Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) Real_Necro válasza oszamaster (#99436) üzenetére


Real_Necro
veterán

AT8011 :)) Én is szeretem, már több mint egy éve meg van. Most viszont Seiko-t szeretnék... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#99452) vadászcsiga válasza ad4m1337 (#99450) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ajánlott márka. Szép órák

(#99453) JackFeryll válasza ad4m1337 (#99450) üzenetére


JackFeryll
őstag

Van egy német tokozócég a Pointtec: neki a három gyermeke a Zeppelin, Junkers és a Maximilian.
Miyota és Poljot szerkezeteket használnak.

(#99454) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Köszi az infot!

(#99455) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Mai szerzeményem! :)

Tudom, hogy itt a drágább svájci órák között nem versenyez, de nekem nagyon tetszik, gyakorlatilag vadonat új állapotúra helyreállították:

(#99456) vadászcsiga válasza lugosi (#99455) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az egyéb órák kozott viszont igen. Gratula hozzá

(#99457) oszamaster válasza #57919488 (#99446) üzenetére


oszamaster
csendes tag

100-200 között van azért választék. Szépek amiket jelöltél,bár nekem az a stílus nem áll jól. Van ismerősöm aki nem európai kivitelt vett,és a rádio kontroll nem mükszik neki. Ebayen amerikából beszerezhető bármely típus. Vámmal is olcsóbb mint itt nálunk. És rengeteg olyan van ami itt nincs. csak azt kell nézni,hogy német jelet is vegye.

oszamaster@gmail.com

(#99458) oszamaster válasza Real_Necro (#99451) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Nézegetem énis a seikot,de a citizenben megbízható az eco,meg a rádiokontroll faja. Soha nem kell buzerálni. Óra átálítást is megcsinálja,nem lepődök meg hónapok után,hogy 2 percet kések melóból. Kicentizem mindíg:-) utsó másodbercekben esek be:-)

oszamaster@gmail.com

(#99459) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

A régi, de felújított Poljot (vagy hasonló, 60-as évekbeli) órák mindennapi használatra mennyire alkalmasak? A 17 köves változat nagyon tetszik (többször is linkeltetek már be róla képeket). Nagyon visszafogott stílusú órát keresnék, leginkább a Junghansok tetszenek, csak az áruk...

(#99460) Real_Necro válasza oszamaster (#99458) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most nekem az automata a cél. A pontosság annyira nem számít... :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#99461) oszamaster válasza #57919488 (#99446) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Pár hónapja majdnem beleugrottam egy seikoba. De nem tettem. a harlex et nem ismerem. Nincs vele tapasztalatom. Ami megtetszett hardlex volt. A zafíral van tapasztalatom. Nem sikerült megkarcolnom,pedig nem kímélem a napi használatost. Nekem fontos a zafír.

oszamaster@gmail.com

(#99462) oszamaster válasza Real_Necro (#99460) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Pár napja láttam egy tag hauert. Azóta kicsit birizgélja az agyam. Lehet a közeljövőben beleugrok valami autómatába. Ha nem fog tetszeni,maradnak a bevált citizenek. Automatában csak aminek ahátuja is zafír. Tetszik az ablak a hátuján:-) Ez tetszik csak:-)

oszamaster@gmail.com

(#99463) Ereshkigal válasza g0n21 (#99420) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Eddig nem. Még jó, hogy nem a 262144 Hz-et írták rá. ;]
Értem én, hogy a Bulova (Citizen) büszke a precisionist szerkezeteire, de szerintem kár erőltetni az ilyen feliratokat. Gondolom a mechanikusokról sem véletlenül "kopott le" a rubis/jewels felirat.
Egyébként nem rosszak. Az árakat nem néztem, de gondolom itt sokan azt mondanák, hogy "ennyiért már automatát vennék". :P

[ Szerkesztve ]

(#99464) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#99463) üzenetére


vadászcsiga
félisten

3-500$

(#99465) icm válasza Ereshkigal (#99463) üzenetére


icm
tag

Ennyiért kapok automatát is zafírral :)

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#99466) von toth válasza GU-81M (#99459) üzenetére


von toth
tag

Odafigyelést igényelnek. Megváltoztak az óraviselési szokások, ezek a régi dolgok pedig nehezen tolerálták a mechanikai hatásokat és a vizet. A kézmosással is vigyázni kell.

Én is hordtam mindennapokban aztán elhagytam, pedig irodában dolgozom. Egyszer lenyúltam valamiért a számítógép mögé és sikerült megkarcolni a plexit.

Oda kell figyelni.

(#99467) Ereshkigal válasza vadászcsiga (#99464) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Akkor kb. mint a többi Accutron II-es.

icm: sok mindent kapsz ennyiért, de pont ilyet nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#99468) ruci válasza oszamaster (#99457) üzenetére


ruci
csendes tag

Az AT4010-es, amit eredetileg kinéztem magamnak, papíron veszi a német jelet, de valaki azt írta, hogy itthon nem működik. Így az AT9030-cassal szimpatizálok, meg a casio eqw-1200-assal.

(#99469) Real_Necro válasza ruci (#99468) üzenetére


Real_Necro
veterán

Citizen + zafír üveg. Ezekre voksolok. :)

Egyébként elgondolkoztam mostoszamaster hozzászólásán. Seikonál mennyire karcálló a "hardlex" üveg? Ha a hátulja is üveg, az mennyiben lehet hátrány?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#99470) WiZARD válasza ronin s8 (#99438) üzenetére


WiZARD
addikt

Yachting timer - regatta timer

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99471) oszamaster válasza ruci (#99468) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Ha a leírásban veszi,akkor veszi tuti.

oszamaster@gmail.com

(#99472) GU-81M válasza von toth (#99466) üzenetére


GU-81M
tag

Igen, ilyenekre gondoltam, hogy kézmosás, egyáltalán bírják-e hogy folyamatosan hordja őket az ember. Irodában dolgozok én is, extrém dolgokat nem kellene kibírnia, de ha már egy kis víz is árt neki, akkor elég körülményes hordani.

(#99473) oszamaster válasza Real_Necro (#99469) üzenetére


oszamaster
csendes tag

A zafírt állítólag gyémántal lehet megkarcolni. Mondom nekem nem sikerült. A sima ásványis órámból törnek ki darabok. A zafírosaimmal semmi gond. Az egyik nagyokat kapott már,de semmi nyoma. Félek a hardlextől,pláne egy 100e vagy drádáb óránál.

oszamaster@gmail.com

(#99474) tupacamaru válasza Real_Necro (#99469) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem lesz 1000 méterig vízálló és vastagabb lesz a hátlap hogy az üveget bele lehessen tenni. Az 1000 métert csak hasra írtam. :B Az én 500-asomon még üveg a hátlap.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#99475) V-I-D-A válasza oszamaster (#99473) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Hardlex-nél én például ilyen fóliát használok: [Fólia]
Kb. 500ft-ért megvédheted az órád üvegét. Szemből egyátalán nem látszik, fénynek fordítva kicsit narancsbőrhöz hasonló a fólia felülete. (mint az autók fényezése kb.)
Érdekessége, ha megkarcolódik a fólia, hajszárítóval megmelegítve "kirúgja magát" , tehát eltűnik róla a karcolás. Ez valami memória effektus, vagy mi.
Nyilván a zafír jobb választás, de amelyik óránál nem elérhető, ez is egy alternatíva lehet. Inkább ezt nézegetem, mint a karcolást. :)

(#99476) Misi1979 válasza oszamaster (#99473) üzenetére


Misi1979
őstag

A zafírt simán meg lehet karcolni, nem kell hozzá gyémánt - kő, fém simán karcolja, csak megfelelő szögben kell érnie a zafírüveg felületét - és nem is a nagy nyomás a legfontosabb.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#99477) ruci válasza oszamaster (#99471) üzenetére


ruci
csendes tag

Akkor nézd meg a 89659-es hozzászólást.

(#99478) JDMKid válasza oszamaster (#99473) üzenetére


JDMKid
tag

nem kell tartani a hardlextől. nagyon kell akarni, hogy azt megkarcold.
Átlag használat mellett nem is biztos, hogy kijön a különbség a zafír és a hardlex között.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#99479) Ereshkigal válasza oszamaster (#99473) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kb. 9 évig hordtam napi szinten egy kis gagyi, hardlexes Casio-t, nem sikerült megkarmolnom. Igaz, nem másztam részegen vele falon egyszer sem.
Én biztos vagyok benne, hogy meg tudnám karcolni a zafírt, épp ezért nem is kísérletezem a Certinámmal. :)

(#99480) #57919488 válasza oszamaster (#99457) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem szeretnek latatlanban rendelni mert, egyreszt nem minden olyan mint eloben (Hamilton-ok pl. kepeken jobban bejottek) masreszt meg eleg gyerekmeretu a csuklom (sajnos).
A legtobb ora ami bejott az esetek 70-80%-ban nagy volt :((
Jobb biztosra menni ha ilyen problemas vagyok :DDD

(#99461) oszamaster:
A zafir nalam is alap. Nagyon halas tud lenni, habar en ennyire nem vagyok halas szegenyke orammal mert munka kozben azert kap rendesen :O :DDD

(#99476) Misi1979 :
En nem attol felek, hogy meg lehet-e karcolni vagy nem hanem azoktol a zafiroktol amik picivel kiemelkednek es az oldaluk veszely lehet egy repedes/tores szamara pl. Certina DS1

[ Szerkesztve ]

(#99481) oszamaster válasza Ereshkigal (#99479) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Egy casioban sincs hardlex! Csak edzett kristály! Törnek ki belöle nálam szilánkok! Hardlex csak a seiko saját fejlesztése!

oszamaster@gmail.com

(#99482) tupacamaru válasza oszamaster (#99481) üzenetére


tupacamaru
veterán

És az edzett kristály üveg=Hardlex. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#99483) oszamaster válasza tupacamaru (#99482) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Ezt nem mondod! Soha nem lesz akkor seikom. De érdekes módon mindenhol azt írják,hogy saját fejlesztéssel erősített kristály

oszamaster@gmail.com

(#99484) ruci


ruci
csendes tag

Kíváncsi lennék, hogy egy 30ezer Ft-os casio-ban ugyanolyan minőségű edzett kristály van-e, mint egy 150ezer Ft-osban. Nekem egy zafíros casio-m van (6 éves), aminek tokja nagyon karcos, de a zafírüveg makulátlan.

(#99485) oszamaster válasza tupacamaru (#99482) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Mineral Glass, kristályüveg, magyarul ablaküveg Ez ugye így viccesen hangzik, hogy ablaküveg, de ez nem vicc. Az egyszerű kristályüveg semmiben nem különbözik az ablaküvegtől. A felületi keménysége

Sok

megegyező.

is nagyjából

rugalmassága

és

gyártó előszeretettel használja, mert ugyan nem karcálló, de lényegesen jobb, mint az acryl. Viszonylag olcsó és egyszerű pótolni, ha betörik. Hardlex, keményített kristályüveg, edzett üveg Lényegében a kristályüveg egy olyan fajtája, amit a

majd

hevítenek,

650°C-ra

során

gyártás

hideglevegővel hirtelen lehűtik. Az üvegfelület és az üvegmag hőmérséklet eltérésének

Az üveg

edzettség.

az

ki

alakul

köszönhetően

karcállósága, ütésállósága, hajlítószilárdsága, hőmérsékleti ellenálló képessége az eljárás során a többszörösére növekszik.

a

ha

zafírüveg,

Crystal,

Sapphire

karcállóság is fontos Az ismert drágakő, mesterségesen előállított formája, amely megtartotta a zafír összes kedvező

szinte

tisztaságban

nagy

és

tulajdonságát

tetszőleges formában előállítható. Ha zafírüveges az óránk, nagy valószínűséggel a hátlapon, de sokszor még a számlapon is feltüntetik azt. Kivétel a nagyon drága prémium órák, mert azoknál ez

üveget

az

Ezt

mondható.

természetesnek

hétköznapi használatban, szinte lehetetlen megkarcolni. Az anyag keménysége a Mohl skálán 9-es, míg a gyémánté szilárdsága 10-es ugyan ezen a skálán. Ezért is írtam, hogy szinte lehetetlen megkarcolni, mert a gyémánt keménységű

Szerintem

kivitelezhető.

ez

azért

anyagokkal

viszonylag ritkán fordul az elő, hogy egy jókora brillel karcolgatjuk az óránk üvegét. Aki pedig ezzel játszik, annak nem hiszem, hogy számít. Ellenfél lehet még a gyémántvágó korong

sarokcsiszolóban. Ha valakinek nincs kéznél egy bazi gyémánt ez egy olcsóbb megoldás lehet. Most már eleget viccelődtem. Ennek a fajta üvegnek létezik egy mesterkéltebb változata, amit úgy nevezünk tükröződésmentes zafírüveg. A lényege, hogy egy tükröződésmentes réteget kap az üveg, ezáltal jobban látható a számlap. Ennek a rétegnek bizonyos szögből van egy lilás színe. A hamisítvány órákon ez szín inkább kékes és egyáltalán nem csökkenti a fény visszaverődését így már messziről ki lehet szúrni, hogy nem eredeti az óra. Nehogy azt gondoljuk, hogy tökéletes azért akad hátránya is ennek az anyagnak. A gyenge pont a ridegsége, azaz nem túlzottan rugalmas és egy erős ütés

Tehát

törhet.

darabokra

apró

következtében

figyelem! Nem ütésálló és karcálló, hanem karcálló! Kizárólag azért írtam, mert találkoztam már olyannal, akinek ezt mondták a vásárláskor és sajnos nekem kellett felvilágosítani, hogy nem

óralapok

Ezen

törik.

könnyebben

sőt

ütésálló,

előállítása igen költséges, hiszen a szintetikus

nemesfémnek

zafír

monokristály-szerkezetű

számít és a csiszolása sem egyszerű. Azért előfordul jó néhány zafírüveges óra elérhető áron.

oszamaster@gmail.com

(#99486) tupacamaru válasza oszamaster (#99483) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én nem mondom, de most olvastam valahol, arra számítottam hogy megcáfolod. :B ;)

Ja, ezt olvastam épp.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#99487) vadászcsiga válasza ruci (#99484) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt meg is valaszoltad. Ha a zafiron nem spórolnak, a kristalyon miért tennék?

Oszamester
Lassan mondod hogy mindenki megértse? Hasznalhatnád a szerkesztés gombot

[ Szerkesztve ]

(#99488) oszamaster válasza tupacamaru (#99486) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Pedig seikoék azt írják saját fejlesztett üvegük. Lehet más technológia

oszamaster@gmail.com

(#99489) condy válasza oszamaster (#99485) üzenetére


condy
senior tag

Jó, jó. Oké meg minden, de nem lehetett volna felhasználóbarátabb módon tördelni? :W

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#99490) JDMKid válasza tupacamaru (#99482) üzenetére


JDMKid
tag

A hardlex a seiko saját fejlesztésű edzett kristályüvege, amit csak seikokon láthatsz.
Ne keverjük más márkák edzett üvegeivel. :K

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#99491) CoolBoy323 válasza oszamaster (#99485) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Beragadt az enter, joember!! :Y

(#99492) #57919488 válasza oszamaster (#99485) üzenetére


#57919488
törölt tag

52 gorgetessel a vegere ertem. Kell vennem egy uj egeret :DDD

(#99493) Ereshkigal válasza JDMKid (#99490) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Van valami infó arról, hogy a Seiko edzett üvege jobb, mint másoké?

K_mester :D

[ Szerkesztve ]

(#99494) alphaville válasza oszamaster (#99485) üzenetére


alphaville
aktív tag

Ritkán szólsz, de akkor hosszan. Jól teszed,
legalább mi tartsunk össze! :D

(#99495) oszamaster


oszamaster
csendes tag

Mondom én hogy igazam van:-) Bocs a zavasos beillesztésért. Teló így nyomja.

oszamaster@gmail.com

(#99496) condy válasza alphaville (#99494) üzenetére


condy
senior tag

Majd mindjár benyomom neked a Háború és békét orosz-magyar bilinkvis. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#99497) busman válasza alphaville (#99494) üzenetére


busman
addikt

Az ellenállás hasztalan... :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#99498) Dzsana válasza oszamaster (#99495) üzenetére


Dzsana
senior tag

Egyszerűbb lett volna a linkjét beszúrnod. :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#99499) Dzsana válasza lugosi (#99455) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szép, ügyes munka! :DDD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#99500) tupacamaru válasza Ereshkigal (#99493) üzenetére


tupacamaru
veterán

Erre lettem volna kiváncsi én is. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.