Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100351) mate543 válasza condy (#100343) üzenetére


mate543
tag

Ha választanom kellene, akkor a 3 közül az öltöny jön be a legjobban, de a pilóta is nagyon szép.

(#100352) busman válasza fagyalllo (#100327) üzenetére


busman
addikt

Nekem is tetszik,de valaki már elvihetné az orientemet.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#100353) szundybence


szundybence
aktív tag

Szerintetek megéri ez 68-ért?

[ Szerkesztve ]

(#100354) Gabor970 válasza szundybence (#100353) üzenetére


Gabor970
addikt

én picivel többér már inkább star-t választanék.

[link]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#100355) g0n21


g0n21
senior tag

EZT A VIDEÓT, amin visszafele tekerik az időt dátumváltáskor, ma találtam.
Ennek elment az esze, vagy elment a z esze???

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#100356) csƵ válasza g0n21 (#100355) üzenetére


csƵ
őstag

Kvarc óránál se egészséges, ha visszafelé tekerjük a mutatót?

(#100357) szundybence válasza Gabor970 (#100354) üzenetére


szundybence
aktív tag

Csak kristályos az üvege, nem zafíros.

[ Szerkesztve ]

(#100358) Gabor970 válasza szundybence (#100357) üzenetére


Gabor970
addikt

kérdés nem ugyanazt értenek-e alatta. A hardlex üvegre nem szokták mondani, hogy kristály. Viszont a zafír az mindenképpen kristály.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#100359) szundybence válasza Gabor970 (#100358) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ezzel most gondolkodóba ejtettél. :F :F :F

(#100360) Gabor970 válasza szundybence (#100359) üzenetére


Gabor970
addikt

bevallom konkrét tudás nélküli okoskodás volt részemről, de lehet csak az igazam akarom alátámasztani, és tévedek :) Szóval ha vásárlási szándékom lenne, mindenképp utána néznék az orientnél. Az biztos, hogy ebben az árban, igyekeznék orient start venni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#100361) szundybence válasza Gabor970 (#100360) üzenetére


szundybence
aktív tag

Domború az üvege. Valószínűleg nem zafír.

(#100362) von toth


von toth
tag

Ezt vajon mennyiért mérik kis hazánkban? Vagy lehet egyáltalán kapni?

(#100363) condy válasza entropy (#100348) üzenetére


condy
senior tag

Grat! :C

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100364) 5-ös kezelő válasza g0n21 (#100355) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ennél a típusnál nem tudom, h mi a szabályos, én nem merném. Nomos dátumosnál viszont így csinálják.
Busman : Jól néz ki, nekem is bejön.
Mai jó vétel : Harry 2003 kft.-nél vettem pompás bőr óraszíjakat, olyan kedvező áron, h le sem merem írni. A 22 mm-es "Calf" már a Flightomon van, időnként az orromhoz emelem, olyan jó bőr illata van. Vastag és erős /1062 termékkód/.
Mai rossz vétel, ill. kevésbé jó : Hirsch zsanérzár Mester x Ferenc krt. Casio bolt. Múltkor ugyanitt megúsztam 4500,-ból. Most 7900,- volt, sokallom. Veszíteni tudni kell, én már profi vagyok. :)

(#100365) ronin s8 válasza g0n21 (#100355) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem ment el az esze. Ez így működik. :K A régebbi Rolexeknél pl. (1560, 1570, stb.) még nem tudtad ezt megcsinálni, mert visszavitte a dátumot, ha áttekerted a 12-esen. Az újabbakon (3035, 3135, stb.) már gyors dátumváltás van, ami azt jelenti, hogy egy külön koronaállásban állíthatod a dátumot. Ott meg lehet így is csinálni, mi több, vásárlásnál ezzel a módszerrel lehet ellenőrizni a dátumváltó mechanikát. :Y
Ez a Seiko vagy egy hibrid, mert a dátumot gyorsállítóval tekeri, vagy lehet így is, úgy is. :F
Pl. az ETA 7750-esen mindkét dátumot (a számot és az írást is) gyorsállítóval lehet állítani. :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100366) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kedves híveim, tudom már várjátok hogy szóljak hozzatok. A reggeli pozitív, ötletekkel teli hozzászólások utan délután feltűnt köztünk egy pszihologus aki megpróbált minket visszahúzni a földre, álmodozással vádolt, es kritizálta eltökéltségünket. Tette mindezt ugy hogy nemrég csatlakozott gyülekezetünkhöz. Követőkre is akadt, három kiégett vén rókára akiktől mindössze egy-egy like-ra futotta.

Csabulaxi testvérünk 12 pontjával egyetértek, a néven azert még gondolkodj :)
Mehet tovább a brainstorming a képzelt topikóráról, gondoljatok arra hogy hispan testvéreinknek sikerult :D

Végül hagy bocsássam szavazásra a következő kérdést:
Ha nincs konstruktiv ötletem beleszoljak e egy ötletelésbe?

(#100367) g0n21 válasza ronin s8 (#100365) üzenetére


g0n21
senior tag

Van ilyen seikom, ezért kaptam sokkot.
A koronát egyes állásba húzva tudja felhúzni a csörgő részt. A gyors dátumváltás csak a hét napjaira vonatkozik, és a felső koronával tudja.
Tehát csak " félig" gyors dátumváltós, a betűs napot lehet, a számos dátumot csak így, vagy teljes körbetekeréssel.

A Citizen, Seiko autoamta chronon (70's) van gyors dátumváltás mindkettőre, külön módokon.
Az egyiken a stopper gombja a napot a korona a dátumot, a másikon a korona egyik irányba a napot, másik irányba a dátumot (Seiko), de utóbbi a Seikok nagy részére igaz, a bell-matic-ra a csörgőre vonatkozó külön rugóház miatt nem.

Csak meglepődtem, hogy ez nem árt neki, de köszönöm a felhomályosítást. :)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#100368) ronin s8 válasza vadászcsiga (#100366) üzenetére


ronin s8
senior tag

Elképesztő, milyen profin pörgeted Te ezeket a netes dolgokat... :Y :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100369) ronin s8 válasza g0n21 (#100367) üzenetére


ronin s8
senior tag

Akkor ez az, amire tippeltem: egy félig elb..tt Seiko. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100370) von toth válasza vadászcsiga (#100366) üzenetére


von toth
tag

Szívemből szól a próféta. :)

Még ötletelünk de már pálcát törnek a project felett...

(#100371) ad4m1337 válasza csƵ (#100342) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Miért mindenki ilyen fémszíj "ellenes"? Nekem pl. sokkal jobban tetszik általában bármelyik óra fém szíjjal...

Másik: olvasgattam, hogy gondolkodtok / tervezitek egy egységes fórumóra létrehozását. Én ahogy látom kívülről a dolgot, a fő probléma a lóvé. Na most ha egy német órás fórumon egy 100 Ft -os összegű órában állapodnak meg, az semmi probléma, mert nekik nem egy nagy összeg (egy mcdonalds -os takarító 4 napos bére). Általánosságban elmondható, hogy a nyugati és az itteni bérek között jellemzően 4-5-6x -os a különbség.

Tehát gondoljatok bele, arányaiban már mindenkinek jobban tetszene az ötlet ha egy 20-25k Ft -ból lenne meg a topick óra. Igaz, ennyi pénzből meg lehetetlen kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#100372) csƵ válasza ad4m1337 (#100371) üzenetére


csƵ
őstag

Azért, mert mindenkinek más az ízlése. :)

(#100373) von toth válasza vadászcsiga (#100366) üzenetére


von toth
tag

Parnissal hogy állnánk?

(#100374) Ereshkigal válasza 5-ös kezelő (#100364) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Na, Harry-be én is tervezek menni, még nem vó'tam. Hónap végén lesz valami JóNő Nap, ami miatt barátnőm nagyon fel akar menni Bp-re, úgyhogy én meg akkor órás-szíjas körutat tartok. :)

csZ, entropy: grat az órákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#100375) phranxinatra válasza ad4m1337 (#100371) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ezen én is csodálkozom. Főleg amilyen szíjak kerülnek fel sokszor a gyári fémszíj helyére...

(#100376) vadászcsiga válasza ad4m1337 (#100371) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Virtuális pénzről van egyelore szó. Kezdetnek kellene egy olyan forma es stílus amire a legtöbben rábólintanak. Magyarságunk miatt már itt elbukóban van a dolog.

Von Toth
Minden jatszik

[ Szerkesztve ]

(#100377) condy válasza vadászcsiga (#100366) üzenetére


condy
senior tag

Atyám!
Űzd el a kételkedés szikráját is a mi szívünkből, hogy az igaz és nemes célt tudjuk követni a Te vezetésed és szerető szavaid által. Mutasd az utat és mi követünk. Csak szólj egy szót, és mi hallgatunk Rád. :R :R :R

:DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100378) vadászcsiga válasza condy (#100377) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:))
Már vártalak. Szép beszed volt?

[ Szerkesztve ]

(#100379) condy válasza vadászcsiga (#100378) üzenetére


condy
senior tag

Parkolót tévesztettél. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100380) lugosi válasza von toth (#100326) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És vadászcsiga: cáfoljátok meg azt amit leírtam.
Egyébként nem hiszem, hogy attól lesz valakinek megalapozottabb az álláspontja, hogy régebb óta jelen van a topikban. Sőt, sokszor egy külsős, friss álláspont nagyon hasznos tud lenni.

Egyébként nem azt írtam hogy nem tetszik az ötlet, csak leírtam, hogy a véleményem szerint még kell vizsgálni, hogy mekkora realitása van a dolognak. Szerintem kicsi. Attól, hogy ha kicsi a realitása valaminek, még persze lehet jó az ötlet, csak nem biztos, hogy még fog valósulni. Nem ellendrukker vagyok, nem kívánom hogy elbukjatok, csak próbáltam felhívni a figyelmet pár dologra. Sőt kifejezetten drukkolok nektek, hogy sikerüljön.

Figyelni fogom, hogy hogy haladtok vele, érdekel a terv alakulása. Kíváncsi vagyok, hogy megvalósul-e.

Sajnos rossz példát láttam eleget ilyen fórumos szerveződéses témában. Egy fotós fórumon akartak közös fotókönyvet kiadni. Voltak jó ötletek az elején, aztán amikor később, kb másfél év múlva rájuk kérdeztem, már ott tartottak, hogy arról folyt a vita, hogy hogyan javasoljanak tagokat a jelölő bizottságba, majd őket hogyan válasszak meg, akik majd a zsűri tagjait fogják megválasztani, akik eldöntik hogy milyen képek kerüljenek be a könyvbe. Persze már az elején kialakult, hogy lesznek "örökös tagok" meg tiszteletbeli tagok a zsűriben, aztán megint másfajta tisztségek... természetesen a jó ötlet ellenére a könyv sosem készült el.

Ha a konstruktív javaslatot hiányoljátok, akkor rögtön egy: a különböző kérdések eldöntésének legyen határideje. Legyen végső határidő és legyenek részhatáridők. Konkrétumok nélkül ez csak álmodozás. Persze lehet ez is cél, hogy legyen miről beszélni, de akkor még vissza kell kanyarodni az eredeti kérdésfelvetésemhez - azaz el kell dönteni, hogy milyen realitással vágtok bele.

[ Szerkesztve ]

(#100381) von toth válasza lugosi (#100380) üzenetére


von toth
tag

Na látod megy ez. Úgy hívják konstruktivizmus. Ez egy jelentős elmozdulás a pesszimizmus és az Inka-világvége totem iránytól. Határidő is korai egyelőre brainstormingolunk.

Hogy tényleg olcsón kijöjjünk azért beszéljek a Panerai-al? :D

[ Szerkesztve ]

(#100382) condy válasza von toth (#100381) üzenetére


condy
senior tag

Ėn már felvettem a kapcsolatot az AP-vel. Baj lehet az angolommal, mert csak 3 kérdőjelet, meg egy smile-t írtak vissza. Holnap megpróbálom németül. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100383) TimeCenter válasza von toth (#100362) üzenetére


TimeCenter
tag

von toth:
A képen szereplő modell nincs hazánkban hivatalos forgalomban, mert nem támogatja az óra a CES ( közép-európai ) időzónát.
Az óra szerkezete rádiójel vezérelt a WWVB60 és a DCF77 jeleket veszi. Ezekről a jelekről állítja magát a LAX, DEN, CHI, NYC és LON jelzésű időzónákra. A többi időzónán nem veszi a jeleket, csak mint egy pontos, "öröknaptáras" óra működik.

#89659-ben volt szó a szerkezet kiherélési lehetőségéről

(#100384) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ha esetleg valaki Seagull 1963-ban gondolkodik, felkerült a poljot24.de-re "néhány" zafíros darab is, de csak 37 mm-es.

(#100385) Szabikaa20 válasza condy (#100382) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én egy patek-os fórumórát eltudnák képzelni! :DDD aranyból,gyémántos PH! berakással...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#100386) condy válasza Szabikaa20 (#100385) üzenetére


condy
senior tag

A Bulova is utazik gyémántos tokokban, és valamivel olcsóbb is, ha téged a drágakő indít be. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100387) afrojack1 válasza csabulaxi (#100278) üzenetére


afrojack1
senior tag

Ez milyen óra? (Nem tudom leolvasni..) :)

SC: Herczku_Death

(#100388) alphaville válasza vadászcsiga (#100366) üzenetére


alphaville
aktív tag

Csiga, ha imádkoznál, így szólna az ima; " Istenem, nincs valamire szüksèged?" ;] :D

CONDY; Gyönyörű volt az ige, akár egy öltönyóra! ;]

(#100389) condy válasza alphaville (#100388) üzenetére


condy
senior tag

:D :R :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100390) csabulaxi válasza lugosi (#100319) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Komolyan a hülyeségből írt neveken akadsz ki?!

Ha már sznobok vannak itt túlsúlyban, akkor talán a két útból csak egy lesz járható.

1, keresünk olcsó no name tokot, kínai szerkezettel és saját logoval legyártatjuk

2, egy már létező gyártó termékét limitáltatni.
itt ajánlanám akkor a Steinhart Ocean 1-t
(vagy múltkor volt, hogy a Robert és még valami egy füst alatt készül, ott is lehetne nézelődni)
A stein o1 mindenkinek tetszett itt, mivel sokaknak van is, egy piros vagy sárga Limited Edition PH-FORUM felirat a Steinhart név alatt és valami L.E. FORUM vésés a hátlapon, azután a merci jeles óramutató helyet néznénk valamit, a percmutató helyett egy narancs pallos és piros másodpercmutató jönne és Günter már gyárthatna 30 darabot belőle. kb 410 euroból ki is jönne vagy a nagy tétel miatt csak 350 lenne?
Rendelhetnénk st5 szerkezettel és akkor dzsana állhatná a felét, előbb utóbb visszajönne neki. :DD
Szabika majd lelevelezi. ;) :DDD

ez is jöhetne

ötletek,

#100387) afrojack1
gagyi, csak a színe miatt tettem be ide
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100391) condy válasza csabulaxi (#100390) üzenetére


condy
senior tag

Vadászcsiga indíthatna erre egy szavazást. Egyszerűen első, vagy második variáció.

Sztem a Stein (2. variáció) nagyon jó gondolat, igaz, hogy az enyém már nincs meg, de a nemes cél érdekében bevállalnék egy másikat a csabulaxi által említett paraméterekkel. :DD Szerintem.
Ha Szabi ír Güntinek, lehet, sőt biztos, hogy kapunk engedményt. Sőt! Günti lesz megtisztelve. :DD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100392) csabulaxi válasza condy (#100391) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Egy jó németes írhatna egy érdeklődő levelet, pl, hogy egy órás fórum tagsága szeretne egy ilyen órát pár minimális változtatással ( felirat, vésés, más dial szín, vagy más mutató) hány darabtól lehetne szó ilyen gyártásról, olcsóbb vagy drágább lenne-e így az óra.

A Steinek tartják az árukat, sőt a limitált még növelhetné is, a szobokat is érdekelné.
( a meglevők piacra dobása meg leverné az árakat) :F

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100393) condy válasza csabulaxi (#100392) üzenetére


condy
senior tag

Támogatom, meg minden, de lassítsunk egy kicsit. Ezt még csak mi beszéltük meg! :DDD
Mit mondanak a többiek?

Legrosszabb esetben lesz kettőnknek egy-egy ilyen óraja. Majd a Szabi elintézi. :DDD :DDD :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100394) csabulaxi válasza condy (#100393) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A levélben még rá kellene kérdeni a finanszírozásra is és legalább képben lennénk, hogy pár évre elvethessük az ötletet. :B

Nekem még ez is emlék lenne pici PH logoval

vagy ez, a BFF-et mindenki csípi,nem?!
ez majdnem az csak egyedibb sárga számlappal.

PFF-PHF Limited Edition

mutatókra ezt javaslom

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100395) condy válasza csabulaxi (#100394) üzenetére


condy
senior tag

Nekem a Steinhart jobban bejön. Ez persze nem jelent semmit. Egy vélemény.
De...
MIT MONDANAK A TÖBBIEK??? :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100396) Mercutio_ válasza lugosi (#100380) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ó ez a Pentax topic volt?
Vagy más márkáknál is volt ilyen fotókönyves belelkesedés, aminek sértődések és kivonulások lettek a következményei? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#100397) KelemenUhr válasza vadászcsiga (#100366) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Egy Parnis árkategóriája körüli fórumórás projectbe én is szívesen beszállnék, amennyiben tetszik a dizájn és éppen olyan anyagi helyzetben vagyok. Ez itt egy elég jó közösség, ezért szívesen is viselnék egy ilyen emlékórát.

Ötletem is van, főleg a számlapra esedékes "márkajelzésről". Játszottam már a gondolattal, hogy ha óramárkát alapítanék, akkor a logo biztosan Ianus római isten arcképe lenne valamilyen formában, illetve talán a márkanévnek is ezt választanám. Ianus a kezdet és a vég istene a római mitológiában, egyik arca a MÚLTBA, másik a JÖVŐBE tekint. (Az óra pedig a JELENBEN létezne :) ) Szerintem ez egy elég szép ízlelgethető, elemezgethető motívum és abszolút passzol az óra témához, nekünk, "sznoboknak" elsőrangú. :B Ha jól tudom, egy humán enzimen kívül nem nagyon kapta más ezt a nevet, óramárka biztosan nincs ilyen néven, legalábbis mikor utána néztem, még nem volt. Természetesen valahol (akár a hátlapba gravírozva vagy a számlapon) megjelenhetne a PH! - Hungary felirat, vagy valami hasonló.

Stílusból engem például mindhárom (diver, pilóta, öltöny) megoldás érdekelne.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#100398) Bling95


Bling95
őstag

meglévő órát limitáltatni talán jobb lenne ár-érték arányban. stein meg a prometheus is elég jól nézne ki.

(#100399) condy válasza KelemenUhr (#100397) üzenetére


condy
senior tag

Anno az egyik pulinkat neveztük Ianus-nak. Ha nem csóválta a farkát, nem lehetett tudni, hogy melyik vége van feléd. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100400) gprspeter


gprspeter
senior tag

+1 Steinhart...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.