Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100301) Mr. Deluxe válasza vadászcsiga (#100300) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Bizony, gyanitom, hogy egy ora nala 20.000 eurotol indul, ha nem magasabbrol. Viszont kepes legyartani. :D

(#100302) WiZARD válasza vadászcsiga (#100300) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyedi tokot szerintem felejtsd el, az más (ár)kategória.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100303) Szabikaa20 válasza ronin s8 (#100279) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem is! :)

WiZARD: Szép órák!Ezeken megjelenhet a swiss made felirat?Bár mi csak a dizájnt találnánk ki akkor miért ne...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#100304) csabulaxi válasza Mr. Deluxe (#100301) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Egy művész nem fog sorozatban gyártani!

Ez a tok forma oké

Bírom a panerai stílust, de nem kellen ráerőltetni mindenkire, abból csak a koronazárast tudnám elviselni, de nem szeretnék a "replika" miatt magyarázkodni.

ez inkább

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100305) SsPL711


SsPL711
őstag

Itt egy jó kis strapabíró Diver fórum óra :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#100306) SsPL711


SsPL711
őstag

Borealis
Ezek nem csinálnak egyedi vekkert?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#100307) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Stowa 55 darabot is legyárt már, árat nem tudok.


Stowa Antea - Polish Watch Forum Limited

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100308) JDMKid válasza vadászcsiga (#100280) üzenetére


JDMKid
tag

Astronéknak Kecelen lehet, hogy lenne rá megoldásuk. vagy kapcsolatuk olyan beszállítóhoz aki kisebb rendeléssel is foglalkozik. :F

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#100309) Ereshkigal válasza csabulaxi (#100307) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha abból indulunk ki, hogy 800 euró körül indulnak az órái... nem lesz Stowánk szerintem. :B

(#100310) mate543


mate543
tag

Az óravásárlásomhoz hozzászólva: akkor ebben az árban (max 100k) inkább citizen, orient, seiko-k között érdemes nézelődnöm? Esetleg Poljot-ról van valakinek tapasztalata? Egy-kettő jól néz ki. :)

(#100311) condy válasza mate543 (#100310) üzenetére


condy
senior tag

Lehet, hogy lemaradtam, de azt tudod már, hogy milyen stílust szeretnél? Búvár, pilóta, öltöny...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100312) Macyke82


Macyke82
tag

Nekem is nagyon tetszik ez a "forumora" ötlet.
Azt lehet tudni, hogy innen kb. hány biztos jelentkező van?
Részemről szeretnék egyet, amennyiben megvalósul a dolog.

(#100313) vadászcsiga válasza WiZARD (#100302) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kishitűségnek nincs helye itt :D

[ Szerkesztve ]

(#100314) werna4 válasza Macyke82 (#100312) üzenetére


werna4
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem is tök jó ötlet. Amennyiben búvár vagy pilóta lenne (a szavazatokat elnézve ez biztosnak tűnik) én is benne lennék :)

(#100315) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Óriási pacsi a vateranak. Tegnap este elküldtem nekik a privát levelezésünket a hazug eladóval aki negatívot adott nekem, az előbb jött a levél hogy törölték azt :C

(#100316) BluEyes válasza Macyke82 (#100312) üzenetére


BluEyes
őstag

Én tuti nem-jelentkező vagyok egyelőre (bár mindkét szavazásra buzgón nyomtam). De hajrá!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#100317) vadászcsiga válasza BluEyes (#100316) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem is egyszer. Köszi : (

(#100318) fagyalllo válasza Ra3 (#99377) üzenetére


fagyalllo
őstag

Megjött a cucc, 16.433,- Ft. után 4.329+2.000-et fizettem (áfa+kezelési költség). Az eladó nem volt túl segítőkész, nagybetűkkel több helyen a dobozon MyWatchesHub, árnak $48, terméknek pedig 9102.19.0000 volt megadva. Szóval aki ettől az ebay-es eladótól rendel, számolja bele a vámterheket.

Az óra nagyon szép, de el lesz bontva :)
SNKK13

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100319) lugosi válasza csabulaxi (#100299) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Őszintén szerintetek mennyire mozog a realitás talaján ez a "fórumóra"? Ez egy megérzés, de szerintem semennyire, ez egy olyan "projekt", amin jókat lehet álmodozni, mi lenne ha stb., elméletben el lehet rajta diskurálni de gyakorlati megvalósítása nem lesz.

Őszintén, akár te, akár más, hordana ilyen "márkajelzésű" órát? : "WatchFan, Órabuzi, HungaryWatchForum"

Csak mivel rövid itt-tartózkodásom alatt azt szűrtem le, hogy a fórum látogatóinak 70-80%-a (szükségszerűen) sznob, a maradék egyfajta utilitarista szemlélettel tekint a fórumra és/vagy egyszeri látogató.
Én azt gondolom, hogy a fórum többségét kitevő, nem pejoratív értelemben vett sznob törzsközönsége nem fog 100-150 ezer ft-ot kifizetni egy WatcFan feliratú óráért. Én ezt ki tudnám fizetni egy óráért, de eszem ágában nem lenne egy HungaryWathcForum órával mászkálni. Fiókba meg drágának érzem, mert mint befektetés nulla értékű (adj egy el órát ezen feliratok bármelyikével később, azzal a magyarázattal, hogy a fórumra rendeltük...).

Tehát szerintem ez a fórumóra kb a következő halmazok metszete lehet:
- van elégetni való 50-100-150e ft-ja
- megveszekedett óramániás
- nem érdekli a pénzköltés hasznossága és időtállósága
- bízik ismeretlen személyekben ilyen összeg erejéig látatlanban, bizonytalan jövőbeli termék reményében
- amit soha nem fog tudni eladni
- órasznobként belemegy olyan kompromisszumokba, amit a fórumon szükségszerűen mások, azaz a többség mond meg
- az egész projekt kiállja a jó magyar szokás szerint jelentkező kölcsönös utálkozás, kötözködés, sértődés és vádaskodás légkörét.

Nem ünneprontó akarok lenni, csak realista.

(#100320) Misi1979 válasza lugosi (#100319) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha lehetne lájkolni hozzászólást, most megtenném.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#100321) squir


squir
aktív tag

Tényleg, az Astront el is felejtettem! mondjuk nem lenne hülyeség... :U
Helyben van, fel van szerelve óragyártásra és esetleg náluk össze is lehetne válogatni valami egyedit nem túl elborult áron. Ha le van adva részükre 20-30, (esetleg) 50 db-os rendelés arra már lehetne építeni.

(#100322) squir válasza lugosi (#100319) üzenetére


squir
aktív tag

Esküszöm próbáltam ellenérveket/cáfolatot találni...
Ezért javasolnám a minél "olcsóbb" kivitelt, nem ragaszkodva a zafír és egyéb úri huncutságokhoz. El kell fogadni, hogy nem egy "fórumóra" lesz a gyűjtemény ékköve, a nyugdíjas biztosítás, a Patek versenytársa a börzéken, stb.

(#100323) WiZARD válasza lugosi (#100319) üzenetére


WiZARD
addikt

100% egyetértek.

squir: biztos egyénenként változó, de egy általam nem igazán vágyott óra nem tud olyan olcsó lenni, hogy pénzt adjak érte...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100324) busman


busman
addikt

Nem sem kell a fórum óra,mert ez következő kiszemelt.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#100325) condy válasza lugosi (#100319) üzenetére


condy
senior tag

Bár én támogatom (támogattam) a "FórumÓra" elképzelést, de az általad leírtakkal is teljesen egyetértek. Mindezeket végig gondolva, valószínűleg ez a ketyegő csak virtuálisan jöhet létre.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100326) von toth válasza lugosi (#100319) üzenetére


von toth
tag

Az, hogy neked ez nem tetszik egyáltalán nem azt jelenti, hogy részt kell venned benne. Akinek tetszik az ötlet,majd eljátszik a gondolattal. Fórumos órát meg emlékbe szoktak csináltatni nem pedig azért, hogy majd mit ér 10 év múlva. Meg az sem fordul meg a fejükben, hogy ebben menjenek a Baselworldre.

Az, hogy a fórumozók 80%-a sznob, meg nem csak nálam fogja a féklámpát megvilágítani. Abban viszont igazad van, hogy elég felületesen folytál bele a dolgokba.

(#100327) fagyalllo válasza busman (#100324) üzenetére


fagyalllo
őstag

Remek választás :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100328) busman válasza von toth (#100326) üzenetére


busman
addikt

A sznobságot szerintem,most abszolút jó értelemben írta.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#100329) Wg5113 válasza WiZARD (#100323) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szerintem nem számit mit írsz,ha nem kell óra,még ha logikusan meg is indoklod.Olvastad lehet még nevet is kell majd változtatni a topiknak. ;]

(#100330) szundybence válasza busman (#100324) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ezzel én is szemezek. Ha tudsz egy jó lehetőséget, légyszíves írd med magánba.

(#100331) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Noob kérdés következik, mennyire kell a szíjnak szorosnak lennie? Term. Fémszíjra gondolok... Van erre valami aranyszabály? Vagy mindenki úgy hordja ahogy akarja? Ha lötyög akkor gondolom már nem oké...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100332) condy válasza Ferdzsoo (#100331) üzenetére


condy
senior tag

Én azt szeretem (akár bőr, akár fém), ha a mutatóujjam még befér alul a csuklóm és a szíj közé. Nem szeretem ha szorít. :D
De sztem úgy hord, ahogy neked kényelmes.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100333) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Ha valaki Davosa Argonautic beszerzésen gondolkodik, akkor a jófogáson ma került fel kettő darab jó áron! Ráadásul rákérdeztem és a tulaj azt mondja, hogy van topic kedvezmény is! :DD

Más: valaki rendelt már a Rakuten-ről? Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#100334) phranxinatra válasza Misi1979 (#100320) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én osztanám is.

(#100335) fagyalllo válasza szundybence (#100330) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]

furcsamód gumival drágább :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100336) Szizol válasza Ferdzsoo (#100331) üzenetére


Szizol
tag

Felvéve egy ujj beférjen a szíj és a csuklód közé, ne forduljon át (könnyen), a többi ízlés kérdése :)
Nők szerintem ennél még lazábban szokták hordani.

(#100337) mate543 válasza condy (#100311) üzenetére


mate543
tag

Mi a különbség közöttük? :D Én nagyon kezdő vagyok az órák világában.

(#100338) condy válasza mate543 (#100337) üzenetére


condy
senior tag

Mi között mi a különbség?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100339) Doki16


Doki16
addikt

Kicsit már a téma de valamennyire azért órához kapcsolódik :)

Tudnátok ajánlani egy jó és megbízható projektoros ébresztőórát. Nincsenek komolyabb kitételek, csak az a lényeg, hogy legyen folyamatos kijelzés a falra és áramszünet esetén az elemek tartsák meg az időt.

Köszi :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#100340) Ferdzsoo válasza Szizol (#100336) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Add2, ezesetben otthon mivel tudom szakszerűen a pöcköt kiszedni a szemek közül?
Szerintem nekem kicsit szoros a szíj. Nemhigy újj, semmi nem fér be alá, holott igazából nem szorít csak kipróbálnám kicsivel lazábban. Ehez viszont most vissza kellr aknom egy fél szemet....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100341) mate543 válasza condy (#100338) üzenetére


mate543
tag

Említetted a stílust, hogy búvár, pilóta, meg öltöny. Erre írtam a kérdésemet.

(#100342) csƵ


csƵ
őstag

7 munkanap alatt, vám nélkül megékezett az én órám is a DFI-ről.
Első dolgom az volt, hogy lekapjam a fémszíjat. Már csak egy bőrszíj kell hozzá:

Annyi a bajom vele, hogy nem a vonalkákra üt a mp mutató.

[ Szerkesztve ]

(#100343) condy válasza mate543 (#100341) üzenetére


condy
senior tag

Búvár:

Pilóta:

Öltöny:

Nem a márka a lényeg (csak a biztonság kedvéért). :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100344) szundybence válasza fagyalllo (#100335) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#100345) entropy válasza SeatZola (#100333) üzenetére


entropy
tag

Hogy-hogy eladóvá váltak? Pedig úgy láttam, hogy nagy volt az öröm nálatok a fiaddal. Mire akartok váltani? :)

(#100346) breakout123 válasza csƵ (#100342) üzenetére


breakout123
aktív tag

Én is gondolkozok onnan óra vásárláson. Ő lenne az.
Dobozos vásárlással kapcsolatos tapasztalata van valakinek erről az oldalról? Ha nem dobozosan kérem, akkor mindent küldenek ami egyébként a dobozban van?
Valamint aggaszt, hogy 23mm szíj kell erre az órára, ami ahogy néztem elég ritka. :(

(#100347) csƵ :Na ez jó hír! :R

[ Szerkesztve ]

Origin: malysztor

(#100347) csƵ válasza breakout123 (#100346) üzenetére


csƵ
őstag

Én dobozzal kértem.

(#100348) entropy


entropy
tag

A régóta várt új szerzeményem... :)

(#100349) ktg3 válasza entropy (#100348) üzenetére


ktg3
őstag

:C Gyönyörű! Grat!

(#100350) SeatZola válasza entropy (#100345) üzenetére


SeatZola
őstag

A hordási tapasztalatok alapján rájöttem, meg a fiam is, hogy én kizárólag más óráinkat használjuk. Én a Davosa Simplexet, a Sector 850-et, meg néha játszósnak a Citizen Promaster-t hordom, a fiam meg a katonai IWP-t, a Citizen Military-t meg a Delbana kézi húzóst. Ennyi. Nem használjuk őket egyáltalán.

Rappi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.