Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118851) Nirvatti válasza tboy93 (#118849) üzenetére


Nirvatti
tag

Szintén, én is "kivártam".
Az új verzió még mindig tetszik, de nagyot zuhant a lelkesedésem.
Egy Horizon (ami igazán érdekelne) nem ér meg ~250 ezret.

(#118852) Sliderxy válasza F-ECT$ (#117250) üzenetére


Sliderxy
senior tag

No vége lett a történetnek, de DLC-nek én nyomát sem látom. Lepörgött a Credits, utána újra a menüben találom magam, semmi plusz választható opció. A Continue gombra kattintva visszadob a party előtti állapotra. New Game-nél meg kezdi elölről az alapjátékot. Store-ban letölthető DLC-t nem találtam.

Utánaolvastam és elég érdekesen oldották meg a DLC "indítását". Egyes fórumokon azt írják, hogy ez igazából nem letölthető DLC, hanem inkább felvehető mellékküldetés, amit a játék végigjátszása után a folytatás gombra kattintva lehet majd elérni és Snorpy-val kell beszélni, ő adja majd a küldetést, aminek vannak bizonyos előfeltételei is. Több mellékküldetésnek kész kell lennie ahhoz, hogy ez felvehető legyen.
Az új játékosok nem tudják elindítani a tartalmat a játék elején. Ahelyett, hogy a sztori vége után játszódna, ez inkább egy mellékküldetés, amely a fő narratíva során zajlik, és egyáltalán nem befolyásolja a történetet.

Este rápróbálok, elég hülyén oldották ezt meg ha tényleg így van. :U

(#118853) fausto válasza tboy93 (#118849) üzenetére


fausto
addikt

Akkor képzeld el azokat, akik egy tonna cuccot vettek hozzá...

(#118854) erahurka


erahurka
félisten

Kipróbáltam amúgy ezt a csodakontrollert egy EMAG üzletben, nem estem hanyatt tőle de jó poén volt ahogy felülettől függően máshogy rezgett a cucc ahogy a kis robot tipegett, meg bejött a ravaszok ellenállása mikor rugó lett belőle, bár ott elég fura volt mert ha lassan nyomtam be őket, akkor egy idő után egy nagyobbat beugrott a ravasz, ezt nem annyira értettem.

A konzol megjelenésekor mindenhol game changerként hivatkoztak rá, hát nagyon nem.

(#118855) tomszli11


tomszli11
tag

Van egy kis gáz amibe segítséget szeretnék kérni. :((
Volt egy meglévő ps+ előfizetésem, amit most az újítás óta átraktak ps+ Essentialba. Jól emlékszem, hogy tavaly Blackfridaykor (2021. november) vettem 2 db éves ps +-t amit akkor be is aktiváltam, az az 2023. novemberig élt a ps+ előfizetésem.
Majd most a múlt héten váltottam Ps+ extrára amit írt, hogy március közepééig fog élni. Ezt el is fogadtam viszont most megnéztem kíváncsiságból a playstation menüben, hogy a fennmaradó Ps+ elveszett...
Ilyenkor mit tudok csinálni, tudok valahol reklamálni, vagy nyeljem le?

[ Szerkesztve ]

(#118856) erahurka válasza tomszli11 (#118855) üzenetére


erahurka
félisten

Az hogy sikerült? Vagy rosszul tudom, hogy ha magasabb tierbe váltasz akkor nem az előfizetés idejéből vesz el hanem rá kell fizetni?

(#118857) Kendek válasza tomszli11 (#118855) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy elveszett? Mennyit fizettél rá? Nem lehet, hogy arányosan csökkent az idő az árkülönbség miatt?

<-ƘƘ->

(#118858) RangerFox válasza tboy93 (#118849) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én egy új Astro Bot VR-ral, Horizonnal meg a Resi Village-dzsel akarom majd kipróbálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118859) tomszli11 válasza Kendek (#118857) üzenetére


tomszli11
tag

Az lehetséges, mert 6500 Ft-ot fizettem rá.

(#118860) -=Jam=- válasza tomszli11 (#118859) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Akkor lecsökkentette arányosan, mert több mint egy évre 20k körül kellett volna ráfizetned.

(#118861) Frod válasza tomszli11 (#118859) üzenetére


Frod
addikt

Ezt nem tudom, te hogy tudtad kiválasztani egyáltalán.
Nekem is 2023 novemberig volt élő Essential csomag, amire ~16 ezerért tudtam Extrára váltani, és semmi egyéb opcióm nem volt, hogy alacsonyabb összegért csak egy részére vagy bármi más.

Do you see the white shadow?

(#118862) tomszli11


tomszli11
tag

Valószínű akkor időarányosan levonta az előfizetés idejét is. Bár erről nem szólt a fáma amikor kipiáltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#118863) tomszli11 válasza Frod (#118861) üzenetére


tomszli11
tag

Az az érdekes hogy nekem is csak ezt az opciót dobta föl, semmi választási lehetőségem nem volt.

(#118864) -=Jam=- válasza -=Jam=- (#118860) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Bár ez hülyeség, amít írtam, mert ha 6500-at fizettél rá márciusig, akkor az a valós ár, de csak a teljes fennmaradó időre lehet bővíteni, úgyhogy ezt nem tudom hogy hoztad össze? Olyan mintha csak márciusig lett volna előfizetésed :F Így most elveszett a március és november közti időszakod.

[ Szerkesztve ]

(#118865) erahurka válasza -=Jam=- (#118864) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet limites a kártyája, és ha ilyet észlel a rendszerük a maradékot levonja a időből? Jó öreg Sony és az okkult PSN rendszerük!

(#118866) chungee


chungee
addikt

Napot!

Ps5 controllert PC-n használom BT-n keresztül. Hogyan tudnám "kikapcsolni" a controllert ha nincs használatban :F

(#118867) tomszli11 válasza erahurka (#118865) üzenetére


tomszli11
tag

Nem limites a kártya, illetve 2023 novemberig írta a ps+ tagságot. Igazából lényegtelen mert nem tudom sehogy igazolni, mert akkor feltöltő kártyával lett aktiválva szóval még a vásárlás sincs az előzményekben. Na mindegy, ti tanuljatok belőle ha netán ilyen előtt álltok.

(#118868) -=Jam=- válasza chungee (#118866) üzenetére


-=Jam=-
őstag

10mp-ig nyomd a PS gombot.

(#118869) chungee válasza -=Jam=- (#118868) üzenetére


chungee
addikt

:R :C

(#118870) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

UNO-t nyomja néha valaki? :DDD
Mostanában valami borzasztóan crash-el nálam a játék. Esténként szoktam néhány partit játszani, de egyre gyakrabban fordul elő, hogy egy játszma közben befagy az egész. Tegnap este pedig annyira behalt tőle a rendszer, hogy konkrétan újra kellett indítanom a konzolt, mert semmire sem reagált. Elég bosszantó amikor csak egy könnyed kis játékra vágyik az ember és ráadásul a lapok állása is kedvező. 2-3 hete van ez. Más is tapasztalta esetleg?

(#118871) F-ECT$ válasza erahurka (#118854) üzenetére


F-ECT$
titán

A sima Dualsense-ről beszélsz most?

Dive ever, work never.

(#118872) erahurka válasza F-ECT$ (#118871) üzenetére


erahurka
félisten

Igen. Nekem nincs PS5-öm, csak itt nagyobb az élet mint a PS4 topikban :DDD

(#118873) F-ECT$ válasza erahurka (#118872) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem az egyik legnagyobb élményem volt az elmúlt pár évből játék szempontjából az astro bot és azon belül is a kontroller. Kár hogy nem tudják kihasználni még a Sony stúdiók sem, mert lenne benne potenciál.

Dive ever, work never.

(#118874) Bad Pritt válasza F-ECT$ (#118873) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Ugyanez volt a PS4 kontrollerrel, az Infamous Second Son meg a Tearaway Unfolded használgatta a képességeit, aztán kb. ennyi. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118875) erahurka válasza F-ECT$ (#118873) üzenetére


erahurka
félisten

Hát nem tudom. Engem jobban megfogott ez a platformer rohangálás mint a kontroller :D Bírtam a kis robot mozgását. Aztán lehet ha funkciója is lett volna a rezgéseknek jobban tetszett volna, pl. íj felhúzásnál ha nem tudja a karakter végtelenségig tartani, és akkor a kontroller is egyre jobban zizeg.

(#118876) ribizly válasza Bad Pritt (#118874) üzenetére


ribizly
veterán

- Ghost of Tsushima simogatas meg szel hang
- Uncharted lapozgatas
- Days Gone hangszoro, amikor 1-1 radio mellett mentel el es onnan szolt

Azert a Dualsense-t sokkal jobban kihasznaljak (Returnal, Metro Exodus, CoD, Spider-Man, ...).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#118877) Bad Pritt válasza ribizly (#118876) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Használgatták játékok az egész generációban, de a fenti kettőn kívül én nem játszottam olyannal, aminél tényleges értelme lett volna bármelyik feature-nek vagy ne valami gimmick hülyeségre használják (Uncharted lapozgatás pl.).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118878) erahurka válasza ribizly (#118876) üzenetére


erahurka
félisten

A kedvenc kontrolleres élményem olyan funkcióhoz kapcsolódik ami nincs is benne: valami multis lövölde tutorialjában írta ki hogy újratöltéshez mondjam a kontrollerbe hogy reload. Próbálkoztam párszor, erre egy idő után kiírta hogy te hülye nincs is benne mikrofon, nyomd meg ezt a gombot :C

(#118879) opr válasza erahurka (#118878) üzenetére


opr
veterán

Uuuuu, ez hatalmas! Mekkora trollok! :DDD :DDD :DDD :C

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#118880) ribizly válasza erahurka (#118878) üzenetére


ribizly
veterán

:D

@Bad Pritt
Nekem pl. az a "gimmick" pont nagyon hangulatossa tette a dolgokat.
Persze igazad van, mert ezek nagyreszt 0 dolgok.

Meg a TLoU2-ben a gitarozas volt olyan, amikor azt mondtam, hogy na leteszem az arcomat. Es az sem egy nagy megoldas volt, hanem csak valahogy x funkciojat kihasznaltak a controller-nek (mint a "lapozgatas").

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#118881) Bad Pritt válasza ribizly (#118880) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Sok ilyen apróság nekem is tetszett, de még többször éreztem azt, hogy rengeteg ziccert kihagytak, a Detroit pl. ebből a szempontból nagy csalódás volt számomra, QD kicsit megerőltethette volna magát a joystickek tologatásán túl. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118882) opr válasza Bad Pritt (#118881) üzenetére


opr
veterán

QD sose arról volt híres, hogy jó az irányítás meg a gunplay a játékaikban. Sőt, ha igazán őszinték akarunk lenni, akkor azt mondjuk, hogy a QD szerencséje az, hogy sztoriban, mesélésben és univerzumkreálásban annyira erősek, hogy a borzasztó irányítás és kamerakezelés ellenére is imádjuk a játékaikat.
MMondjuk azt tegyük hozzá, hogy ps3 óta fos az egész, mostanra igazán megtanulhatták volna, hogy kell jól csinálni. De amíg olyan játékokat szállítanak, mint a Detroit meg a heavy rain, addig nálam ez bőven belefér.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#118883) Bad Pritt válasza opr (#118882) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Ezért is fájó számomra, mert nálam már elérte azt a határt az irányítás miatt, hogy nem tudtam maradéktalanul élvezni, ahogy egyik korábbi játékukat sem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118884) Nayrobi


Nayrobi
őstag

(#118885) Kendek válasza Nayrobi (#118884) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem eleve ez lett volna a legjobb megoldás. De frankó lenne, ha a Slim-et már ilyenre terveznék, és opcionális lenne hozzá a külső optikai meghajtó. :K

<-ƘƘ->

(#118886) erahurka válasza Kendek (#118885) üzenetére


erahurka
félisten

Valszeg arról van szó. Kérdés hogy ha csak a saját meghajtójával kompatibilis mennyi értelme van gyártásoptimalizáción kívül. Mondjuk így lehet én is digitálisat vennék aztán később esetleg ha lesz valami akció lehet hozzá venni ODD-t.

(#118887) Kendek válasza erahurka (#118886) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy csak a sajátjával lenne kompatibilis, ez nem is kérdéses. Plusz szerintem akkor csak ez az egyféle lenne, max lehetne venni egybecsomagolva is.

<-ƘƘ->

(#118888) zkxdn válasza Nayrobi (#118884) üzenetére


zkxdn
őstag

:Y :Y :Y
Nemár hogy egy év múlva ez nekem kell :DDD

(#118889) Lackooo84 válasza Kendek (#118887) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tartom logikusnak, hogy a külön meghajtók csak egy géppel fognak menni. Abból, hogy lesz bundle is az jön le, hogy a meghajtót külön is lehet majd kapni, és szerintem az összes eddig kiadott PS5-höz jó lesz, usbn rádugod, mint egy külsö tárhelyet aztán ennyi.

The Truth is out there...

(#118890) Kendek válasza Lackooo84 (#118889) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én is így gondolnám logikusnak, és úgy, hogy akkor eztán majd nem lesz lemezes változat.

<-ƘƘ->

(#118891) KaitouP válasza erahurka (#118854) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Lol azt hittem egy pillanatra hogy az Edge-t próbáltad.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#118892) ambushka


ambushka
aktív tag

Latom az alza emelte az elorendelesek arat is?

azert remelem jo volt varni ra 1 evet :D

PSN ambushka8989

(#118893) tothjozsi96 válasza ambushka (#118892) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A leadott rendelésben nálam még mindig a régi ár van.

(#118894) ambushka válasza tothjozsi96 (#118893) üzenetére


ambushka
aktív tag

Emailjeidet nezted? nem jott semmi?

PSN ambushka8989

(#118895) tothjozsi96 válasza ambushka (#118894) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hm, én ilyent még nem kaptam. Mikor adtad le a rendelésed?

Egyébként nyilván, mindenkinél befogják kérni ezt az árat, szerintem, tehát már én se reménykedem. Kár volt eddig várni. Pár hete volt Pécsett a MM-ban 210-ért PS5, le is fotóztam, lehet nem kellett volna hezitálni hanem azt megvenni. Mondjuk engem annyira nem izgat, mert nagyon keveset játszok, bőven elvagyok még a PS4 Pro-val.

(#118896) penge111


penge111
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy kódot, ami 25% kedvezményre jogosít bármelyik ps plusz csomaghoz, 3 vagy 12 havira lehet aktiválni, de kizárólag új előfizetésre lehet felhasználni, tehát akinek még nem járt le annak nem jó a kód. Szept 23-ig lehet beváltani. Pmbe írjon, akit érdekel, én most nem akarok egy darabig előfizetni :U

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#118897) penge111 válasza penge111 (#118896) üzenetére


penge111
addikt

A kód gazdára talált. :))

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#118898) adam1991 válasza tothjozsi96 (#118895) üzenetére


adam1991
tag

Nekem spambe jött, ott nézd meg.

(#118899) tothjozsi96 válasza adam1991 (#118898) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És tényleg. Hát akkor ezt bebuktuk. :K

(#118900) ambushka válasza tothjozsi96 (#118895) üzenetére


ambushka
aktív tag

Ez kb olyan mint amikor az elso honapokban a discordon linkeltuk, hogy Media Marktban van raktaron 190-ert, es jottek a kommentek, hogy biztos meg nem veszi ennyiert, mert mashol neha van 185-ert.

Az alza HONAPOK OTA nem kapott keszletet, nem gondoltatok komolyan, hogy ha kapnak tegyuk fel frissen egy szallitmanyt 240be, akkor majd 185-be odaadjak. :)

PSN ambushka8989

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.