Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) Mágus2 válasza net84 (#99450) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Na ez már beszéd. :C Az már méretes szerszám. :DDD

Mennie kell mind a kettőnek klímával. Kihúzod a csatlakozóját, adsz neki 12V-ot, ha nem megy, kuka. De valszeg kuka. Ha esetleg elindulna, akkor biztosíték, vagy vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#99452) Ck. válasza Mágus2 (#99448) üzenetére


Ck.
addikt

Nem foglalkoznék, nem problémáznék ennyit, ha nem terveznék hosszú távra vele. Szeretem ezt az autót és minden jót meg akarok neki adni.
A kollégáim 99%-a pl. észre sem venné azt, amit én már hibának tekintek, de ha tudnának róla sem foglalkoznának vele ennyit. Csak használnák. Még a néha fura melegindulás sem tűnne fel a legtöbbnek.
De én imádom keresni kutatni, hogy min lehetne javítani és locsolni bele a pénzt. Beteges. :)

Amúgy van-e vmi olyan kütyü, amit diaggal ki lehetne szűrni, hogy jó/rossz-e? Csináltunk egy 20 perces teljes tesztet, azon hibakód mentes volt az autó.
De itt most ilyenre gondolok, amit mondtál nekem a légtömegmérővel kapcsolatban. Van-e más egyéb hasonló, amit még érdemes volna megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#99453) net84 válasza Mágus2 (#99451) üzenetére


net84
őstag

:)) hasznalom is annak rendje es modja szerint.

Koszi! Ventit tesztelem, a biztositekot gondolom valamelyik tablaban kell keresnem, a vezerlo merre van eldugva? Azt tudom tesztelni valahogy, vagy ha jo a venti, jo a biztositek, akkor csereljek vezerlot?

Read only...

(#99454) bitpork válasza net84 (#99453) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor cserélj autót. Már éppen ideje van -a sok szervizszámla összege lefolyik a papírról :N
Vegyél inkább egy sokkal megbízhatóbb allroadot ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99455) net84 válasza bitpork (#99454) üzenetére


net84
őstag

Ebbol egy szog egyszeru benzinez lesz, ha ez nem valtozik :) . Csak nem tudsz valami jo vetelt?
Szervizszamla mar egy ideje nincs. Csak az anyagkoltseg, az is a megfelelo kedvezmennyel. :DDD Ha az elmult idoszakra munkadijat kellett volna fizetnem, mar feladtam volna. Magus segitsege azert kellett. Neha lovesem sem volt, mi merre mennyi. Ladat, zastavat, suzukit csukott szemmel, node itt azert nem minden olyan kerek :) .
Arrol nem is beszelve, hogy fele annyi gond nem lett volna, ha nem "pekek" "szerelik" az autot. Faxnak vallaljak el, ha nem tudjak, hogyan kell egy csavart meghuzni. Elkerulhettuk volna a szivast a turbo olajzo csovevel, nem szivtunk volna a megszabott olajleereszto csavar miatt es karomkodtam volna at a fel napot a torott also motortakaro miatt. ...es ez csak a nagyja, a teljes kalvaria a szerviz miatt ide tul hosszu lenne.
A "futomu felujitas" a km szerint pedig mar indokolt volt. Foleg az en vezetesi moralom mellett.
...amig latom az alagut vegen a fenyt (es nem dudal), addig nincs gond.

Read only...

(#99456) Mágus2 válasza Ck. (#99452) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A teljesen felújítani dolog gondolkodtatott el. Remélem az tudod mit jelent. Én már csináltam ilyet autóval, és többé nem csinálom. Nem éri meg. Kicserélsz mindent, és annyi pénz bele megy, hogy nem fogod eladni az autót. Túl nagy benne a kockázat. Mi ha ellopják, vagy megtörik, vagy rádől egy fa. Közben az értéke nem annyi, mint a kortársainak.

Nálam az autó értékének a hatszorosa lett bele locsolva egy felújítási projektbe. Ebben van futómű, lakatos munka, festés, csapágyak, fékek...minden.

A felújítás lényege, hogy mindent cserélni kell, ami kopott és esetleg később hibás lehet. Bármit kihagysz, az fog legközelebb elromlani, amiatt fog lerobbanni az autó. pl, nem elég féktárcsákat és betéteket cserélni, kell a fékhengereket és tömítéseiket is. Nálam ez sorban jött, szóval saját káromon tanultam. Kicseréltem a munkahengereket, erre 3 hónapon belül beadta a kulcsot a fő fékhenger, azután rá egy hónapra a fékrásegítő.

Szóval a motorra is rá lehet nálad locsolni sokat, esetemben egy szög egyszerű szívóbenzin skoda motor volt a verdában.

A teljesség igénye nélkül, amit cserélned kell:
Vezérlés, tengelyek, tőkék, himbák, tömítések, olaj, szűrők, vízpumpa, kerékcsapágyak, gátlók, gömbfejek, szilentek, bakok, befecskendezők, fékhengerek, tárcsák, betétek, féltengely csuklók, alváz és üreg védelem, váltó olaj, katalizátor, kipufogó, kézifék zsinórjai... Az autó értékének minimum a háromszorosa csak anyag ára, mert ha rendes minőséget akarsz, akkor gyári, vagy annál jobb. Még egyszer tedd fel magadnak a kérdést, biztosan ezt akarod?

A munkát és időt is számold bele, én magamnak csináltam, csak a lakatolásért fizettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#99457) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#99458) Piwi válasza -secret- (#99457) üzenetére


Piwi
addikt

1 bajom van csak vele,az a sok fa betét... :O

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#99459) 7600 GS


7600 GS
addikt

Hu, nem gondoltam volna hogy ekkora port kavarok egy szimpla fejegységgel. :D

Köszönöm mindenkinek, aki valamilyen minőségben hozzászólt a témához! :R

(#99460) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

2006-os 1.2-es fábiám van, és a kormány mellett balra a szellőző teljesen szétment, mozdítani sem lehet. Ötletem sincs, hogy sikerült összehozni. Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy lehet kiszerelni? Neten kerestem videókat, de nem jártam sikerrel. Megdöglött a bal ablakemelő is, szóval ha már szerelek, akkor megcsinálnám egyúttal azt is. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#99461) Mágus2 válasza escape (#99460) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak be van oda pattintva. A sarkaitól kb 7 miliméterre vannak a fülek, ott kell megfeszíteni.

Hasonlóan az octaviahoz.

(#99462) escape válasza Mágus2 (#99461) üzenetére


escape
aktív tag

Köszönöm, ha hazaértem rápróbálok :) Hátha javítható, nem kell újat venni.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#99463) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Elvittem az új asszonyt egy futómű beállításra, mert amióta meg van, zavar, hogy picit balra van benne a kormány, amikor egyenesen megy. Gondoltam beállíttatom. Nem lóg semmi, szóval csak beállítás kérdése, gondoltam én csacsi.

3 helyről kapásból eljastottak, túl új. 2012-es nincs a gépben. :U

A 4. nagyon lelkes banda elvállalta, hagyjam ott, megcsinálják,(mint kiderült péknek is rosszak) beállították 2 óra alatt. Kifizettem, mondom elviszem kipróbálom, ha valami nem kerek, visszamegyek. Persze, a kormány a pici balra állásból még egy picit még balabbra került. Nem lesz ez így jó, de melóba kell menni, visszavittem, ott hagytam, hogy rosszabb, mint volt, és ez így nem kóser. Hívnak, hogy valami hiba történhetett, de most már jó, minden OK, főnök is ment vele, monst már jó. Átveszem a verdát, kifordulok a főútra és láss csodát a kormány megint balra áll, ha egyenesen megyek. :Y

Ezzel a lendülettel vissza a kezdőpontra. Főnököt kihív, beültet anyós ülésre, verda meghast 100-ra városban(itt már érezte, hogy kicsit ingerült vagyok) Átmentem a bal sávba, egyenesbe tettem a kormányt és pillanatok alatt a jobb sában voltunk a padkánál. Feltettem neki a nap kérdését, hogy szerinte rendben van-e a dolog? Háááát, kicsit balra van az igaz. Mondom, ezért jöttem eredetileg is. Válasz, visszadja a pénzt, vigyem a skodába, mert ők már kétszer beállították, de nem jó, vagy megnézhetem hogy csinálják, és majd meglátom.

A harag és a kíváncsiság egyszerre dolgozott, ha a harag győzött volna, akkor a cellából írnám a sorokat, de nem, mondom mutassátok, már mit nem lehet egy egyszerű futóművön beállítani.

Behajtottam a padra. Rácuppantak a lézeres tappancsok. Mondom tegye középre a kormányt és állítsa be. Középre húzta(szerinte) és lefixálta. Mondom stoj! Ez nem a közép állás. :W Háhogyhogynemazazaz?

Diag rádug, Elektromos szervó vezérlő megnyit, mért értékek, Hoppá 5,7 fok. :Y Na szépen kiakasztottam, behúztam 0,0-ra, felemelte, a gömbejeknél beállította az összetartást és egyenes futást.

Már nagyon izgultam, mondom próbakör.

Hát ők koszosak, a főnök már félt beülni mellém, jött az egyik szerelő, kapott egy pokrócot az olajos munkaruha és az alkantara ülés közé. Kivittem a főútra és, és... na ki kíváncsi a végére? Lehet tippelni.

[ Szerkesztve ]

(#99464) mmdms válasza Mágus2 (#99463) üzenetére


mmdms
addikt

És az ilyenek mondják magukat szakembernek. Nagyon elszomorító, mert pölö a fékeket is legtöbbször ezek az emberek szervizelik.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#99465) Rambovits válasza Mágus2 (#99463) üzenetére


Rambovits
senior tag

... és az anyósülésen nem volt lufi, szóval szétment a feje a műszerfalon ;] ;] ;]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#99466) Ace owner


Ace owner
addikt

Galaxy Fold 4

(#99467) bitpork válasza Ace owner (#99466) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nesze :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99468) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Eredetiségvizsga megvan. Az okmányirodába hétfőre kaptam időpontot, hétvégén pedig készítek vagy 40 képet. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99469) TaaT válasza Mágus2 (#99463) üzenetére


TaaT
veterán

Ezek szerint nem csak nálunk vannak "problémás" szervizek/szerelők :o

Give them hell Ukraine!

(#99470) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Eddig:
-Mágus2 és Mágus2né
-MunezXBK és MunezXBKné
-Qru
-Morris és Morrisné
-malacék -ról derült ki h ennének. Van még valaki? Mert el kell a pácolást kezdeni.

-----------
módosítottam :B - Morris

[ Módosította: Morris ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99471) -v- válasza Mágus2 (#99463) üzenetére


-v-
addikt

Rohadjon is meg az összes ilyen szerviz meg szerelő, menjenek csődbe a p*csába... annyira felbaxom magam ezeken. Érted amit írtál az autó felújításról is, te legalább azokat magadnak megcsináltad, ha szervizben kell akkor minden másodikat elbaxák neked és az összes hajad kihullik mire a végére érsz .. ezért utálom már ha bármihez nyúlni kell az autón, az kurvaélet hogy nem bírják normálisan megcsinálni, pedig nem egy űrtechnika ez a fókusz ... :U

(#99472) knuckle válasza TaaT (#99469) üzenetére


knuckle
aktív tag

velem is esett már meg hasonló...
a volt cégemnél aki a céges verdát szerelte mindig jó munkát végzett, a cégnél...
eleinte az én autómon is, aztán egyre silányabb lett a minőség...
pl a toronycsapágyakat nem párban cserélte, meg is lett az eredménye...de ezt még úgy ahogy elnézem.
na de hogy az első két doblemez cseréjénél ami kívülre kellett volna kerüljön az ívhez, belülre került, az már vicces, és dúrva.
nem beszélve arról, hogy a motorvédőt 6 os lemezcsavarral tolta fel az már kiverte a biztosítékot.
direkt mondtam neki, hogy ami kell hozzá, csavarok stb, vegye meg a gyáriakat, én kifizetem, de legyen tip top...
erre bakker keresztbe kasul tette fel azt is, és szarul...a füleket belülre rakta az összeset, holott egy ki egy be kellett volna legyen...egy patentot sem vett, minden lemezcsavarral lett felrakva...
a mostani szerelőmmel megnézettem és kérdeztem hogy szerinte jól van-e ez így, vagy tud rá megoldást?
elkezdett röhögni, és kérdezte, hogy miféle kontárral csináltattam eddig?
1 órájába telt míg mindent helyreigazított, és kicserélte a csavarokat gyáriakra.
most már faszányos, és nem rezeg nem zizeg, áll mint katiban a cövek.
én azóta sem vittem hozzá, és nem is fogom, az egyszer holtbiztos.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#99473) Mágus2 válasza TaaT (#99469) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy egyszerű feladatnak 3x futank neki, akkor mi lehet a nehezebb dolgokkal. :Y Diagot még nem is láttak, mert majd' ki estek a szemükön, hogy ilyet lehet. :W

(#99474) Ace owner válasza bitpork (#99467) üzenetére


Ace owner
addikt

Oh ez tetszik, csak a homifelnik nem :)

Galaxy Fold 4

(#99480) Qru válasza bitpork (#99470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez az összes résztvevő vagy csak az evősök?

#nincsbennetarcsi

(#99481) Rambovits válasza Qru (#99480) üzenetére


Rambovits
senior tag

Szerintem csak az evősök, én is jelentkeztem Mágusnál :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#99482) g4bb3r


g4bb3r
tag

Hali. Lehet már kérdeztem (ez esetben bocs).

Skoda Octavia 1-es. 1.6 vagy 1.8t ? Van valami ami miatt kell félni az 1.8turbo-tól? Ma megyek megnézni egyet van valami amire külön érdemes odafigyeln a szokásos dolgokon kívüli?

1.8t csak azért jött képbe mert időnként mennék hosszú távot 4-5 emberrel + csomagok , nagy száguldozást ugyan nem tervezek...de gondoltam nem árt ha van benne tartalék.

Ezt nézném meg: Skodri1.8t

Sajnos zöldfülűként egyedül kell megnéznem első körben a kocsikat (semennyire nem értek hozzá) aztán ha valamelyik tetszik és úgy tünik egybe van akkor szerelővel is átnézetem.

(#99483) Qru válasza g4bb3r (#99482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy érted a téma összefoglalóban leírtakon kívül?

#nincsbennetarcsi

(#99484) ßrainiac válasza g4bb3r (#99482) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hm, szep az az octy, jo az ar es igazi sleeper.

Marmint nem azert mert a 150 lo baromi sok vagy eleg lenne, de 1.4, max 1.6-ot nez belole ki az ember a jelenlegi formajaban ^^

En rahajtanek, ha ez lenne a cel.

(#99485) g4bb3r válasza Qru (#99483) üzenetére


g4bb3r
tag

Ööööö igen! :DDD Mondjuk az ott leirtakat nem nagyon lehetne ellenőrizni "szemmel" nagyon még szerelő se ha jól sejtem..

:F

(#99486) g4bb3r válasza ßrainiac (#99484) üzenetére


g4bb3r
tag

:)) Első autó lenne.. Úgy hozta az élet eddig nem volt szükség sajátra most meg kellene hirtelen egy gépsárkány.. A vicc az, hogy mindig olyan kocsik tetszettek amikről "ránézésre" nem lehet megmondani mi van a kasztni alatt de harap ha kell..

Több márkán rajta tartom a szemem de legjobban a skodri oktáv tetszik (najó superb de arra nincs keret) fentarthatóság szempontjából is ez tünik a legjobb választásnak..

Kérdés mindenkihez: Egy ilyen oktávnál kb mennyibe fáj az első kötelező szerviz munkadíjjal kb? (szűrők, olaj,vizpumpa, szijak, görgők, fékbetétek).

(#99487) Qru válasza g4bb3r (#99485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TC-s check list legyen nálad az kezdésnek pont elég.

#nincsbennetarcsi

(#99488) focvis válasza bitpork (#99470) üzenetére


focvis
veterán

Annyit merek mondani, hogy szeretnék menni. Úgy volt, hogy a Somlóra megyünk 20-án, jelenleg nem biztos ez, de fontos a családi béke, így a programok összehangolása. Érkezésem valószínűsége jelenleg 20%, ne pácolj rám. Ha megyek, sört viszek.

(#99489) K Norbi


K Norbi
addikt

Opss!

(#99490) mmdms válasza K Norbi (#99489) üzenetére


mmdms
addikt

Az tehetség!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#99491) tresh


tresh
addikt

Passat-os kollégáknak egy kis segítség hogy néz ki faján egy b5.5 :))

(#99492) S.Y.S. válasza g4bb3r (#99482) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ha nem értesz hozzá, elgurultok (én igy tettem) egy Skoda szakszervízbe és picipénzért kérsz egy állapotfelmérést (~12k), ezzel lecsökkentve a meglepifaktort.

(#99493) bitpork válasza Qru (#99480) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rambo-witch :P már válaszolt :)

(#99488) focvis : :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99494) Qru válasza bitpork (#99493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eközben a városban:

Ezek után nincs értelme sírnom, hogy a H4 sokat eszik. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99495) bitpork válasza Qru (#99494) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

nót fáund

Sry, javítva. - Qru

mutázzak Domiban 40,8 litert? :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99496) Qru válasza bitpork (#99495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de ez az elmúlt 318 km átlaga... De jöhet, hadd szörnyülködjek. :D

#nincsbennetarcsi

(#99497) bitpork válasza Qru (#99496) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na jó én csak pillanatnyiban tudok ilyet. A rövid városozással is csak valahol 12 körül van, uh sorry de a Domi egy über f@sz@ motorkocsi ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99498) Qru válasza bitpork (#99497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt eddig is tudtuk... :D Na vidd el szépen te is chippelni, neked is lesznek legalább ilyen szép értékeid. ;)

#nincsbennetarcsi

(#99499) bitpork válasza Qru (#99498) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

450 nyúlmókusom van. Nekem elég. Akinek nem, fizetheti nekem :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99500) Qru válasza bitpork (#99499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de te már 2t vagy kb. én meg bőven 1,5t alatt.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.