Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#1251) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Jó, aztán élvezetes játékok lesznek-e a gépre? Kár, hogy azt egyikőtök sem spekulálja. Ez a 8K meg egy elég szép vágyálom, de a jelenlegi VGA-k közül is csak a felsőház képest kihajtani a 4K 60+ FPS-t.

Ami, ugye 400.000-ról indul.

Szóval gondolkozzunk már egy kicsit.


tartalom tekintetében, pedig eléggé szégyenletes volt ez a generáció.

Családi cuccok? Ügyességi cuccok?

A Naugyhty Dog nem képes kiadni egy játékot, csak a remastered motyókat?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1252) Wesder válasza Adam_Shepard (#1251) üzenetére


Wesder
félisten

2 jàtékot adtak ki, ha megjelenik a TLoU2. Plusz a remaszterek ugye.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1253) hombre[EU] válasza Wesder (#1252) üzenetére


hombre[EU]
veterán

3,ha beleszámoljuk a LostLegacyt

Life, Uh, Finds A Way

(#1254) Neoteric válasza Adam_Shepard (#1251) üzenetére


Neoteric
addikt

8K legfeljebb videó és stream szolgáltatásoknál lehet aktuális, ott viszont tényleg hasznos lehet 4-5 éven belül. Aki abban reménykedik, hogy majd a játékok 8K-ban fognak futni, annak bilibe lóg a keze.

PSN: ne0teric_sAN

(#1255) VTom válasza Neoteric (#1254) üzenetére


VTom
veterán

Én arra tippelek, hogy multiplatform címeknél 4K @30fps, néhány exkluzívnál 4K@60fps az elvárható, ill. számítok felpatchelt PS4-es címekre, remastered, enhanced verziókra is, natív 4K, esetleg magasabb részletesség, több effekt, magasabb fps mellett.
A 8K csak marketing duma, egyelőre PC sincs, ami a 8K-nak akár a közelébe is érne, ezt nem fogják megoldani 8-10-12 TFLOPs-ból.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1256) keIdor válasza VTom (#1255) üzenetére


keIdor
titán

Akkora lesz CPU oldalról az ugrás (~+700% környéke) hogy szerintem a 60fps mindenhol meglesz, évekig. Hasonló ugrás lesz, mintha 8 magos Q6600-at cserélnél egy Ryzen 3700X-re, az órajel 3,2GHz lesz azt mondják, de így is marha nagy ugrás ez. A mostani gépeknél is a CPU a leggyengébb.
PC-nél egy DirectX12 vagy Vulkan mellett is, egy 5700XT társaságában ki lehet hozni a 4K@60-at csak el kell tölteni némi időt az opciókban állítgatni.

Fix hardver lévén a konzolból többet kihoznak majd a saját API-kkal. Persze el tudnák úgy is költeni az erőforrásokat, hogy 30fps-re legyen csak elég az erő, de én nem számítok erre. Nyilatkozta is az egyik fejlesztő, hogy kezdetben senki ne várjon nagy vizuális változásokat az új gentől, pont ezért szvsz. A 60fps lesz a target.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1257) VTom válasza keIdor (#1256) üzenetére


VTom
veterán

Legyen így.

A konzolnál is ott van, hogy kell az eye-candy a vásárlóknak, ezért gondolom, hogy a sok új effekt, nagyobb részletesség, nagyobb látótávolság azért jócskán levesz majd az erőforrásból, és igazából a 30fps-re nem panaszkodnak a konzol tulajdonosok, ha az stabil. Az elején nyilván nem lesznek még ilyen játékok, majd 2-3 év múlva.

Nagyon kíváncsian várom egyébként, már a specifikációkat.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1258) keIdor válasza VTom (#1257) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként ha valami enni fogja az erőforrásokat, az a Ray Tracing, kíváncsi leszek ki hogy oldja meg. Mivel AMD hardver így sok a kérdés...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1259) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ne felejtsük már el, hogy a 4K->8K lépés nem kétszeres, hanem négyszeres teljesítmény igényű. Nem az van, hogy ha elbirja a 4k60fps-t akkor elbirja a 8k30fpst is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1260) Adam_Shepard válasza VTom (#1257) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Nekem ne 2-3 év múlva legyenek ilyen játékok, hanem megjelenéskor. Mi értelme van akkor a gen váltásnak, meg az évek óta fejlesztés-tesztelésnek?


Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1261) l.skywalker válasza Adam_Shepard (#1260) üzenetére


l.skywalker
félisten

A tapasztalat azt mutatja, hogy később kapják meg a stúdiók a dev-kiteket mint amennyi időre szükség lenne, hogy launch-ra készen legyenek a játékok. A PS esetében még viszonylag jó a felkészülési idő, de pl. pont Xbox-nál az X tudását konkrétan a gen végére kezdték el kihasználni. Launch-ra majd ilyen kisebb címek fognak szerintem jönni ill. talán az első exkluzív. HDZ2 vagy valami...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1262) VTom válasza keIdor (#1258) üzenetére


VTom
veterán

Hardware-es gyorsítást kap a RT, és biztos, hogy az AMD fejlesztett rá megoldást. Szerintem a RadeonRays kapot valamiféle fejlesztést, és hardware-t, de ez csak tipp.
Mindenesetre ez az egyik legjobban várt dolog részemről.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1263) Carlos Padre válasza keIdor (#1258) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Arra én is kíváncsi vagyok, mert az Nvidia megoldása a létező legrosszabb, legprimitívebb.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1264) FollowTheORI válasza Carlos Padre (#1259) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mondjuk ez se igaz... a teljesítmény igény nem skálázódik 1:1-be a felbontással. :N

(#1263) Carlos Padre

Miért gondolod ezt? Azért mert más még ennyit se csinált? :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1265) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Van időpont mikor mutatják be a konzolt?

(#1266) oriic válasza STC Speed (#1265) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még nincs.

Live-Die-Respawn

(#1267) STC Speed válasza oriic (#1266) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi!

(#1268) Carlos Padre válasza FollowTheORI (#1264) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lehet meglepő lesz neked, de nem az Nvidia találta fel ezt a dolgot sem, több évtizedes történelme van.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1269) FollowTheORI válasza Carlos Padre (#1268) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem mondod... :D

De piacképes hardver alapú tényleg real-time működőt eddig mégiscsak ők csináltak. :)
Nem kell mellébeszélni.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1270) Carlos Padre válasza FollowTheORI (#1269) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csakhogy nem erről volt szó, nem kell mellébeszélni. ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1271) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Hm. :F

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1272) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#1271) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen

Life, Uh, Finds A Way

(#1273) ProEvoFan válasza Carlos Padre (#1271) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jöhet, csak teljesen feketében.
Legalább jobb lesz a hűtés?

(#1274) Wesder válasza Carlos Padre (#1271) üzenetére


Wesder
félisten

Hát oké... Gondolom az elejéről a kijelzőt leveszik azt ennyi. Elég furcsa középút a design és a hasznossàg között.

Viszont ha tényleg ilyen lesz, és ez egyben a devkit alakja is, akkor a devkit erejéből nem is kellene visszavenni, kivéve ha ilyen formàval sem tudja azt normàlisan hűteni.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1275) .LnB válasza Wesder (#1274) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Semmi féle középút nincs. Ez egyenes úton ronda úgy. :)
Ha ilyen lesz, akkor dugdosni fogom, tuti nem lesz látható helyen a nappaliban.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1276) l.skywalker


l.skywalker
félisten

PlayStation 5 Manufacturing Costs Reportedly at 'Around $450 Per Unit' [link]

Akkor ha abból indulunk ki hogy veszteséggel adják el a konzolokat a gyártók, lehet hogy 400$ lesz?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1277) hombre[EU] válasza l.skywalker (#1276) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ja, 399-449 között mondtam én. Az a 500dollár ostobaság lenne

Life, Uh, Finds A Way

(#1278) AxBattler válasza Carlos Padre (#1271) üzenetére


AxBattler
félisten

Ps4 Pro fejlesztői változata jobban bejött volna, de ez sem lenne rossz... kicsit olyan scifi/borg dizájn, valami dögös fényezéssel simán ütne! A lényeg, hogy hatékony, és HALK legyen a hűtése.
Valami tárhelybővítési opció sem jönne rosszul, mondjuk egy 2.5"-os bay. Ekkora kasztniban el kell, hogy férjen.

(#1276) l.skywalker
450-ért kussoljanak, és tegyék el a pénzem! :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1279) l.skywalker válasza AxBattler (#1278) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerinttem is. Amúgy pár oldalon most azt nyammogják, hogy "hát ez drágább lesz, mint a PS4 volt"...

Az ilyenek nem értik, hogy fejlődik a technológia? Vagy, hogy SSD kerül bele? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1280) AxBattler válasza l.skywalker (#1279) üzenetére


AxBattler
félisten

... vagy hogy infláció is létezik a világon. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1281) FollowTheORI válasza l.skywalker (#1279) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem. Sőt valószínűleg inflációról se hallottak. :)

Szerintem a 450 dollár is kamu lehet meg annyira olcsó sem lesz valszeg.

Én még mindig azt mondom minimum nettó 500 dollár lesz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1282) l.skywalker válasza FollowTheORI (#1281) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mennyi lehetett a PS4 nettó előállítási költsége? 350$ körül?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1283) oriic válasza Carlos Padre (#1271) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kamu, weboldal szerkesztessel raktak oda a png ikont meg a szoveget.

Live-Die-Respawn

(#1284) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Már jöhetne hivatalos infó a gépről. :O :(((
Konkrétan az információ hiánya miatt maradok le egy fasza TV akcióról, mert az a fránya hdmi 2.1 nem tudom mennyire fog hiányozni...ha egyáltalán lesz ilyen a ps5ben...hát ez az.

(#1285) sp8787 válasza l.skywalker (#1282) üzenetére


sp8787
addikt

Te magad linkelted be a cikket amiben leirjak a becslest.

jeeez

(#1286) l.skywalker válasza sp8787 (#1285) üzenetére


l.skywalker
félisten

:W és a legjobb, hogy még el is olvastam reggel, de ezek szerint kicsit sok kevés volt a kávé :D

Szóval 381$ volt a PS4 előállítási költsége és 399$-ért adták. Szóval ha most 450$ az előállítási költség, akkor számoljunk úgy, hogy az 500$ reális?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1287) hombre[EU] válasza l.skywalker (#1286) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Hát nem,mert az elōállítási költség csak 1 tényezō a sok közül :) nincs ilyen egyenlet.

Life, Uh, Finds A Way

(#1288) AxBattler válasza AxBattler (#1278) üzenetére


AxBattler
félisten

No, valami hasonló fényezésről beszélek, tiszta Star Trek fíling!
Elején touchscreen-el, dokkolóval, csatik sorával, stb. Jöhet!
Ha kizárólag a konstrukciót, felépítést nézem, akkor a One S/X szvsz sokkal jobban sikerült, mint a PS4-ek.

Persze ízlések és pofonok...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1289) kriszpontaz válasza AxBattler (#1288) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azért ennél ízlésesebb kialakítást várnék, ez nagyon bazári hatású lesz egy TV mellett.

(#1290) Def26 válasza AxBattler (#1288) üzenetére


Def26
félisten

végül is a legnagyobb gond az volt a ps4 _el, hogy melegedett. Hát ez nem fog, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1291) 3L1T3 válasza Def26 (#1290) üzenetére


3L1T3
addikt

Még mindig egy DevKit-ről beszéltek mint végleges PS5 forma. MIÉRT? :U Soha egyik konzol se olyan volt mint a DevKit.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1292) Def26 válasza 3L1T3 (#1291) üzenetére


Def26
félisten

mi van veled, szorít a bugyi? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1293) Scholes9 válasza Def26 (#1290) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem ebben max reménykedni lehet csak :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1294) b. válasza l.skywalker (#1276) üzenetére


b.
félisten

akkor ha 450$ az kb 170.000, ha dollárral számolunk, ha Euro( megőrizve a jó szokást, hogy egy az egybe váltják) akkor 190.000.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1295) Def26 válasza b. (#1294) üzenetére


Def26
félisten

azért ez jó sok.

Mekkorát változik az ember. még 2013 -ban vígan kifizettem volna a 250k -t is konzolra. ma már nem (nincs félmillás telóm sem), +1 gyerek, feleség, lakás stb. Háttérbe szorul a hobbi, basszamegakutya. :O

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1296) tboy93 válasza Def26 (#1295) üzenetére


tboy93
nagyúr

2013-ban almodni sem mertem volna ennyi penzrol egyben, ma meg mar feleseg, 2 gyerek es johet a ps5 ;]

(#1297) wjbhbdux válasza b. (#1294) üzenetére


wjbhbdux
veterán

450 dollár, a gyárban Ázsiában

/s

(#1298) sp8787 válasza wjbhbdux (#1297) üzenetére


sp8787
addikt

Az egy dolog. Ahogy a PS4-nel is attol ,hogy tobbert adtak mint a gyartasi koltseg attol meg siman veszteseges volt nagy valoszinuseggel.

Itt is vszinuleg csak annyi a kerdes ,hogy mekkora "veszteseg"-et vallalnak be.
Az meg ugye szinte biztos ,hogy 2 dologtol fugg az egyik a tuloldali arazastol es az elorejelzestol/modellezestol. Ez utobbit ha valtoztatni kell az elso miatt amugy is ujra kell szamolni es "lenyeletni".

(#1299) b. válasza wjbhbdux (#1297) üzenetére


b.
félisten

állítólag buktával adják a konzolokat.De amúgy én 500 dollárt tartok esélyesebbnek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1300) l.skywalker válasza sp8787 (#1298) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem úgy kell érteni hogy veszteséges volt a PS4 hogy hiába hogy nyitáskor 4000 vs 380 dollár volt a különbség de akciós időszakban már nem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.