7,5%-os kupont is.

[ Szerkesztve ]

(#131694) Dexter-2000 válasza ducati113 (#131692) üzenetére


Dexter-2000
őstag

zsír köszönöm szépen innen rendelem :R :R

Szépnapot!

(#131695) condy válasza calamites (#131693) üzenetére


condy
senior tag

Gratulálok! Használd egészséggel! :C

Dexter: Azért majd a rendelés véglegesítése előtt számold át újra. Tudtommal a JomaShop felszámolja előre a vámot, meg egyéb nyalánkságokat. Lehet, hogy tévedek, de mintha így rémlene számomra.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#131696) ducati113 válasza Dexter-2000 (#131694) üzenetére


ducati113
csendes tag

Próbálj meg velük beszélni,hogy értékre kisebb összeget írjanak a csomagra.
Nekem a múltkórjában nem számoltak fel semmit, csak a postát 50 dollár Kb ha jól emlékszek.

(#131697) g0n21


g0n21
senior tag

Kinek mi a mai? (Jo, a kep tegnapi)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#131698) Gramm


Gramm
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek esetleg volt már dolga ezzel a márkával? http://www.ebay.de/itm/CLERC-Icon-8-Auto-w-Power-Reserve-Indicator-Skeleton-Back-Box-Manual-Links-/151952740282?
Vajon milyen szerkezet lehet benne? Eléggé kivánom :Y

(#131699) highness


highness
tag

Sziasztok!
Kicsit hátrébb olvastam, a Tissot fake, replika, hamis, vagy akárhogy is nevezzük utánzat órákról írt hozzászólásaitokat. Nekem is van ezzel személyes tapasztalatom. Ha megengeditek pár sorban megosztom veletek.
Régen tetszenek a Tissot órák, és amikor megsérült a 13 éves Festina órám, gondoltam vásárolok is egy Tissot vízálló megbízható svájci karórát. Új ára sajnos a költségvetésemhez magas, gondoltam megveszem a netről olcsóbban. Naivan az első Jófogásos hirdetésre lecsapva megrendeltem a képek, és a hirdetés alapján EREDETI PRS 516 tipusú gyönyörű órát, amihez még doboz, lepecsételt jótállási kártya is volt. Az eladó mondta, hogy mivel Amerikában lett vásárolva az óra, így a hivatalos szerviz nem vállalja itt az esetleges javítást Magyarországon. Megérkezett, gyönyörű volt, és büszkén viseltem 3 napig, majd egy reggel mikor a téli hidegről a benti melegbe bementem betett neki, és bepárásodott. Hívtam az eladót, aki szerintem meg volt győződve az óra eredetiségéről, és belement, hogy visszaküldjem az órát. Persze pár ezrest buktam, de visszakaptam a pénzem. Utánanéztem és pár apróság nem stimmelt az órával.Nem világított sötétben csak a mutató, a perc rubrikák nem. A fém szíj Tissot felirata sokkal vékonyabb kisebb betűkkel volt gravírozva, és az óra hátoldalán a Water- resistant csupa nagybetűvel, és kötőjel nélkül volt. Persze a belsejét nem láttam az órának...
Azóta sikerült beszereznem egy ugyan olyan órát a Chrono24-ről egy pár éve ott kerskedő megbízható spanyol eladótól, ami tökéletesen működik. Használt ugyan, de szerintem nem nagyon hordhatták, mert tökéletes állapotban van. Az ára pedig az új magyar bolti árnak szállítással együtt is kevesebb volt a felénél. Remélem legalább addig amíg a régi Festnám 13 évig. :)
Tanulság volt számomra, hogy nagyon meg kell gondolni mit veszek meg, és leginkább honnan...

(#131700) Dexter-2000 válasza ducati113 (#131696) üzenetére


Dexter-2000
őstag

igaz már megrendeltem de akkor dobok nekik egy e-mailt.

és akkor csak irok nekik egy ilyen levelet, hogy: "figyusz a csomagra kicsi összeget tegyetek hogy ne vámolják meg"?

Szépnapot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.