Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#1951) ProEvoFan válasza 3L1T3 (#1950) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Inkább arról mesélj, milyen oled tévén a ps4? :C

Az IGN cikket én is olvastam.Lehet benne igazság, de várjuk meg az év végét.

(#1952) 3L1T3 válasza ProEvoFan (#1951) üzenetére


3L1T3
addikt

Hát elmebeteg az OLED játékra is. Spider-Man HDR-ben :Y :Y nem normális ahogy kinez! 😅 Beégéstől tartok , tartottam de inkabb minimális HUD-al jászom mindent meg amúgy is 1x elunk! 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1953) bandi0000 válasza 3L1T3 (#1952) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Félni nem hinném, hogy kell, masszív játékosoknak, akik csak 1-2 jàtékot tolnak napi 5+ órában, annak tényleg nem ajánlott

Mióta megvan nekem 2 éve, a legtöbb óra a fortnite-ba ment bele (ég is a pofám :D) kb 300 óra, viszont a beêgéstől 1500+ óràtól kell tartani, és ez folyamatos 1 jàtéknál értendő, persze + - óra eltérés lehet

Xbox One: bandymnc

(#1954) _drk válasza 3L1T3 (#1932) üzenetére


_drk
őstag

A fizikát és az AI-t ugyan úgy cseszheted a jobb hardverrel ha rosszul van megírva.
Kb a grafika az amit az erősebb konzol ad könnyebben a fejlesztők kezébe.
A többi már mind az ő kezükben van és ez az 1-2 tflops már nem sokat fog számítani.
A fejlesztők meg biztos a fele annyi eladott konzolra fejlesztik a játékot, mint 100+ milliós ps4 utódra.

Ráadásul úgy megy itt a pánik a gyengébb ps5-ön, hogy a Sony volt az aki a Pro-t egyből kiadta mert látta hogy a sima gyenge...

(#1955) hombre[EU] válasza _drk (#1954) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az AI-ra van egy jó megoldás, rá kell engedni az ML-t(machine learning), a casual meg játszon mobilon :D
Az a probléma,hogy átlag gamer túl buta egy komplex AI-hoz,illetve nehéz vele dolgozni (bugok, jól balanszolt experience/levels etc.)
A fizikában szerintem megtörténik a szintlépés

Life, Uh, Finds A Way

(#1956) tboy93 válasza hombre[EU] (#1955) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem már az is elég lenne, ha nem az orrom előtt 5 méterrel bukkanna fel az aljnövényzet :D (AC Odyssey, SW BF2)

[ Szerkesztve ]

(#1957) ImACeltic válasza 3L1T3 (#1952) üzenetére


ImACeltic
őstag

Első nekifutásra még egy LED Full HD TV-n játszottam ki a God of War-t, aztán pár hónapja már LG B8-on. Mintha feljebb raktam volna a grafikai beállításokat és ez nem csak a magasabb felbontás miatt volt, nagyon durva az OLED HDR.

tboy93

+1 Engem is ez zavar a legjobban a jelengenerációban.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1958) hombre[EU] válasza tboy93 (#1956) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azt már az ssd megoldja

Life, Uh, Finds A Way

(#1959) 3L1T3 válasza _drk (#1954) üzenetére


3L1T3
addikt

Tévedés az erősebb komplexebb ai cpu igényes a mostani konzolok eseteben azt sem birja el a cpu ha a menuben maszkalsz mikozben megy a jatek...

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1960) VTom válasza ImACeltic (#1957) üzenetére


VTom
veterán

Engem meg akartak lincselni, mikor bejelentettem, hogy az Odyssey szebb PS-én, mint PC-n. :D Ennyit dob rajta az OLED HDR-rel.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1961) b. válasza VTom (#1960) üzenetére


b.
félisten

Engem a legtöbb játékban zavar a HDR.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1962) 3L1T3 válasza VTom (#1960) üzenetére


3L1T3
addikt

PC-n játszom az Odyssey-t de maximálisan igazad van. Dob rajta annyit a HDR, hogy jobb ránézni!

(#1961) b.

Én is így voltam a HDR-el, hogy zavart amíg sima LCD TV-m volt. OLED-nél azért más a helyzet, pont az zavar ha nincs! :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1963) b. válasza 3L1T3 (#1962) üzenetére


b.
félisten

sajnos azon még nem láttam. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1964) ImACeltic válasza 3L1T3 (#1962) üzenetére


ImACeltic
őstag

Control-nál és a The Order 1886-nál brutálisan hiányzott a HDR. Sokszor alig láttam valamit a játékból, főleg az Order-nél.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1965) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Igaz vagy hamis?! :)

Life, Uh, Finds A Way

(#1966) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Csekkoljátok a híreket, fullba leleplezték a SeriesX-et és a DF-nek is odaadták analizálásra.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1967) VTom válasza ImACeltic (#1966) üzenetére


VTom
veterán

Link?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1968) gyuromoj válasza VTom (#1967) üzenetére


gyuromoj
veterán

(#1969) l.skywalker válasza VTom (#1967) üzenetére


l.skywalker
félisten

Sok dolog kiderült az új konzolról:
https://press-start.com.au/news/xbox/2020/03/16/xbox-series-x-full-specs-revealed-including-internal-storage-propriety-storage-expansion-and-backwards-compatibility/
CPU: 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
GPU: 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
Die Size: 360.45 mm2
Process: 7nm Enhanced
Memory: 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
Memory Bandwidth: 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
Internal Storage: 1 TB Custom NVME SSD
I/O Throughput: 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)
Expandable Storage: 1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
External Storage: USB 3.2 External HDD Support
Optical Drive: 4K UHD Blu-Ray Drive
Performance Target: 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS


Betöltési idő demója: https://youtu.be/0eBaPS3uj-A

Hivatalos oldal: https://news.xbox.com/en-us/2020/03/16/xbox-series-x-tech/

DF YT videók:
https://www.youtube.com/watch?v=4cmclCjS5jg&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=qcY4nRHapmE&feature=youtu.be

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1970) VTom válasza gyuromoj (#1968) üzenetére


VTom
veterán

Köszi.
Nekem ez még elég száraz, de ígérnek sokkal több infót, videot.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1971) hombre[EU] válasza l.skywalker (#1969) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem tudom a videót most megnézni,de a DF nem suggalta az árát,saccperkábé?

Life, Uh, Finds A Way

(#1972) Scholes9 válasza 3L1T3 (#1962) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Abszolút így vagyok én is vele :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1973) Wesder


Wesder
félisten

Viszont így hogy megvolt a full reveal, mostmàr a Sony is lépni fog remélem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1974) hombre[EU] válasza Wesder (#1973) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ja,június végén :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1975) AxBattler válasza l.skywalker (#1969) üzenetére


AxBattler
félisten

Troll!

;] :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1976) crue


crue
őstag

De sokan eltévesztettétek a topikot. Ha egy kicsit is érdekelne az új xbox, akkor megnézném az új xbox topikban (gondolom van ilyen, nem tudom, nem érdekel). És gondolom mindenki más is tud onnan tájékozódni.

(#1977) 3L1T3 válasza crue (#1976) üzenetére


3L1T3
addikt

Ennyire ne legyünk már ellenségesek. Mivel mind a két topic az újgenerációs konzolokról szól, elengedhetettlen az átfedés. :U Bár gondolom az ilyen mentalitás okozza azt ami a Horizon Zero Dawn PC-s bejelentésénél is volt! :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1978) Wesder válasza 3L1T3 (#1977) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt igen... Mondjuk màr csak azért is érdemes lenne megnézni, mert képet kaphat arról, hogy a Sony is kb hasonló géppel készül.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1979) l.skywalker válasza crue (#1976) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mi sokat beszélgetünk mindkét konzolról, mert minket érdekel. Ha már javaslatokat adunk egymásnak, ott a görgő ez egered közepén, kevesebb erőforrást igényel a használata, mint másik topikra kattintani. Élj vele. De ha már fórumnácit játszunk, legalább sokan OFF-ba raktuk a hsz-einket, te még arra sem voltál képes.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1980) 3L1T3 válasza Wesder (#1978) üzenetére


3L1T3
addikt

Persze pont ez a lényege.
Viszont azt tegyük hozzá, hogy az MS még mindig November-Decembert azaz az idei évet célozta meg. Látva azt, hogy a gép ilyen szintű demozásra (értsd influencerkedésre kész :D de hülye szó) azt jelenti, hogy jól állnak a gép fejlesztésével és annak a gyártásba küldésével is.

Kíváncsi vagyok, hogy ez után a SONY milyen reveal-t fog a PS5-ről mutatni.

Amennyiben 3 hónapon belül nem tudnak hasonló szintű bemutatót tartani akkor félő, hogy a

Xbox Series X - 2020.November
PlayStation 5 - 2021. Március

SPEKULÁCIÓ!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1981) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Szerintem a Sony arra vár, hogy kész legyenek a stúdiók egy olyan prezentációra, amin nem csak a PS5 teljes részleteit mutathatják be, hanem a felturbózott PS4-es játékokat, valamint a jövőbeli PS5 exkluzív játékokról is tudjanak rövid teasereket mutatni.

Mekkorát ütne egy olyan teaser amiben a Pókember az Insomniac Suit-ban ráugrik egy ray-tracing-el tükröződő felhőkarcolóra, majd egy pár pillanatos fekete képes vágás után ott vigyorogna a ray-tracelt tükröződésben Venom.......

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1982) l.skywalker válasza ImACeltic (#1981) üzenetére


l.skywalker
félisten

Így, hogy a fizikai event-eket teljesen el kellett hagyni szerintem nagyon ütős reveal show-kat lehet rittyenteni és a Sony-nak megvan mindene hozzá. És komolyan mondom, lehet akár X alakú is a PS5 ( ;] ) akkor is jó lesz. És az új funkciók és az MS gépe jó környezetet teremt majd.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1983) hombre[EU] válasza ImACeltic (#1981) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem tudom,de ha Cerny helyett Pewdiepie fogja elmagyarázni akkor kihúzom a netkábelt :DDD
csak vicc volt, a DF hiteles emberkék,jó választás és úgy értettem,hogy egy komplett sorozatot (series :-) ) szánnak neki

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1984) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Twitteren láttam, hogy egy emberke pontosan eltalálta a SeriesX bizonyos paramétereit, valamint azt is írta, hogy a PS5 13 TF-os lesz. Reméljük bejön ez is.

[link]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1985) NyMRooD válasza crue (#1976) üzenetére


NyMRooD
őstag

A te hozzászólásod sokkal zavaróbb, mivel semmi értelme a fanboykodásnak sem itt sem más topikokban és abszolút nem érdekel senkit (legalább is az xsx speci biztos, hogy érdekesebb mindenkinek). Egyébként még nem volt ps5 teljes reveal, így igen is van keresnivalója itt a XsX-nek, mivel lehet tudni, hogy hasonló tudásra számíthatunk (egyébként XsX topikban is voltak ps5 hírek, de ott a tiedhez hasonló színvonalú megnyilvánulás nem volt).

l.skywalker Köszi a megosztást.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1986) hombre[EU] válasza ImACeltic (#1984) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Hát ez a 7nanós AMD soc valami csoda :D benne van a pakliban

Life, Uh, Finds A Way

(#1987) NyMRooD válasza ImACeltic (#1984) üzenetére


NyMRooD
őstag

Volt valami githubos szivárgás, az is eltalálta az xsx-et, viszont ott ps5 "csak" 9 TF volt. Nekem megfelel mind a két verzió, mert nagy előrelépés mind a kettő és nem lenne végzetes a lemaradás sem, inkább más hiányosságokra koncentráljanak mint BC, psnow -> gamepass szerűsítése és hűtés hangja (és mint tudjuk ezekre fognak is).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1988) Tegla80 válasza NyMRooD (#1987) üzenetére


Tegla80
addikt

9 es 13 a buvos szamok..... most mar tudjak melyiket kell megmutatni/gyartani. :DDD
[link]
(szerk: Link,javitva)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#1989) Wesder válasza Tegla80 (#1988) üzenetére


Wesder
félisten

Rossz a link, vagy törölt videó.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1990) FollowTheORI válasza l.skywalker (#1969) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes ez a memória szegmentáció... ez alapján van egy sejtésem a PS5-ön nem lesz ilyen "kétsebességes" memória és az MS megint picit megszívatta magát ezzel az "trükközéssel". :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1991) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

És valszeg az órajelek is teljesen máshogy alakulnak majd, azt se zárnám ki, ha Sony esetén lenne boost órajel... + van egy érzésem a Sony a hűtésen megint spórolni fog és az nem lesz olyan jó, mint ez.
Persze utóbbi esetén nem bánnám ha nem lenne igazam :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1992) Wesder válasza FollowTheORI (#1991) üzenetére


Wesder
félisten

Àllítólag dràga lesz a hűtése a PS5-nek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1993) melega válasza FollowTheORI (#1990) üzenetére


melega
őstag

Hónapokra bezárnak a konzolboltok úgyhogy 2021 előtt nem valószínű, hogy lesz ps 5.

(#1994) Def26 válasza Wesder (#1992) üzenetére


Def26
félisten

ezt hol olvastad? Milyen lesz a hűtése? Van valami konkrétum?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1995) Wesder válasza Def26 (#1994) üzenetére


Wesder
félisten

1-2 hónapja volt valami hír hogy àllítólag a szokvànyosnàl dràgàbb lesz a hűtés gyàrtàsa. Gondolom rendes pasztàt kap, hogy ne nekem kelljen otthon cserélni. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1996) tboy93 válasza Wesder (#1995) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szokvanyosnal dragabb lesz, ertsd az 5 centes paszta helyett 10 centes paszta kerul ra ;]

(#1997) Kendek válasza tboy93 (#1996) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Arról volt szó, hogy a PS4 esetében az egész hűtőrendszer kevesebb mint egy dollárba kerül, nyilván tömeggyártásban. Költségeit tekintve ez az érték a PS5 esetén arányaiban jóval magasabb lesz, de, hogy ez fizikailag miben fog megnyilvánulni, azt még nem részletezték. A hatékonyság mellett remélhetőleg a zajszint alacsony tartásában is sokat fog segíteni.

<-ƘƘ->

(#1998) 3L1T3 válasza melega (#1993) üzenetére


3L1T3
addikt

Egyelőre senki nem zár be, ne akarj álhíreket terjeszteni. ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1999) Wesder válasza Kendek (#1997) üzenetére


Wesder
félisten

Tehàt 2$-os hűtése lesz. Az màr több, mint 100%-os plusz. :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2000) Tegla80 válasza 3L1T3 (#1998) üzenetére


Tegla80
addikt

snowrunner elorendeles nem lesz?
kerestem a listaban,de nincs aprilis 28-ra irva ,pedig elvileg akkor jon.

Sony® & PlayStation®

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.