Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#120501) undercover válasza Peace (#120499) üzenetére


undercover
senior tag

Nagy szemétség, hogy PS-re csak 1 év múlva jön.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#120502) syler123 válasza vg (#120486) üzenetére


syler123
veterán

Lesz az még ps+ extrában is...

(#120503) ρσгτσ válasza Peace (#120499) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az jó lenne, mert sajnos PC hiányában lemaradtam a bétáról.

Linkeld majd be légyszíves a Series X|S topikba, mert oda érkezni fog.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#120504) Lackooo84 válasza oriic (#120436) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja közbe rájöttem, h nem ide írtam, hanem ignre. :DDD

The Truth is out there...

(#120505) Peace válasza ρσгτσ (#120503) üzenetére


Peace
nagyúr

Okay. ;)

(#120506) ρσгτσ válasza Peace (#120505) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Köszi. :) Engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#120507) Gorgonka válasza cross56 (#120500) üzenetére


Gorgonka
tag

Ezen röhögtem én is, amikor felnéztem egy-egy run után a Returnalban. Egész délelőtt ezen ment a hiszti. Inkább játszottam :D

(#120508) Peace válasza undercover (#120501) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezt nem is tudtam. :(

(#120509) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Amúgy a WD Legionben sem volt 60fps mód, a megjelenés után pár hónappal került bele. Valószínűleg itt is hasonló lesz a helyzet. Mindenesetre örülök, hogy a Plague Talet kaptam tesztelésre, és nem ezt. :D

(#120510) Elderath válasza oriic (#120419) üzenetére


Elderath
őstag

Biztos volt, mert csak 30fpses szaggatós videókat mutogattak eddig. Szánalmas. 7 éves arkham knight jobban néz ki, mint ez. Jövő hónapba veszek új pct, majd ott letolom ezt valami olcsón vett pc kóddal

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#120511) Deck válasza RangerFox (#120509) üzenetére


Deck
titán

Én úgy olvastam valahol, hogy nem is fog jönni hozzá.

PS5

(#120512) Peace válasza oriic (#120419) üzenetére


Peace
nagyúr

Pffff....... :(((

(#120513) Szabi® válasza Peace (#120499) üzenetére


Szabi®
addikt

A Warhammer 40,000: Darktide nagyon tetszetős, figyelemmel követtem a híreket róla. Én is megköszönnék egy beszámolót.

(#120514) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Amúgy nézem a Dead Space-remake videókat, és igen, nem olcsó, meg 1 év után úgyis bekerül EA Playbe, de basszus, ilyen szintű f*satást nagyon kevés játék tudott előidézni nálam. Szó szerint félelmetes, az atmoszféra is páratlan. Lehet ráugrok majd day1. És azért változott az eredetihez képest, azt kár lenne tagadni. El lesznek kényeztetve a horror-rajongók mostanában, novemberben jön a The Chant, Devil in Me, decemberben Callisto Protocol, januárban Dead Space-remake, márciusban RE4 Remake...

(#120515) Szabi® válasza RangerFox (#120514) üzenetére


Szabi®
addikt

Úgy tudom az ILL is idén jön.

(#120516) oriic válasza Szabi® (#120515) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem jön idén, sőt elvileg ez csak PC only egyelőre.

Live-Die-Respawn

(#120517) semetka válasza oriic (#120419) üzenetére


semetka
őstag

Én sok mindent 30fps-sel játszok, de hogy nincs választás 2022-ben, az több mint szánalmas.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#120518) ρσгτσ válasza oriic (#120516) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pedig jöhetne majd. Mindig "A dolog" jut róla eszembe, ha valahol megemlítik.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#120519) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Broken Piecest várom még elvileg Halloween környékén jön PS-re.

The Truth is out there...

(#120520) Mezcal válasza Deck (#120432) üzenetére


Mezcal
addikt

A 30fps már maga akad.

Butaság. Játéka válogatja. Mondok pédát: Valhallában és a SoTR-ben folyamatos és élvezhető, és ami sokkal fontosabb, annyival szebb qualityben, hogy nem éri meg a butított 60fps.
Vannak olyan játékok, melyek tényleg szaggatnak 30fps alatt, mint AC Unity, de ezeknél ratyi az optimalizáció.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#120521) Elderath válasza Mezcal (#120520) üzenetére


Elderath
őstag

Hát én néztem valhallát és minimális a különbség a 30 és 60 fps között látványba, ellenben 60fpsel ezerszer jobb játszani. Ahol nagy különbség van 30 és 60 között az pl a guardians game.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#120522) Elderath válasza oriic (#120516) üzenetére


Elderath
őstag

PCn is brutál szarul van optimalizálva sajnos pedig a játék nagyon jó

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#120523) Hiei555 válasza Mezcal (#120520) üzenetére


Hiei555
tag

Tudtommal Ps4 pro ra a Horizon Zero Dawn vagy a Pókember, Ghost of Tsutshima is 30FPS volt mégis teljesen jók voltak főleg a Pókember az teljesen fluid volt és nem 60 Fps.

(#120524) Mezcal válasza Elderath (#120521) üzenetére


Mezcal
addikt

Minimális? Akkor mi nem egy játékról beszélünk! :)

Hiei555: így van! PS5-ön Spiderman MM folyamatos és nem zavaró 30fps-en, de ott még van két 60fps mód is.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#120525) Elderath válasza Mezcal (#120524) üzenetére


Elderath
őstag

Dehogynem. Megnéztem. Kicsit élesebb a kép, de 60 fps modeban is tök jó a képminőség. Guardiansba... na ott van különbség a 30fpses RT mode meg a 1080p 60 fps mode között

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#120526) Mezcal válasza Elderath (#120525) üzenetére


Mezcal
addikt

Jelentős felbontásbeli különbség és fény/árnyék minőség van a két mód között, ami szemmel látható különbséget jelent.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#120527) ANOka


ANOka
őstag

Őszintén szólva én k*vára unom ezt a 30/60/120/240/480/... fps témát! :W
Akinek tetszik az adott játék és annak lehetőségei, az játsszon vele, akinek nem vagy kevés neki, az keressen másikat! :P

(#120528) ProEvoFan válasza Mezcal (#120526) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Így van. Ma Deck "kedvéért" kicsit váltottam performance módra. Zavaróan hiányzik egy csomó grafikai tunning a qualityhez képest. :(

(#120529) KaitouP válasza RangerFox (#120514) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

A hónap végén RE VIII DLC is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#120530) Vikus


Vikus
tag

Hogy egy picit tereljem az FPS témát. :DDD
Köszi a löketet, végülis beruháztam egy masinára. :R (ugyanitt Fifa 23 eladó! :D) Viszont lenne pár kérdésem, ha tudtok benne segíteni:
Első körben, itt nem találok Témákat. Megszűnt? Vagy csak van a gyári stock és majd egyszer lehet itt is lesz, mint PS4-en. Vagy béna vagyok és nem találom?
Ugyanez az Avatar-ral kapcsolatban is a kérdés. Amit anno store-ból lehúztam, azt berakta a listába, mint "premium". De abból is csak azt, ami be volt állítva előzőleg. Itt nincsen már?
Plusz én nem tudom, hogy tényleg ennyire kevés app van? disney+, netflix, youtube.. stb.. kb 2 kezemen meg tudom számolni.. vagy ennyire el vannak rejtve?

Ami érdekesség, és mivel még egy plusz SSD-t is majd kell beszereznem, mivel ez így édes-kevés és nem állapot, hogy max pár játék fér rá, naszóval, hogy nekem megvolt az AC - Valhalla ultimate PS4. Ezzel azt gondoltam berakom a lemezt, felmásol, majd indít. Fel is másolta, plusz még 1 órát töltött minden cumót hozzá. De a plusz kiegeket még ezen felül kellett leszednem. Így alsó hangon 120-140 Gb. Ezzel nem is lenne gond, de...
Láttam egy olyat, hogy ooh PS5 upgrade. Na oké, gondoltam lesz ez is egy patch, biztos megvan a miértje. Már húztam is befelé. Amikor szépen elkezdte leszedni az egész játékot. Plusz hozzá az összes kieget. Gondoltam, naívan, hogy biztos felülírja az egészet, amit bemásoltam. Így egy kicsikét még elvoltam vele, míg lerántott 100x gigát. Aztán majd lesz a PS4-es verziómból egy PS5-ös.
Na hát nem. Most van fent egy PS4-es 100x gigával és egy PS5-ös 100x gigával.
A PS4-esen ott az összes trófea, meg minden, amit belenyomtam, viszont a PS5-ös meg kb ott van, hogy kezdhetném elölről. 0 trófea. 0%. Persze mivel USB-n átnyomtam a mentéseket, a PS4-es verzión megvan minden. PS5-ösön is, mert felhőbe mentett mellette Ubisoft. és persze minden cucc, amim megvolt ott van, pályák teljesen felfedezve, story befejezve. Csak mentésnél csinált egy tök újat, a 0 helyett.
Most ez normális? Vagy valami nagyon nem oké? Mondjuk nem tudom mennyivel más, vagy mi a különbség a kettő verzió között, de azért a trófeákat annyira nem csipázom, hogy nem húzta be, mert volt amelyikkel baromi sokat elszenvedtem.
Töröljem az egyik verziót azt' kész? Vagy mit kellene csinálnom? felőlem letöltöm még 1x ha kell, csak jó lenne 1 verzió és normálisan. :F

(#120531) LÁZ válasza Vikus (#120530) üzenetére


LÁZ
addikt

- témák nincsenek...jelen pillanatban
- avatarra kelle tudjál választani, gondolom a profil beállításoknál van, én 1x beállítottam, azóta nem jártam arra.
- nekem nincs ssd, de nem is létkérdés, nem játszom 4-5 játékkal egyszerre, de így is 4-5 van a gépen telepítve
- valhallánál a ps4 verziót sztem letörölheted, defaultban, pl ha a plus extrából töltöd le az alap verziót, akkor választható, hogy ps5 v ps4-et töltsed le, trófeákat tudtommal nem tudod átvinni, mert külön listája van a ps4 és ps5 verziónak ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#120532) Kendek válasza Vikus (#120530) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Témák nincsenek. Ha megnézed, akkor maguk a játékok adják a hátteret meg a zenét, ezen pedig nem valószínű, hogy változtatni fognak. Avatar az persze van, de azt nem tudom, hogy miért nem listázza azokat amiket hiányolsz.
Mivel a konzol visszafele kompatibilis a PS4-es játékokkal, ezért azokat is lehet telepíteni és futtatni. Ezeket nem írja felül a PS5-ös változatuk, hanem lehet egyszerre telepítve mind a kettő. Azt pedig játéka válogatja, hogy mit lehet átvinni, mivel ez nem rendszer szinten van megoldva. Általában a mentéseket át lehet vinni, de a trófeákat nem adja meg, csak ha újra játszol és teljesíted.
Amúgy persze nem szükséges, hogy mind a kettő változata telepítve legyen a játéknak, hanem célszerűen a PS4-eset azt törölheted.

<-ƘƘ->

(#120533) Vikus


Vikus
tag

Oks. Köszi a válaszokat. ;)
A trófea akkor bukó ezek szerint. :U
Amúgy érdekes, mert mindkettő verziót néztem. A PS4-es mintha kicsit lassabban töltene be, plusz meg-megakad. Nyilván nem kérdés melyik fog megmaradni, csak hát kicsit sajnálom, mert össz-vissz azért van benne 620 órám.. :Y mondjuk ebben persze sok a napi küldik miatti állandó visszatérés. Hát ez van.
A témákat csak kíváncsiságból kérdeztem, nem volt rossz azért pár animált az előzőn.
Avatarok vannak, de elég korlátozott. Store-ba 4-en több mindent be lehetett húzni és változatosabb is volt. Na nem baj nem lényegi kérdés. :)

(#120534) hombre[EU] válasza RangerFox (#120509) üzenetére


hombre[EU]
veterán

pár hónap és felpeccselik 60-ra :) sietnek kiadni még a nagy megjelenések elōtt és nincs idō tesztelni...valószínū még bugos is lesz az elején

Life, Uh, Finds A Way

(#120535) F-ECT$ válasza Capeta (#120459) üzenetére


F-ECT$
titán

Kell neki még 42 GB szabad hely :DDD

Dive ever, work never.

(#120536) Szabi® válasza oriic (#120516) üzenetére


Szabi®
addikt

Az elég sajnálatos.

#120518 ρσгτσ Nekem is +1 :)

Játszottam most ezzel az INDUSTIRA-val, említették az egyik ILL bemutató alatt, hát nem az én játékom sajnos.

(#120537) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#120538) ricshard444 válasza gyuromoj (#120537) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem hangzik lehetetlennek, de az ára nagyon nagy kérdés lesz a mai tendenciákat tekintve. Ha csak 1.5x ára lesz örülhetünk.

Én a mostani hype állapotomban sem tudom, hogy érdemes lesz e kiadni egy újabb konzolért teszem azt 200k felárat. Úgy érzem az fog dönteni, hogy mennyire lesz kellemetlen a felbontás skálázás a szimpla gépen.

Vannak dolgok...

(#120539) marinea2


marinea2
addikt

30 vs. 60. A Detroit becom human-ban nagyon f@sza volt a 30fps!!! :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#120541) erahurka válasza ricshard444 (#120538) üzenetére


erahurka
félisten

Simán el tudom képzelni hogy mostani árban hozzák ki, főleg ha kiveszik az ODD-t és külön megvásárolható tartozék lesz.

Én inkább arra leszek kíváncsi hogy ha lesz Slim modell, az mennyi lesz és vajon jobban tartja-e majd magát mint a PS4 érában.

(#120542) cross56


cross56
senior tag

Hu elkezdtem a Ghost of Tsushimat és ez valami rohadt jó. :D
Régóta szemezgettem vele, de valahogy sosem vitt rá a lélek…annyira nem is érdekelt.
De nagyon beszippantott. Nagyon erősnek tűnik a sztori, bár még csak másfél órám van benne.
Grafika is gyönyörű. Nem is értem miért vártam vele eddig :D

(#120543) marinea2 válasza cross56 (#120542) üzenetére


marinea2
addikt

Az a nagyon eros story kb pont abban a masfel oraban az. Amugy nem rossz, de hanyattvagni nem fogod magad tole. Ha teheted DC reszt is rakd melle. Ott van egy erosebb story es erosebb hangulat is :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#120544) Farkassacred válasza marinea2 (#120543) üzenetére


Farkassacred
őstag

Dc-ben erősebb a sztori :F Esetleg jobbak a tennivalók és ennyi.
A történetszál az valami eszméletlen idegesítő volt ott, alig vártam, hogy végre vége legyen. Az alap játéké viszont nagyon különleges volt szerintem.

(#120545) marinea2 válasza Farkassacred (#120544) üzenetére


marinea2
addikt

Sokkal jobb. A hangulata meg annal is jobb. Ha a DC nem lett volna benne akkor nekem ez egy 10/6 os jatek lett volna. De a DC-vel 10/7 :))

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#120546) ρσгτσ válasza cross56 (#120542) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Egyik legjobb játék PS -en. Szerintem. Akit ez a világ, hangulat, sztori el tud kapni, azt nagyon be tudja húzni.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#120547) erahurka válasza ρσгτσ (#120546) üzenetére


erahurka
félisten

Kuroszava módban meg főleg!

(#120548) F-ECT$ válasza cross56 (#120542) üzenetére


F-ECT$
titán

Vedd fel a nehézséget addig, amíg tényleg nem érzed nehéznek. Illetve ha nem zavar, akkor tedd japán nyelvre.

Dive ever, work never.

(#120549) hadam98


hadam98
senior tag

Ez az AC: Vallhala annyira nem fekszik… A sztori nem rossz a pálya hiába nyílt világ nekem nagyon bejön és tényleg nagyon ki van dolgozva viszont ez a karakter fejlesztés engem kikészít. Alapból hosszú lehet a játék, de annyit kell farmolni, hogy vicc :W
Nem lehet valahogy gyorsan fel nyomni a karaktert jó cucokkal, hogy ne 100 ütés legyen egy ember?

(#120550) wolf13


wolf13
őstag

Melyik opciónál tudom kikapcsolni, hogy a PS+ előfizetésem automatikusan ne újuljon meg ?
Az utolsó opcióra tippelek nyilván, de nem egyértelmű, nem akarom megszüntetni még véletlenül sem előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.