Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100251) ronin s8 válasza squir (#100247) üzenetére


ronin s8
senior tag

Miután én egyszer már (igaz, hogy távolról) végigkövettem egy ilyet, aminek tulajdonképpen még nincs is vége, de többen az idegösszeroppanás határára kerültek, és néhányan örihari állapotba süllyedtek egymással, hadd adjak egy tanácsot.
Úgy érdemes ilyenbe belekezdeni, ha előre megvan a pénz, szigorúan üzleti alapokon nyugszik az egész, vagyis nem kell a fórumról senkinek sem tevőlegesen foglalkoznia vele, egyszerűen egy private label cégtől meg kell rendelni a kiválasztott modellt és hozzá egy logot. Vagy ha van esetleg egy órás, akivel előre leszerződve, de a valós költségek alapján meg lehet beszélni a részleteket. Pl. Dzsana volt ilyen, de róla már jó ideje nem hallottam, nem jelentkezik, nem ír semmit :F Minden esetre el kell kerülni az egymásra mutogatásokat és az összeveszéseket, és azt csak úgy lehet Magyarországon, ha egyvalaki viszi végig a dolgot...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100252) squir


squir
aktív tag

Egy ilyen pl nem néz ki rosszul:

Forrás: [link]

(#100253) mate543


mate543
tag

Sziasztok!

Befejeztem az egyetemet, elkezdek dolgozni (építőmérnök), így úgy döntöttem, hogy ideje lenne vennem egy karórát. Az lenne a kérdésem, hogy max 100k-ért milyen márkájú órát érdemes venni?

Ahogy olvasgattam és utánanéztem az óráknak a Certina, Tissot, Doxa órái jönnek be (de ha van más márkájú és megbízható akkor szívesen fogadom az ötleteket, tanácsokat). Ezek közül is a bőrszíjas, egyszerű kialakítású (nekem nem szükséges hogy legyen rajta stopper, meg stb., elég a dátum) a bejövős.

Előre is köszi a segítséget!

pl az ilyen stílus nagyon bejövős:

http://certina.orak.hu/CERTINA%20DS%20CAIMANO%20GENT%7CC017.410.36.087.00

(#100254) Ereshkigal válasza lugosi (#100249) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ez meg farkasos. :)
Dzsana tette rendbe, és meglepően pontos lett.

(#100255) squir


squir
aktív tag

És még utoljára továbbfűzve: a búvár nagyon csábító, de egy pilóta-fazont egyszerűbben és olcsóbban össze lehet hozni (nincs akkora vízállóság, nincs külön lünetta, stb) és ugyan úgy lehet igazán odab@szós kinézetre! :)

(#100256) Szizol válasza mate543 (#100253) üzenetére


Szizol
tag

Orient esetleg?
Pl ez: [link]

(#100257) mate543 válasza Szizol (#100256) üzenetére


mate543
tag

Erről a márkáról mit lehet tudni? Megbízható?

Mennyivel jobb ez, mint mondjuk amit belinkeltem, vagy ezek?

http://astoriaoraplaza.hu/hu/karorak/doxa-karorak/new-tradition-karorak/14/2111002101-karora/118

http://www.royalora.hu/tissot-karora/classic-dream-karora/T033.410.36.051.01

(#100258) mate543 válasza Szizol (#100256) üzenetére


mate543
tag

Egyébként szép, tetszik. :)

(#100259) fagyalllo válasza mate543 (#100253) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha svájci kvarcot szeretnél, a márka helyett inkább a kiszemelt óra szerkezetének nézz utána.
Az először linkelt Certinában például egy szemre is igényesebbnek kinéző, legfontosabb helyeken kövekezett, fémet se csak nyomokban tartalmazó werk van: [link]
Míg a Tissot Dreamben egy ilyen izé: [link]
Nyilván ez is elketyeg jópár évet és nem átlátszó a hátlap, de... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100260) mate543 válasza fagyalllo (#100259) üzenetére


mate543
tag

Igazság szerint én totál kezdő vagyok óra témában. :) Megtetszettek ezek az órák, de hogy milyen ezeknek a szerkezete, minőségben milyenek, azt nem tudom. Ezért gondoltam megkérdezlek titeket, mert jobban értetek hozzá. :D Ez az óravásárlás se most lesz mondjuk. Kelleni fog hozzá egy jó 4-5 hónap szerintem.

(#100261) TimeCenter válasza mate543 (#100253) üzenetére


TimeCenter
tag

Mate543:
Japán vonalon ezeket ajánlanám ami hasonló árban az általad jelzetthez. Ezek annyival jobbak, hogy a naptárt teljesen automatikusan léptetik, felismerik a hónapokat, éveket, sőt még a szökőéveket is. A téli és a nyári időszámításra maguktól átlépnek. Ha viccből elállítod az időt az órán, minden éjszaka automatikusan visszáll az "atompontos" időre. Világidő üzemmód is van rajtuk.

CB0017
CB0017

vagy

AT8019
AT8019

(#100262) 5-ös kezelő válasza Tothgera30 (#100232) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi, már mindkét kezemen óra van... :)) . Hülyének is néznek a kollégák, bár csak járatom őket. De megfordult a fejemben, h veszek még egyet tartaléknak, annyira jó.
Vadászcsiga : Bocs, ha negatív voltam, nálam ez alapvető. A pesszimista csak egyszer csalódik :) .
Kalifornia nem jön be.
Csabulaxi órája igen /mármint a számlap, mutatók /, ha nem túl nagy a tok. 40-es max., az jó mindenkinek (except Chewbakka).
Vegyünk Rodina ST17-et, és tuningoljuk. Elég lenne a logót cserélni, meg egy nullszerviz. De egy Radiomir stílusra is rá tudtok beszélni a Marina Militare-tól. Bár itt már a számlap színén meg a mutatókon is össze lehetne veszni. És mikor hordanánk, mert mindenkinek megvan a kedvenc mindennapos órája. Csak azért, h a dobozban pihenjen? - Mindig ezek a negatív hullámok. Ott lesz a híd.

(#100263) mate543 válasza TimeCenter (#100261) üzenetére


mate543
tag

Szóval 100k alatt inkább a japán órák a jobbak? Mert hogy őszinte legyek, bennem az van, hogy svájc=megbízhatóság, pontosság. Ezért is inkább svájci márkákat néztem (mélyen legbelül is talán ilyet szeretnék, de nem tudom... ha jobbnak véled ezt a két órát, amit felsoroltál, akkor azokat nézegetem). :)

(#100264) Szizol válasza mate543 (#100257) üzenetére


Szizol
tag

Itt a fórumban elég népszerű márka az Orient. :) Először döntsd el szerintem, hogy automata vagy kvarc szerkezet a szimpibb. Amit linkeltem, az például egy automata, a Certina amit te kinéztél az meg egy kvarc.

(#100265) mate543 válasza Szizol (#100264) üzenetére


mate543
tag

Ez lehet, hogy hülye kérdés lesz kezdőtől, de tulajdonképpen az automata mechanikus, a kvarc szerkezet pedig "elemes" nem? :D

Ha jól tudom a mechanikus órák javítása picivel macerásabb, ezért első órának szerintem talán jobb lenne a kvarcos

(#100266) Ereshkigal válasza mate543 (#100263) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én inkább azt mondanám, hogy 100k alatt sokkal nagyobb a választék japán fronton. Olvasva a tapasztalatokat, (szervizidőn belül) szerintem a pontosságukkal sincs gond. De megértem, hogy svájcit akarsz, én sem bírtam megállni, amikor elkezdtem órát keresni. Aztán utána már jöhet minden más is. :D

(#100267) Szizol válasza mate543 (#100265) üzenetére


Szizol
tag

Röviden igen :) Mindkettőnek megvan a maga előnye, hátránya, de aki picit jobban szereti az órákat annak a szíve általában az automaták felé húz :)

[ Szerkesztve ]

(#100268) mate543 válasza Ereshkigal (#100266) üzenetére


mate543
tag

Hát igen. Ha megéri a svájcit megvenni, akkor inkább azt venném meg. Bár ahogy elolvasva fagyallo hozzászólását, nem elég csak azt nézni, hogy milyen márka, meg milyen jól néz ki, hanem mi van belül. :) Ezen kívül mi az, amire figyelnem kell az óra kiválasztásánál, megvásárlásánál?

[ Szerkesztve ]

(#100269) mate543 válasza Szizol (#100267) üzenetére


mate543
tag

Egyszer majd automatát is szeretnék venni, de olyat majd akkor, ha már lesz bőven miből. :D

(#100270) fagyalllo válasza mate543 (#100268) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ennyi pénzért (~100k) már egyik ismert márkából se vehetsz gagyit, rosszat. Általánosságban elmondható, hogy japánból adott pénzért komolyabb szerkezetet, több szolgáltatást kapsz. Nézd csak meg a TimeCenter által ajánlottakat, az egyszerű elemes kvarcokkal szemben fényenergiával működő, rádiós órák állnak.
Persze az óravásárlás nagyon nagy részben érzelmi alapon működik, ha neked semmit nem jelent a Citizen, Orient, Seiko név, a Casioról pedig csak az olcsó fekete databank ugrik be, nem leszel boldog velük.
Most még. Aztán idővel rájössz... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100271) von toth válasza squir (#100247) üzenetére


von toth
tag

Szerintem is egy letisztult, de emlékezetes darabbal kéne kezdeni. Abban Roninnak igaza van, hogy a topicból az elkészítésnél senkinek ne legyen köze hozzá, mert beindul a vádaskodás. Független cégre kell bízni. A héten megkérdezem az egyik órás ismerősömet mit ajánl.

Egyelőre azt kellene összeszedni hányan tartanánk igényt rá.

(#100272) szundybence válasza TimeCenter (#100261) üzenetére


szundybence
aktív tag

Jó-jó, de akkor meg egyáltalán minek a korona? :F

(#100273) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Szerintetek ez a Doxa Regulator venus 140-es szerkezettel mennyit tudhat?Müködik,a szerkezete ritka,keveset gyártottak belőle!Ebayen csak Valami Gallet-ot találtam ilyen szerkezettel,de az 1500dodo körül mozog...Doxa nincs.
Az óra nem az enyém,egy ismerősöm kért meg hogy segítseg a beárazásban egy Oris Classic-ot adna érte... :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#100274) busman válasza ronin s8 (#100251) üzenetére


busman
addikt

+1 :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#100275) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100276) Mr. Deluxe


Mr. Deluxe
tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy ha a http://www.skywatches.com.sg/ oldalrol rendelek, hogyan zajlik a vamoltatas es kb mekkora koltsegekkel kell szamolni?

(#100277) Wg5113 válasza vadászcsiga (#100237) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szerintem zavaró az egész és ráadásul a 3-6-9 számok helyett csak egy vonal van,pedig általában ezeket szokták feltüntetni.A két féle számból ide nem jutott.Nem menő egyáltalán,feltünő,de nem szép.
Nehéz lesz közös nevezőt találni sok mindenben,pl. szinben is.

(#100278) csabulaxi válasza Wg5113 (#100277) üzenetére


csabulaxi
senior tag

csakis sárga!!

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100279) ronin s8 válasza Szabikaa20 (#100273) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nincs az az Oris, ami szóba jöhet emellett... :R
Árat nem tudok, de egy oszlopkerekes Venus min. 100e. Szép állapotú az óra.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100280) vadászcsiga válasza ronin s8 (#100251) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ok, játszunk el a gondolattal hogy valóság is lehetne ebből az "elkepzelt" órából. Tehát annak az egy embernek nem innen a fórumból kell valakinek lennie hanem egy orasnak aki pénz lat a dologban?
Igaz, mert ha innen egy valaki viszi végig a dolgot, ott maris meg van az ok a sértődésre, pl hogy ő több munkát tett bele mint más.
Van ilyen órás Mo-n aki korrekt minőségben le tud gyártani egy megbízható órát ami mondjuk rendesen vízálló is stb?

Csabulaxi
Na valami ilyenre gondoltam. Ez a Pequignet nekem nagyon bejovos. Egyedi forma, egy ilyenre vágyna a világ orakedvelo közösség nagy resze.

Wg
A california dial a saját vonalam, nem az elképzelt topikora projektbe vág

[ Szerkesztve ]

(#100281) Mr. Deluxe válasza vadászcsiga (#100280) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

(#100282) ronin s8 válasza vadászcsiga (#100280) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem. Lehet, hogy félreérthető voltam. Össze kell gyűjteni előre a pénzt és megvenni valahol a logozott órát. A pénzkezelést is egy bankra kell bízni. Fórumos ne csináljon semmit, mert abból baj lesz! :U

Én nem tudok olyan órásról itthon, aki végig tudna vinni egy ilyen projektet...

Nem tudom, néztétek-e azt a francia linket? Ott 5e Euro egy darab ára.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100283) vadászcsiga válasza Mr. Deluxe (#100281) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Biztos jó szakember de én nem tudom értelmezni a munkásságát, es meg sem tudnánk fizetni

(#100284) chris-v válasza von toth (#100271) üzenetére


chris-v
senior tag

Az, hogy hányan tartanának rá igényt, függ attól, hogy mi a végösszeg és milyen a dizájn. Szóval ez nem lesz egyszerű első körben.
Mint tudjátok, nem rég óta vagyok itt jelen, próbálok magamba szívni minél több infót, de még nagyon az elején vagyok. Amit eddig észre vettem, hogy elég sok olyan jellegű órát linkeltek, aminek a tetején van az a nagyobb "tekergető" ami be van számozva. Nem tudom mi a neve :DDD Nos pl személy szerint nekem ezek az órák nem jönnek be. De a nagyon régi klasszikusok sem az én világom, bár a retro vonal, egy kicsit modernebb kinézettel már bejövős. :) Arról nem is beszélve, hogy a kezem is akkora mint egy jetinek, szóval a méret is számít.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha nekem, aki igazán még nem ért hozzá ilyen alap dolgokban már vannak elképzeléseim, akkor mi van a többséggel aki ért is hozzá?
Nem lesz egyszerű ez az óra, de mindenképpen jó ötlet!

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#100285) vadászcsiga válasza chris-v (#100284) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mindenkinek nem lehet megfelelni, lennének olyanok akik nem vennének ebből az órából.

(#100286) Mr. Deluxe válasza vadászcsiga (#100283) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Magyarorszag egyetlen hires orasa, nem mellesleg AHCI tag. Minden tiszteletem az ove. :-)

Megfizetni tenyleg nehez, ha jol tudom magyar megrendelese meg nem is volt.

(#100287) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A pilótákból a Junkers cockpit vegyes színes jön be. [JU 52]

Amúgy Diver, mert szerintem kell az ellenállóbb kivitel napi használatra.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#100288) Wg5113 válasza csabulaxi (#100278) üzenetére


Wg5113
aktív tag

+1

(#100289) ronin s8


ronin s8
senior tag

Szerintem kínai órában érdemes gondolkodni. Magyarország semmilyen szinten nem képes előállítani egy, a mai igényeknek megfelelő sorozatgyártott karórát. A nagy cégek ilyet nem vállalnak és amúgy is drága lenne. A magyar viszont nem képes még leszervezni se a gyártást, ergo valamelyik német cégre kellene bízni (olyanra, mint a Steinhart, aki ugyanezt csinálja :Y ). Így mondjuk dupla lesz az ár, de legalább lesz valami óra-féleség.
Én egy Rodina-szerű valamit támogatnék.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#100290) vadászcsiga válasza Mr. Deluxe (#100286) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egészségére. Jelentsen bármit is az ahci :D

(#100291) Wg5113 válasza ronin s8 (#100282) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Teljesen igazad van (alias fefvőrendörnek is akadtak gondjai) ,sajnos az összes dolog költség növelő és előre nem látható kiadások is lesznek.Egy kalkulált bekerülési összeg befizetése után nem biztos ,hogy mindenki akar még további pénzt adni,vagy nem tud . Nehéz dolog ez sok buktatóval,de viszont jó is lehet végül sok szempontból. :)

(#100292) vadászcsiga válasza ronin s8 (#100289) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyelőre nagyon úgy tűnik hogy csak egy kínai óra jön ki, vezet a max. 50e ft bár a 100k is ott van a nyomában. Én 150-et nyomtam.

Stilusnal meg a diver. Magasan

[ Szerkesztve ]

(#100293) Mr. Deluxe válasza vadászcsiga (#100290) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Nini. :-) Áron Becsei AHCI

(#100294) Skimaster válasza vadászcsiga (#100292) üzenetére


Skimaster
senior tag

Innen kell alkatrészt szerezni.....egyedi számlapfelirat,mutatók és egy jó werk....Radiomir tok....csodás....c3 adott.....

(#100295) vadászcsiga válasza Mr. Deluxe (#100293) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha, klassz de mit jelent?

Skimaster
Kicsit elfogult vagy a formával kapcsolatban nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#100296) Skimaster válasza vadászcsiga (#100295) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nagyooooooonnnnn!! :C

(#100297) Mr. Deluxe válasza vadászcsiga (#100295) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Fuggetlen oragyartok szovetsege.

(#100298) WiZARD válasza ronin s8 (#100289) üzenetére


WiZARD
addikt

Steinhart csinált 1-2 fórumnak már "egyedi" órát, ha jól rémlik 200 db.

diver
pilot másik pilot

Fő gond, hogy nem tudom hány vevő lenne rá innen, szerintem nem sok.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100299) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ami nekem fontos lenne
- 1- vízállóság: min 10 BAR
- 2- üveg: csakis zafír
ebből az első kettőből nem engedek!

- 3- anyag: acél, nekem a fényes polír, de tudom, hogy mindenkinek a szálhúzott kéne
- 4 - szerkezet . 3 mutatós automata (én ellennék kvarccal is), de itt mindig együtt lélegzünk a szerkezettel, méltatlannak érezném, ha nem csupa vas lenne, kínai seagull is jöhet, erre dzsana áldása kéne. Tényleg egy null revízió, járás pontosítás is kellene
- 5 - szíj: költségek miatt a nélkül legyen, adjunk esélyt a fórumtagoknak is, fémet is lehet rendelni utólag, Min 22 mm. fültávolság.
- 6 - Forma: én a búvárt szeretem, de nem idegenkedem a pilótától sem, bár egy bauhaus stíl (NOMOS)sem lenne rossz. Azért ha lehet legyen eredeti, pl búvárnál a ferde pozíciójú korona (skx007)
- 7 - Ár : 50 ezer ft vagy kb 150-200 dollár körül induljunk
- 8- Felirat, logó : :F Prohardver Fórum , á ez hülyeség, bár ha a lap gazda támogatná, jöhetne. :)
WatchFan, Órabuzi, HungaryWatchForum

- 9 -Szín . Sárga, Fekete, Kék
- 10 - Mutatók: ez azért nagyban függ a tok stílusától, Mindenképp kell a kontraszt a számlap színétől a leolvashatóság miatt. Én szeretném a sportos piros vagy narancs másodpercmutatót, nyíl végű percmutatót.
- 11 - Lume, index: : ez is stílus függő, de itt szeretjük az esti szentjánosbogarakat és a szerelt indexeket.
- 12 - Méret: . 40-42 mm

diver stílusnál egy fontos kérdés a lünetta, az igazi a kerámia lenne, az elégggé kevés helyen van és nem mindenki bírná a kültségét, a monster féle fém és a vésettben festett nem biztos, hogy nyerő lenne, a festett alu meg akkor nézni kellen, hogy csereszabatos legyen, azaz legyen a másodlagos alkatrészpiacon, ez azért már behatárolja a méretet is, így max 42 mm. Így mondjuk 1 év múlva lesz annyi szín, hogy már senki sem mondja meg , hogy ez forum óra.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#100300) vadászcsiga válasza WiZARD (#100298) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezek csak bizonyos szintig egyedi orak, a tokok már adottak voltak.

Mr. Deluxe
Miért nem ezzel kezdted? :D De nem most komolyan. Biztos kiváló szakember de nem a mi szintünket preferalja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.