Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#120451) Deck válasza ρσгτσ (#120449) üzenetére


Deck
titán

Vannak akik jól látnak és vannak akik nem :DDD
Remélem bukás lesz a játékuk konzolon.

PS5

(#120454) ProEvoFan válasza Deck (#120450) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mégegyszer mondom.
Nem csak álloképen szebb.
PCs viszonylatban leírva:
quality = high/very high beállítások
performance = medium grafikai beállítások
Kimondottan zavart az effekt nélüli látkép performance módban. Igen, mozgás közben, mikor lovagolok vagy pásztázom a környéket hajozás közben. Egy rakás effekt hiányzik... Sőt, még a páncélom is szebb quality módban.

[ Szerkesztve ]

(#120455) Gorgonka válasza #72042496 (#120433) üzenetére


Gorgonka
tag

így van. Szerintem ez mára már elfogadhatatlan. Legyen meg a lehetőség, persze. Aki akar, játszon 30 fps-en, de azoknak, akik PC-n is játszottak / játszanak, azoknak ez nem fog tetszeni. Teljesen jogosan.

VRR-ról jut eszembe. Nem lehet valahogy "visszatrükközni" a Returnalba a VRR-t? Nem találtam róla hivatalosan semmit, de valahol mintha azt olvastam volna, hogy letiltották vagy ilyesmi. Nagyon hiányzik...De nem leltem a neten semmit, bár tény, hogy nem is keresgéltem túl sokáig, hátha valaki tud valamit, amit én nem...

[ Szerkesztve ]

(#120456) Deck válasza ProEvoFan (#120454) üzenetére


Deck
titán

Képzeld el milyen szép lehetne ha választhatnád akár a 15fps-t is!

[ Szerkesztve ]

PS5

(#120457) ProEvoFan válasza Deck (#120456) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A különbség az, hogy a 30 fps még játszható, mint ahogy pl a ps4 érában is az volt, a 15fps meg nem...de rendben van, feladtam. :D
Pont ezért jó a választási lehetőség, amit elvárunk már kb minden "tripla A" játéknál.

(#120459) Capeta


Capeta
csendes tag

Ilyenkor mi van? :D

(#120460) fausto válasza ProEvoFan (#120457) üzenetére


fausto
addikt

Értsd már meg, NEM ÉLVEZHETED 30 FPS-sel a játékokat és nem láthatod folyamatosnak!! Nem érted!!?? 2022 van, ilyenkor már alap, hogy behánysz, ha valami beesik 60 FPS alá!4!négy! Hát vak vagy te?!?

(#120463) Bencus88


Bencus88
nagyúr

na mára is megvan a téma látom, ma se kell bejönnöm ide olvasgatni :DDD

(#120466) clubcore válasza onedroid (#120425) üzenetére


clubcore
csendes tag

Biztos hogy nem 150é fogjak már oda adni.De érdekelt volna hogy vett e át valaki régi digital rendelést mostanában és mennyiért.Mail jött nekem is ennyi idö alatt többször is ( utolsó 2022. szept. 27.) , hogy ha akarom cserélik a sima gép rendelést , bundle-ra mert az gyorsabb lesz.

üdv, Norbi

(#120468) erahurka válasza clubcore (#120466) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem a napokban törölte az Alza a lemezes 185k-s előrendelésem mert nem tudják beszerezni.

(#120472) fausto válasza Deck (#120467) üzenetére


fausto
addikt

Jaja, csak az a nevetséges, hogy ők már akkor viccet csináltak belelő, amikor te még boldogan nyomtad PS4-en 30 FPS-sel a játékokat, te meg csak azóta vagy 60FPS fetisiszta, mióta van PS5-öd :D
De nem is az a vicces, hogy mennyire rá vagy gyógyulva, hanem ahogy próbálod megmagyarázni, hogy másnak egyszerűen NEM TETSZHET egy játék 30 FPS-sel, mert LEHETETLENSÉG, hogy ne hányjon be tőle!!!

(#120473) floatr válasza Deck (#120467) üzenetére


floatr
veterán

Nem is értem ezt az egészet. 200 órát legalább beletoltam részenként az utolsó trilógiába, és kiverte a szemem a quality mód. Egy akciójátékban laggol minden...
Az originst inkább PC-n nyomtam végig, de ha a GK is képregény PS5-ön, akkor tuti nem fizetek többet érte, hogy konzolon legyen meg. Bár amúgy is rezeg a léc a várható tartalom miatt.

#120472 fausto
az a baj, hogy így a fejlesztők meg sem erőltetik magukat, hogy 60fpsre optimalizáljanak, ha a konzolosok ennyivel is beérik, és még tapsolnak is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#120474) zozika84 válasza Deck (#120467) üzenetére


zozika84
őstag

Itt nincsenek fanok, ezt már megtárgyaltuk párszor :DDD :DDD :DDD
Mindenesetre tényleg fura, hogy másoknak nem tűnik fel ez a "recegés" a 30 fps játékokban...
Mindenesetre ide élményeket járunk olvasni, így engedjük is el a témát :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#120475) Deck válasza fausto (#120472) üzenetére


Deck
titán

A PS4 idejében is volt már ez téma, sokunknak akkor se tetszett a dolog és 60fps játékokkal játszottunk akkor is. A Sony Exkluzív kivételei mások voltak, elviselhetőek. De ég és föld. Ha neked annyira jó a 30fps menj vissza PS4-re.
A 120fps-hez mit szólsz? Ha a 60-on ki vagy akadva... :U

PS5

(#120478) Jazz^


Jazz^
tag

Szerintem nem az gond, hogy önmagában a 30 fps játszható-e vagy sem. Hanem, hogy lassan 2023, majd' az összes új aaa játék rendelkezik legalább egy 60 fpst támogató performance móddal. Arról nem is beszélve, hogy nem ritkaság, ahol már 3 - 4 opciónk van a 40fps-től kezdve a 120ig, rt on/off dinamikus felbontással, stb.
És itt, miután kukázták a last gen fejlesztést, szabadultak fel erőforrások, technológiai oldalról is ott van a dinamikus felbontás, a vrr, az anyámtudja még mi és ráadásul a jól ismert unreal 4 engine alatt nem tudnak, akarnak egy performance módot betenni.... egy pergős akciójátékba. Érthetetlen.
Most én is visszamondtam a preordert és várok legalább egy DF elemzést, mert ha 30 fps mellett az egyenetlen frametime-okkal is szopni kell, akkor az úgy remek lesz:D

(#120479) erahurka válasza Jazz^ (#120478) üzenetére


erahurka
félisten

Azon szerintem senki sem vitázott hogy a GK esetében gáz az opció hiánya. Még én is írtam hogy olyan gagyi volt a trailerekben hogy ha ebből nem tudnak 60 fps-t varázsolni akkor felmondhat az egész brigád (vagy hát nyilván ez egy pénzügyi döntés, Zaslav kezei messze elérnek :DDD )

(#120480) fausto válasza Deck (#120475) üzenetére


fausto
addikt

De várjál, egy Sony ex 30 FPS miben más, mint egy multiplatformi 30 FPS? Azt hittem ez atomfizika, 30FPS=szarfoshányok, 60=azelvárhatóminimum. Akkor annyiban más a képlet, hogy 30FPS=szarfoshányok/KIVÉVE Sony?
Én nem a 60 FPS-en vagyok kiadva, hanem azokra az elitista "gamerekre", akik teszik az agyukat. Azt sem tagadom, hogy 60 FPS-ben folyamatosabb a játék, nem vagyok vak. De ezt a hisztit lerendezni, nem is azért, mert a Gotham csak 30 FPS, hanem azért, mert ProEvo meri élvezni az AC-t 30FPS-sel, több mint nevetséges.

(#120481) zozika84 válasza fausto (#120480) üzenetére


zozika84
őstag

Olvass utána, hogy miben más a 30fps párosítva egy konstans/normális frametime-al.... meg fogsz lepődni miben más a Sony 30 fps :U

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#120482) fausto válasza zozika84 (#120481) üzenetére


fausto
addikt

Tehát akkor TALÁN lehetséges, hogy nem kell instant hányógörcsöt kapni a 30FPS-től? :Y Ez megnyugtató.

(#120486) vg válasza zozika84 (#120481) üzenetére


vg
addikt

A 30fps az 30fps, akkora inputlag van, játszhatatlan. Switch-en még azt mondja az ember ok jóazúgy, de nem ps5 meg xboxsx gépen 30e meg 40e pénzért. Mivel borítékolható, hogy bukni fog a játék, pár hónap és benne lesz premiumban meg gamepass-ban. Úgy meg jóazúgy. Nem szabad megvenni teljes áron.

(#120489) ProEvoFan válasza vg (#120486) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Vannak játékok pl a GT7 ahol nekem sem tetszene a 30 fps.
A Crew 2 borzalom 30fpsel... (tudom, jött hozzá már 60 fps patch, de LnB szerint nem tett jót a látványvilágnak...)
A Last of Us part 2ben nem zavart a 30 fps.
Horizon Forbidden Westet is 30 fpsel játszottam day one....ééééés, fantasztikus volt.
Ok, rendben. Nem vagyunk egyformák, pont ezért kell megadni nekünk a választható opciókat, akkor mindenki boldog lesz. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#120495) ProEvoFan válasza erahurka (#120490) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Megmondom őszintén nekem sem tetszettek az elején a választható opciók. Bosszantott a Forza Horizon 5ben, hogy a 60fps mód látványvilága elmarad a quality igencsak brutál összképétől. Idegesítő volt, mert láttam a különbséget és a quality hatást akartam 60 fpsel élvezni....
Azt megszoktam....mert az autóverseny tényleg élvezhetőbb 60 fpsel...

(#120496) erahurka válasza ProEvoFan (#120495) üzenetére


erahurka
félisten

Forzát PC-n próbáltam de nekem 30 fps-sel egyszerűen irányíthatatlan volt. 60-nal jobb volt csak azt nem tartotta a gépem stabilan. Mondjuk azóta vettem bele SSD-t, lehet megpróbálom majd újra.

(#120499) Peace


Peace
nagyúr

Mi ment itt megint? :Y Most akkor játszható a 30 FPS? :DDD

Amúgy tolom a Warhammer 40,000: Darktide beta-t most a hétvégén. Majd írok róla kis összefoglalót, ha valakit érdekel. Mondjuk PC-s, de azért a játékról már kialakul egy kép. Annyi eddig biztos, hogy a környezet az eléggé telitalálat, nagyon korrektül visszaadja a 40K világát! Még tolok pár küldit ma-holnap. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.