Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) Magnum_ válasza vadászcsiga (#99400) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ahh haggyad mar, kerdezni egyszerubb volt :D

I humbly and respectfully decline™

(#99402) fagyalllo válasza fagyalllo (#99175) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem tudtam ellenállni, leadtam a rendelést a SUN025-re, meglátjuk mit lépnek... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#99403) vadászcsiga válasza fagyalllo (#99402) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Írnak majd hogy nem tudsz olvasni? :D

(#99404) fagyalllo válasza vadászcsiga (#99403) üzenetére


fagyalllo
őstag

Visszaírok, ha nem kell a pénzem, viszem máshová és különben is :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#99405) oszamaster


oszamaster
csendes tag

Sziasztok! Régóta olvasom a topikot. Rengeteg baromságot olvastam már,és jó dolgokat is. Csak azoknak linkelem,akik nem tudják mi az a citizen. Meg a miyota val kapcsolatos baromságok eloszlatására,hogy alsó kategoriás gyártók átbuherálják a miyota szerkezeteket,meg stb. Meg az veri ki a biztit mikor valaki azt írja,hogy eco drive órákat 2 événtet tömítés cserére kell vinni..... az olvassa el ezt.
http://www.orak.hu/magazin/vilagpolgar

oszamaster@gmail.com

(#99406) oszamaster


oszamaster
csendes tag

A miyota a citizen tulajdonában van! Az új eco órák évtizedekik működhetnek. Csak nem szabad hagyni lemerülni. Nekem több is van,probléma mentes. rádio controllosok. Megbízható. A svájciak is próbálkoztak eco val,de nem sikerült nekik. Ha óra,csak japán!

oszamaster@gmail.com

(#99407) Ra3 válasza oszamaster (#99405) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem itt nem rémlik hogy bárki is két évenkénti tömítéscserét írt volna az eco-drive-okra, de ha megtalálod linkeld már be, csak kíváncsiságból hogy milyen kontextusban jött elő.
Ja, amúgy jó a cikk, kösz a linket.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#99408) oszamaster válasza Ra3 (#99407) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Köszi. Éppen nem találom. telón olvastamma,de többször kidobta már a hülyeséget. Valaki írkálta,hogy inkább 2 évente elemet cseréltet,mert eco nál 2 évente meg tömítést kell cserélni. Tiszta baromság. De találtam gyor még ilyersmit:

seiko
(senior tag)

kívánom, minél később szembesülj azzal a ténnyel, hogy azért az eco-drive órák sem bírják a végtelenségig szervíz nélkül! :Y
.

(#1710) Márklár válasza seiko (#1709) üzenetére
Új
Válasz
Privát
2009-03-04 14:43:26
.

Márklár
(lelkes újonc)

Természetesen tudom, hogy ez sem tart "örökké", tájékozódtam vásárlás előtt. A garancia füzetben is benne van, hogy a következő átvizsgálás időpontja 2010. (tömítések ellenőrzése, stb..), szóval egy év és vihetem szervizbe. :(( Persze nem bánnám ha nem így lenne! De sajnos minden márkánál ez van. (Természetesen, nekem sajnos.)
.

(#1711) seiko válasza Márklár (#1710) üzenetére
Új
Válasz
Privát
2009-03-05 06:04:23
.

seiko
(senior tag)

"sajnos" a tömítések is öregszenek, és akinek fontos a vízállóság, annak illik kb. évente másfél évente ellenőriztetni azokat.
az energiatároló egységek is kb. annyit bírnak ki, mint a jobb líthium-elemek, azok is előbb-utóbb cserére szorulnak.
a szerkezetek a minimális igénybevétel miatt akár évtizedekig is működhetnek gond nélkül, de a kenőanyagok öregedése miatt, azt is karban kell tartani nagyritkán.

oszamaster@gmail.com

(#99409) csƵ válasza oszamaster (#99408) üzenetére


csƵ
őstag

Azért durva lenne, ha évente szervizbe kéne vinni az órát.

(#99410) szegi77 válasza Magnum_ (#99395) üzenetére


szegi77
csendes tag

Igen luminor marina... Friss szíjjal szerelve ami 5mm vastag :)
Nem lesz egyszerű betörnöm..

[ Szerkesztve ]

(#99411) oszamaster


oszamaster
csendes tag

Van egy KÍNAI !! casiom is. Melós óra. Megjárta a poklot. mtb esések,meló,úszás,ütés verés. 10éves már elmult,csak elem cserék voltak a helyi órásnál ,és soha be sem ázott. Most volt csere szakszervízben mert nem láttam a számlapot,és elküldtem üvegcserére. Beszarnék ha a 170 ezres citizenem évente vinnem kéne tömitéscserére:-)

oszamaster@gmail.com

(#99412) vadászcsiga válasza oszamaster (#99408) üzenetére


vadászcsiga
félisten

6 éves beírást hozol fel példának? :Y

(#99413) oszamaster válasza vadászcsiga (#99412) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Nem. Volt frissebb is csak gépen nem találom. telórol voltam mikor olvastam. Csak ezt kidobta hirtelen. Nem akartam felzaklatni a kedélyeket.

oszamaster@gmail.com

(#99414) g0n21 válasza vadászcsiga (#99412) üzenetére


g0n21
senior tag

6 éve még ott tartott az Eco-Drive ;] ;]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#99415) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Egyik ismerősöm keres órát 100k Ft alatt, japánból automatát, de lehet svájci kvarc lesz a befutó neki (csak mert Swiss Made).

A lényeg, hogy a debreceni Rogers Premium boltba besétált (Debrecen legnagyobb órása, orabirodalom.hu) és konkrétan a tulaj leszarozta, dilettánsnak mondta a japán automatákat 100k Ft -os nagyságrendben :C

Szerintetek tényleg ennyire nem ért hozzá vagy csak a saját áruját akarta ezzel eladni?

[ Szerkesztve ]

(#99416) vadászcsiga válasza oszamaster (#99413) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor kicsit keszulhettel volna erre a kijózanító postra. Fagyalllo, Ra3, Terratti stb. már hurkolják a kötelet a nyakukra :DDD

(#99417) #76385920 válasza ad4m1337 (#99415) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ismerem a faszit látásból. A helyi TV-ben is volt vele egyszer interjú, akkor a Bruno Söhnle márkát istenítette. (Ő a forgalmazója) Maga a faszi számomra rettentően unszimpatikus, sejtésem szerint nem órás. Egy lakótelepi videótékával kezdte...

(#99418) oszamaster válasza vadászcsiga (#99416) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Ezt akartam csak benyomni,hogy aki nincs tisztában a dolgokkal olvassa el ezt:

http://www.orak.hu/magazin/vilagpolgar

oszamaster@gmail.com

(#99419) vadászcsiga válasza oszamaster (#99418) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Te irtad?

(#99420) g0n21


g0n21
senior tag

Láttátok az új 262khz-es Bulovákat?
A Lobster, és a Military awesome...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#99421) oszamaster válasza vadászcsiga (#99419) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Nem:-D

oszamaster@gmail.com

(#99422) fagyalllo válasza g0n21 (#99420) üzenetére


fagyalllo
őstag

A szejkónak is volt pár éve hasonló szögletes-kerek kronója, ez is milyen szép!

Közben a sky-on újra van készleten a bumszli zöld Recraft SNKM97 (az oldal nálam elégg döcög pár napja).
Erre igazán illene a Hulk név, de kis hal vagyok én a névadáshoz :)

Azért a valóság nem ennyire tragikus...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#99423) vadászcsiga válasza ad4m1337 (#99415) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nagyon tág ez a 100ezres limit. Milyen stílust szeret? Öltöny, búvár, stb?

(#99424) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Hogy tudnak ennyire elcsúszni a PC-n, telefonon az órák ? Pontosabb az idő az órámon mint ezeken. (Jó általában 20 másodpercen belül vannak a digitálisak, de vicces. Alapból azt hiszem 7 naponta szinkronizálnak)

[ Szerkesztve ]

(#99425) Real_Necro válasza fagyalllo (#99422) üzenetére


Real_Necro
veterán

47mm??? azért az orbitális.

Éppen ma mértem, hogy elég keskeny a csuklóm (hosszú az alkarom), 19-es, így a mostani Citizennél (kb 43mm) nagyobb órák nem biztos, hogy jól állnának.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#99426) #57919488 válasza oszamaster (#99408) üzenetére


#57919488
törölt tag

Csak semmi aggodalom, Timecenter forumtars 2009 ota mar parszor tisztazta a dolgokat :DDD
Forumozas kozben nem ajanlott nagy mennyisegu alkohol illetve tudamodosito fogyasztasa :P ;]

(#99427) vadászcsiga válasza JackFeryll (#99424) üzenetére


vadászcsiga
félisten

iPademen jó

Lehet, mert androdon 7mp-et siet

[ Szerkesztve ]

(#99428) JackFeryll válasza vadászcsiga (#99427) üzenetére


JackFeryll
őstag

Én csak Windows-os platformokon próbáltam.
Lehet hogy az iOS alapértelmezésben gyakrabban frissít.

[ Szerkesztve ]

(#99429) fagyalllo válasza Real_Necro (#99425) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem ez koronával együtt, a többi helyen 44mm-t írnak nélküle.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#99430) oszamaster válasza ad4m1337 (#99415) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Én jóban vagyok a dorogon az órással,szoktunk dumálni. " hónapja mikor bementem büszkén mutatta az új óráját. automata,zafír orient. 70 volt neki mert ugye nagykerböl hozta magának. Sztárolta nagyon. Ezek után ha egyszer automatában gondolkodnék,én vennék.

oszamaster@gmail.com

(#99431) bandi94 válasza JackFeryll (#99424) üzenetére


bandi94
tag

Van a kvarcoknak is szórása.pl alaplapról bontottam már le 32 khz-sat is, 32,768 helyett...plusz még a tápellátás miatt is bekerülhetnek kis hibák, meg sok egyéb más miatt is, sok helyen lehet hibalehetőség

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#99432) ronin s8 válasza Deskdiver (#99388) üzenetére


ronin s8
senior tag

Talán azért, mert viszonylag ritkán indulsz méregdrága jachtversenyeken. Vagy tévednék...? :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#99433) Takuun


Takuun
aktív tag

Szerintetek egy megér ennyit? Haver akarja megvenni, nem tudtam rávenni egy Orient, Seiko vagy Citizen-re:

[link]

Nem rossz mondjuk, csak igen viseletesnek tűnik, illetve kvarc.

(#99434) vadászcsiga válasza ronin s8 (#99432) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Méregdraga yachtversenyek méregdrága yachtjai teli vannak méregdrága műszerekkel. Nagy sznobság kell hogy valaki egy yacht master II-t használjon a navigáláshoz

(#99435) oszamaster válasza Real_Necro (#99425) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Nekem sincs vastag csuklóm. szerintem optikailag függ a korona vastagságától. Ezek 47mm esek.

oszamaster@gmail.com

(#99436) oszamaster válasza Real_Necro (#99425) üzenetére


oszamaster
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-03/30/165647_deuz1eauvobtanud_dsc_0134.jpg](IMG:/dl/upc/2015-03/30/165647_deuz1eauvobtanud_dsc_0134.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

oszamaster@gmail.com

(#99437) oszamaster válasza Real_Necro (#99425) üzenetére


oszamaster
csendes tag

oszamaster@gmail.com

(#99438) ronin s8 válasza vadászcsiga (#99434) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez nem egészen a navigáláshoz kell. Igazából nem tudom mihez, valami számoláshoz...
Amúgy meg két helyzet van, ahol szinte kizárólag sznobok (valójában inkább csak kőgazdagok) nyüzsögnek nagyszámban: a golf és a vitorlás versenyek. ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#99439) oszamaster válasza Takuun (#99433) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Én ilyen árkategóriában kicsi többlettel zafír orientet vennék. Vagy citizent:-D

oszamaster@gmail.com

(#99440) vadászcsiga válasza ronin s8 (#99438) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tehát egyikünk sem tudja :D
Valahol a számolás is összefügg a navigalassal, különben elég lenne egy számológép is :)

(#99441) Takuun válasza oszamaster (#99439) üzenetére


Takuun
aktív tag

Ez is zafíros! Vagy más a probléma vele? Amúgy ennek cserélhető a lünettája? Van olyan kép ahl tachymeter is van a lünettán.

(#99442) ronin s8 válasza vadászcsiga (#99440) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyszer egy Rolex butikban elmagyarázták és megmutatták, hogy működik a YMII, de már elfelejtettem. Rémlik, hogy egy bizonyos verseny (típus?) maradék idejét számolja az óra. Arra viszont emlékszem, hogy a világ legfinomabban kapcsolható stoppere van az órában. :R Kár, hogy csak nemesfém tokban létezik. :W

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#99443) oszamaster válasza Takuun (#99433) üzenetére


oszamaster
csendes tag

Szerintem ennyiért venni egy lekajált órát.... Még ő is hordja 2 évet hogy fog kinézni? A polír segíthet,de így mélynek tünnek a karcok.

oszamaster@gmail.com

(#99444) vadászcsiga válasza ronin s8 (#99442) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondjuk feltűnő az biztos

(#99445) fagyalllo válasza ronin s8 (#99442) üzenetére


fagyalllo
őstag

A honlapjuk szerint van egyszerű vasas is csóróknak :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#99446) #57919488 válasza vadászcsiga (#99434) üzenetére


#57919488
törölt tag

Azert mert megengedheti maganak meg nem sznob (csak gazdag :D ). Az a sznob aki nem illik bele abba a kategoriaba, hogy Rolex legyen a kezen es yacht legyen a tulajdonaban de megis ilyen elet-stilust probal felvenni (na ezekbol van tobb sajnos :DDD ).
Egy horgasz sem lesz attol sznob ha teljes horgasz felszerelessel megy le a tora mikozben a dolgok felet sem fogja egyszer sem hasznalni, csak ugy alapon megadja az erzest az egesz :P

(#99436) oszamaster:
Na ez a gond a Citizen-el. Ha 100-200E HUF kozott akar az ember orat venni akkor nincs sok valasztas ezen a ket oran kivul (pont en is ezeket neztem akkoriban :P ).
Es az a gondom, hogy a legjobb Citizen (es Seiko) modelleket be sem hozzak az orszagba.
Nekem valami ilyen valsztek kellene a Citizen-tol pl. :
BL1258-53L
NB0040-58A
Seiko is picit osszekaphatna magat mert nem 1-2 olyan oraik vannak amik itthon nem elerhetoek megis 100x jobbak mint ami a hazai kinalatban van :(((

[ Szerkesztve ]

(#99447) Bling95 válasza oszamaster (#99408) üzenetére


Bling95
őstag

ebben mondjuk sehol nem írják hogy 2 évente cserélni kéne, csak hogy illik ránézni ha valakinek tényleg fontos a vízállóság

(#99448) vadászcsiga válasza #57919488 (#99446) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hallod ezen fogunk összeveszni :D
Annál is inkabb mert pénz meg stílus ritkán ír együtt.

[ Szerkesztve ]

(#99449) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Visszatalálós :)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#99450) ad4m1337 válasza vadászcsiga (#99423) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Csak a Roger-órás tulaj megmondása miatt írtam :) De öltönyt keres, Zeppelineket nézegette. Milyen márkának számít? Ahogy látom, vannak szép óráik kifejezetten alacsony áron...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.