Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#119601) Peace válasza VTom (#119600) üzenetére


Peace
nagyúr

Gondolom úgy értették, hogy 60 FPS mellett sem lett csúnyára butítva a látvány. :)

(#119602) tboy93 válasza Elderath (#119580) üzenetére


tboy93
nagyúr

Honnan az infó?

(#119603) Frod válasza Elderath (#119580) üzenetére


Frod
addikt

Ez annyira nonszensz, hogy tegnap este óta sem tudok mit mondani rá.
Viszont legalább kifogynak lassan azokból a címekből, amiket fel tudnak így húzni új kiadásra, és talán látunk új ötleteket is. (vagy egy Order 1867et...)

Do you see the white shadow?

(#119604) tboy93 válasza Frod (#119603) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dehogy, PS4-re még ott az infamous, de jöhet az uc 1-2-3 re-remaster is, days gone, god of war stb stb :K Ezekkel kihúzzuk PS6-ig, aztán jöhetnek a re-re-remasterek ;]

[ Szerkesztve ]

(#119605) Atomgeszi válasza Peace (#119601) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen.

A 60 fps meg annyira alap, hogy 30 fps-es játékot nem is játszok inkább már. :( Kifolyik a szemem.

(#119606) zozika84 válasza Frod (#119603) üzenetére


zozika84
őstag

Hidd el sosem fogynak ki. Amíg nyálcsorgatva veszik az emberek ezeket az izéket akár teljes áron is, addig bőven találni fognak hozzá alapanyagot

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#119607) tboy93 válasza Atomgeszi (#119605) üzenetére


tboy93
nagyúr

NFS Heat 30 fps, most nyomtam, fel se tűnt.

(#119608) ProEvoFan válasza zozika84 (#119606) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Last of Us part 1 eladási eredményeket sehol nem látok.
A psnprofils.com-on látom a regisztrált emberekből mennyien tolják Ebből kiindulva talán elmondható, hogy teljesen átlagosan fogyott a játék, semmi kiemelkedő.

(#119609) Frod válasza tboy93 (#119604) üzenetére


Frod
addikt

Days Gone meg GoW már ki lett adva pc-re - igaz a HZD is, szóval ezen a ponton valóban nem tudom követni a vezérhangyájukat, hogy ennek mi értelme van. :D
Úgy tűnik azokhoz a brandekhez nyúlnak, amikben látnak potenciált, és több részesek - ugye ezért a mantra a "közelebb hozni az első részt a folytatáshoz".
Ebből kiindulva a Days Gone kiesik, mert nekik bukta, ellenben a GoW-ot és a Tsushimát simán kiadhatják még egyszer. :U

Do you see the white shadow?

(#119610) zozika84 válasza ProEvoFan (#119608) üzenetére


zozika84
őstag

Az átlagos nekik már elég is ahhoz, hogy igazolást nyerjen, hogy ez az irány fenntartható és profitábilis :K

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#119611) Atomgeszi válasza tboy93 (#119607) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt nem néztem, de a 30 és 60 fps közötti különbség még páromnak is feltűnik, pedig ő aztán azt se tudja, hogy melyik mit jelent. :D

(#119612) tboy93 válasza Frod (#119609) üzenetére


tboy93
nagyúr

GoW-ot majd akkor ha ne adj isten jön még egy GoW PS5-re, az elött, hype keltésnek :K

(#119613) Deck válasza Atomgeszi (#119611) üzenetére


Deck
titán

Igen, ilyenkor ők annyit látnak, hogy sima a kép vs akad a kép. :D

PS5

(#119614) Peace válasza Atomgeszi (#119605) üzenetére


Peace
nagyúr

30 FPS-est semmi pénzért!!! ;) Múlt héten meg olyan esett meg velem, hogy indítom a Siege-et PC-n és toljuk neki. Egyből látom, hogy valami nem kerek. Iszonyatosan fo*ul futott. Mondom meccs után gyors ránézek. Átállította magát a gyökér patch után 4k@60-ra 1440@120-ról. :U A 30 az ennél is nagyobb megrázkódtatás. Annó a Miles Morales-nél kikapcsoltam a 30 FPS RT módot a PS5 vásárlás után nem sokkal. Azonnal lőttem is vissza 60-ra, azóta se futott semmi ilyen módban a masinán.

(#119615) floatr válasza tboy93 (#119607) üzenetére


floatr
veterán

Ne hülyéskedj, versenyzős játék 30fpssel, és nem tűnik fel...?

(#119616) tboy93 válasza floatr (#119615) üzenetére


tboy93
nagyúr

teljesen élvezhető volt, nem zavart

pedig ha van rá lehetőség mindig a perf módot választom a quality helyett

[ Szerkesztve ]

(#119617) Mezcal válasza tboy93 (#119607) üzenetére


Mezcal
addikt

Heatben is érezni, hogy 30 fps, de a MB miatt nehezebben észlelhető.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#119618) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Hétvégén meglett a 100. platinám az AC Valhalla-val. :))
Csupán 180 óra volt...brutálisan nagy ez a játék. A három kiegészítő szerencsére még visszavan, amit egy cseppet sem bánok. :)

(#119619) KaitouP válasza sting2 (#119563) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Oké, remélem már jobban érzed magad. :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119620) Mephike


Mephike
senior tag

Az októberben érkező játékokról várhatóan szerdán lesz infónk?

(#119621) Nayrobi válasza Mephike (#119620) üzenetére


Nayrobi
őstag

Jövő szerdán, ha visszatérnek a régi menetrendhez

(#119622) Mephike válasza Nayrobi (#119621) üzenetére


Mephike
senior tag

Köszi a választ! :R

(#119623) KaitouP válasza Adee_91 (#119576) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nagyon szépen köszönöm! :R Kontrollerrel, igen. :) Nem mostanában volt már, de egy-két órát biztosan gyakoroltam, amíg megtapasztaltam a járgány tulajdonságait, hogy hol vannak a vizes foltok a pályán és hogyan megy a száraz ív. Onnantól kezdve próbálkozásról próbálkozásra csipegettem le a tizedeket, mígnem meglett az arany. Ezzel elégedett is voltam, aztán ProEvoFan kolléga segítséget kért tőlem, és csináltam neki egy újabb kört (ezt látod a videón), akkor megvertem a saját rekordomat. :D

Meglesz az, gyakorolj, tapasztalj, próbálj a határon autózni amennyire csak tudsz. :K

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119624) KaitouP válasza Steady74 (#119583) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Köszönöm! :R
Az eredeti kérdésre visszatérnék viszont pusztán érdeklődés jelleggel, hogy láttad-e ezt a szitálós jelenséget, amit említettél?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119625) krx21 válasza tboy93 (#119616) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy Te másodpercenként 30x pislogsz és azért nem zavar... ;] :DDD

(#119626) Steady74 válasza KaitouP (#119624) üzenetére


Steady74
addikt

igen, megvolt, de nem az pontosan amit én szoktam látni :) jelenleg egy tizenmft+ kertfelújításban vagyok nyakig benne, lassan vége, így vagy 3 hónapja nem ültem gép elé, de amint lesz lehetőségem megnézem, és feltöltöm, ha sikerül levideózni.

(#119627) VTom válasza Peace (#119601) üzenetére


VTom
veterán

Durva lett volna, ha a PS4 Pro-nál 4x erősebb PS5-nél butítani kellett volna fps duplázás mellett :D Legalábbisúgy emlékszem anno ilyen számokat emlegettek.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#119628) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Az alza nem szarozik... gyári bundle mellé is még vetetnének plusz játékot és csak úgy vehetsz gépet.... (csak gépes előrendelés)
És ráadásul a GT7-et ott vettem meg lemezesen hónapokkal ezelőtt... ja és már egy hete le is mondtam az egészet a francba... ezek nem normálisak... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#119629) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Kona II: Brume - Announcement Trailer

ZX Spectrum - Commodore 64

(#119630) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

WILD HEARTS | 7 Minutes of Gameplay
Magyar idő szerint október 5. 16:00

ZX Spectrum - Commodore 64

(#119631) JanR válasza ρσгτσ (#119629) üzenetére


JanR
addikt

Fuuu, nekem az első rész nagyon bejött. Remélem ez lesz annyira jó!

(#119632) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Dead Space Official Gameplay Trailer
Holnap.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#119633) tboy93 válasza ProEvoFan (#119618) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hu, gratula. Nem semmi :))

(#119634) zkxdn válasza ρσгτσ (#119632) üzenetére


zkxdn
őstag

:C :C :C

(#119636) sting2 válasza ProEvoFan (#119618) üzenetére


sting2
addikt

Láttam, hogy " éjtnappalátéve" csak ez ment.
Big UP!

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#119637) Bencus88 válasza ρσгτσ (#119632) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek

(#119638) floatr válasza tboy93 (#119616) üzenetére


floatr
veterán

Arra gondolok, hogy gyors mozgásnál nagyon feltűnő a különbség 30 és 60 között. Még 90 és 120 között is érezhető.
Én is végigtoltam az unchartedet 30-al, élvezhető volt, de nagyon feltűnő ott is.

(#119639) ImACeltic


ImACeltic
őstag

A Horizon Zero Dawn Remaster/Remake kapcsán - ami amúgy elvileg remaster lesz, legalábbis annyira biztos nem dolgozzák újra/át, mint a TLoU P1-et mert az tartana vagy 3-4 évig - elgondolkodtam azon, hogy mért nem kaphattak a játékosok egy upgrade lehetőséget a The Last of Us Part I esetében.

Ugye a játék teljes ára dobozosan 26K. Na most ha az itt anno sokak által leírt véleményét vesszük, akkor nagyjából 4-5K-t fizettek volna legtöbben ezért az upgrade-ért.

NADE, kiskapuveszély.

Ha egy full új játékos - aki még nem játszott a The Last of Us franchise-al - akarja most belevetni magát ebbe a játékba, akkor könnyedén, lófasz pénzért behúzza a The Last of Us Remastered-et 3-4K-ért, majd upgrade-el 4-5K-ért. Tehát megvan neki egy natív PS5 játék, a jelenlegi talán legjobb grafikával, all-time klasszikus sztorival, karakterekkel, stb 7-9K-ért.....

Azért na, a Sony sem hülye. Hiába kedveskedtek volna ezzel rengeteg meglévő játékosnak, ha rengeteg új játékosnak meg harmadáron odaadják a játékot. Nem jön ki a matek, bukó lenne az üzlet és ha a Sony bukó üzleteket csinálna, akkor most nem írnánk ide mert nem létezne ez a topik.

Szóval készüljetek fel, hogy a natív PS5 változatú Horizon Zero Dawn Remaster is jó eséllyel teljes áron fog érkezni. És véleményem szerint ez nem azért van mert "For the Payers.", hanem a fentebb elírtak miatt.

Mielőtt jönnétek azzal, hogy én úgyis megveszem day1 mert PS fanboy hülye vagyok, hozzáteszem, hogy mivel én a Forbidden West előtt kipörgettem harmadszor a Zero Dawn-t, akkor én ezt most nem fogom day1 megvenni, főleg ha mondjuk 1 éven belül jön a Remaster.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#119640) zozika84 válasza ImACeltic (#119639) üzenetére


zozika84
őstag

Teljes áron kenjék a hajukra és remélem bebuknak az eladások....

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#119641) Imilenni válasza ImACeltic (#119639) üzenetére


Imilenni
addikt

"Hiába kedveskedtek volna ezzel rengeteg meglévő játékosnak"


:C

"És véleményem szerint ez nem azért van mert "For the Payers."
De, pontosan azért.
Mi másért lenne?

Press "F" to pay respects.

(#119642) floatr válasza ImACeltic (#119639) üzenetére


floatr
veterán

Nem a ráfordítással arányos az ára, ahogy azt várná az ember. Persze a rajongókat nem zavarja a lehúzás sony módra.

(#119643) ImACeltic válasza Imilenni (#119641) üzenetére


ImACeltic
őstag

Úgy értem, hogy nem azért csinálják így mert pénzéhes zsidók, hanem mert így jön ki a matek. Profitosnak kell lenni mert csak így lehet egyre jobb játékokra adni a Hollywood-ot megszégyenítő pénzt. El kell adni a konzolokat. Mivel tudod eladni jobban, egy Tomb Raider-el vagy egy Uncharted-el? A Shadow of the Tomb Raider asszem 2 évvel újabb az U4-nél, mégsem jobb nála kb semmiben. Mert fizetünk a Sony-nak amikor kell. Ne fizessetek, aztán meglátjátok hova érkezünk pár év múlva vagy legkésőbb a következő generációban.

floatr

Ezt nehéz megmondani. Annyira nehéz, hogy itt azt írogattuk, hogy már nem kell rajzolgatni a concept artokat. Erre a Part I menüjében feloldhatóak mind a 2013-as, mind a 2022-es(!!!) concept artok....

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#119644) Bad Pritt válasza ImACeltic (#119639) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Több lehetőségük is lett volna, az szerintem teljesen alap, hogy nem teljes áron adják, hanem mondjuk 40-50 dollár között valahol, emellé mondjuk bundle-be csomagolni a Part 2-vel, sőt, akár DLC is lehetett volna a Part 2-höz és akkor esetleg felkeltik azon játékosok figyelmét, akik nem játszottak a második résszel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#119645) ImACeltic válasza Bad Pritt (#119644) üzenetére


ImACeltic
őstag

Bundle vagy dlc úgy, hogy a Part I nem fut azon a konzolon amin a Part II igen? Nem hinném, hogy ez jó megoldás.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#119646) keIdor válasza ImACeltic (#119639) üzenetére


keIdor
titán

Annyira értelmetlen egy 5 éves játékot megint kiadniuk. Ráadásul ez tényleg olyan, hogy a kutya nem kérte. Ott a 60 fps patch, kb. elmegy Remasternek.
Nekem nincs bajom a Remaster/Remake játékokkal, ha az RE2 vagy FF7 szintet képvisel. Vagy hogy Remastert is mondjak: ott a Mass Effect 1-2-3.
A Dead Space és RE4 Remake-et is várom, ezek régi játékok, jó lesz újra elmerülni bennük.

Tényleg nem értem. Egy Bloodborne Remake/Remaster sokkal nagyobbat menne, a 70€-t is elkérhetnék érte, mert senki nem sírna az ár miatt se. Amúgy egy KillZone 2-3 újrakiadásnak is sokkal nagyobb értelme lenne, mint ennek, amit csinálnak.

Nagyon nem jó irányba tart a Sony. Most már én is azt mondom. Gondolom a GoW 2018-at is újra kiadják majd 2023 végén, egy évvel a Ragnarök után. :W

Ezzel a HZD újrakiadásnak szerintem még development time szinten sincs értelme, mert senki nem kérte. Szerintem igény is minimális rá. Egyszerűen inkább Bloodborne vagy új IP-be szórják a pénzt és az időt. Vagy HFW DLC-be.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#119647) Bad Pritt válasza ImACeltic (#119645) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Destiny anno meglépte, meg tuti volt még más is, szóval nem lenne precedens nélküli eset. Bármi jobb megoldás, minthogy eladják egy 9 éves játék felújítását teljes áron úgy, hogy egy korábbi felújítás már amúgy is elérhető ezen a konzolon. Szerintem ez egyedülálló, még a GTA5-tel se lépett ilyet a Rockstar. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#119648) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Megváltoztatott háttér:

+

Valószínű a pletyka igaz lesz, és hamarosan jön az új NFS játék bejelentő előzetese.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#119649) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Bandai Namco: "Elden Ring is just the beginning"

"European CEO Arnaud Muller on the publisher’s growing Japan portfolio, IP creation, and staying platform-agnostic in the face of consolidation"

ZX Spectrum - Commodore 64

(#119650) .LnB válasza ρσгτσ (#119648) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valószínű, hogy most fognak a játék alá tenni egy értelmesebb fizikát, amikor ilyen anime effekteket pletykálnak vizuálisan nem?! ;]

Évek óta bízom benne, hogy ráeszmélnek az EA-nél, hogy irtózatosan komoly problémák vannak az irányítással és a fizikával. De nem. Ezeket ez nem érdekli.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.