Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99751) -v- válasza VR6-Fan (#99731) üzenetére


-v-
addikt

Igen, azert mondom ... gyoker volt az akkoriban is.

(#99752) hdman válasza Kiskokó (#99748) üzenetére


hdman
őstag

Degeci, a nap trollja :D

Sopron city :)

(#99753) K Norbi válasza Mágus2 (#99746) üzenetére


K Norbi
addikt

Ennyire szőke nem vagyok :D mikor megvettük a Golfot az egész könyvet átolvastam, Nem lehet begombásodva ha soha nem használtam, a nedves környezetbe telepszenek meg a dolgok, és ha sose volt használna akkor elvileg nem is kéne hogy büdös legyen ezért nem értem hogy miért kezdett el szagosodni.... :(( :(( az elmúlt évekbe sose volt semmilyen szaga. Azóta érzem mióta kapcsolgat a hűtőventilátor.. csak nem tudom mi köze van a klímához a klímakompresszort nem kapcsolja csak max a ventilátorát. Áhh isten őrizz szétbassza a fejem a klíma, nekem nem kell hosszú útra nagyon ritkán járok! rövid szakaszokra, mint pl elugrok a Tescoba vagy a szomszéd faluba meg fölösleges bekapcsolni! bírni kell a meleget!!

[ Szerkesztve ]

(#99754) freaghill


freaghill
őstag

Mágus, voltak gondok a G3-ba szerelt klímával? 2 év múlva vennék kocsit, és nagyon jól jönne a klíma, így gondolkodtam rajta, hogy most megkeresem rá úgyis a pénzt, és ha találok olyas valakit aki árul és be is szereli nekem akkor megcsináltatom.
Mit gondolsz? :)

(#99755) Mágus2 válasza freaghill (#99754) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Eladni,venni egy klímás a4-et.

(#99756) Mágus2 válasza K Norbi (#99753) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hűtőn a venik két esetben mennek. 1. A motorhőmérséklet elerte a 96 fokot(az öracsoport még 90-et mutat) 2. Megy a klíma.

(#99757) freaghill válasza Mágus2 (#99755) üzenetére


freaghill
őstag

Okés, köszi! :R

(#99758) bitpork válasza Mágus2 (#99756) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

3. Rövidzárlat és leég az egész a csába ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99759) Mágus2 válasza bitpork (#99758) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezt kizárnám, mert nem ezt kérdezte volna. :D

Ha jó a termostat, ezekbe a melegekbe bekapcsol a veni. Az szokott abnormális lenni ha nem kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

(#99760) Mágus2 válasza bitpork (#99758) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Na, mennyi még?

(#99761) bitpork válasza Mágus2 (#99760) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aztak.rva :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99762) Mágus2 válasza bitpork (#99761) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD

(#99764) Qru válasza Kalandor (#99763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam a Passat-ban a fed. comp. beállításoknál tudod be/ki kapcsolni a 1. és 3. kérdéses opciót.

#nincsbennetarcsi

(#99765) bitpork válasza Kalandor (#99763) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A lebillenő tükör tudtommal, csak memóriás elektromos üléssel együtt mén. Audiban legalábbis így van.

MOD:
Qru: mikori a passat? Mert ez az octi 2007-s, szerintem még nem tudja.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99766) brumi1024 válasza Kalandor (#99763) üzenetére


brumi1024
veterán

1. A coming home/leaving home alatt mire gondolsz? Előbbi akkor kapcsol be, ha az autóból kiszállás előtt villantasz egyet a reflektorral, utóbbi pedig nyitáskor. Kikapcsolható, de az akksit nem ez fogja megölni, alacsony töltöttségnél nem fogja használni ezt a funkciót.

2. MDI kell hozzá és viszonylag sok szerelés, én nem javaslom a gyári utat, jobb és kényelmesebb megoldásnak tartom a BT-t. De az sem olcsó, ha gyárit szeretnél és nem teljesen úgy működik, mint egy BT fülhallgató.

3. Ha gyárilag nem elérhető ez a funkció, akkor utólag sem lehet szerelés nélkül megoldani. A Skodánál nem tudom mihez járt, vagy mi kellett hozzá, de a Golfoknál csak Trendline + behajtható tükör, vagy Comfortline felett volt elérhető ez a funkció.

(#99765) bitpork: A VW-nál érdekesen van, a Passat B6-ban például Highline-nál sem volt, csak memóriás üléssel, a Golf VI-nál Comfortline-tól széria. Az MQB-knál pedig mintha már csak aktiválni kellene, felszereltségtől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#99767) TaaT válasza Kalandor (#99763) üzenetére


TaaT
veterán

"Egy hét alatt beficcent 1700 km"

Akkor jól ki lett próbálva :))

"az átlag fogyasztás sportos vezetéssel 4.8 liter volt"

Az egész kellemes. :)

Give them hell Ukraine!

(#99768) Qru válasza bitpork (#99765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2007 (highline).

mod:

Nem hahu-s értelemben, ez tényleg az. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99769) footy válasza Kalandor (#99763) üzenetére


footy
addikt

1. Ha van MFA-d akkor menüben ki lehet kapcsolni, ha pedig nincs akkor VCDS-sel
2. A gyári megoldást nem érdemes utólag összerakni, mert nagy szívással jár és mocskos drága, de legalább nem is túl okos. Egy Dension Gateway Pro BT-vel viszont van iPod, USB, BT.
Kocsiváltás miatt nekem van egy ilyen eladó, ha érdekel keress meg privátban.
3. Az ajtóvezérlőből ha nem basic/standard van akkor programozható

(#99770) Mágus2 válasza Kalandor (#99763) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vcds segítségével kapcsolhatók a funkciók. A tükör csak a memóriás üléssel megy.

(#99771) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

régebben téma volt, hogy néha érdemes valami prémium benyát tankolni.
Régebben vpoert 95 névem ment, de most FuelSave meg Nitro + 95 van.

melyikről van szó?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99772) Qru válasza bajnokpityu (#99771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FuelSave a normál (de már az is adalékolt) a Nitro a prémium.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99773) 14adam


14adam
addikt

G1-Vr6 projekt elkezdődött :))

(#99774) freaghill válasza 14adam (#99773) üzenetére


freaghill
őstag

Papucs hova kerül beépítésre? ;]

(#99775) 14adam válasza freaghill (#99774) üzenetére


14adam
addikt

az csak 41-es papucs,kellett valamihez viszonyítani :D

(#99777) Mágus2 válasza Kalandor (#99776) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csakvazokban van beállítási menü, amiben nem csak fedélzeti van hanem mfa is.

(#99779) brumi1024 válasza Kalandor (#99776) üzenetére


brumi1024
veterán

Ilyen a kijelző? MFA.

[ Szerkesztve ]

(#99781) brumi1024 válasza Kalandor (#99780) üzenetére


brumi1024
veterán

A menüből, amit pedig - ha az ablaktörlőkaron vannak a kezelőgombok - a fel vagy le gomb hosszan nyomásával tudsz előhozni.

[ Szerkesztve ]

(#99782) Mágus2 válasza Kalandor (#99780) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már töltöm fel a videót. Amint meg lesz, küldöm a linket. Nálam van vissza gomb a kormányon. A karos kapcsolón alul van egy reset gomb,annak a rövid nyomása visszajuttat a beállításokba. Ha a fogyasztásnál csak váltja a rövid és hosszú távú fogyasztást, akkor nincs benne ilyen menü.

[ Szerkesztve ]

(#99783) brumi1024 válasza Mágus2 (#99782) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezek szerint máshogy megy mint a Golfnál? Nekem a kar végén van egy-egy fel/le gomb, és alul van még egy gomb, ami röviden nyomva a rövid és hosszútávú átlagok között vált, hosszan nyomva nulláz. Viszont a fel/le gombok valamelyikét hosszan nyomva belép a menübe, ahol választhatok az MFD/Service/Audio/Phone/Settings menüpontokból. A kijelzőn megjelenő felület ugyanaz, mint amit fent linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#99785) Mágus2 válasza brumi1024 (#99783) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A régebbi skodánál úgy volt ahogy írtam. Próbalja ki mind a két módszert.

Kalandor: A világítás menüben állíthatod a coming home funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#99786) K Norbi válasza Mágus2 (#99756) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi!! :) :) az 1 es szokott lenni, 90 től még sose ment feljebb! de ilyenkor este ha jártam 5 percig akkor sem kapcsol be. de délbe 3 perc és kapcsol. de én nekem furcsa hogy kapcsol... mert régebben sose kapcsolt. ilyen hamar, egy időbe be is voltam szarva hogy nem e romlott el mert sose kapcsolt be! Még annyi hogy a hűtővíz -18 fokra van fokolva jelenleg! tudom hogy legalább -28 nak kéne lennie, a könyvébe olvastam hogy minél töményebb a hűtőfolyadék annál magasabb lesz a víz forráspontja! de ez csak -40 fok ig igaz!! utána már romlik!! de hát elképzelhető hogy emiatt kapcsolgat hamarabb?? szét van hígítva mert amióta nem -30 fokos a vizem nem csepeg semennyire a vízpumpánál! Egy csepp nincs alatta

[ Szerkesztve ]

(#99788) kk831228 válasza 14adam (#99773) üzenetére


kk831228
addikt

De jó neked, hogy ennyi fölös pénzed van... Amúgy nekem is hasonló az álmom... ;) :K Golf1 vr6, vagy 4.2, vagy 5.0 tdi de már egy brutál 1.9 pd/tdi - vel is megelégednék... :)) Turbó megy rá majd? Mert anélkül lóf.. sz... ;] :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#99789) K Norbi


K Norbi
addikt

TaaT/Mappa megnéztem nektek a fogyasztást szerintem 3-4 decivel simán kevesebbet eszik a golf gyertya csere óta! reggeli első indítás! 2 személy, lakott területen kívül maximum 90Km/h egyenletes tempóval szóval egyszer sem léptem a gázra!
a fedkomp az 1 es menü alatt 5.9et irt ki átlagba kerek 100km-t mentem vele.
dagadt a mellem! 6.2 6.3 alá sose tudtam vinni. És a malom kerekekkel!! láttam ma is a tankom hogy tuti kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

(#99790) kk831228 válasza K Norbi (#99789) üzenetére


kk831228
addikt

Egy gázfröccs 3-4 dl... ;] :) Sose értem ezeket a deciket... :F :B Van otthon légüres tered meg ovál pályád... ;] Kicsit nagyobb szél van, és szerintem simán megeszi...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#99791) K Norbi válasza kk831228 (#99790) üzenetére


K Norbi
addikt

Nyomom én általában neki! ez egy egyszeri tesztelés volt 100Km alatt kíváncsiság kép. :) hogy meggyőzzem magamat is hogy tényleg kevesebbet eszik a csere óta.

[ Szerkesztve ]

(#99792) Mágus2 válasza Kalandor (#99787) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azért, hogyha feltörik a zárat, riasszon, csak a távkapcsoló kapcsolja ki a riasztót. A mechanikus zár csak probléma esetén használható. Arra van a távkapcsoló, hogy azt kell használni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#99793) kk831228 válasza K Norbi (#99791) üzenetére


kk831228
addikt

jah értem, de ahhoz elég lett volna tudat, nem kell elmenni 100km-t... ;] Ha kicseréled akkor már meg van a tudat= kevesebbet is eszik... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#99794) Mágus2 válasza K Norbi (#99786) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akár tiszta dezsztillált víz is lehetne benne.. a forráspontját és hőmérsékletét nem a kevrék, hanem a rendszerben uralkodó nyomás határozza meg. A vízpumpa nem egy megjavulós fajta. Ha egyszer folyt, csere, mert nagyon alattomos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#99795) kk831228 válasza K Norbi (#99791) üzenetére


kk831228
addikt

Amúgy arra nem gondoltál hogy lehet a hirscmann antenna miatt van, lehet annak kisebb a légellenállása... :F ;] :DDD

Amúgy pont múktkor beszéltem egy ismerős sráccal, mondtam neke vegyen gumikat az zafirájára mert elég trágyák voltak. Most mondta hogy picit drágábvakat vett mert azzal 2dl - vel kevesebbet eszik az autó durva számolta hogy kb. 40000-et megy amig elkopik és hogy az mennyi üzemanyag... (Matematikus amúgy) :K Mondom aha oké... ;] Nem szóltam rá semmit inkább... :D Ráadásul 1.8 benzin zafira 140 lovas városi használat nagy részben... :B Szerinted... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#99796) K Norbi válasza Mágus2 (#99794) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszönöm! :R :R próbálom vele kihúzni a következő vezérlés cseréig.. nem sokára 130.000Km lesz benne, kb 55.000Km és úgy is cserés lesz megint minden. hátha kibírná. ne kelljen megint megbontani :( de 100% hogy amit ajánlottál Heput veszek bele legközelebb!

(#99795) kk831228 Nekem a gyári van, a hirscmann antennát visszaküldtem. és azt hazudtam nekik hogy nem volt jó a Renault scenic emre. rápillantásra csomagoláson keresztül! és visszautalták a pénzem. Persze úgy bontottam ki hogy ne vegyék észre hogy ki volt bontva.
Mert csak bontatlant vesznek vissza. :D

[ Szerkesztve ]

(#99797) Ck.


Ck.
addikt

Ma ültem egy 2004-es A8-asban...Jaj Istenem, az az autó egy álom. :) 11 éves létére sok mai szalon autó is megirigyelné.Gyönyörű volt kívül-belül és amilyen extrák voltak benne és az a beltér...az anyagok, a masszírozós világos barna bőr kanapé, az apró kis fícsörök, a műszerfal, a középkonzol, a kényelem és elegancia, jáájjj... előbb bokán vizeltem magam, aztán már jött a a fosi is. :))

[ Szerkesztve ]

(#99798) Mágus2 válasza K Norbi (#99796) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem várnék vele addig, inkább cserélném az egészet most.Ha beáll a pumpa, akkor nem annyiba lesz.55 000km nagyon sok egy csöpögő pumpával. Többet ér a motor annál, hogy megérje ezen spórolni. Rádbízom a döntést,de a kockázatok ismeretében szerintem tudod a helyes választ a kérdésre, mennyit spórolsz, ha később cseréled?

[ Szerkesztve ]

(#99799) K Norbi válasza Mágus2 (#99798) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha csak a tömítésnél csepeg az nem nagy gond, szerintem a tengelytől jöhet.. nem is a fészektől ahova belefekszik, ha lesz hangja akkor van már baj! ezért nem foglalkozok vele, volt megbontva a vezérlés 86.000Km persze addig sosem csepegett belerakattam a gyári pumpát, amiről kiderült nem új, hanem csak felújított van a gyáriból a régit meg lekellet adjam! na bírt 20.000Km az összes víz elfojt! nem baj én ökör ismét vettem bele szintén egy gyári felújítottat a hivatalos VW től.. ez is szar..
Érdekes vezérlés csere óta van ez a jelenség addig soha nem volt ilyen gondom. És most megint bontassam meg! majd 180 nál megint.... áhhh
azt mondták nem használ neki ha sokat van megbontva.
Vizet keringeti hangja nincs, jó az még :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99800) Mágus2 válasza K Norbi (#99799) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

200 euró alatt van az egész készlet szíjakkal, görgőkkel, pumpával. Onnan megint egy teljes periódus. Te tudod. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.