Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125301) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

The Callisto Protocol pár óra után észrevételek:
- A játék jó.
- Mint akcióhorror egyenesen kimagasló, Dead Space, Resident Evil 2 mögött közvetlen.
- A beállítási lehetőségek száma példaértékű, idén talán ez a legjobban testreszabható játék.
- A külcsín szerintem korrekt, nem rengeti meg az iparágat, de jó ránézni, jók a fény, árnyékok, erős az atmoszféra.
- Az animációk minősége egész széles skálán mozog, vannak legjobbakat idéző és mellé egészen gagyi dolgok, viszont szerintem ezek egy része talán patchelve lesz, lip sync pl. egyértelműen hibás pár helyen.
- Cserébe a szinkron kimagasló.
- A HUD nélküliség itt a legjobb minden hasonló megoldást alkalmazó játék közül.
- Vannak nagyon ötletes megoldások a játékban, pl. guggolásnál a perspektíva váltás, közelharc-rendszer.
- Elképesztő mennyiségű asset állománnyal dolgozhattak a Striking Distance-nél, teljesen mások a statikus tárgyak az elsősegélyen, mint pl. a celláknál, viszont a dizájn egységes, láthatóan az volt a cél, hogy hihetőek legyenek a helyszínek.
- Hihetetlen jók a zenék és hangok.
- Láthatóan igyekeztek egyensúlyozni a Dead Space szellemisége és újszerűség közt, egyértelműen érzékelhető a kötődés, de ha az ember játszik vele, akkor érezni, hogy ez azért nem egy Dead Space.
- Josh Duhamel <3.

Végezetül egyetlen gondolat a tesztekkel kapcsolatban. Rászántam egy órát, elolvasgattam párat és a következőt tudtam leszűrni: olyan emberek véleményén vitatkoztok, akik közül többen nem is játszottak vagy ezzel a játékkal vagy a Dead Space-szel, vagy ha játszottak is, akkor olyan felületesen, hogy nem érdemes adni a véleményükre. Aki azt írja, hogy a Callisto játékmenete DS copy annak az irománya kapásból offos.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#125302) Mephike válasza proly01 (#125300) üzenetére


Mephike
senior tag

Engem nem a grafika, és nem is a csőjáték mód aggaszt, de azért az a 10-12 óra játékidő azért valljuk be nem túl sok. De cáfoljatok meg ha több, de több helyen is ennyit írtak.

(#125303) Bad Pritt válasza Mephike (#125302) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Dead Space 1-2 is ilyen hosszú, Resi 2 Remake-nél egy Claire meg egy Leon végigjátszás szintén. Alien Isolation HLTB szerint 18 óra, de nekem pl. az is 15 alatt megvolt anno.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#125304) Elderath válasza Mephike (#125302) üzenetére


Elderath
őstag

Nekem csömöröm van a sok open world fostól úgyhogy csőjáték jöhet dögivel főleg ha survival horror

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#125305) #62435328 válasza Mephike (#125302) üzenetére


#62435328
törölt tag

Most nyílván megköveztek, de számomra ezek a GOW, meg Last of us 2, 40+ óráival az összes f@szom tele volt!
Szerintem sem a storyban, sem a játékmenetben nem volt ennyi játékidő. Rengeteg volt az unalmas, elnyújtott rész, szóval nem azt mondom, hohy 10 óra elég, de néha a kevesebb több.

(#125306) s7evcsenko válasza #62435328 (#125305) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kődobálós szmájli ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#125307) Bencus88 válasza #62435328 (#125305) üzenetére


Bencus88
nagyúr

30 óránál vagyok gowba, és kb szemvedek. Mikor elindítom beszippant picit, de alig várom hogy vége legyen. A másik meg egy csatát nem tudok letolni úgy, hogy ne keljen olvasgatnom. Mintha egy feliratos filmet néznék sokszor azt érzem annyi dumálás van benne. De maga a tájban sem tudok gyönyörködni, mert valamelyik állandóan pofázik😅 számonra is sokkal élvezwtesebb egy 10-15 órás game

(#125308) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Tudnatok segiteni? Van a gepen egy PS plus account meg a tobbi. Eddig gond nelkul mentek a jatekok, de most az Assassin’s Creed-en lakat lett, es azt irja hogy lejart a subscription. Restore licence meg volt, ugyanaz. Valami otlet? Termeszetesen nem a fo accon szeretnenk jatszani

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#125309) S e t h válasza Bencus88 (#125307) üzenetére


S e t h
nagyúr

Még jó hogy a Witcher olyan rövid. :DDD

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#125310) F-ECT$ válasza Remi1234 (#125308) üzenetére


F-ECT$
titán

Melyik AC-n?

Dive ever, work never.

(#125311) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Tőlem is egy kis vélemény a Callisto protocolról ha érdekel valakit. (kb 2 óra alapján)

Vállalom hogy én vagyok az igénytelen állat, (vagy az online sajtó a túl hisztis...) de ez a játék szerintem k*rva jó. Nekem a harcrendszer is tetszik, tök jó hogy végre nem csak annyit kell csinálni a dodgehoz hogy nyomj 1 gombot aztán az jó lesz neked. A grafika rohadt szép, 30 fps-es módban nyomom, ehhez tökéletesen elég, nagyon lassú a játékmenet. Hogy lineáris? (ezt fikázták még sokan) az. nagyon is. A dead space sem épp 1 open world cím volt... Aki az utóbb említett sorozatot szerette (jelen, erősen a toplistás nálam) az ezt is imádni fogja, ne hallgasson a fanyalgókra.

[ Szerkesztve ]

(#125312) Remi1234 válasza F-ECT$ (#125310) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Valhalla.. Elvileg dec 20 a removal nem?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#125313) Bencus88 válasza S e t h (#125309) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szerintem azzal is ez volt a bajom, és azért jutottam csak 40 óráig, de gowba valami rekord sok duma van

(#125314) heihachi válasza Maxtreme (#125311) üzenetére


heihachi
addikt

igen, mert most tartani kell az egyik iranyba a kart es tadam, auto dodge :D meg az irany is mindegy

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#125315) zozika84 válasza Elderath (#125296) üzenetére


zozika84
őstag

Nem véletlenül küldött oda embereket a Sony ;]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#125316) Sliderxy válasza Bad Pritt (#125301) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Pár óra után csak megerősíteni tudom amit írtál.
Engem lenyűgözött a látványvilága. A karakterek arcmimikája is rohadt jó. Dead Space grafikához hasonlítani nagyon kemény túlzás, eltelt 14 év, ami brutálisan meg is látszik. A hangok marha jók, de azt hiszem tőlem elég is ennyi, leírtál mindent amit kell, megyek is játszani. :D

(#125317) pr0bi válasza Bad Pritt (#125301) üzenetére


pr0bi
senior tag

Thx mindenkinek a Callisto összefoglalókat, úgy látom ez se kerülte el a sorsát és szokás szerint ahol tud mindenki beleáll egy kicsit, teljesen alaptalanul.

(#125318) Frod válasza Bad Pritt (#125301) üzenetére


Frod
addikt

Köszi a beszámolót! :R
Téli szünetre behúzom majd.

Do you see the white shadow?

(#125319) F-ECT$ válasza Remi1234 (#125312) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is 20-a rémlik, szóval itt más lehet a háttérben.

Dive ever, work never.

(#125320) NomAd_82 válasza Bad Pritt (#125301) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Végre, köszi, valami ilyesmire vártam. :)
Egy olyan véleményére, aki játszott is a játékkal és nem a nethuszár, youtuber kategóriát erősíti, nekem ezek hiteltelenek.
Rengetegen annyi hülyeséget tudnak összehozni, hogy csak lesek.
Jó játékot, jövő héten csatlakozok én is.
Biztos vagyok benne, hogy a srácok mindent beleadnak, hogy javítsák a gammát.

(#125321) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Tegnap este majd 61 óra után meg lett a GOW Ragnarök platina. :DD Kellemes nézelődős tempóban játszottam végig. Gná maradt a legvégére vele szívtam a legtöbbet, végül valami csoda folytán sikerült lenyomni. :DDD Bár negyed annyi idő nem volt mint Sigrun, de ez a jóval erősebb gearnek is köszönhető. Nekem nagyon tetszett végig a játék. Külön tetszett, hogy a farmolás is gyakorlatilag egy mellékküldetés szálon futott így nem volt azaz unalmas Ivaldi féle 600x végig menni ugyan azon. Most egy kicsit üres érzésem van. :Y Lehet elkezdem a Valhallát, amíg még benne van extrában :U

(#125322) F-ECT$ válasza EasyLife (#125321) üzenetére


F-ECT$
titán

Arra már csak bő két heted van, csücskös lesz.

Dive ever, work never.

(#125323) Lefty válasza Bencus88 (#125307) üzenetére


Lefty
addikt

Picit hasonloan erzek en is, akarmilyen jo is alapvetoen. Szerintem nagyon ovatos a folytatas, alig mertek ujitani valamit, ami az elso reszben bevalt az ugy maradt, es ez eleg sok minden. Ami meg igy a vege fele kicsit idegesit - bar nem tudom mennyire jarok a vege fele, nem neztem guide-ot - az a sok ujrahasznositott helyszin, megyunk vegig ugyanazon ujra, ahol a jatek elso feleben kb. masik tarssal. Ugyanazok az enemyk is, alig van ott is valtozatossag.

(#125324) raziel01 válasza EasyLife (#125321) üzenetére


raziel01
veterán

Valhallán max a főszálon tudsz végigrohanni ennyi idő alatt már.

(#125325) zozika84 válasza Lefty (#125323) üzenetére


zozika84
őstag

Valóban. Jó kis játék, de tuti nem 10/10 ahogy azt a felsz*pó média sugallta :(. Nekem az 1 jobban tetszik eddig. Kb a felénél szüneteltettem, és jön a Callisto :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#125326) raziel01 válasza Lefty (#125323) üzenetére


raziel01
veterán

Ha meg nagyon más lenne a folytatás akkor meg az lenne, hogy nem ezt szoktuk meg, ez nem passzol bele stb.
Én elvagyok vele, nem unom, nekem például bejön, hogy hajókázva mesélgetik a történeteket bár az is igaz, hogy kb napi 2 órát tudok rászánni a játékra.

(#125327) Willhunting válasza pr0bi (#125317) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Nem alaptalanul, csak PS5-ön fut megfelelően. PC-n pl játszhatatlan, elég a Steam értékelésekre ránézni. Erről csakis a kiadó tehet. Gondolom nagy volt a nyomás hogy időben megjelenhessen. Nyílván mindent is kipatchelnek majd, na de na... Ez a Gotham Knights után már gyászos a játék iparra tekintve.
Nem magát a játékot minősítem, az optimalizációtól eltekintve nagyon minőségi munka lett a látottak alapján.

(#125328) erahurka válasza Mephike (#125302) üzenetére


erahurka
félisten

Max az árához képest rövid alapvetően nincs baj egy 10-12 órás sztorival. Sőt, több ilyen kéne. Csak nem 25,000 forintért.

(#125329) Bad Pritt válasza heihachi (#125314) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az irány nem mindegy amúgy és csak az elején auto dodge, ha jönnek masszívabb jószágok hosszabb kombókkal akkor azért már figyelni kell a védekezés-támadás ütemét is. Bőven technikásabb rendszer, mint egy sima egygombos dodge counter.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#125330) Lefty válasza raziel01 (#125326) üzenetére


Lefty
addikt

Jo neked, nekem napi max 1 vagy fel ora. :)

(#125331) Szabi®


Szabi®
addikt

Ez a Terminator: Resistance nagyon gázos Ps5-ön ? Videók alapján . . . hát nem tudom.

(#125332) Wolfy33 válasza EasyLife (#125321) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Akkor siess, tegnap végeztem ki az összes küldetést és a tegnap előtt jött új küldetés is, ami kicsit összeköti a jövőre érkezővel. 216 óra volt. :)

(#125333) Kendek válasza Lefty (#125330) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A fél órára azt mondom, hogy kevés. Néha egy-egy ellenfél legyőzésére sem elég ennyi idő. :D

<-ƘƘ->

(#125334) S e t h válasza Mephike (#125302) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az egyik általam preferált teszter is hasonlón morfondírozott. Ő kapott ingyen kódot és beismerte, hogy így neki bejött a játék, viszont szerinte elfogadható érv, ha vki 10-12 óráért nem akar 60-70 dollárt kipengetni, főleg 70-80% közötti játékért.

Ugyanakkor - ez már az én véleményem - egy szigorúan horror játékból 10-12 óra is elég tud lenni. Nem lehet konstansan fenntartani a feszültséget, ha a usernek lehetősége lenne mindenfelé kolbászolni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#125335) heihachi válasza Bad Pritt (#125329) üzenetére


heihachi
addikt

Az irany annyiban nem mindegy, hogy a dodge iranyat valtogatni kell, nem lehet ketszer ugyan arra dodgeolni, de ennyi, jobbrol jovo attackot dodgeolhatsz jobbra is balra is, teljesen mindegy. Az idozitest kell csak eltalalni.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#125336) Frod


Frod
addikt

Aki tolja a Callisto-t tudna mondani pár szót erről "beta path" rendszerről, spoiler nélkül?
Van lehetőség néhol utat választani és ezáltal lehet értelme újra játszani vagy miként oldották ezt meg?

Do you see the white shadow?

(#125337) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Nfs Unboundról vannak már értékelések?
Bár a trialt kipróbáltam és nekem baromira tetszik, kiváncsi vagyok h hány %-on áll, mások szerint is jó lett-e :D

(#125338) F-ECT$ válasza cross56 (#125337) üzenetére


F-ECT$
titán

70-80%.

Dive ever, work never.

(#125339) erahurka válasza F-ECT$ (#125338) üzenetére


erahurka
félisten

Tehát rémes lett ;]

(#125340) cross56 válasza erahurka (#125339) üzenetére


cross56
senior tag

Akkor csak én voltam kiéhezve már valami autós játékra, és azért gondolom jónak ;]

(#125341) Mezcal válasza cross56 (#125340) üzenetére


Mezcal
addikt

Szerintem jó, de nekem már a Heat is az volt, ez meg még jobb. 60 fps ekkora városban, az baromira adja. Plusz pontra menő versenyek, ami a Heat egyik hiányossága volt.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#125342) Krisz0418


Krisz0418
őstag

A hetvege folyaman megyek a ps-ert.
ezzel a monitorral erek akkor valamit? (120hz-et csak series x-nel irja)
felejtsem el akkor a 120at?

[link]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#125343) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Már a CFI-1216A változatot szállítja mindenkinek a konzolvilág (lemezes). Most gyakorlatilag sehol nincs több hetes várólista? Ha rendelsz azonnal kapható?

(#125344) Kendek válasza Krisz0418 (#125342) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Garancia ugyan nincs rá, de elvileg mennie kell a 120 Hz-nek is, viszont csak megfelelő beállítások és bizonyos játékok esetén, amik ezt támogatják. A monitoron tiltsd le a G-SYNC-et (illetve minden VRR funkciót), majd nyomass a konzolon egy Beállítások > Képernyő és videó > 1440p kimenet tesztelése opciót.
Előfordulhat, hogy csak 1080p mellett lesz 120 Hz, csak SDR-ben fog menni, vagy rosszabb esetben csak a 60 Hz lesz elérhető.

<-ƘƘ->

(#125345) proly01 válasza Frod (#125336) üzenetére


proly01
őstag

Én a youtube-os walkthrough-t alapján a játék majdnem pont felénél járok (picit tovább és nem 2,5 óra alatt hanem kb 7) ,de egyetlen egy alkalommal sem állított eddig a játék választás vagy út választás elé. Vannak alternatív útvonalak, zárt ajtók amiket megkerülve be tudsz jutni a szobába loot-ért,de összességében ennyi.Persze ettől nincs kizárva hogy a későbbiekben lesz,csak jelen állás szerint ez a tapasztalatom.

....Pr:)ly....

(#125346) Kendek válasza HaZsolt (#125343) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amelyik csomagnál készleten jelzés van kiírva, az raktáron van és így tudják azonnal adni. De ha olyat rendelsz aminél az van feltüntetve, hogy szállítás alatt, azt nem fogják tudni odaadni, vagyis minimum várni kell rá. Valószínűleg más boltoknál is hasonló a helyzet.

<-ƘƘ->

(#125347) buherton válasza HaZsolt (#125343) üzenetére


buherton
őstag

Utána olvastam a változatoknak. Ez eddig a legjobb konstrukció. Kisebb csíkszélessség -> kb 10%-al kisebb fogyasztást eredményez. Ráadásul voltak az első verzióval alaplaphibák, amiket szerintem szintén javítottak.

Az Alzánál vettük a BF környékén és két napon belül átvehető volt a Ragnarök-ös bundle. A KV-nál is legutóbb, több mint 10 FIFA-s bundle volt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#125348) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok kis segítséget szeretnék kérni.Visszaállítottam a gyári állapotba a ps4 prot de mikor most újra bekapcsoltam a profilom mindig ott van.Hogy tudom a profilomat törölni teljesen?Eladás miatt.Köszönöm

(#125349) Kendek válasza Bazsi747 (#125348) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez itt a PS5 topik... De Beállítások > Inicializálás > A PS4 inicializálása opciót kell választanod, és elég lesz egy gyors inicializálás is.

<-ƘƘ->

(#125350) Bazsi747 válasza Kendek (#125349) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Elnézést és köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.