Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161951) máyköl válasza focvis (#161941) üzenetére


máyköl
veterán

Kombi kell. :)

(#161952) i-sti válasza focvis (#161941) üzenetére


i-sti
senior tag

:C :O ;] :P
Amúgy máykölnek a kérdése: Superb nem játszik? L&K-val?

Novum Forum Siculorum

(#161953) grizlisandor válasza grizlisandor (#161841) üzenetére


grizlisandor
addikt

Index 1.4TSI topikból származó számomra érdekes információk.

Gyakran ismételt kérdések(katt)

Hideg indításnál hosszabb kerregő hang esetén(katt)

1.4TSI komplettvezérlés(katt)

Alapjárati sípolás(katt)

orosz láncfeszítő mod(katt)

keresőszavak: 1.4tsi gyik

Remélem helyt állnak az innen származó információk. :)

(#161954) bul07


bul07
nagyúr

Mindig olvasom itt hogy akkumulátor cserénél fel kell tanítani rá az autót

Kérdésem az hogy honnan tudja hogy másik akkumulátor lett beletéve?

Főleg ha folyamatos áramellátás biztosítva van mondjuk egy bikázó kábellel.

Van valami chip az aksiban

Mondjuk én nem is kockáztatnék mióta öcsém Ceed-ben (2007-es) egy akkumulátor ki bevétek, hazavágta a műszeregységét, a vízhőfok meg a üzemanyag szintjelző romlott el
Cserélni kellet, nem pár forint volt
Szerelő azt mondta hogy találkozott nem egy ilyen esettel akár a vezérlő komputer is elszállhatott volna

Így ha lenne modern kocsim biztos hogy csak folyamatos áramelártással merném cserélni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#161955) bitpork válasza bul07 (#161954) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pont az a baj h nem fogja tudni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#161956) i-sti válasza bul07 (#161954) üzenetére


i-sti
senior tag

Rendes szerelőhöz kell vinni, akik vállal garanciát, és ha elcseszi akkor az is az ő felelőssége.
Ha jól tudom, ha ugyan olyat veszel be (cikk szám szerint) akkor nem kell tanítani.

Novum Forum Siculorum

(#161957) Reggie0 válasza bul07 (#161954) üzenetére


Reggie0
félisten

A feltanitas egy dolog, nem attol mennek tonkre a cuccok, hanem ha helytelen sorrendben kerulnek feszultseg ala. A feltanitassal a toltesmenedzsmentet kell programozni, hogy tisztaban legyen a toltottseg szintjevel/tolthetoseggel/terhelhetoseggel.

(#161958) MunezXBK válasza i-sti (#161956) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanolyat.

(#161959) i-sti válasza MunezXBK (#161958) üzenetére


i-sti
senior tag

:R

Novum Forum Siculorum

(#161960) bul07 válasza bitpork (#161955) üzenetére


bul07
nagyúr

(#161957) Reggie0

Nem mindegy hogy milyen márka ha ugyan azok az adatai, ha csere akkor tanítani kell gondolom
De miért? És mi alapján látja hogy más a gyártó, ha adatok ugyan azok

Tehát minden adata egyforma csak mondjuk más márka akkor is kell tanítani de miért? És honnan veszi hogy nem ugyan az került vissza?
Vagy ha nincs feszültség alatt elfelejti és ezért kell tanítani?

Reggie0
Ceed-nél egy egyszerű aksi ki majd be tette tönkre, és nem volt ráadva a gyújtás se(Kia szervizbe volt csináltatva és volt már ilyen más Kia-nál is szerelő szerint)

(#161956) i-sti

Jó persze, de egy aksi csere nem egy nagy dolog, hogy egy hétköznapi ember ne tudná megcsinálni, persze olyan kocsi esetén ami nem igényel aksi csere esetén ilyen olyan más műszeres beállításokat

Mi lesz a jövő, olaj cseréjekor forgalmazó által védet jelszóval lehet majd csak életre kelteni a kocsit

És az a Ceed még nem volt ennyire szerelő barát(mert hogy ez programozósdi nem felhasználó barát az biztos)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#161961) Reggie0 válasza bul07 (#161960) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan nem a markat kell tanitani, hanem a parametereit. Az mas kerdes, hogy a szoftver marka alapjan tablazatbol is eloszedhet sokmindent.

(#161962) i-sti válasza bul07 (#161960) üzenetére


i-sti
senior tag

"Jó persze, de egy aksi csere nem egy nagy dolog, hogy egy hétköznapi ember ne tudná megcsinálni"

A mai modern power management rendszerek azért meghaladják a hétköznapi ember szintjét, lásd a Ceed esete.
Talán Doki cserélt a Q5-ben akksit, ő lehet többet tudna mondani. Igaz ő nem hétköznapi ember.
Ő egy áruló ;]

Novum Forum Siculorum

(#161963) macilaci78 válasza i-sti (#161962) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyan már, ha egy nyavalyás ébresztőórában meg tudják oldani, hogy ne felejtse el a beállításokat elemcserekor, akkor egy autónál nem? Annyival bonyolultabb az autó elektronikája, mint egy PC, hogy egy 3 V-os gombelemmel nem lehet megoldani? Tegyék a biztosítéktáblához az elemet, legyen indításonként egy feszültségellenőrzés és dobjon hibakódot. Sokkal felhasználóbarátabb, környezetkínélőbb megoldás, mint az amúgy plug and play akkucserével elszarni a fél kocsit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#161964) bul07 válasza i-sti (#161962) üzenetére


bul07
nagyúr

Ceed egy faék egyszerű kocsi volt, még ha jól emlékszek menüje se igazán volt
Ebben a videóban látható középen lévő kijelzőn lehetett pár adatott elhozni és annyi
És mégis megártott neki, akkor egy mai modern kocsinál rosszabb esetben gazdasági tóttálkárt is elő lehet idézni

Amúgy rettenet milyen jó fékje volt, ha rálépet az ember azt érezte hogy a szemgolyója ki akarna repülni előre
Mintha valami horgony dobot volna ki, szerintem túl volt méretezve a kocsihoz képest

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#161965) i-sti válasza bul07 (#161964) üzenetére


i-sti
senior tag

"akkor egy mai modern kocsinál rosszabb esetben gazdasági tóttálkárt is elő lehet idézni"

VCDS-el nem nagy dolog előidézni :R

Novum Forum Siculorum

(#161966) Reggie0 válasza bul07 (#161964) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindent esszel kell csinalni. Amig a belteri izzo is 2cm vastag vasontveny volt, addig valoban nehez volt elbarmolni barmit is.

(#161967) bul07 válasza i-sti (#161965) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem arra gondoltam, hanem egy akkumulátor ki be rakására, ha már annyira érzékenyek hogy meg kell adni a paramétereit is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#161968) i-sti válasza bul07 (#161967) üzenetére


i-sti
senior tag

[Battery Coding]

Novum Forum Siculorum

(#161969) Reggie0 válasza bul07 (#161967) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az erzekenyseg miatt kell megadni, hanem az akku vedelmenek erdekeben. Ha hirtelen megvaltoznak az akku mert parameterei es ellentmondasosak lesznek a vezerles altal taroltakkal, akkor hibaallapotba fog menni, hogy ne legyen baj. Ez lehet attol is, hogy kicsereled az akkut es attol is, hogy elettartama vegere ert az akku.

[ Szerkesztve ]

(#161970) Morris válasza bul07 (#161967) üzenetére


Morris
veterán

Mondjuk nem mindegy, hogy melyik sarut rakod az akkura először.

(#161971) simonjoe válasza Reggie0 (#161969) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én xartam rá. 8 év után kib@...tam a gyári akkut a CC-ből, vettem bele egy Exide prémiumot, párhuzamosan a csere idejére ráraktam egy kis akkut. Majd ellenőriztem a töltést különböző terhelés mellett, oszt jóccakát. 2éve megy. Nincs hiba, teszi a dolgát. Biztos nem fog az új akku nyolc évet kibírni, de nem a "feltanítás" hiánya miatt, ebben szinte biztos vagyok.

Joe

(#161972) vargalex


vargalex
félisten

Ahogy írtam, nekem egy 2005-ös SuperB-ben aktuális éppen az akku csere. Ott is van ez a "feltanítás"?

Alex

(#161973) Mágus2 válasza vargalex (#161972) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs. Plug and play.

(#161974) vargalex válasza Mágus2 (#161973) üzenetére


vargalex
félisten

Szerencsére. Van előnye is a régi technikának! :) Köszi!

Ez az Exide Premium EA770 (77 Ah, jobb plusz) jó lehet a gyári Varta helyett?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#161975) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!
Van egy 1,4-es 11 éves octaviam, első tulaj vagyok. 220.000 km-el. Utóbbi időben, mintha nem fújna teljesen feltekert hőmérsékletnél olyan meleget mint régen. ( félautomata ) Hűtőfolyadék eddig 2x volt cserélve benne.
Hőfokmérő 90-nél áll, mint a cövek, elég hamar el is éri. Létezik, hogy valóban nem tud olyan meleget fújni, mint régen, vagy csak képzelgek? Céges Mercedes Sprinter szinte leégeti a bőrt a kezemről, ha közel teszem a befúvórostélyhoz.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#161976) Mágus2 válasza ujskodas (#161975) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha be van rakódva a fűtés radiátor, akkor lehetséges, vagy nem a fűtőradiátoron halad át az összes levegő.

vargalex Jó lesz bele.

[ Szerkesztve ]

(#161977) gzbotii válasza vargalex (#161972) üzenetére


gzbotii
veterán

*Superb és nem szuper Bé.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#161978) vargalex válasza gzbotii (#161977) üzenetére


vargalex
félisten

Tudom, elírás volt. Előzőleg jól írtam...

Alex

(#161979) molnarpeter válasza vargalex (#161974) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kauffer elég baráti áron adja most az akkukat. Olyan olcsó az SCT, hogy még kísérletezni is megéri.

(#161980) bul07 válasza molnarpeter (#161979) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen csak már nem biztos hogy megjön karácsony előtt

Pénteken délelőtt rendeltem, délután jött email hogy átadva a futárnak csomagszámmal, ugye szombat munkanap volt a futároknál is
Ma hétfő és végre most este volt mozgás [kép] , és közel se biztos hogy holnap megjön

Így ha valaki ma megrendeli simán lehet hogy majd csak karácsony után kapja meg, az meg ugye több mint egy hét

Amúgy nincs bajom velük, és most is felhasználtam a 500Ft-os kupont amit havonta pár havonta küldenek hírlevélben

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#161981) Reggie0 válasza simonjoe (#161971) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, egyszerubb szerkezetekben nincsen nagy csoda, csak a hibafigyeles miatt kell valamifele feltanitas, ami mindossze arrol szol, hogy nehany szamlalot es allapottarolot alaphelyzetbe hoznak.

(#161982) grizlisandor válasza simonjoe (#161971) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálam is, csak kivették az előzőt, berakták az újat és mehettem.

(#161983) cool13 válasza molnarpeter (#161979) üzenetére


cool13
őstag

Nem rég néztem ezt náluk. Soha nem volt 45 az eredeti ár. Csak óvatosan, körültekintően ezekkel az akciókkal. Természetesen az SCT vonatkozásában nincs infóm, de ott is ez lehet.

(#161984) bul07 válasza cool13 (#161983) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs az interneten olyan áruház ami nem csinálná ezt

Alap szabály bármit akar venni az ember minimum 10-15percet rá kell száni az ár ellenőrzésre

Ha már akkumulátor

Most reggel -9fok mutatott a kocsi, és az akkumulátor 12.4V 3gyújtásráadás 1 indítás után 12.1V, beindulva minden fogyasztó ami kell és 14.3-14.5V a töltés

Érdemes ezt már tölteni vagy még jó, ugye a rövid távok miatt gondolom nem tudja rendesen visszatölteni

Amúgy második indításra pöccre indult, lehet elsőre is beindult volna csak hamar engedtem el a kulcsot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#161985) gzbotii válasza cool13 (#161983) üzenetére


gzbotii
veterán

Árukereső.hu
Ott látod, hogy alakult az ár amióta csak kínálatba került a termék.

bul07: nem kell újra és újra ráadáni a gyújtást, ahhoz, hogy izzitson. Amiért nem jelzi ki a műszerfalon, addig van izzitas, amíg el nem éri az üzemi hőfokot.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#161986) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Sziasztok, bejelentkeztem Bosch szervizbe, ha már ajánlottátok :) , de csak januárra kaptam időpontot. (levegőrendszer, injektorok kiszereléses vizsgálata, EGR, stb. mondtak pár dolgot hogy miért lehet több korom, teljes vizsgálat 2-3 nap, felkészítettem őket, hogy hibakód nincs :N )
A DPF pucolás után kicsit nagyobb távra képes, városban 130km! új rekord :C csak az zavar hogy pályán se sokkal több.
Arra gondoltam hogy, ha a motorburkolatot leveszem és valaki megrúgja a gázpedált, így lehet ellenőrizni a a levegőkör tömítetlenségét? vagy az már durva ha sziszeg? :P
Vagy iszom pár sört és megnézem, mit lehet szétszedni egy csavarhúzóval ;]

(#161987) ujskodas válasza Mágus2 (#161976) üzenetére


ujskodas
tag

Köszi!

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#161988) rob210 válasza cool13 (#161983) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem az SCT egy nemrég forgalmazásba került márka és most még olcsón kell adniuk.
Egyébként meglepően jó minőség.
Vettem már belőle sok féle cuccot még senki nem panaszkodott rá.
Az aksim és az ablaktörlőim pl. Nekem is azok.

Renault power

(#161989) Ehnaton88 válasza Ehnaton88 (#161986) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Ha előkerül a pálinka is akkor végre használhatom az aknán túl a motor kiemelő csigát is :DDD ;]
Off: Voltam kipróbálni az új corollát, de csk az 1.6 benzinessel, és úgy döntöttem, ha a város megeszik nálam 2dpf-et 1 kuplungot meg egy EGR-t akkor is megtartom :DD

[ Szerkesztve ]

(#161990) Doki16 válasza i-sti (#161962) üzenetére


Doki16
addikt

Héé naa :D

Csak a saját kocsim lett offos, attól még itt van a családban a Q5. (bár jó lenne ha elvinnék már végre :D )
Cseréltem benne valóban, el is lett baszva sajna. Olyan akksi került bele amihez nem volt BEM Code. Nem veszünk bele már másikat, megy ameddig megy. Az itt lévő társaságnak köszönhetően egész jól képbe kerültem. Mondjuk amióta megcsináltam a motorvezérlő áramellátóját azóta az energiamenedzsment se zavar be.

(#161989) Ehnaton88: Kuplunggal nem lesz bajod, hamarabb széthullik a többi :D A DMF már esélyesebb 200 felett.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#161991) csababarca


csababarca
őstag

lengéscsillapítóra gumi porvédőt felrakni nem egy nagy mutatvány ugye?

lerohadtak róla az előzők, aztán itt ebben az időben lehet nem baj, ha nem azok nélkül járkál az autó..

(továbbra is skoda superb 2012)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#161992) w333 válasza csababarca (#161991) üzenetére


w333
félisten

Lengéscsillapítókat szerintem ki kell venni hozzá :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#161993) csababarca válasza w333 (#161992) üzenetére


csababarca
őstag

ahha, akkor nem ilyen a szélén meg van vágva, és rá lehet húzni történet.
na mindegy, úgyis megy olajcserére januárban, majd ott rárakják.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#161994) w333 válasza csababarca (#161993) üzenetére


w333
félisten

Itt látszik ... szerintem az tömör gumi (közepén van csak lyuk) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#161995) bitpork válasza csababarca (#161993) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem akkor már cseréltesd a lengéscsillapítót is. Ha megkopik a szár akkor hiába lesz rátéve a harang gyengébb lesz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#161996) molnarpeter válasza Ehnaton88 (#161989) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

GTE Golf/Passat kell :D

(#161997) molnarpeter válasza cool13 (#161983) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szelektív látás kell, csak az aktuális árat nézni és azokat hasonlítani ;)

(#161998) molnarpeter válasza w333 (#161992) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ki bizony, mondjuk nem nagy cucc, de műhelyben könnyebb. Pár éve kellett a Golfra is új porvédő, amíg nem volt meg, leragasztottam a repedést, azóta sem bukott ki a gátló.

(#161999) i-sti válasza molnarpeter (#161996) üzenetére


i-sti
senior tag

[link]
;]

Novum Forum Siculorum

(#162000) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Golf 7 Variant 1.4 TSI (2014) a napokban a kuplung iszonyatosan elkezdett nyikorogni be/ki nyomásnál. Hang bentről jön. Egy fél flakon WD40 ráfújtam eredménytelenül. Valakinek van esetleg tippje házi megoldáshoz vagy menjek szervizbe? Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.